جهت مشاوره در زمینه معافیت تحصیلی مشمولان نظام وظیفه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 44681

آخرین مهلت دریافت معافیت تحصیلی به صورت اینترنتی

آخرین مهلت دریافت معافیت تحصیلی به صورت اینترنتی

آخرین مهلت دریافت معافیت تحصیلی به صورت اینترنتی برای مشمولان نظام وظیفه اعلام شد. سازمان نظام‌وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای خطاب به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد آن دسته از دانشجویانی که نسبت به ارائه و ثبت درخواست معافیت تحصیلی دانشجویی اقدام نکرده‌اند فرصت دارند به صورت اینترنتی برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند.


مهلت دریافت معافیت تحصیلی به صورت اینترنتی در سال 1400-1401

آخرین مهلت دریافت معافیت تحصیلی به صورت اینترنتی سازمان نظام‌وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای خطاب به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد آن دسته از دانشجویانی که نسبت به ارائه و ثبت درخواست معافیت تحصیلی دانشجویی اقدام نکرده‌اند تا ۲۹ اسفندماه فرصت دارند به صورت اینترنتی برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند.

سازمان نظام وظیفه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

به آگاهی می رساند؛ برابر بررسی‌های به عمل آمده تعداد زیادی از مشمولان در مقاطع مختلف دانشگاهی فاقد مجوز تحصیلی بوده و متاسفانه این قبیل افراد در موعد مقرر نسبت به ارائه و ثبت درخواست معافیت تحصیلی دانشجویی اقدام نکرده اند.

به استناد ماده (۱۱) آیین نامه اجرائی مصوب هیئت محترم وزیران و دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، ضروری است تمامی دانشگاه ها اعم از دولتی، آزاد، علمی کاربردی، پیام نور و … در هنگام ثبت نام و پذیرش در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نسبت به معرفی مشمولان به دفاتر خدمات الکترونیک پلیس +10 یا فرآیندی که این سازمان تعیین می کند (بصورت اینترنتی برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام نمایند.

برابر تمهیدات این سازمان حداکثر تا 6 ماه از تاریخ ثبت نام و شروع به تحصیل، صدور معافیت تحصیلی امکان‌پذیر خواهد بود و در غیر این صورت مشمولان موصوف ضمن درج غیبت از ادامه تحصیل محروم می شوند که تبعات آن متوجه شخص دانشجو و دانشگاه محل تحصیل خواهد بود.

در راستای مساعدت به دانشجویان دارای اشتغال به تحصیل حداکثر تا تاریخ 29 اسفند 1400 فرصت داده می‌شود تا آن دسته از دانشجویان فاقد مجوز سنوات قبل برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام نمایند.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید به منظور حسن اجرای مقررات ضمن تأکید بر رعایت قوانین، موضوع را به نحوی شایسته به کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ابلاغ تا در اسرع وقت نسبت به معرفی دانشجویان مذکور به همراه واحدهای گذرانده شده به معاونت‌های وظیفه عمومی اقدام نمایند. بدیهی است این مهلت به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود.


به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه معافیت تحصیلی مشمولان نظام وظیفه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی