جهت مشاوره در زمینه ثبت نام اینترنتی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 56349

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی 1402

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی 1402

در این مقاله از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی 1402، مطلع می شوید. منابع آزمون استخدامی ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی آموزش و پرورش اردیبهشت ۱۴۰۲ اعلام شد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۲۴ هزار و ۶۹۴ آموزگار ابتدایی، ۲۳۳۲ آموزگار استثنایی و ۹۹۲ نفر آموزگار ویژه مناطق عشایری و مرزی جذب می‌شوند یعنی در مجموع ۲۸ هزار و ۱۸ آموزگار ابتدایی، استثنایی و ویژه مناطق مرزی و عشایری جذب خواهند شد.


منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ابتدایی و استثنایی

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ابتدایی و استثنایی در سال 1402 به چند بخش زیر تقسیم می شوند:

 1. منابع عمومی آزمون ابتدایی و استثنایی
 2. منابع اختصاصی آزمون ابتدایی و استثنایی
 3. منابع تخصصی آزمون ابتدایی و استثناییشرایط سنی استخدام آموزش و پرورش

بیشتر بدانید:

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی 1402 1 تغییر شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش
طی سالهای اخیر، در آزمون‌های استخدامی آمورش و پرورش، منابع آزمون به دو سطح عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شدند. اما منابع آزمون اسخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی در سال 1402، دارای سه حیطه عمومی، اختصاصی و تخصصی به شرح زیر است:

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش ابتدایی و استثنایی در سال 1402
منابع عمومی
 1. تاریخ و فرهنگ تمدن (خدمات متقابل ایران و اسلام نویسنده: شهید مطهری انتشارات صدرا / مروری بر دستاورد‌های چهل ساله انقلاب اسلامی ایران)
 2.  تعلیم و تربیت اسلامی (مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی – عمومی جمهوری اسلامی) بخش دوم مبانی، قسمت های: چیستی، چرایی و چگونگی تربیت رسمی – عمومی)
 3. معارف و اندیشه‌های اسلامی و انقلابی (طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن) بخش اول: ایمان (نویسنده: سید علی خامنه‌ای، انتشارات: صهبا / همرزمان حسین (ع)، نویسنده: سیدعلی خامنه‌ای، انتشارات: انتشارات انقلاب اسلامی)
 4. معارف و اندیشه‌های اسلامی و انقلابی (طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن) بخش اول: ایمان (نویسنده: سید علی خامنه‌ای، انتشارات: صهبا / همرزمان حسین (ع)، نویسنده: سیدعلی خامنه‌ای، انتشارات: انتشارات انقلاب اسلامی)
 5. توانایی‌های عمومی و ذهنی
 • تذکر ۱: سوالات معارف اسلامی مربوط به پیروان سایر مذاهب اسلامی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.
 • تذکر ۲: اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمره کل عمومی (که حیطه عمومی نامیده میشود)، این درس لحاظ نخواهد شد، ولی چنانچه داوطلب اقلیت دینی به سؤالات معارف اسلامی پاسخ دهد، این درس با تأثیر مثبت در محاسبه نمره کل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره کل عمومی، یک نمره کل با لحاظ نمره خام درس مذکور و یک نمره کل بدون لحاظ نمره خام درس مذکور، محاسبه و نمره کل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.
منابع اختصاصی
 1.  اسناد و قوانین بالادستی آموزش و پرورش (سیاست‌های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی- مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی/ آیین‌نامه اجرایی مدارس، مصوب سال ۱۴۰۰ شورای عالی آموزش و پرورش)
 2.  روش‌ها و فنون تدریس (با تاکید بر محورهای: مبانی نظری تدریس و یادگیری؛ مدیریت و طراحی فعالیت‌های آموزشی؛ اصول و شیوه‌های مدیریت کلاس درس؛ مهارت‌های خلق موقعیت و فرصت‌های یادگیری؛ آشنایی با روش‌های تدریس مبتنی بر شناخت گرایی و سازنده گرایی با رویکرد تحولی؛ راهبرد‌های یاددهی و یادگیری؛ مهارت‌های اساسی مورد نیاز معلم پیش از تدریس، حین تدریس؛ پس از تدریس؛ مدل‌ها و الگو‌های تدریس)
 3.  روانشناسی تربیتی
 • ۳-۱- برای داوطلبان آموزگار ابتدایی (با تاکید بر محور های: کاربرد نظریه‌های یادگیری در کلاس؛ کاربرد نظریه‌های هوش، تفکر، خلاقیت و استعداد در کلاس؛ کاربرد نظریه‌های انگیزش و هیجان در آموزش؛ کاربرد نظریه‌های تحولی در آموزش؛ شناخت تفاوت‌های فردی در یادگیری؛ تعاریف مفاهیم و اصطلاحات مرتبط)
 • ۳-۲- برای داوطلبین آموزگار استثنایی با تاکید بر محور (تعاریف و طبقه بندی دانش آموزان استثنایی؛ شناخت و آموزش کودکان و دانش آموزان کم توان ذهنی؛ شناخت و آموزش کودکان و دانش آموزان ناشنوا و نابینا (با آسیب‌های بینایی و شنوایی)؛ شناخت و آموزش کودکان و دانش آموزان با اختلال یادگیری ویژه؛ شناخت و آموزش کودکان و دانش آموزان با اختلال‌های هیجان رفتاری و اختلالات ارتباطی؛ شناخت و آموزش کودکان و دانش آموزان با مشکلات جسمی- حرکتی و چند معلولیتی؛ شناخت و آموزش کودکان و دانش آموزان با اختلال طیف اتیسم؛ توان بخشی و مداخله بهنگام در کودکان و دانش آموزان استثنایی؛ خانواده و مداخله بهنگام در کودکان و دانش آموزان استثنایی)
منابع تخصصی
۱ – مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی قرآن و هدیه‌های آسمانی دوره ابتدایی (نهج‌القرآن راهنمای معلم قرآن اول تا ششم ابتدایی/ راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی پایه سوم و ششم)

 • راهنمای معلم قرآن
 • نهج‌القرآن راهنمای معلم قرآن اول تا ششم ابتدایی
 • راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی
 • راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی (پایه سوم)
 • راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی (پایه ششم)

۲- مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی ریاضی دوره ابتدایی (راهنمای معلم ریاضی اول و ششم)

۳_مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی علوم تجربی دوره ابتدایی (کتاب راهنمای معلم علوم تجربی دوم و چهارم و ششم)

۴- مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی فارسی دوره ابتدایی (راهنمای معلم فارسی اول و چهارم و ششم)

۵- مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی مطالعات اجتماعی دوره ابتدایی (کتاب راهنمای معلم اجتماعی پنجم و ششم ابتدایی).دانلود دفترچه استخدام آزموش و پرورش 1401-1402

دانلود کنید:

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی 1402 1 دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورشمنابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی 1402


ثبت نام اینترنتی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

متقاضیان استخدام آموزش و پرورش می توانند برای انجام مراحل ثبت نام اینترنتی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان سامانه مشاوره تلفنی، تمام مراحل ثبت نام آزمون استخدامی را برای متقاضیان انجام می دهند. جهت تماس می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب، از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید.کسر حقوق اساتید دانشگاه ها سال 1400

در ادامه بخوانید:

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی و استثنایی 1402 1 مقایسه حقوق معلمان در پایه ابتدایی و متوسطه
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام اینترنتی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی