جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سامانه پلیس راهور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 57150

سامانه سخا پلیس راهور

در این مقاله، لینک ورود به سامانه سخا پلیس راهور، را در اختیار متقاضیان در سراسر کشور قرار داده ایم. همچنین در مورد خدمات سایت سخا راهور شرح داده ایم.


ورود به سامانه سخا پلیس راهور

توجه برای ورود به سامانه سخا پلیس راهور، روی لینک زیر کلیک کنید. قبل از ورود، حتما فیلتر شکن خود را خاموش کنید:

سامانه سخا پلیس راهور 1
ورود به سایت تغییر پلاک


جالب است بدانید:

 نحوه دریافت کد سخا و استعلام سربازی با کد ملیتوجهتوجه داشته باشید که سامانه سخا پلیس راهور به نشانی pelak.epolice.ir است که برای ورود به آن می توان از طریق سایت سخا پلیس که کاربران را به سامانه سخا راهور هدایت می کند، اقدام کرد. برای ورود به این سامانه از طریق سایت سخا، بعد از ورود به آن می توانید از منوی سمت راست سایت، روی گزینه (خدمات پلیس راهور) کلیک کنید تا به خدمات مربوط به پلیس راهور دسترسی پیدا کنید:

ورود به سایت سخا پلیس راهور


توجهخدمات پلیس راهور سایت سخا، شامل نقل و انتقال پلاک خودرو (خریدار و فروشنده)، نقل و انتقال (وکالت نامه تعویض پلاک)، مشاهده درخواست های فعال پلیس راهور، پیگیری درخواست، استعلام سرجمع تخلفات رانندگی است.

نحوه نقل و انتقال پلاک خودرو در سایت سخا پلیس راهور 

برای استقاده از خدمات نقل و انتقال پلاک خودرو در سایت سخا پلیس راهور مطابق تصویر زیر ابتدا روی گزینه “خدمات پلیس راهور” کلیک کنید. سپس روی گزینه نقل و انتقال (خریدار و فروشنده)، کلیک کنید. بعد از آن تیک تایید را بزنید و با انتخاب دکمه “مرحله بعد” سایر مراحل را مطابق با توضیحاتی که در همین صفحه ارائه شده انجام دهید.

سامانه سخا پلیس راهور 2


جالب است بدانید:

معرفی سامانه سخا سربازیتوجه توجه داشته باشید که خودروهایی با شرایط ذیل در سامانه سخا پلیس راهور قابل نقل و انتقال می باشند:
1-پلاک شخصی
2- 6دانگ
3- نوع خودرو (سواری-سواری یا سواری-هاچ بک یا سواری-استیشن یا سواری-کار)
4- محل سکونت خریدار شهرهای (تهران-مشهد-اصفهان-شیراز-کرج-تبریز-کرمان)
5- آدرس خریدار در وضعیت مورد تایید راهور یا پست


توجهمرحله اول : انتخاب وسیله نقلیه و خریدار

تاییدیه قوانین نقل و انتقال اینترنتی

در این صفحه، قوانین نقل و انتقال اینترنتی به منظور آگاهی فروشنده شرح داده شده است.

تایید: پس از مطالعه قوانین، چک باکس تایید را انتخاب کنید.
مرحله بعد: در صورتی که تایید قوانین انجام شده باشد، با کلیک برروی این دکمه وارد مرحله “انتخاب وسیله نقلیه و خریدار” خواهید شد.
*درصورتی که اطلاعات احراز هویت شما کامل نباشد پیام زیر را دریافت میکنید و به منظور رفع آن لازم است به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه نموده و اطلاعات احراز هویت خود را کامل نمایید.
“اطلاعات احراز هویت شما کامل نمی باشد. لطفا جهت تکمیل اطلاعات به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه نمایید.”
* در صورتی که دستور ممانعت کننده از انجام فرآیند نقل و انتقال اینترنتی خودرو داشته باشید، پیام زیر را دریافت خواهید کرد و مجاز به انجام نقل و انتقال اینترنتی خودرو نمی باشید.
” به دلیل وجود دستور ممنوعه امکان انجام نقل و انتقال اینترنتی خودرو نمی باشد.”


فرم جستجو ی وسیله نقلیه

سایت سخا پلیس راهور

در این فرم از سامانه سخا پلیس راهور، تمامی پلاک های شما”فروشنده” که شرایط زیر را داشته باشند، نمایش داده می شود:
1 -بر روی یک خودرو نصب باشند.
2 -سهم شش دانگ خودرو متعلق به فروشنده باشد و شریک نداشته باشد.
3 -نوع پلاک آن “منطقه ای شخصی” باشد.
خودرویی که قصد فروش آن را دارید انتخاب و به مرحله بعد بروید.
مرحله بعد: با کلیک بر روی دکمه “مرحله بعد” در صورتی که وسیله نقلیه واجد شرایط نقل و انتقال باشد، فرم “انتخاب خریدار” نمایش داده خواهد شد. شرایط نقل و انتقال به شرح زیر می باشد:
– وسیله نقلیه دارای بیمه معتبر باشد. وسایل نقلیه ای که بیمه معتبر نداشته باشند ستون بیمه آنها با علامت زرد رنگ مشخص می شود. درصورتی که بیمه شما معتبر است ولی در سامانه نامعتبر نمایش داده می شود، هنگام مراجعه حضوری به مرکز مدارک بیمه را به همراه داشته باشید.
-دستور ممنوعه به ازای پلاک، وسیله نقلیه یا فروشنده وجود نداشته باشد.
-خدمت نقل و انتقال ناتمام برای وسیله نقلیه انتخاب شده در حال انجام نباشد.
*وسایل نقلیه ای که ستون شکایات آنها با علامت زرد مشخص شده باشد به دلیل وجود جرائم پرداخت نشده بیش از حدمجاز، برای آنها شکایت ثبت شده است و در ادامه فرآیند لازم است کل مبلغ جریمه را پرداخت نمایید.
جالب است بدانید:

نحوه دریافت کد سخا از طریق پیامکفرم انتخاب خریدار
در این فرم، مشخصات وسیله نقلیه ای که پلاک انتخابی بر روی آن نصب شده است نمایش داده می شود.

اطلاعات متقاضی خرید در سامانه سخا پلیس راهور
– کدملی: با وارد کردن کد ملی خریدار و کلیک بر روی دکمه “جستجو” موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد :
* وضعیت حیات خریدار مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که خریدار انتخابی در قید حیات باشد، نام و نام خانوادگی خریدار نمایش داده میشود. در غیراین صورت پیام ” خریدار موردنظر در قید حیات نمیباشد” نمایش داده میشود و امکان جستجوی جدید وجود دارد.
* اطلاعات احراز خریدار مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که خریدار انتخابی احراز هویت شده باشد، نام و نام خانوادگی خریدار نمایش داده می شود. در غیراین صورت پیام “اطلاعات احراز هویت فرد مورد نظر کامل نمی باشد، باید جهت تکمیل اطلاعات به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه نماید” نمایش داده میشود و امکان جستجوی جدید وجود دارد.
* دستورات خریدار مورد بررسی قرار میگیرد و در صورتی که دستور ممانعت کننده از فرآیند برای خریدار وجود نداشته باشد، نام و نام خانوادگی خریدار نمایش داده می شود.در غیراین صورت پیام “امکان انتخاب فرد موردنظر وجود ندارد” نمایش داده میشود و امکان جستجوی جدید وجود دارد.

– ذخیره و ادامه: در صورتی که خریدار انتخابی مجاز به انجام خدمت نقل و انتقال اینترنتی باشد، با استفاده از دکمه “ذخیره و ادامه” اطلاعات خریدار ثبت شده و به مرحله “ثبت درخواست” وارد خواهید شد.
– مرحله قبل: با استفاده از دکمه “مرحله قبل” به مرحله “انتخاب وسیله نقلیه” وارد می شوید و امکان تغییر وسیله نقلیه انتخابی وجود دارد.
نکات:
در صورتی که قبال خریدار انتخاب شده باشد و ثبت درخواست انجام نشده باشد، خریدار انتخاب شده نمایش داده می شود. با تغییر کدملی خریدار و انتخاب دکمه جستجو می توانید خریدار را تغییر دهید.
درصورتی که قبال خریدار انتخاب شده و ثبت درخواست انجام شده باشد، پیام “برای وسیله نقلیه انتخاب شده یک خدمت نقل و انتقال ناتمام وجود دارد” نمایش داده می شود و ادامه فرآیند امکان پذیر نمی باشد. از آنجا که درخواست ثبت شده است ادامه فرآیند باید توسط خریدار انجام شود.


توجهمرحله دوم : ثبت درخواست

فرم ثبت اولیه درخواست
در این فرم، مشخصات وسیله نقلیه، فروشنده و خریدار نمایش داده میشود.

– اعلام مفقودی کارت خودرو در سامانه سخا پلیس راهور: در صورتی که کارت وسیله نقلیه مفقود شده باشد، با استفاده از دکمه “اعلام مفقودی کارت خودرو” تعهدنامه مفقودی کارت خودرو نمایش داده می شود. با کلیک بر روی دکمه “تایید”، مفقودی کارت خودرو ثبت می شود.

در صورتی که قبلا مفقودی کارت اعلام شده باشد، اعلام مفقودی مجدد امکان پذیر نمی باشد.
* درصورت مفقود شدن سند، در مراحل مراجعه حضوری لازم است آگهی روزنامه که 10 روز از تاریخ آن گذشته باشد ارائه گردد.
– مشاهده تصادفات در سامانه سخا پلیس راهور : تصادف های ثبت شده برای وسیله نقلیه استعالم و نمایش داده می شود.

– تایید: پس از تایید، پیام های زیر برای فروشنده و خریدار ارسال خواهد شد:

* ارسال پیام برای فروشنده:  یک درخواست نقل و انتقال، برای وسیله نقلیه [سیستم –تیپ)وسیله نقلیه([ در تاریخ]تاریخ ثبت درخواست ] با موفقیت ثبت شد.

* ارسال پیام برای خریدار:  یک درخواست نقل و انتقال برای وسیله نقلیه [سیستم –تیپ)وسیله نقلیه([ در تاریخ] تاریخ ثبت درخواست ] برای شما ارسال شد.
– لغو: در صورتی که از درخواست خود منصرف شده باشید با کلیک بر روی دکمه “لغو” ، ثبت درخواست لغو می شود و پیام زیر برای شما “فروشنده” ارسال خواهد شد.
* حذف درخواست نقل و انتقال در تاریخ [تاریخ لغو درخواست] با موفقیت انجام شد.توجه مرحله سوم : مشاهده درخواست نقل و انتقال

این مرحله توسط خریدار انجام میشود. دسترسی به فرم “مشاهده درخواست نقل و انتقال” از طریق منوی “درخواست ها” امکانپذیر میباشد. با کلیک بر روی عنوان “نقل و انتقال اینترنتی خودرو پلاک منطقه ای” که در زیرشاخه نقل و انتقال قرار دارد، فهرست درخواست هایی که برای شما “خریدار” ارسال شده است نمایش داده میشود. با کلیک بر روی لینک “مشاهده” در سطر موردنظر، فرم مربوط نمایش داده میشود.


فرم قوانین نقل و انتقال اینترنتی درسامانه سخا پلیس راهور

در این صفحه، قوانین نقل و انتقال اینترنتی به منظور آگاهی خریدار شرح داده شده است.
تایید: پس از مطالعه قوانین، در صورتی که اطلاعات نمایش داده شده شامل آدرس و مشخصات فردی صحیح باشد، دکمه تایید را کلیک کنید، در غیر اینصورت طبق قوانین اقدام به تصحیح اطلاعات نمایید.
مرحله بعد: در صورتی که تایید قوانین انجام شده باشد، با کلیک برروی این دکمه وارد مرحله “مشاهده درخواست نقل و انتقال” خواهید شد.

فرم مشاهده درخواست نقل و انتقال در سامانه سخا پلیس راهور
در این فرم مشخصات وسیله نقلیه و فروشنده نمایش داده می شود.

تایید: در صورتی که اطلاعات را تایید نمایید، به مرحله “انتخاب پلاک و تایید درخواست” وارد خواهید شد.
رد: در صورتی که درخواست نقل و انتقال را رد نمایید، پیامی مبنی بر رد درخواست توسط خریدار، برای خریدار و فروشنده ارسال
خواهد شد و فرآیند خاتمه می یابد.


توجه مرحله چهارم: تایید درخواست 
پس از مشاهده و تایید درخواست نقل و انتقال اینترنتی خودرو، فرم انتخاب پلاک به شما )خریدار( نمایش داده میشود.
دسترسی به فرم انتخاب پلاک از طریق منوی “درخواست ها” نیز امکانپذیر میباشد. با کلیک بر روی عنوان “نقل و انتقال اینترنتی خودرو پلاک منطقه ای” در زیرشاخه نقل و انتقال، فهرست کارهای جدیدی که برای شما ارسال شده است نمایش داده میشود. با کلیک بر روی لینک “مشاهده” در سطر موردنظر، فرم مربوط نمایش داده میشود.

فرم انتخاب پلاک و تعیین نوبت در سامانه سخا پلیس راهور

در صورتی که برای شما “خریدار” پلاک آزاد واجد شرایط تخصیص، دستور ممانعت کننده نداشته باشد، شکایتی بر روی پلاک ثبت نشده باشد و شهر پلاک با آدرس خریدار مطابقت داشته باشد( وجود داشته باشد، در فهرست پلاک ها نمایش داده می شوند و لازم است یکی از پلاک های آزاد نمایش داده شده را انتخاب نمایید. درصورتی که پلاک آزاد وجود نداشته باشد، در آخرین مرحله از فرآیند، یک پلاک توسط سامانه به وسیله نقلیه تخصیص داده می شود.


توجه مرحله پنجم: 
* در تکمیل فرم ترتیب زیر را رعایت نمایید:
1-شهر/روستا: شهر یا روستای مورد نظر جهت انجام نقل و انتقال را از لیست شهر/روستا انتخاب نمایید.
2 -نام مرکز: یکی از مراکز شمارهگذاری واقع در شهر/روستای انتخاب شده را جهت انجام نقل و انتقال انتخاب نمایید.
3 -تاریخ مراجعه: تاریخ مورد نظر خود را جهت مراجعه به مرکز شمارهگذاری انتخاب شده، از لیست تاریخ مراجعه انتخاب نمایید.
4 -ساعت مراجعه: ساعت مراجعه مورد نظر را از لیست ساعت مراجعه انتخاب نمایید.
5 -دکمه مشاهده تصادفات: اطلاعات تصادف های ثبت شده برای وسیله نقلیه نمایش داده می شود.

دکمه ذخیره و ادامه: با کلیک بر روی این دکمه نوبت مراجعه شما به مرکز شماره گذاری، جهت ادامه فرآیند رزرو شده و به فرم “تایید درخواست” وارد می شوید.توجه مرحله ششم:

فرم تایید درخواست
پس از انتخاب پلاک و رزرو نوبت بازدید وسیله نقلیه، فرم “تایید درخواست” در سامانه سخا پلیس راهور نمایش داده میشود. اطلاعات وسیله نقلیه، اطلاعات متقاضی فروش، اطلاعات متقاضی خرید و اطلاعات مربوط به نوبت بازدید وسیله نقلیه در فرم نمایش داده می شود.
مرحله قبل: با کلیک بر روی این دکمه به فرم انتخاب پلاک وارد خواهید شد. تغییر مکان و زمان بازدید امکان پذیر است.
تایید: با کلیک بر روی دکمه “تایید” ، برای فروشنده و خریدار پیامی به منظور اطالع رسانی زمان و مکان مراجعه به منظور ادامه فرآیند نقل و انتقال ارسال خواهد شد. پس از اتمام این مراحل، باید در نوبت اخذ شذه به مرکز مربوط مراجعه نمایید. پس از انجام بازدید و تایید مدیرفنی ادامه مراحل را انجام دهید.


توجه مرحله هفتم : پرداخت شماره گذاری
این مرحله از فرآیند توسط خریدار انجام می شود.
پس از تایید نقل و انتقال “توسط مدیرفنی”، دسترسی به فرم پرداخت شماره گذاری از طریق منوی “درخواست ها” در سامانه سخا پلیس راهور امکانپذیر میباشد. با کلیک بر روی عنوان “نقل و انتقال اینترنتی خودرو پلاک منطقه ای” در زیرشاخه نقل و انتقال، فهرست کارهای جدیدی که برای شما ارسال شده است نمایش داده میشود. با کلیک بر روی لینک “مشاهده” در سطر موردنظر، فرم مربوط نمایش داده میشود. در این فرم مبالغی که باید جهت انجام نقل و انتقال پرداخت شود، نمایش داده می شود.
پرداخت از طریق درگاه: جهت پرداخت مبالغ با کلیک بر روی این دکمه به درگاه پرداخت بانکی وارد شده و مبلغ کل را پرداخت نمایید. پس از انجام پرداخت به فرم “پرداخت شماره گذاری” باز خواهید گشت. ذخیره و ادامه: پس از پرداخت مبالغ، با کلیک بر روی این دکمه به لیست درخواست ها بازمی گردید.

در صورتی که پرداخت به صورت موفق انجام شود پیامی مبنی بر پرداخت موفق هزینه های شماره گذاری و مراجعه به کاربر شماره گذاری جهت ادامه فرآیند، برای خریدار ارسال خواهد شد. پس از اتمام مرحله پرداخت، به کاربر شماره گذاری جهت صدور کارت و سند مراجعه نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سامانه پلیس راهور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی