کد خبر : 30501
- بازدید

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان 1400-1401

آزمون مدارس تیزهوشان

در این مقاله از ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان 1400-1401 مطلع می شوید. ظرفیت، ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز برای پایه ششم به هفتم و نهم به دهم (متوسطه اول و دوم) به شرح زیر اعلام شد:

 

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان 1400-1401

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان سال 1400-1401 از طریق آزمون ورودی ششم به هفتم و نهم به دهم به اطلاع داوطلبان گرامی می رسد:

1 –ظرفیت پذیرش دبیرستان هاى دوره اول و دوم (پایه هفتم و دهم) استعدادهاى درخشان در هر شهرستان قابل مشاهده است.

2 -پذیرش دانش آموزان شرکت کننده در آزمون ورودى دبیرستان هاى دوره اول و دوم استعدادهای درخشان، فقط در اولویت های انتخابی دانش آموز و براساس رتبۀ مبتنى بر امتیاز کل آزمون ورودى خواهد بود.

** تذکر: پذیرش داوطلبان دوره دوم متوسطه فقط براساس رشتۀ انتخابی صورت می پذیرد و در صورت عدم قبولی در رشتۀ انتخابی، امکان اعلام قبولی در سایر رشته ها وجود ندارد.

3 -با توجه به ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس استعدادهای درخشان، لازم است داوطلبان (به ویژه در کلان شهرها نظیر تهران، مشهد مقدس و …)، دبیرستان هاى استعدادهاى درخشان مورد نظرشان را با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلى 1401-1400 و متناسب با ناحیۀ / منطقۀ آموزش و پرورش محل استقرار مدارس استعدادهاى درخشان انتخاب کنند. پس از اعلام نتیجۀ قبولی داوطلب در اولویت انتخابی مورد نظر، به هیچ وجه امکان تغییر اولویت وجود ندارد.

** تذکر: حوزه امتحانى داوطلبان آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم، براساس منطقۀ آموزشى محل تحصیل سال تحصیلى 1400-1399 آنان تعیین خواهد شد. داوطلبانی که متقاضی انتخاب مدرسه در شهر یا استانی غیر از محل سکونت فعلی خود هستند، می توانند مدارس مورد تقاضای خود را در شهر یا استان مورد نظر انتخاب نمایند، اما حوزه امتحانی این گروه از داوطلبان براساس منطقۀ آموزشی محل تحصیل سال تحصیلی 1400-1399 می باشد.

4 -در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره اول یا دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان می توانند حداکثر سه دبیرستان (هر سه در یک شهرستان واحد) را به ترتیب اولویت، انتخاب نموده و در نمون برگ تقاضانامۀ خود ثبت نمایند. در ضمن، داوطلبان آزمون ورودى دوره دوم متوسطه، در اولویتهاى انتخابى خود در زمان ثبت نام در آزمون فقط مجاز به انتخاب یک رشتۀ تحصیلى میباشند.

** تذکر: با توجه به این که حوزه امتحانی آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم دانش آموزان شاغل به تحصیل در مدارس ایرانی خارج از کشور، در مدارس خارج از کشور دایر نخواهد شد، اطلاع رسانی و ثبت نام برای شرکت داوطلبان این مدارس در آزمون های ورودی پایه های هفتم و دهم از طریق مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و با هماهنگی دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام شده و حوزه های امتحانی هر یک از داوطلبان، بر مبنای مدرسۀ استعدادهای درخشان منتخب اعلامی به مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور تعیین می شود.

5 -پذیرش نهایى دانش آموز در دبیرستان هاى دوره دوم استعدادهاى درخشان براى رشته هاى تحصیلى (علوم تجربى، ریاضى فیزیک، ادبیات و علوم انسانى و سمپاد مهارتی)، منوط به احراز شرایط انتخاب رشته مطابق آییننامۀ هدایت تحصیلى است. باید توجه داشت که تغییر رشتۀ پذیرفته شدگان در دبیرستان هاى دوره دوم استعدادهاى درخشان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و در سال بعد، علاوه بر کسب حداقل امتیاز قبولى رشتۀ مورد نظر در آزمون ورودى، دارا بودن شرایط و ضوابط تغییر رشتۀ تحصیلى الزامى است.

** تذکر: در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان در رشتۀ تحصیلى مورد تقاضاى دانش آموز مطابق ضوابط هدایت تحصیلى، قبولى داوطلب در آزمون لغو و بى اثر خواهد بود.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400-1401

دفترچه ثبت نام تیزهوشان هفتم و دهم 1400-1401

ثبت نام تلفنی در آزمون مدارس تیزهوشان کل کشور در سال 1400

دانش آموزان عزیز در سراسرکشور می توانند برای انجام ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در سال 1400 با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه تمام مراحل ثبت نام اینترنتی در سایت مدارس تیزهوشان هفتم و دهم را برای متقاضیان گرامی انجام می دهند. می توانید هر روز حتی در ایام تعطیلی از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن های مندرج در این مقاله تماس حاصل فرمایید:

کانال تلگرام مدارس

جهت مشاوره در زمینه ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان 1400-1401 ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071611 تماس از سراسر کشور و 9092301612 (تماس از استان تهران)
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.


پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 21
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات
برنامه ریزی درسی
ارتباط با مشاور