جهت مشاوره در زمینه دریافت فیش حقوقی و سایر خدمات

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 42866

ورود به سایت ساتا

ورود به سایت ساتا 1

در این مقاله لینک ورود مستقیم به سایت سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم. www.esata.ir تنها آدرس رسمی سایت ساتا سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح است.

ورود به سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح

برای ورود به سایت سازمان تامین جتماعی نیروهی مسلح، به آدرس esata.ir مراجعه کنید و یا برای ورود به صفحه اصلی این سایت لینک زیر را انتخاب نمایید: (قبل از ورود حتما فیلتر شکن”VPN” خود را خاموش کنید)

 • سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، مسئولیت تأمین خدمات درمانی خانواده بزرگ نیروهای مسلح، شامل کارکنان شاغل، بازنشستگان، وظیفه بگیران و عائله تحت تکفل آنها و مستمری بگیران و کارکنان وظیفه و عائله تحت تکفل ایشان را برعهده دارد.
 • اولین اساسنامه سازمان در 27 اردیبهشت ماه سال 1353 تحت عنوان سازمان خدمات درمانی ارتش به تصویب مجلس وقت رسید و تحت نظارت وزارت جنگ شروع به فعالیت نمود. در این برهه از زمان اداره سازمان به صورت غیرتخصصی صورت می گرفت و خدمات فقط براساس بیمه پایه ارائه می گردید.
 • از سال 1373 به بعد، کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای انتظامی نیز علاوه بر ارتش تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار گرفتند.
 • همچنین سال 1380 فرمان تأسیس سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح به عنوان زیر مجموعه وزارت دفاع، توسط فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای “مدظله العالی”، صادر گردید. بنابراین تصمیم بر آن شد تا سازمان بیمه خدمات درمانی در سازمات تأمین اجتماعی تجمیع شود و هم اکنون سازمان طبق سلسله مراتب خود انجام وظیفه می نماید.
 • مأموریت اصلی سازمان نشأت گرفته از تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری “مدظله العالی” بدین گونه تعریف شده است:

1- تأمین خدمات درمانی، مشمول تعریف شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور

2- تأمین خدمات مازاد بر آن، از طیق بیمه مکمل

3- ارائه خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح


ورود به سایت ساتا 3

درباره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلحساتا

مسئول بخش تأمين اجتماعي و خدمات درماني نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح (ساتا) است .

انجام امور درماني و بيمه مكمل درمان ، امور بازنشستگي ، وظيفه بيگري و مستمري بگيري ، ارائه خدمات بيمه‌اي اعم از بيمه عمر و حوادث و انواع بيمه‌هاي متداول در كشور ، پرداخت كمك هزينه‌هاي قانوني ، اعطاء انواع تسهيلات نظير وام و كمكهاي بلاعوض و خدمات رفاهي و … در سطح آحاد كاركنان شاغل و بازنشستگان نيروهاي مسلح و خانواده‌هاي آنها ، از مهمترين رئوس مسئوليت‌ها و وظايف ساتا و مجموعه‌هاي وابسته به آن مي‌باشد .

همانطور که در سایت سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مشاهده می کنید، اين سازمان در پنج حوزه بيمه سلامت و درمان،،خدمات بازنشستگي ،خدمات رفاهي، بيمه و حوزه مسكن مشغول ارائه خدمات به نيروهاي مسلح و خانواده‌هاي آنها مي‌باشد.

اهم شاخص های این حوزه :

 • تنوع عضویت : شاغل، بازنشسته، وظیفه‌بگیر، وظیفه، خانواده‌ها
 • گستره جغرافیایی: کل کشور

شبکه گسترده خدمات الکترونیکی:

 • *جامعه هدف : حدود 5 میلیون نفر
 • *حدود 3000 نود فعال درسراسر كشور
 •  *300 دفتر خدمات الكترونيك
 • *1000 دفتر  نمايندگي بيمه
 • *بانک اطلاعاتی تخصصی  گسترده  در حوزه های (درمان- بازنشستگی-بیمه)
 • *ارائه خدمات  وسیع در بستر اينترانت

 بیشترین تأثیر در رضایت یا نارضایتی آحاد خانواده بزرگ نیروهای مسلح

هم اکنون ساتا به عنوان بزرگترین سازمان ارائه دهنده خدمات در نیروهاي مسلح بیشترین از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، ارتباط را  با کارکنان و بازنشستگان  نیروهای مسلح وخانواده آنان به خود اختصاص داده است. این گستردگی ارتباطات و حجم ارائه خدمات موجب گردیده تا ساتا یکی از پرحجم ترین گردشهاي مالی راداشته باشد . درعرصه بیمه سلامت به عنوان بهترین ارائه کننده بیمه درمان مطرح است و در بازار سرمایه نیز یکی از بزرگترین فعالان آن به شمار می آیدو همواره تلاش می نماید خدمت رسانی را  در راستای ارتقاء منزلت اجتماعی و معیشتی کارکنان در قالب قوانین و مقررات و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا به نحو احسن تحقق بخشد .

طرح ریزي خدمات تامین اجتماعی و نظارت بر حسن اجراي آنها از طریق ساتا و انجام آن متکی بر یک شبکه فراگیر و کارآمد از همکاران (سازمانهای ساخد ، سابا ،  صندوق بیمه   ،شستان   و…( و با بکارگیري روشها و فناوری هاي روز صورت می پذیرد.

 • بيمه سلامت و درمان

بهره مندي بیمه شدگان از  خدمات بیمه درمانی و تأمین  و توسعه سلامت کارکنان(اعم از پایور ، پیمانی ، وظیفه و بسیجی ویژه ) و جانبازان زیر 70 درصد و بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده آنان برابر استانداردها  و ارائه خدمات با تقدم بیمه پایه نسبت به بیمه مکمل  انجام می گیرد . سازمان خدمات درمانی ن.م در حال حاضر با 35 اداره و 59 دفتر نمایندگی و با عقد قرارداد با 40 هزار مرکز در مانی (نظامی ، دولتی ، خصوصی و…)  به جمعیتی بالغ بر5 میلیون نفر بیمه شده  ارائه خدمت می نماید . خدمات بیمه اولیه در قالب تعرفه های مصوب شورایعالی بیمه و هیأت محترم دولت و خدمات بیمه مکمل در قالب تعرفه های مصوب ستاد کل نیروهای مسلح ارائه می گردد .

مابه التفاوت هزینه های درمانی بیماران صعب العلاج که مازاد بر تعرفه های مصوب فوق الذکر می باشد که از محل منابع بیمه مکمل و  کمک ستاد کل تآمین و پرداخت می گردد ./ سایت سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

 • حوزه سلامت :

1-ارائه خدمات بیمه  اولیه درمان

2-ارائه خدمات بیمه مکمل درمان

3- حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج در هزینه های درمان

4- انجام معاینات ادواري و پایش سلامت کارکنان ن م

5- ارائه خدمات به جانبازان زیر 70 درصد

 • تحت پوشش قراردادن بیماران خاص و صعب العلاج و بیماران معسر
 • راه اندازی سیستم  جامع مکانیزه بیمه گری  جهت بهبود مشکلات درمانی افراد تحت پوشش و ارتقاء تعامل نظام مند با مراکز طرف قرارداد
 •  ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات مراکز درمانی ن.م در راستای ارائه خدمات مطلوب
 • راه اندازی کلینیک دیابت
 •  پوشش مناسب هزینه های درمانی جانبازان و ایثارگران بازنشسته و یا شاغل به همراه عائله تحت تکفل آنها
 •  آغاز خرید راهبردی خدمات جهت کاهش هزینه های خرید و پخش دارو ، تجهیزات در مقیاس بالا برای سازمان و ارتقاء  خدمات مطلوب ، دسترسی آسان و… ویژه بیمه شدگان

خدمات بازنشستگي

در اين حوزه، خدماتي همچون برقراري، پرداخت و ترميم حقوق بازنشستگي، وظيفه و مستمري، وراثت، برقرار حقوق وظيفه و از كارافتادگي، برقراري مستمري بازماندگان متوفي ارائه مي‌شود. در اين بخش همچنين كمك هزينه‌هاي عائله‌مندي، اولاد، ازدواج، كفن و دفن و بيماري به افراد تحت پوشش ارائه مي‌شود .

 • خدمات رفاهي

در اين حوزه انواع خدمات رفاهي همچون خدمات زيارتي و سياحتي، تسهيلات وام ازدواج، خدمات ورزشي، خدمات مشاوره‌اي، حمايت و معاضدت حقوقي و قضايي، تسهيلات وام خودرو ارائه مي‌شود.

 • بيمه

در اين حوزه انواع خدمات بيمه‌اي در بخش‌هاي بيمه عمر و حوادث كاركنان و بازنشستگان نيروهاي‌مسلح، بيمه عمر و سرمايه‌گذاري و انواع بيمه‌هاي آتش‌سوزي، سيل و زلزله، خودرو، مهندسي، باربري و بيمه مسئوليت مدني ، بيمه مسئوليت حرفه‌اي ارائه مي‌شود .

 • مسكن

در حوزه مسكن، با تشكيل صندوق تعاون و سرمايه‌گذاري مسكن، تسهيلات و وام خريد مسكن، واگذاري مسكن به روش‌هاي متنوعي همچون واگذاري 99 ساله، پروژه‌هاي نيمه تمام آزاد و …. ارائه مي‌شود .


رویکرد دانش محور در حوزه های تخصصی  :

*انجام پروژه تحقیقاتی سیمای بیماریهای ویژه در میان بیمه شدگان نیروهای مسلح

*انجام پروژه مطالعات سرطان در میان بیمه شدگان جانباز نیروهای مسلح

*بررسی مبتنی بر شواهد بر 20 داروی پرهزینه سازمان بیمه نیروهای مسلح

*ارزيابي فناوري سلامت رادیوتراپی حین جراحی((IORT

*تدوین دستورالعمل استاندارد برای 21 قلم داروی پرهزینه سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح

*تهیه کتابچه “مطالعه تجارب کشورهای مختلف در تجمیع صندوق های بیمه سلامت و دستیابی به پوشش همگانی “/سایت سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دریافت فیش حقوقی و سایر خدمات

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 3 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علیرضا محمدهادی پنج‌شنبه , 23 ژوئن 2022 - 21:48

اینترنت خوب کار تمی کند فیش حقوقی را هفت خوان باید گدشت

نصب اپ دانش آموزی