جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سامانه سایت سخا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 57065

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی – sakha.epolice.ir (جدید)

سایت سخا (سامانه خدمات الکترونیک انتظامی)

ورود به سایت سخا (سامانه جدید سخا)

در این صفحه لینک ورود مستقیم به سایت سخا (سامانه سخا پلیس) به نشانی sakha.epolice.ir را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم. سایت سخا، سامانه خدماتی پلیس، ارائه دهنده خدماتی نظیر خدمات نظام وظیفه، خدمات پلیس مهاجرت و گذرنامه، خدمات مرزبانی، خدمات پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری و سایر خدمات است. با ورود به سامانه سخا، به صفحه پرتال شخصی خود دسترسی خواهید داشت و می توانید از خدمات مربوط به هر یک از این بخش ها استفاده کنید.
ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 1
“آدرس قبلی سایت سخا Epolice.ir بود و هم اکنون آدرس جدید سامانه سخا sakha.epolice.ir است.”
سایت سخا چیست؟

سایت سخا، یا همان سامانه سخا پلیس انتظامی، با نام های نظیر سایت سخا نظام وظیفه، سایت سخا راهور، سایت سخا پلیس، سایت سخا خودرو، سایت سخا خروج از کشور، سایت سخا تعویض پلاک، سایت سخا خلافی خودرو و … شناخته می شود. زیرا سایت سخا پلیس، همانطور که تصویر زیر مشاهده می کنید، ارائه دهنده تمامی خدمات مذکور است.

ورود به سایت سخا


جالب است بدانید:

 نحوه دریافت کد سخا و استعلام سربازی با کد ملیتوجه برای اینکه بدانید، سامانه سخا پلیس چیست باید بگوییم سخا، مخفف کلمه سامانه خدمات الکترونیک انتظامی است. این سامانه، به آدرس جدید sakha.epolice.ir، در دسترس کاربران در سراسر کشور قرار دارد. این سامانه تحت نظر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ایجاد شده و در حال فعالیت است. با  ورود به سامانه سخا نسخه جدید می  توانید درخواست های خود را ثبت و پیگیری نمایید.


ورود به سامانه سایت سخا – sakha.epolice.ir

برای ورود به سامانه سایت سخا که باهدف ارائه خدمات آموزش از راه دور در حال فعالیت است، می توانید وارد پرتال شخصی خود شوید. برای ورود روی تصویر زیر کلیک کنید:

ورود به سایت سخا (سامانه جدید سخا)

توجه سامانه سخا پلیس الکترونیک انتظامی sakha.epolice.ir، خدمات مرتبط با مشمولان سربازی، گواهینامه رانندگی و نقل و انتقال شماره خودرو را به صورت اینترنتی ارائه می دهد. به طور مثال برای اینکه مشمولان نظام وظیفه بدانند که چه میزان از مراحل اعزام به سربازی خود را طی کرده اند و یا چه مدت از خدمت سربازی آنها باقی مانده است، می توانند با ورود به سایت سخا پلیس، وضعیت سربازی خود را بررسی نمایند.

توجه لازم است به این نکته، اشاره شود که افراد متقاضی، برای ورود به سایت و ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir، لزوما باید دارای کد ملی و شماره همراه منطبق با کد ملی باشند؛ در غیر این صورت، ثبت نام آنها ممکن نخواهد بود. همچنین، به دلیل آن که اطلاعات شخصی مهمی در این سامانه، ثبت می گردد، افراد متقاضی، نباید اطلاعات ثبت نام خود را در اختیار سایر افراد قرار دهند.


جالب است بدانید:

معرفی سامانه سخا سربازیراهنمای ورود

نحوه ورود به سایت سخا

گام اول:

توجه برای ورود به سایت سخا، آدرس sakha.epolice.ir را در گوگل جستجو کنید و یا روی لینک ورود به سایت سخا که در همین صفحه قرار داده ایم، کلیک کنید تا وارد صفحه اول سایت سخا شوید. در این صفحه نام کاربری که همان کد ملی است و کلمه عبور درخواست می شود با وارد کردن این اطلاعات وارد سایت سخا می شوید.

نام کاربری و رمز سخا:

توجه اگر نام کاربری و رمز عبور سخا گم کرده اید و یا قبلا در این سایت ثبت نام نکرده اید، نگران نباشید؛ زیرا برای ورود به سایت سخا، یک راه بسیار ساده وجود دارد و می توانید بدون ثبت نام و بدون رمز عبور و نام کاربری به راحتی به طور مستقیم وارد سامانه سخا پلیس شوید.

توجه برای اینکار کافیست روی عبارت “ورود از طریق پنجره خدمات الکترونیک دولت” که مطابق تصویر زیر در بخش پایینی صفحه اول سایت سخا است، کلیک کنید.

ورود به سایت سخا

گام دوم:

توجه با انتخاب عبارت “ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند” مطابق تصویر زیر یک فرم را مشاهده می کنید که از شما می خواهد تا شماره موبایلی که به نام خودتان است وارد کنید و در کادر کد امنیتی، عددهای رنگی که مشاهده می کنید، وارد نمایید. سپس روی دکمه “ارسال رمز یکبار مصرف”کلیک کنید.


ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 2

گام سوم:

توجه بعد انتخاب دکمه ارسال رمز یکبار مصرف، یک پیامک مطابق تصویر زیر دریافت می کنید که در آن رمز یکبار مصرف برای شما ارسال شده است. این رمز در واقع رمز یکبار مصرف برای سایت خدمات دولت الکترونیک است آن را در کادر مربوط وارد کنید تا بلافاصله از طریق سایت خدمات دولت الکترونیک، وارد سایت سخا (فراجا) شوید.

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 3:بیشتر بدانید

پنجره واحد خدمات الکترونیک چیستتوجه بعد از ورود به سایت سخا، یک فرم مشخصات فردی برای احراز هویت مشاهده میکنید، در این فرم لازم است کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید تا مشخص شود که مالک سیمکارت و شخصی که قصد ورود به سیستم را دارد، یکسان هستند. هر سیمکارت با شماره ملی و تاریخ تولد مالک آن ثبت شده است و سایت خدمات دولت الکترونیک به این اطلاعات دسترسی دارد.

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 4


توجههمچنین بعد از ورود به سایت سخا (فراجا)، یک پیامک دریافت می کنید، که رمز ورود و نام کاربری شما برای ورود مجدد به سایت سخا در آن درج شده است و توصیه می کند که حتما رمز خود را تغییر دهید.

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 5

گام چهارم:

نحوه تغییر رمز سایت سخا:

برای تغییر رمز سایت سخا، روی علامت کلید در بالای صفحه سمت چپ، کلیک کنید. سپس یک پنجره با عنوان “تغییر کلمه عبور” مشاهده می کنید. لازم است دو بار کلمه عبور را وارد کنید. بعد از نوشتن کلمه عبور جدید و تکرار کلمه عبور جدید،  روی دکمه ذخیره کلیک کنید. این رمز را نزد خود حفظ کنید تا بتوانید از آن برای ورود مجدد به سایت سخا استفاده کنید.


ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 6

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 7


معرفی خدمات سایت سخا

سایت سخا دارای بخش های زیر است و هر یک از این موارد، ارائه دهنده خدمات مربوط به آن بخش هستند:

 • احراز اطلاعات فردی و آدرس 
 • خدمات پلیس مهاجرت و گذرنامه
 • وظیفه عمومی
 • خدمات مرزبانی
 • خدمات پلیس آگاهی
 • خدمات راهور
 • خدمات پلیس پیشگیری
 • سایر خدمات

ورود به سایت سخا

در ادامه به معرفی پرکاربردترین خدمات سایت سخا نظیر احراز آدرس محل سکونت، خدمات سایت سخا برای خودرو، بخش خدمات الکترونیکی انتظامی (سخا)، بخش گواهی نامه رانندگی بخش شماره گذاری وسایل نقلیه و … پرداخته ایم. 


ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 8

تماس با سامانه مشاور تلفنی:

اگر برای استفاده از خدمات سایت سخا، نیاز به کسب راهنمایی دارید، می توانید هر روز حتی در ایام تطعیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب، تماس حاصل فرماییدسامانه سخا احراز آدرس محل سکونت و تلفن

در سامانه سخا، احراز آدرس محل سکونت و تلفن انجام می شود. بعد از ورود به سایت سخا، می توانید روی اولین عبارت سمت راست “احراز اطلاعات فردی و آدرس” کلیک کنید و فرم مشخصات فردی را تکمیل نمایید. آدرس خود را ثبت نمایید، اگر شماره تلفن با اطلاعات ثبت شده در سایت سخا مطابقت ندارد و سیمکارتی که قبلا با آن وارد سایت سخا شده اید، در دسترس ندارید می توانید شماره سیمکارت جدید خود را وارد کنید.

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 9

پس از ورود به حساب کاربری، اگر آدرس ثبت شده با آدرس فعلی شما مطابقت ندارد، روی دکمه ویرایش کلیک کنید؛ در غیر این صورت، به منظور احراز محل سکونت، دکمه (استعلام وضعیت آدرس) را بزنید.

اگر بعد از انتخاب دکمه (استعلام وضعیت آدرس)، همچنان وضعیت آدرس شما، به رنگ قرمز است، لازم است برای احراز محل سکونت خود، اقدام نمایید. در این حالت، دکمه (احراز آدرس از طریق پست) را انتخاب کنید.

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 10

مطابق تصویر، بر روی گزینه احراز نشانی مشتریان، کلیک کنید. روی دکمه ورود بالای صفحه کلیک کنید:

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 11

در کادری که در صفحه جدیدی باز می شود، به منظور احراز محل سکونت، بر روی اینجا، که در تصویر مشخص شده، کلیک نمایید.

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 12

در این مرحله وارد صفحه ثبت درخواست شده اید و می توانید مراحل مربوطه را انجام دهید تا یک کد رهگیری، برای درخواست شما صادر  و به شماره همراه شما ارسال شود.جالب است بدانید:

نحوه دریافت کد سخا از طریق پیامکورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 13

در مرحله بعد، مامور پست، برای احراز محل سکونت، به آدرسی که اعلام کرده اید مراجعه می نماید. کد رهگیری را به مامور اعلام کنید تا درخواست شما را تایید کند. سپس، می توانید به آدرس gnaf.post.ir/reseller/vpostcode/tracking مراجعه کرده و برای پیگیری تایید آدرس خود، اقدام نمایید. تصویر زیر مربوط به یک نمونه استعلام است:

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 14

اگر درخواست تایید آدرس شما، در سایت پست، به حالت تایید بود، وارد سامانه سخا شوید و پس از ورود به حساب کاربری، بر روی استعلام وضعیت آدرس، کلیک نمایید تا بتوانید برای احراز محل سکونت اقدام کنید.

ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 15

در این مرحله، اگر آدرس اعلامی شما توسط پست تایید شده باشد، وضعیت آدرس در سامانه سخا، به صورت (تایید شده توسط پست) تغییر کرده و احراز محل سکونت در سایت سخا انجام شده است به این ترتیب می توانید برای تعویض پلاک، اقدام کنید.


سامانه سخا پلیس

سامانه سخا پلیس، دارای امکانات مختلفی است و با ارائه این امکانات، نیاز به مراجعه حضوری را رفع کرده است. این امکانات شامل موارد زیر است:

 • سخا برای گواهی نامه رانندگی:
 • سخا نامه رانندگی
 • سخا شماره گذاری وسایل نقلیه: 
 • سخا خودرو
 • سایت سخا نظام وظیفه

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور ورود به سایت سخا پلیس انتظامی - sakha.epolice.ir (جدید) 16

تلفن پاسخگو برای استفاده از خدمات سخا

اگر برای ورود به سایت سخا و استفاده از خدمات آن نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، پیشنهاد می کنیم برای ثبت و درخواست پیگیری های انتظامی خود، به کافی نت ها مراجعه نکنید و اقدامات مورد نیاز خود را در سامانه سخا، توسط افراد ناآشنا با سیستم جدید ساخا، نسپارید. می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. برای تماس از طریق تلفن ثابت اقدام کنید و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور، تماس حاصل فرمایید. کارشناسان این سامانه علاوه براینکه راهنمای شما هستند، تمام درخواست های متقاضیان را در سایت سخا ثبت و پیگیری می کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سامانه سایت سخا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی