جهت مشاوره در زمینه سامانه سیدا برای معلمان، مدیران و کادر اجرایی مدارس

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 27702

sida.medu.ir سامانه سیدا


sida.medu.ir | ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی 

sida.medi.ir سامانه ثبت نمرات دانش آموزی

⚡️ سامانه سیدا دانش آموزی (سیدا) 

لینک ورود مستقیم به سامانه سیدا مدیو sida.medu.ir : راهنمای ورود به سایت سیدای دانش آموزی(+ ثبت نمرات) مدارس برای کل مقاطع ابتدایی و متوسطه سال 1403 ، در این صفحه لینک ورود مستقیم به سیدا به همراه راهنمای تصویری ورود و ثبت نمرات دانش آموزان مدرسه، در اختیار کاربران گرامی قرار داده شده است. با ورود به سامانه سیدا، ثبت سوابق تحصیلی از طریق ثبت نمرات دانش آموزی برای مدارس در کل مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم انجام می شود. در همین صفحه، راهنمای تصویری ورود و ثبت نمرات دانش آموزان برای گرفتن و صدور کارنامه، نحوه بازیابی کلمه عبور در صورت فراموشی رمز و یا نیاز به تغییر رمز سیدا را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم. سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی، توسط آموزش و پرورش برای مدارس کل کشور، طراحی شده است.

sida.medu.ir سامانه سیدا 1

sida.medu.ir سامانه سیدا 2

برای ورود مستقیم به سایت سیدا کلیک کنید.

sida

sida.medu.ir سامانه سیدا 3 سایت سیدا به نشانی sida.medu.ir ویژه معلمان، مدیران و معاونان مدرسه است.

sida.medu.ir سامانه سیدا 4 کاربرد این سامانه، دریافت اطلاعات فردی و تحصیلی دانش آموزان برای صدور کارنامه های تحصیلی و همچنین ثبت نام دانش آموزان در برخی مواقع خاص طراحی شده است. این سایت در دسترس معلم ها، مدیران و کادر اجرایی بوده و دانش آموزان امکان ورود به آن را ندارند.

sida.medu.ir سامانه سیدا 4 سامانه سیدا برای ثبت نمرات دانش آموزی مدارس کل کشور در مقاطع ابتدایی و متوسطه طراحی شده است. با ورود به سامانه سیدای دانش آموزی می توان برای ثبت و دریافت کارنامه سیدا دانش آموزان اقدام کرد، ثبت نمرات در سامانه سیدا ابتدایی و متوسطه در این مقاله، شرح داده شده است و می توانید از تمام امکانات و خدمات سایت سیدا به آدرس sida.medu.ir  استفاده کنید.

ورود به سامانه سیدا دانش آموزی

سامانه سیدا با نام سامانه یکپارچه سازی دانش آموزان نیز شناخته می شود. از طریق این سایت می توان، تمامی مشخصات دانش آموزان از جمله نام و نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، معدل و … در این سامانه درج شده و درصورتی که آموزش و پرورش، معلمان و مسئولین مدارس نیاز به اطلاعات تحصیلی و هویتی دانش آموزان داشته باشند، می توانند از طریق سیدا اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که امکان دسترسی به سامانه سیدا تنها در اختیار برای معلمان، مدیران، معاونان و به طور کلی کارکنان اجرایی مدارس است و دانش آموزان اجازه ورود به پرتال سیدا را ندارند.

سایت سامانه سیدا

نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا

نحوه ثبت نمرات دانش آموزی در سامانه سیدا شامل مراحل زیر است:

 1. ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir 
 2.  انتخاب عملیات ضمن سال
 3. لیست کلاس و ورود نتایج
 4. ورود نتایج از طریق کلاس
 5. انتخاب پایه
 6. انتخاب درس
 7. انتخاب نوبت تحصیلی
 8. کلیک روی نمره مستمر و سپس پایانی
 9. ورود نمرات
 10. ثبت نمرات

sida.medu.ir سامانه سیدا 4 با ورود به سامانه سیدا دانش آموزی sida.medu.ir، امکان ثبت نمرات دانش آموزی برای مدارس کل کشور فراهم شده است. سامانه‌ سیدا به نشانی sida.medu.ir مخفف «سامانه‌ی یکپارچه‌سازی دانش‌ آموزان» بوده و ساما‌نه‌ای برای ثبت نمرات دانش‌آموزان است که از سوی آموزش و پرورش برای ورود مدیران، معلمان و کارکنان طراحی شده است.


وقفه تحصیلی در سیدا

📌قابل توجه مدیران محترم

✅مشکل عدم نمایش نام و نام خانوادگی در هنگام ثبت کمیسیون وقفه/ تعیین سطح رفع گردید.

☑️مراحل جهت ثبت کمیسیون وقفه/تعیین سطح:

⬅️ ورود به سیدا و انتخاب سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲
⬅️ عملیات اولیه
⬅️ عملیات پیش ثبت نام
⬅️ کمیسیون/مجوز(وقفه تحصیلی/تعیین سطح)
⬅️انتخاب گزینه +جدید
⬅️ وارد کردن اطلاعات
⬅️استعلام

💢گزینه استعلام در قسمت کمیسیون وقفه/ تعیین سطح برای استعلام دانش آموزانی می باشد که در سامانه یکپارچه دانش آموزی(سیدا) دارای سابقه نمی باشند و از این جهت مشکل خالی بودن نام و نام خانوادگی دانش آموزان رفع می گردد.
کمیسیون های صادر شده قبلی که فاقد نام و نام خانوادگی دانش آموزان می باشند می بایست توسط سنجش منطقه عدم تایید زده شده و مجددا برای ایشان با زدن دکمه استعلام، کمیسیون ثبت گردد.

لازم بذکر است:
کمیسیون وقفه برای دانش آموزانی صادر گردد که دارای سابقه در سامانه سیدا می باشند و یک سال وقفه تحصیلی دارند.
کمیسیون تعیین سطح برای دانش آموزانی صادر گردد که سابقه ای در سامانه سیدا ندارند و یا بیش از یک سال در سامانه سیدا سابقه ای ندارند.


1- نحوه ثبت نمرات مقطع ابتدایی در سایت سیدا

نحوه ثبت نمرات دانش آموزان ابتدایی در سامانه سیدا به ترتیب زیر است انجام می شود. در ادامه نحوه ثبت نمرات دانش آموزان ابتدایی در سامانه سیدا را شرح داده ایم، راهنمای سامانه سیدا نمرات ابتدایی به ترتیب زیر است:

مرحله 1

نشانی سامانه سیدا یعنی sida.medu.ir را در مرورگر خود وارد نمایید. مطابق تصویر زیر، در صفحه ورود به سامانه، نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را وارد کنید و در انتها روی عبارت ” ورود کاربران” کلیک نمایید تا وارد پنل شخصی خود در سامانه سیدا شوید. 

sida.medu.ir سامانه سیدا 4  توجه داشته باشید که کلمه عبور پیش فرض معلمان و مدیران، کد پرسنلی است.

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی

مرحله 2

 در این قسمت بعد از ورود به پنل شخصی خود “عملیات ضمن سال” را انتخاب کنید. سپس روی گزینه “لیست کلاس و ورود نتایج”  کلیک کنید. از منوی کشویی باز شده، روی گزینه “ورود نتایج از طریق کلاس توصیفی (معلم) ” را انتخاب کنید.

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی


مرحله 3

در این مرحله پنجره جدید با نام “مشخصات کلاس، درس و معلم، باز می شود. روی گزینه “انتخاب” کلیک کنید تا بتوانید درس مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس برای انتخاب نیمسال تحصیلی، روی گزینه نوبت تحصیلی کلیک کنید و مطابق تصویر زیر، نیسمال مورد نظر خود را انتخاب نمایید. (در تصویر زیر به عنوان مثال، درس ریاضی نوبت دوم را انتخاب کرده ایم).

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی


مرحله 4

در این مرحله، نمرات کل دانش آموزان را برای درسی که در نیم سال تحصیلی مورد نظر خود انتخاب کرده اید، مشاهده می کنید؛ در واقع هر ردیف متعلق به یک دانش آموز است. برای ورود نمرات روی مربع ها کلیک کنید. با یکبار کلیک، عدد 1، دو بار کلیک، عدد 2، 3 بار کلیک، عدد 3 و 4 بار کلیک، عدد چهار نشان داده می شود و در نهایت بعد از ثبت نمره مربوط به هر دانش آموز می توانید روی عبارت ” ثبت و ذخیره نتایج” کلیک کنید تا ثبت نمرات دانش آموزان در سیدا انجام شود.

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی

نکات مهم در این مرحله: sida.medu.ir سامانه سیدا 4 هر پنج دقیقه یکبار فقط می توانید روی عبارت”ثبت و ذخیره نتایج” کلیک کنید. sida.medu.ir سامانه سیدا 4در مقطع ابتدایی، نمرات به صورت توصیفی نوشته می شود یعنی 1= خیلی خوب، 2= خوب، 3= قابل قبول و 4= نیاز به تلاش است. sida.medu.ir سامانه سیدا 4برای ثبت قسمت توصیفی نیز می توانید از فایل ورد آماده نمرات توصیفی مربوط به پایه خود استفاده کرده، متن را کپی و در قسمت مربوطه، جایگزین کنید.


2- ثبت نمرات متوسطه اول و دوم در سایت سیدا

ثبت نمرات متوسطه اول و دوم، مشابه ثبت نمرات ابتدایی است و فقط در نحوه ثبت نمرات تفاوت اندکی دارد. در ادامه نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا متوسطه اول و دوم را شرح داده ایم:

مرحله 1

برای ورود به سامانه سیدا دانش آموزی و ثبت نمرات متوسطه اول و دوم، نشانی sida.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کنید. مطابق تصویر زیر، در صفحه ورود به سامانه، نام کاربری که به صورت پیش فرض کد ملی است وارد کنید، سپس کلمه عبور  و کد امنیتی را وارد کنید:ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی


مرحله 2

در این مرحله،  روی دکمه “انتخاب” کلیک کنید تا بتوانید پایه تحصیلی را انتخاب نمایید. در کادر بعدی با کلیک روی دکمه “انتخاب”، درس مورد نظر را انتخاب کنید، سپس با کلیک بر روی دکمه کوچک کنار کادر، “نوبت تحصیلی” را انتخاب کنید:

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی

مرحله 3

مطابق با تصویر زیر، با انتخاب ” نوبت تحصیلی”، دو گزینه “مستمر اول” و ” پایانی اول” نمایش داده می شود که با کلیک بر روی هر کدام می توان نمره مربوط به آن بخش را وارد کرد.

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی

مرحله 4

با انتخاب هر یک از گزینه های “مستمر اول” و “پایانی اول” لیستی از دانش آموزان نمایش داده می شود که می توانید نمرات را درج کنید و در نهایت روی عبارت ” ثبت نمرات” کلیک کنید تا مراحل ثبت نمرات در سامانه سیدا تکمیل شود.

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات


sida.medu.ir

دریافت کارنامه از سامانه سیدا به آدرس sida.medu.ir برای مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم، بسیار ساده است، کافیست مطابق با راهنمای تصویری که به طور مجزا برای مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم، شرح داده ایم اقدام کنید:

1- دریافت کارنامه مقطع ابتدایی در سایت سیدا

سامانه سیدا برای دیدن و گرفتن کارنامه دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول و دوم طراحی شده است. در این قسمت مراحل ورود به سامانه سیدا و دریافت کارنامه دانش آموزی ابتدایی را شرح داده ایم، می توان کارنامه ابتدایی را به دو روش تکی و گروهی انجام داد.

روش اول: دریافت تکی sida.medu.ir سامانه سیدا 4 ابتدا از قسمت” عملیات ضمن سال”، گزینه “کارنامه” را انتخاب کنید در منوی کشویی باز شده، روی عبارت “کارنامه تحصیلی -تربیتی و کیفی” کلیک کنید.

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی

sida.medu.ir سامانه سیدا 4 توجه داشته باشید نحوه دریافت کارنامه از سامانه سیدا کارنامه دانش آموزی متوسطه دوم و اول با ابتدایی تفاوتی ندارد؛ به عنوان مثال برای دریافت کارنامه از سامانه سیدا پایه هفتم و نهم، می توان مراحل مانند ثبت نمرات در پایه چهارم اقدام کرد.

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی

sida.medu.ir سامانه سیدا 4 در سامانه سیدا جدید، نظرسنجی، نوبت دهی و نتایج المپیادها قرار ندارد این موارد در مای مدیو انجام می شود.   روش دوم: دریافت چندین کارنامه به صورت همزمان

sida.medu.ir سامانه سیدا 14 می توانید چندین کارنامه را همزمان دریافت کرده و پرینت بگیرید. برای اینکار لازم است ابتدا وارد سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir شوید.

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا

توجهبعد از ورود به سامانه با صفحه ای روبرو می شوید که از شما خواسته است نام کاربری، و رمز عبور خود را وارد کنید توجه کنید که نام کاربری همان کد ملی است بعد از وارد کردن این موارد کد امنیتی را وارد می کنید و به پنل شخصی خود وارد می شوید.

توجه اگر هنگام ورود به سامانه سیدا رمز عبور خود را فراموش کرده اید، نگران نباشید در همین صفحه، نحوه بازیابی و تغییر رمز سامانه سیدا را شرح داده ایم.

sida.medu.ir سامانه سیدا 15در مرحله دوم برای دریافت کارنامه ابتدایی از سیدا بر اساس تصویری که در زیر مشاهده می کنید به ترتیب زیر عمل کنید:

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا


sida.medu.ir سامانه سیدا 16 در مرحله بعد توجه کنید ابتدا حتما ” نوبت” و “کلاس ” مورد نظر را انتخاب کنید، سپس اگر تمایل دارید کارنامه فقط برای چند نفر یا یک نفر خاص پرینت شود رکود مورد نظر را انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید، چندین کارنامه را همزمان دریافت کرده و پرینت بگیرید، با  تیک دار کردن مربع بالای ستون کناری کدها، همه دانش آموزان در حالت انتخاب قرار دهید، سپس گزینه گروهی را علامت بزنید:

 نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا

2- دریافت کارنامه متوسطه اول و دوم در سایت سیدا دریافت کارنامه متوسطه اول و دوم در سامانه سایت سیدا، به دو صورت تکی و دریافت چندین کارنامه به صورت همزمان، امکانپذیر است. در ادامه هر دو روش را شرح داده ایم: 1- دریافت تکی کارنامه متوسطه در سیدا

گاهی بنا به ضرورت، لازم است کارنامه دانش آموزی را بصورت انفرادی پرینت گرفت. برای دریافت کارنامه متوسطه از سیدا به صورت تکی می توانید به ترتیب زیر اقدام نمایید:

sida.medu.ir سامانه سیدا 14  برای انجام این کار بعد از ورود به سامانه، ابتدا ” عملیات ضمن خدمت” را انتخاب کنید سپس ” کارنامه ” را انتخاب کرده و بعد ” کارنامه تحصیلی-تربیتی کیفی ” را انتخاب نمایید. بعد از انجام این کار، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا


sida.medu.ir سامانه سیدا 15 در صفحه زیر، روی آیکن پرینت کلیک کنید و اگر سیستم به پرینتر وصل باشد می توانید برای دریافت کارنامه دانش آموزی در سیدا اقدام کنید.

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا


2- دریافت چندین کارنامه متوسطه در سیدا

گاهی لازم است که فرهنگیان، برای دریافت چندین کارنامه متوسطه در سیدا اقدام کنند. برای انجام این کار، می توانید به ترتیب زیر اقدام زیر اقدام کنید:

sida.medu.ir سامانه سیدا 14  ابتدا وارد سامانه شوید، سپس مطابق تصویر زیر، روی گزینه ” عملیات ضمن خدمت” کلیک کنید و گزینه “چاپ لیست کلاس (معلم) ” کلیک کنید:

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا


sida.medu.ir سامانه سیدا 15 بعد از تیک دار کردن ستون (کد گروه دوره)، روی علامت “پرینت گروهی” کلیک کنید:

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا


بازیابی و تغییر رمز و نام کاربری سیدا

در این قسمت نحوه بازیابی، تغییر رمز و نحوه تغییر نام کاربری در سیدا را شرح داده ایم:   1- بازیابی رمز سیدا معلمان، فرهنگیان و همکاران:

جهت ورود به سامانه سیدا لازم است بدانیم نام کاربری و کلمه عبور در سامانه سیدا چیست. در سامانه سیدا نام کاربری پیش فرض، کد ملی و کلمه عبور پیش فرض شماره پرسنلی است. معلمان، فرهنگیان و همکاران عزیز، اگر با مشکل فراموشی رمز روبرو شده اید می توانید بازیابی رمز سیدا را انجام دهید در این قسمت مراحل بازیابی رمز سامانه سیدا دانش آموزی را شرح داده ایم. اگر در هنگام ورود به سامانه سیدا رمز عبور خود را فراموش کرده اید، جای نگرانی نیست می توانید از طریق روشی که آموزش داده ایم، برای بازیابی رمز سیدا معلمان، بازیابی رمز سیدا معلمان و همکاران فرهنگی، به ترتیب زیر اقدام کنید:

توجه بعد از کلیک روی عبارت ” فراموشی رمز عبور”، صفحه زیر را مشاهده می کنید و لازم است به ترتیب مراحل زیر، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و در انتها گزینه ” ثبت و اعتبارسنجی” را علامت بزنید:

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا

نحوه پرینت گرفتن کارنامه در سامانه سیدا

توجه بعد از اینکه مشخصات فوق را وارد کردید، با انتخاب دکمه ثبت و اعتبار سنجی می توانید برای بازیابی رمز سیدا اقدام کنید.

توجهتوجه داشته باشید که حتما شماره تماسی را وارد کنید که به نام خودتان باشد زیرا کد بازیابی رمز سیدا، فقط برای شماره تماسی که به نام کاربر می باشد، ارسال خواهد شد.( یعنی لازم است، شماره تماس با کد ملی مطابقت داشته باشد در غیر این صورت با خطا روبرو خواهید شد).

2- نحوه تغییر رمز 

تغییر کلمه عبور با بازیابی رمز عبور، متفاوت است و از مسیرهای متفاوتی انجام می شوند. بازیابی رمز در زمان فراموشی رمز سیدا انجام می شود، اما تغییر کلمه عبور زمانی انجام می شود رمز عبور را می دانید و برای تغییر آن اقدام می کنید. 

مرحله 1

1- مطابق تصویر زیر، در صفحه ورود به سامانه سیدا دانش آموزی، روی گزینه “فراموشی کلمه عبور” کلیلک کنید:

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات

مرحله 2

در سایت سیدا نام کاربری که همان کد ملی است، وارد کنید و کد امنیتی را درج کنید و در آخر روی عبارت” ثبت و اعتبارسنجی” کلیک کنید:

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات

مرحله 3

 در این قسمت کد پرسنلی را درج کنید، سپس کدی که به گوشی شما ارسال می شود وارد کنید تا مراحل تغییر رمز در سامانه سیدا تکمیل شود.

sida.medu.ir سامانه سیدا 4 گاهی ممکن است به دلیل قطعی سامانه سیدا کد با تاخیر ارسال شود:

ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات sida.medu.ir سامانه سیدا 22بعد از ورود به سامانه سیدا دانش آموزی sida.medu.ir- ثبت نمرات، در قسمت بالای صفحه سه خط مشاهده میکنید، با کلیک کردن بر روی آنها گزینه هایی مطابق تصویر زیر، نمایش داده می شود. روی “تغییر کلمه عبور” کلیک کنید. ورود به سامانه سیدا دانش آموزی sida.medu.ir- ثبت نمرات sida.medu.ir سامانه سیدا 23 درکادر اول کلمه عبور فعلی خود را درج کنید در قسمت بعدی کلمه عبور جدید و در کادر سوم تکرار کلمه عبور را وارد کنید و در آخر روی عبارت” ثبت و اعتبار سنجی کلمه عبور” کلیک کنید. پیغام تغییر رمز با موفقیت انجام شد برای شما ظاهر می شود. ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات- تغییر کلمه عبور sida.medu.ir سامانه سیدا 4 از انگلیسی بودن صفحه خود مطمئن باشید.

sida.medu.ir سامانه سیدا 4حداقل طول کاراکتر رمز، کمتر از 6 نباشد- رمز ترکیبی از حروف لاتین و عدد باشد.

  فیلم اموزشی نحوه تغییر رمز سامانه سیدا

sida.medu.ir سامانه سیدا 4 اگر رمز خود را فراموش کرده اید، می توانید با مشاهده فیلم زیر، برای تغییر رمز سیدا اقدام کنید:

3- نحوه تغییر نام کاربری سیدا نام کاربری سیدا به طور پیش فرض، کد ملی است که برای ورود به پنل شخصی خود در سیدا، می توانید از آن استفاده کنید. نام کاربری ثابت است و قابل تغییر دادن نیست. sida.medu.ir سامانه سیدا 27


سایت سیدا

به زودی، راهنمای سیدا برای مدیران مدارس جهت آشنایی مدیران با امکانات سایت سیدا، در این بخش اضافه خواهد شد. علاوه براین، مدیران محترم مدارس می توانند در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام در زمینه نحوه استفاده از سامانه سیدا، درخواست خود را برای تهیه فیلم آموزشی در سیدا، در بخش کامنت ها اعلام کنند تا آموزش مورد نیاز در همین صفحه اضافه شود.


فیلم های آموزشی سامانه sida

در این قسمت فیلم های آموزشی سامانه سیدا را که مربوط به نحوه استفاده از خدمات این سایت است مشاهده می کنید. فرهنگیان عزیز می توانند در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام در زمینه نحوه استفاده از سامانه سیدا، درخواست خود را برای تهیه فیلم آموزشی در سیدا، در بخش کامنت ها اعلام کنند تا آموزش مورد نیاز در همین صفحه اضافه شود.

1- فیلم آموزشی ثبت نمرات در سیدا ابتدایی با مشاهده فیلم آموزشی ثبت نمرات در سیدا ابتدایی، می توانید به راحتی نمرات دانش آموزان اول تا ششم ابتدایی را در سیدا ثبت کنید:


2- فیلم آموزشی ثبت نمرات در سیدا متوسطه اول و دوم:

با مشاهده فیلم آموزشی ثبت نمرات در سیدا متوسطه اول و دوم، می توانید به راحتی، مراحل ثبت نمرات دانش آموزان متوسطه اول (پایه هفتم تا نهم) و متوسطه دوم (پایه دهم تا دوازدهم)، را انجام دهید. برای مشاهده آموزش تصویری ثبت نمره برای دانش آموزان در سامانه سیدا می توانید روی کادر فیلم آموزش ثبت نمره در سامانه دانش آموزی سیدا کلیک کنید:


3- فیلم آموزش آموزش تعریف معلم در سیدا توسط مدیر:


4- فیلم آموزش تغییر رمز در سامانه سیدا:

** اگر در انجام مراحل ثبت نمرات دانش آموزی یا استفاده از سامانه سیدا مدارس با مشکل یا ابهام روبرو شده اید، میتوانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با سامانه صدای مشاور تحصیلی تماس حاصل فرمایید:

تماس از خط ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور، با شماره 10 رقمی 9099071613

sida.medu.irسامانه سیدا

نحوه رفع مشکلات سامانه sida medu.ir

در این قسمت، نحوه رفع مشکلات سامانه سیدا را به صورت تصویری شرح داده ایم. این مشکلات شامل نحوه حل مشکل درس شایستگی در سیدا، نحوه ثبت عکس در سیدا و نحوه تعریف کاربر در سامانه سیدا توسط مدیران است. همچنین در همین صفحه، کاملترین آموزش تصویری استفاده از کلیه امکانات سامانه سیدا برای معلمان و مدیران که توسط آموزش و پرورش، تهیه شده است را در اختیار فرهنگیان عزیز قرار داه ایم:

1- حل مشکل ثبت نمرات در سیدا حل مشکلات سامانه سیدا   sida.medu.ir سامانه سیدا 28   sida.medu.ir سامانه سیدا 29 sida.medu.ir سامانه سیدا 30   sida.medu.ir سامانه سیدا 31


2- نحوه ثبت عکس در سیدا برای ثبت عکس دانش اموزان در سامانه سیدا sida مطابق تصویر زیر اقدام کنید: آموزش ثبت تصویر برای دانش آموزان در سامانه سیدا


3- نحوه تعریف کاربر در سامانه سیدا توسط مدیران 1:  آدرس سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir را در مرورگر جستجو کنید.   2: برای ورود به سامانه، نام کاربری ، رمز عبور و کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه ورود کاربران کلیک کنید.   sida.medu.ir سامانه سیدا 32   3: در صفحه بازشده وارد قسمت عملیات اولیه شوید. sida.medu.ir سامانه سیدا 33   4: اطلاعات کادر غیر رسمی مدرسه که دارای کد پرسنلی نیستند را وارد نمایید و گزینه مشخصات پرسنل غیر رسمی مدرسه را انتخاب کنید. sida.medu.ir سامانه سیدا 34   5: گزینه ایجاد را انتخاب کنید   sida.medu.ir سامانه سیدا 35 6: اطلاعات درخواستی را در فرم وارد کنید. کد ملی کاربر را وارد نمایید و گزینه اعتبار سنجی و تایید را انتخاب کنید. sida.medu.ir سامانه سیدا 36   7: برای ایجاد کاربران رسمی مدارس ، گزینه لیست پرسنل مدرسه در دوره جاری را نتخاب کنید.   sida.medu.ir سامانه سیدا 37 8: گزینه ایجاد را انتخاب نمایید.sida.medu.ir سامانه سیدا 38 9: در فرم ظاهر شده تمامی اطلاعات کاربر را به همراه کد پرسنلی و سمت سازمانی، وارد کنید سپس گزینه اعتبار سنجی و تایید را کلیک کنید. sida.medu.ir سامانه سیدا 39   10: برای ایجاد دسترسی برای کارب جدید، در قسمت مربوط به مدیریت کاربران و در بخش انتصاب و دسترسی شده ، گزینه تعریف کاربران را انتخاب کنید . sida.medu.ir سامانه سیدا 40   11: روی گزینه انتخاب ، کلیک کنید. لیستی از کاربران تعریف شده توسط مدیر نمایش داده می شود. کاربرانی که اجازه دسترسی به اطلاعات پیدا می کنند را انتخاب نمایید. sida.medu.ir سامانه سیدا 41   12: بعد از انتخاب گزینه اعتبار سنجی و تایید را کلیک کنید. به این ترتیبا اجازه دسترسی کابر انتخابی تایید و نهایی میشود. sida.medu.ir سامانه سیدا 42

آموزش سامانه سیدا توسط آموزش و پرورش

آموزش تصویری آموزش و پرورش برای سامانه سیدا: 1- راهنمای آموزش سامانه سیدا نمرات دانش آموزی 2- راهنمای آموزش سامانه سیدا نمرات دانش آموزی 3- راهنمای آموزش سامانه سیدا نمرات دانش آموزی 4- راهنمای آموزش سامانه سیدا نمرات دانش آموزی 5- sida.medu.ir سامانه سیدا 43 6- sida.medu.ir سامانه سیدا 44 7- sida.medu.ir سامانه سیدا 45 8- sida.medu.ir سامانه سیدا 46 9- sida.medu.ir سامانه سیدا 47 10- sida.medu.ir سامانه سیدا 48 11- sida.medu.ir سامانه سیدا 49 12- sida.medu.ir سامانه سیدا 50 13- sida.medu.ir سامانه سیدا 51 14- sida.medu.ir سامانه سیدا 52 15- sida.medu.ir سامانه سیدا 53 16- sida.medu.ir سامانه سیدا 54 17- sida.medu.ir سامانه سیدا 55 18- sida.medu.ir سامانه سیدا 56

** اگر در انجام مراحل ثبت نمرات دانش آموزی یا استفاده از سامانه سیدا مدارس با مشکل یا ابهام روبرو شده اید، میتوانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با سامانه صدای مشاور تحصیلی تماس حاصل فرمایید:

تماس از خط ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور، با شماره 10 رقمی 9099071613

هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در سیدا

⚡️قابل توجه هنرستانهای فنی حرفه ای و کاردانش دارای متقاضی، امکان ثبت انتخاب واحد ایجاد سابقه برای کنکور سراسری در سامانه سیدا ایجاد شده است.

⚡️برای ثبت سیدا :👇 ۱- گزینه مدیریت ۲- گزینه طرح ترمیم ۳-فهرست درخواست طرح ایجاد سابقه ۴- گزینه ایجاد کلیک نمایید

⚡️دقت نمایید ثبت نام این دانش آموزان نیاز به کد ۱۹ رقمی از سامانه my.medu.ir نیز دارد در ضمن باید پنج درس فوق(باکد دروس نهایی ذکر شده) غیر حضوری تعریف شوند و در موعد خود از منوی تسهیلات به فاینال ارسال شوند تا لیست شرکت کنندگان، کارت و آلبوم آنان در فاینال صادر شود در ضمن دانش آموز متقاضی در صورت همزمانی تاریخ امتحان دروس نهایی با امتحان داخلی خودش باید یکی را شرکت کند و در دیگری غایب شود.

sida.medu.ir سامانه سیدا 57

توجه داشته باشید که این سایت تنها مرجع رسمی و قانونی سامانه سیدا آموزش و پروش به آدرس اینترنتی sida.medu.ir می باشد.

sida.medu.ir سامانه سیدا 58 ازطریق این مقاله می توانید وارد سایت سامانه سیدا sida.medu.ir شوید. راهنمای ورود به سایت و تلفن کارشناسان برای پشتیبانی، در اختیار کابران گرامی قرار داده شده است. با توجه به اینکه اغلب کاربران برای ورود و استفاده از سایت سامانه سیدای دانش آموزی با مشکل روبرو شده اند، امکان تماس تلفنی برای ورود و استفاده از خدمات سیدای دانش آموزی برای مسئولین مدارس فراهم شده است.

sida.medu.ir سامانه سیدا 58 اگر در انجام مراحل ثبت نمرات یا استفاده از سامانه سیدای دانش آموزی با مشکل یا ابهام روبرو شده اید، میتوانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب تماس حاصل فرمایید.

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

سامانه صدای مشاور راهنمای تلفنی ورود به سایت سیدا- سامانه سیدا ثبت نمرات

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

sida.medu.ir سامانه سیدا 60

سوالات متداول :

لینک ورود مستقیم به سامانه سیدا چیست؟

✔️ sida.medu.ir لینک ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات دانش آموزی برای مدارس کل کشور است.

نحوه تعریف کاربر در سامانه سیدا توسط مدیران چگونه است؟

✔️مراحل تعریف کاربر در سایت سیدا به صورت تصویری در این مقاله شرح داده شده است.

نحوه ثبت نمره دانش آموزان، نحوه تخصیص دبیر و تغییر رمز سیدا چگونه است؟

✔️ این مقاله راهنمای جامع آموزش و پرورش است و تمام امکانات سامانه سیدا به صورت گام به گام شرح داده شده است.
3.8/5 - (13 امتیاز)
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 40 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اکبری سه‌شنبه , 21 ژوئن 2022 - 6:29

سلام
از دیروز هز چه نمره ثبت می کنم در سامانه ثبت نمی شه دو ساعت بعد چک می کنم همه نمرات پریده علت چیست؟

ع م دوشنبه , 6 سپتامبر 2021 - 0:46

لطفانمرات توصیفی دانش اموزان ابتدایی درنوبت تابستان راچگونه وارد کنیم

پاسخ مشاور سه‌شنبه , 7 سپتامبر 2021 - 13:13

سلام لطفا عضو کانال تلگرام شوید

GOD شنبه , 28 آگوست 2021 - 15:15

جهت ثبت کتاب دانش اموزان جدید – پایه اول دبستان – زمانی که کد ملی دانش اموز وارد می کنینم پیغام می دهد به اشتباه که در سامانه سیدا یافت نشد چگونه مشکل را رفع کنم .

/کنم یا علت چیست ؟ ممنون از پاسخگوییتان

پاسخ مشاور یکشنبه , 29 آگوست 2021 - 10:44

سلام دوست با مشاوران در صورت تمایل در ارتباط باشید

هدایتی سه‌شنبه , 27 جولای 2021 - 22:05

سلام چند روزی است هرکاری می کنیم عکس دونفر از دانش آموزان ویرایش نمی شود وهمان عکس های قبلی در کارنامه نمایش داده می شود.لطفا راهنمایی فرمایید.

پاسخ مشاور چهارشنبه , 28 جولای 2021 - 11:25

سلام دوست محترم باتوجه به دستورالمعل اقدام نمایید ومجددامتحان کنید

الهیاری سه‌شنبه , 13 جولای 2021 - 22:05

سلام نحوه ی کلاس بندی دانش آموزان وتعریف معلم به کلاس را آموزش بدین ممنونم

پاسخ مشاور دوشنبه , 26 جولای 2021 - 14:00

سلام دوست محترم چشم

نرگس چهارشنبه , 26 می 2021 - 15:17

سلام آمار ما بالاست لطفا یک فکری برای چاپ کارنامه کنید نمی شود که برای کل مدرسه یکی یکی کارنامه بگیریم گزینه چاپ کارنامه کلاسی را فعال بفرمایید! این واقعا نقطه ضعف اساسی برای سامانه سیدا است!!خودتون رو بذارید جای ما از دیماه تا خرداد هنوز این مشکل وجود داره ………………

محمدرضا چهارشنبه , 26 می 2021 - 0:00

سلام خوب هساید وقتتون بخیر ببخشید کد پرسنلی دقیقا چیه ممنون میشم کمی دربارش توضیح بدید.

پاسخ مشاور پنج‌شنبه , 27 می 2021 - 16:26

سلام هرارگان کد مخصوص به خودش داره که بهش کدپرسنلی میگن

احمد چهارشنبه , 19 می 2021 - 2:50

نمرات توصیفی را چگونه تیک بزنیم وتوصیف نماییم من که از طریق گوشی مشکل دارم واصلا توصیفی را خیلی خوب خوب قابل قبول نیاز به تلاش بیشتر دارد اصلا زده نمیشه لطفا راهنمایی کنید

ناشناس سه‌شنبه , 4 می 2021 - 10:00

سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من دانش آموز هستم متوسطه دوم وقتی می خواهم کارنامه ام رو ببینم رمز عبور و کد امنیتی رو درست میزنم فقط برای نام کاربری باید همون اسم خودم رو به زبان فارسی بنویسم؟ اگر اینطوری باشه این کار رو کردم اما وارد نمیشه لطفاً راهنمایی بفرمائید. با تشکر

داود سه‌شنبه , 4 می 2021 - 5:37

سلام دانش‌آموز انتقال شده رفته یه مدرسه دیگه در سناد حذفش کردیم در سیدا هم زدیم انتقال رفته هنوز در آمار مدرسه ما هست باز در سیدا زدیم ضمن‌سال رفته زدیم باز جزء آمار مدرسه هست علت چیست چکار باید کرد لطفاً مشکل این قسمت‌رو هم برطرف نمائید لطفاً دانش‌آموز و مدیرا سر گردانند

موسوی پنج‌شنبه , 22 آوریل 2021 - 9:27

سلام من دبیرمتوسطه هستم هرچه سعی می کنم نمرات مستمرنوبت دوم درس نهایی دوازدهم را درتاریخ 1400/2/2واردکنم اصلا به سامانه واردنمیشه وخطای اشتباه نام کاربری یاکلمه عبورمیده .ضمناعوض کردن رمزعبورهم امکان نداره چون نمیشه واردشد.لطفاسریعاراهنمایی فرمایید

پاسخ مشاور پنج‌شنبه , 22 آوریل 2021 - 20:45

سلام لطفا تماس بگیرید

موسی شنبه , 3 آوریل 2021 - 18:35

سلام. من دبیر هستم ولی در موقع چاپ گزارش تحصیلی خالی است و اسم مدیر و معلم هم در پایین کارنامه نمیاید. علت چیست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد صادق حدیثی سه‌شنبه , 16 مارس 2021 - 19:01

سلام کد رشته نهال ما 94431 می باشد که در سیستم سیدا کد 92162 تعریف شده است اگر کد رشته نهال 94431 تعریف شود مشکل ما حل و دانش آموزان فارغ التحصیل می شوند کد مدرسه 96038863

ابوالفضل بختیاری چهارشنبه , 10 مارس 2021 - 1:10

باسلام این برنامه برای بزرگسالان بسیار دردسر دارد در انتقال به امین همه دانش آموزان مشکل دارد من ازشما میپرسم چرا از نظرات همکاران معاون اجرایی استفاده نمکنیید دیگر چشم نمانده بیست بار یک انجام میدیم نتیجه نمی دهد من خیلی ناراضی هستم واقعآ دوست داری مشکل برنامه بدانید تلفن من تماس بگریید

ملیسا چهارشنبه , 3 مارس 2021 - 11:34

چطو باید نام کاربری و یا کلمه عبور سیدا رو بزنم

ناهید چهارشنبه , 3 مارس 2021 - 11:29

سلام لطفا لطفا معلمین رو توجیه کنید که چرا باید خودشون نمرات را وارد کنند خیلی به معاونین اجرایی توهین می کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

زهرا مهرآفرین معاون اجرایی سه‌شنبه , 16 فوریه 2021 - 10:48

سلام لطفا یک فکری برای چاپ کارنامه کنید نمی شود که برای کل مدرسه یکی یکی کارنامه بگیریم گزینه چاپ کارنامه کلاسی را فعال بفرمایید! این واقعا نقطه ضعف اساسی برای سامانه سیدا است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ملیکا چهارشنبه , 3 فوریه 2021 - 21:19

در صورت فراموش رمز چیکار کنیم

نوذر کولانی دوشنبه , 1 فوریه 2021 - 8:26

به نام خدا
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین عزیزی که سامانه سیدا را راه اندازی نموده اید . سامانه بسیار خوب و عالی است ولی اگر تمام آزمایش و خطای آن برطرف و سپس برای مدارس ارسال می شد مشکلات ما فرهنگیان هم کمتر می شد . ممنونم

داود جعفری یکشنبه , 31 ژانویه 2021 - 16:18

سلام و وقت بخیر
چاپ کلاسی کارنامه رو برداشتن و فقط بصورت انفرادی میشه کارنامه دانش آموزان رو دید. اینو چیکارش کنیم ؟ برا اون همه دانش آموز یکی یکی کارنامه بزنیم چاپ شه ؟

H.a شنبه , 30 ژانویه 2021 - 11:43

برای اکثر دبیران هنگام ورود میزنه خطا در کد کاربری یا رمز

مجتبی پنج‌شنبه , 28 ژانویه 2021 - 12:05

ته که مرهم نه ای بر داغ ریشم!
نمک پاش دل ریشم چرایی؟

زهرا دوشنبه , 25 ژانویه 2021 - 0:56

وقتی جمع نمرات رو می زنم پیغام خطامی ده مال اکثر همکارا اینجوری بود چرا؟

پاسخ مشاور دوشنبه , 25 ژانویه 2021 - 15:05

سلام ، لطفا برای رفع مشکلات و کسب راهنمایی جهت استفاده از خدمات سامانه، با شماره تلفن های مندرج در این مقاله تماس حاصل فرمایید

زمانی شنبه , 23 ژانویه 2021 - 22:01

ثبت نمره انضباط در متوسطه اول باید بصورت کیفی باشد نه کمی

جلیل امامعلی پور چهارشنبه , 20 ژانویه 2021 - 0:58

تنظیم سریع فراموشی رمز خودتان مشکل را جل کنید

رامین دوشنبه , 18 ژانویه 2021 - 23:44

عربی

خسروبیگی دوشنبه , 18 ژانویه 2021 - 18:56

سلام. من عکس بچه ها را بارگزاری کردم ولی در موقع چاپ گزارش تحصیلی خالی است و اسم مدیر و معلم هم در پایین کارنامه نمیاید. علت چیست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

لطفی دوشنبه , 18 ژانویه 2021 - 16:51

سلام .صفحه کلید انگلیسی .ورژن کروم بالا اما هرچی کاربری ورمز میزنم میگه اشتبااااااااااه است ..مشکل داره

پاسخ مشاور دوشنبه , 18 ژانویه 2021 - 17:17

سلام لطفا با شماره تلفن های مندرج در این مقاله تماس بگیرید و مشکل ایجاد شده را برطرف کنید.

پاسخ مشاور چهارشنبه , 20 ژانویه 2021 - 17:37

لطفا برای حل مشکل نام کاربری و رمز اشتباه لینک زیر را انتخاب کنید:
رفع خطای کد کاربری و رمز اشتباه در سامانه سیدا

احمدخضری یکشنبه , 17 ژانویه 2021 - 13:31

با سلام برای تغییر رمز مشکل داره صفحه کلید هم انگلیسی هست وترکیب اعداد و حروف استفاده می کنیم اما باز نمیشه؟

Ayoub یکشنبه , 17 ژانویه 2021 - 10:38

مدیر مدرسه شهید الهیار نوک آباد

نصب اپ دانش آموزی