جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام در سامانه سنجش سلامت نوآموزان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 39338

زمان سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

سایت سنجش سلامت دانش آموزان

زمان سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی از مهر 1402 آغاز شد. اولیای گرامی می توانند در مهلت اعلام شده به سایت سنجش سلامت نوآموزان مراجعه نمایند.


زمان سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی 1402-1403

زمان سنجش سلامت نو آموزان ابتدایی و پیش دبستانی1402-1403 آغاز شد. 

 

نوبت گیری سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اول دبستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از شنبه 29 مهر ماه 1402 تا چهارشنبه 3 آبان ماه ادامه دارد.

 

 اطلاع رسانی سنجش برای ثبت نام سال 1402-1403

توجه داشته باشید که سایت سنجش سلامت دانش آموزان تغییر کرده و به جای https://sanjesh.healthehr.ir و http://h5.csdeo.ir  لازم است به آدرس سایت جدید سنجش سلامت my.medu.ir مراجعه کنید. 

فرآیند سنجش کلاس‌ اولی‌ها تغییر کرده است و انجام ثبت‌نام سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان ، در سایت my.medu.ir انجام می شود.


 • قابل توجه تمامی همکاران محترم مدارس پیش دبستانی و فرهنگیان والدین گرامی دارای فرزند نوآموز ؛
 • با ورود به سایت my.medu.ir میتوانید اقدام به نوبت گیری جهت انجام سنجش سلامت بدو ورود نوآموزان خود کنند و مدارک لازم را بارگذاری نمایند.
 • برای فرهنگیان که دارای فرزند نوآموز می باشند گزینه سنجش بدو ورود قابل دسترسی می باشد.
 • برای سایر اولیا که دارای فرزند نوآموز می باشند گزینه سنجش بدو ورود با کلیک بر روی  ورود از طریق درگاه دولت قابل دسترسی می باشد.

می توانید برای ورود به سایت سنجش سلامت لینک زیر را انتخاب نمایید:

پایگاه سنجش سلامت ابتدایی و پیش دبستانیزمان سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 1

سایت سنجش سلامت دانش آموزان

زمان سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 1


‼️ آغاز ثبت نام سنجش سلامت کلاس اولی ها در  آذر ماه

💢 طبق آخرین اطلاعیه ریاست آموزش و پرورش استثنایی، سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان برای سال تحصیلی 1402 – 1403 از آذرماه امسال آغاز می شود و والدین می بایست با مراجعه به مدرسه و اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به رصد اختلال یادگیری، بیش‌فعالی و نقص توجه در سنجش سلامت نوآموزان درباره زمان آغاز این طرح توضیحاتی داد.

 • امسال شیوه سنجش در مقایسه با گذشته تغییر کرده و زمان آغاز آن 6 ماه زودتر یعنی از آذرماه است، بدین ترتیب بازه زمانی طولانی‌تری را در اختیار داشته و در جهت سیاست‌های تشخیص و مداخله به هنگام دقیق‌تر حرکت خواهیم کرد.
 • وی افزود: آغاز زودتر سنجش سلامت نوآموزان باعث می‌شود از فرصت تابستان برای برنامه‌ریزی درباره دانش‌آموزانی که دیرآموز تشخیص داده می‌شوند، استفاده کنیم.
 • رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: فراخوان عمومی برای مراجعه خانواده‌ها به پایگاه‌های سنجش سلامت از اواخر آذرماه اعلام خواهد شد و خانواده‌ها به دو شیوه می‌توانند اقدام کنند. نخست؛ مدیر مرکز پیش‌دبستانی برای دانش‌آموزان وقت می‌گیرد و دوم؛ خانواده‌ها با مراجعه به سایت اعلام شده، مرکز سنجش مورد نظر را انتخاب و زمان مراجعه را تعیین می‌کنند.
 • ایشان بیان کرد: نوآموزان مراکز پیش‌دبستانی از سن 4 سال به بعد در راستای سیاست تشخیص و مداخله بهنگام می‌توانند در طرح سنجش سلامت شرکت کنند البته اولویت با کودکان 5 تا 6 سال است.
 • وی ادامه داد: خانواده‌ها سال آینده برای ثبت‌نام در کلاس اول دبستان می‌توانند نتایج سنجش را به مدیر مدرسه ارائه دهند و کار ثبت نام نهایی شود.

رصد اختلال یادگیری و بیش فعالی

 • رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره اینکه آیا اختلال یادگیری برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی رصد می‌شود، گفت: فرایند سنجش نسبت به سال گذشته تغییراتی کرده است، یکی از متغیرها تاریخ اجراست همچنین اختلالات یادگیری، نقص توجه و بیش فعالی و اختلال گفتار و زبان رصد می‌شود تا برای دانش آموزان در معرض آسیب، تشخیص به موقع انجام و مداخلات لازم در سن طلایی رشد اجرا شود.
 • رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پاسخ به این پرسش “برخی روانپزشکان برای درمان اختلال نقص توجه یا مشکلات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی اقدام به تجویز قرص ریتالین می‌کنند؛ آیا در مراکز مشکلات یادگیری بدون تجویز این دارو و با استفاده از روش‌های رفتاری اقدام می‌شود؟” متذکر شد: در تحولاتی که در سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیگیری می‌کنیم مراکز مشکلات ویژه یادگیری از نظر مأموریت‌ها ارتقا پیدا کرده‌اند و یکی از وظایف آنها اجرای برنامه سنجش است. در مراکزی که قابلیت سنجش سلامت را به لحاظ نیروی انسانی و فضای مورد نیاز دارند، سنجش سلامت اجرا و کار ارزیابی و مداخله به صورت همزمان انجام خواهد شد.
 • وی ادامه داد: یکی از ماموریت‌های مراکز مشکلات ویژه یادگیری این است که به دانش آموزان دارای نقص توجه، بیش فعال و دانش آموزان دارای آسیب گفتار و زبان خدمات ویژه ارائه دهند همچنین آیین نامه آموزشی و پرورشی برای ارائه خدمات تخصصی به این گروه از دانش‌آموزان تدوین شده است و طی روزهای آینده برای تصویب نهایی به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال خواهد شد.
***

برنامه سنجش سال جاری برای تمام نو آموزانی که در سال تحصیلی 1402-1403 وارد پایه اول خواهند شد، همچنین جامانده‌های سنجش سال تحصیلی گذشته، اجرا و ادامه فعالیت پایگاه منوط به نوبت‌دهی بر اساس دستورالعمل و رعایت حداقل تعداد تست شونده است و با پیشنهاد کتبی ستاد هماهنگی سنجش استان و تایید شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی سنجش فعالیت پایگاه خاتمه می‌یابد. زمان اجرای سنجش نوآموزان پیش دبستان ( ۱و ۲ ) براساس مصوبات ستاد سنجش استان و تایید شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی سنجش خواهد بود.

▪️ سنجش سلامت بیش از ۸۰ هزار نوآموز پیش دبستانی کمتر از یک ماه انجام شده است.

فیلم گزارش خبری آغاز سنجش سلامت نوآموزان در سال 1402-1403:به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام در سامانه سنجش سلامت نوآموزان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 2 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی