کد خبر : 7996

واکسن دوگانه سربازی چیست

در این مقاله سعی درایم توضیح بدهیم در مورد واکسن دوگانه سربازی چیست و همچنین قوانین تزریق این واکسن دوگانه چگونه می باشد.



مطالب خبرینو را دنبال کنید…      




سامانه  صدای مشاور

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

 تماس از  صبح تا 12 شب  

             حتی ایام تعطیل               



واکسن دوگانه سربازی چیست:  نحوه اعزام به خدمت و اقدامات  مشمولان و  پسرانی  که قبل از 18سالگی تمام یعنی سنی که از نظر قانون وظیفه عمومی وارد مشمولیت می شوند از دبیرستان یا مرکز پیش دانشگاهی محل تحصیل خود فارغ التحصیل  انصراف ترک تحصیل و یا اخراج شوند حداکثر 6 ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند  و  در غیر این صورت وارد غیبت شده است و از یک سری تسهیلات مثل معافیت تحصیلی و … برخوردار نمی شوند و همچنین 90 روز اضافه خدمت برای آنان ثبت می شود.

 مشولان و دانش آموزان و دانشجویانی که در 18 سالگی تمام و بعد از آن از دبیرستان یا دانشگاه محل تحصیل فارغ التحصیل و یا اخراج شده  و  انصراف داده است  و یا ترک تحصیل نموده  و از همان تاریخ حداکثر یک سال مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.


نکته : مهلت معرفی برای افرادی که در خارج از کشور تحصیل می کنند همانند مشمولان داخل کشور است.


تزریق واکسن های مننژیت و دوگانه سربازی


تزریق واکسن پیش از اعزام به خدمت:

اعزام به خدمت سربازی نیز مانند هر کار دیگری یک سری مراحل دارد که شما پیش از اعزام باید نسبت به تکمیل و انجام آن ها در مراکز خواسته شده اقدام نمایید.

تزریق واکسن های دو گانه و همین طور مننژیت است که بر اساس قوانین نظام وظیفه و سازمان نظام پزشکی کل کشور مشمولین دوره ضرورت خدمت باید پیش از این که در پادگان ها و دوره آموزشی حاضر شوند تزریق نمایند.

قوانین تزریق واکسن های مننژیت و دوگانه :

این برگ توسط دفاتر (پلیس +10 ) به مشمول داده می شود.

هدف از تزریق واکسن های مننژیت و دوگانه به سربازان این است که هر سه بیماری به علت واگیردار بودن امکان انتقالشان در محیط های شلوغ مانند خوابگاه ها و… بیشتر است لذا با واکسیناسیون قابل پیشگیری می باشند.

با برگ مربوط به واکسیناسیون به مراکز بهداشتی درمانی جهت تزریق واکسن مننژیت (التهاب پرده های مغز) و دوگانه (دیفتری و کزاز) مراجعه نمایید.

نشانی این مراکز را می توانید ازطریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) به دست آورید و به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی محل سکونت خود مراجعه و پس از انجام واکسیناسیون  و  برگ واکسیناسیون می بایست از سوی مسئول مربوط مهر شود ((این تزریق رایگان انجام می پذیرد))

نکته: علاوه برتکمیل برگ های مربوط به معاینه اولیه و واکسیناسیون و  برگ مربوط به اطلاعات فردی ((برگ شماره یک )) را نیز تکمیل و از طریق دفاتر( پلیس+10 ) برای ثبت درخواست اعزام به خدمت خود اقدام کنید. (( درخصوص راهنمایی تکمیل برگ شماره یک از توضیحات دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی استفاده کنید))


      سامانه صدای مشاور


به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی