جهت مشاوره در زمینه ثبت و پیگیری درخواست شماره گذاری خودرو اینترنتی در سامانه سخا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 57155

سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی

سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی

در این صفحه، لینک ورود به سامانه سخا شماره گذاری خودرو به صورت اینترنتی را در اختیار متقاضیان در سراسر کشور قرار داده ایم. علاوه براین نحوه و مراحل انجام شماره گذاری در سخا را شرح داده ایم. می توانید بدون مراجعه حضوری، درخواست خود را در سامانه سخا برای شماره گذاری خودرو ثبت و پیگیری نمایید.ورود به سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی

می توانید برای ورود به سامانه سخا و شماره گذاری خودرو به صورت اینترنتی، روی لینک زیر کلیک کنید:

برای ورود به سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی، کلیک کنید:

ورود به سامانه

سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی 1

 

توجهبرای دسترسی به خدمات سامانه سخا شماره گذاری خوردو اینترنتی لازم است از طریق سایت سخا پلیس که لینک آن را در کادر بالا قرار داده ایم، اقدام کنید.بیشتر بدانید:

سامانه سخا پلیس راهورنحوه شماره گذاری اینترنتی خودرو در سایت سخا 

توجه در واقع شماره گذاری اینترنتی خودرو، از امکانات سایت سخا پلیس، است که این بخش، شامل دو گروه نقل و انتقال وسیله نقلیه (خریدار و فروشنده)، امکان نقل و انتقال وسیله نقلیه (وکالتی) می باشد. داشتن کدملی برای شخص متقاضی مانند استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی الزامی است.

توجه برای استفاده از خدمات شماره گذاری اینترنتی خودرو در سایت سخا، لازم است ابتدا وارد این سامانه شوید، از منو سمت راست این سامانه می توانید درخواست شماره گذاری خودرو را ثبت کنید.پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با سامانه سخا، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید:بیشتر بدانید:

سامانه سخا پلیس چیست؟برای «شماره گذاری وسایل نقلیه» به صورت اینترنتی از طریق سایت sakha.epolice.ir لازم است به ترتیب زیر اقدام کنید:

توجه1- وارد سایت سخا به نشانی sakha.epolice.ir شوید.

توجه 2- برای استقاده از خدمات سامانه سخا شماره گذاری اینترنتی خودرو ، ابتدا روی گزینه “خدمات پلیس راهور” کلیک کنید. سپس روی گزینه نقل و انتقال (خریدار و فروشنده)، کلیک کنید. بعد از آن تیک تایید را بزنید و با انتخاب دکمه “مرحله بعد” سایر مراحل را مطابق با توضیحاتی که در همین صفحه ارائه شده انجام دهید.

توجه 3- در صورتی که برای شما “خریدار” پلاک آزاد واجد شرایط تخصیص، دستور ممانعت کننده نداشته باشد، شکایتی بر روی پلاک ثبت نشده باشد و شهر پلاک با آدرس خریدار مطابقت داشته باشد( وجود داشته باشد، در فهرست پلاک ها نمایش داده می شوند و لازم است یکی از پلاک های آزاد نمایش داده شده را انتخاب نمایید. درصورتی که پلاک آزاد وجود نداشته باشد، در آخرین مرحله از فرآیند، یک پلاک توسط سامانه به وسیله نقلیه تخصیص داده می شود.

توجه 4- در تکمیل فرم ترتیب زیر را رعایت نمایید:
1-شهر/روستا: شهر یا روستای مورد نظر جهت انجام نقل و انتقال را از لیست شهر/روستا انتخاب نمایید.
2 -نام مرکز: یکی از مراکز شمارهگذاری واقع در شهر/روستای انتخاب شده را جهت انجام نقل و انتقال انتخاب نمایید.
3 -تاریخ مراجعه: تاریخ مورد نظر خود را جهت مراجعه به مرکز شمارهگذاری انتخاب شده، از لیست تاریخ مراجعه انتخاب نمایید.
4 -ساعت مراجعه: ساعت مراجعه مورد نظر را از لیست ساعت مراجعه انتخاب نمایید.
5 -دکمه مشاهده تصادفات: اطلاعات تصادف های ثبت شده برای وسیله نقلیه نمایش داده می شود.

دکمه ذخیره و ادامه: با کلیک بر روی این دکمه نوبت مراجعه شما به مرکز شماره گذاری، جهت ادامه فرآیند رزرو شده و به فرم “تایید درخواست” وارد می شوید.جالب است بدانید:

معرفی سامانه سخا سربازی
توجه 5- پس از انتخاب پلاک و رزرو نوبت بازدید وسیله نقلیه، فرم “تایید درخواست” در سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی نمایش داده میشود. اطلاعات وسیله نقلیه، اطلاعات متقاضی فروش، اطلاعات متقاضی خرید و اطلاعات مربوط به نوبت بازدید وسیله نقلیه در فرم نمایش داده می شود.
مرحله قبل: با کلیک بر روی این دکمه به فرم انتخاب پلاک وارد خواهید شد. تغییر مکان و زمان بازدید امکان پذیر است.
تایید: با کلیک بر روی دکمه “تایید” ، برای فروشنده و خریدار پیامی به منظور اطالع رسانی زمان و مکان مراجعه به منظور ادامه فرآیند نقل و انتقال ارسال خواهد شد. پس از اتمام این مراحل، باید در نوبت اخذ شذه به مرکز مربوط مراجعه نمایید. پس از انجام بازدید و تایید مدیرفنی ادامه مراحل را انجام دهید.
جالب است بدانید:

نحوه دریافت کد سخا از طریق پیامکتوجه 6- این مرحله از فرآیند توسط خریدار انجام می شود.
پس از تایید نقل و انتقال “توسط مدیرفنی”، دسترسی به فرم پرداخت شماره گذاری از طریق منوی “درخواست ها” در سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی امکانپذیر میباشد. با کلیک بر روی عنوان “نقل و انتقال اینترنتی خودرو پلاک منطقه ای” در زیرشاخه نقل و انتقال، فهرست کارهای جدیدی که برای شما ارسال شده است نمایش داده میشود. با کلیک بر روی لینک “مشاهده” در سطر موردنظر، فرم مربوط نمایش داده میشود. در این فرم مبالغی که باید جهت انجام نقل و انتقال پرداخت شود، نمایش داده می شود.
پرداخت از طریق درگاه: جهت پرداخت مبالغ با کلیک بر روی این دکمه به درگاه پرداخت بانکی وارد شده و مبلغ کل را پرداخت نمایید. پس از انجام پرداخت به فرم “پرداخت شماره گذاری” باز خواهید گشت. ذخیره و ادامه: پس از پرداخت مبالغ، با کلیک بر روی این دکمه به لیست درخواست ها بازمی گردید.

توجه 7- در صورتی که پرداخت به صورت موفق انجام شود پیامی مبنی بر پرداخت موفق هزینه های شماره گذاری و مراجعه به کاربر شماره گذاری جهت ادامه فرآیند، برای خریدار ارسال خواهد شد. پس از اتمام مرحله پرداخت، به کاربر شماره گذاری جهت صدور کارت و سند مراجعه نمایید.


جالب است بدانید:

 نحوه دریافت کد سخا و استعلام سربازی با کد ملیراهنمای تلفنی سامانه سخا شماره گذاری خودرو اینترنتی

اگر در انجام مراحل شماره گذاری خودرو به صورت اینترنتی در سامانه سخا، نیاز به کسب راهنمایی بیشتر دارید، می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با سامانه مشاور تلفنی، تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه راهنما و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند و علاوه براین تمام مراحل ثبت درخواست شماره گذاری خودرو را در سایت سخا برای متقاضیان انجام می دهند. همچنین می توانید تمامی سوالات خود در زمینه سامانه سخا نظیر موارد زیر را از کارشناسان این سامانه مشاور تلفنی بپرسید:

 • سامانه سخا شماره گذاری اینترنتی کی باز می شود
 • سامانه سخا برای خودرو صفر چه خدماتی ارائه می کند؟
 • ثبت نام سخا برای خودرو چگونه است
 • احراز هویت سخا برای خودرو چگونه است
 • سخا برای ماشین چرا باز نمی شود
 • تاییدیه سخا برای خودرو چگونه دریافت می شود
 • برگه سخا برای خودرو چیست
 • نحوه ثبت نام در سایت سخا برای خودور
 • نحوه گرفتن کد سخا برای خودرو چگونه است

جالب است بدانید:

نحوه دریافت کد سخا اینترنتی5/5 - (1 امتیاز)
منابع :

جهت مشاوره در زمینه ثبت و پیگیری درخواست شماره گذاری خودرو اینترنتی در سامانه سخا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی