شرکت در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان اختیاری بوده و داوطلب با شرکت در برخی از این دوره ها به افزایش سطح شغلی خود کمک خواهد کرد. سایت ضمن خدمت فرهنگیان از بخش های متعددی از جمله ثبت نام ltms.medu.ir فراگیران، ثبت نام متقاضیان مدرس و غیره تشکیل شده و به صورتی اینترنتی در اختیار عموم قرار دارد. نحوه ورود به این سامانه و ثبت نام کاربران مختلف در آن از جمله مواردی بوده که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

سایت ضمن خدمت فرهنگیان یک سایت الکترونیک با نام سامانه جامع مدیریت یادیگری و آموزش فرهنگیان بوده که با نام سایت دوره ال تی ام اس نیز شناخته می شود. درقبل به نحوه ورود به این سایت و شیوه مشاهده دوره های ضمن خدمت پرداخته شد تا افراد در مراجعه به آن سامانه مشکلی نداشته باشند. علاوه بر معلمان افراد فراگیر نیز امکان شرکت در این دوره ها را داشته و بایستی به ثبت نام در سامانه ضمن خدمت جدید فرهنگیان ltms.medu.ir بپردازند.

نحوه ثبت نام ltms.medu.ir فراگیران در ضمن خدمت فرهنگیان جدید بدین صورت بوده که کاربر با ورود به صفحه اصلی سایت جامع آموزش فرهنگیان و طی امور به انجام این فرآیند می پردازد. برای انجام این کار داوطلب آدرس سایت ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir را در مرورگر اینترنتی خود وارد نموده تا به صفحه اصلی این سایت منتقل گردد. در ادامه مطابق کارد قرمز رنگ، در تصویر درج شده در زیر بر روی گزینه فراگیر کلیک نموده تا به صفحه بعد منتقل شود.

فراگیر در ادامه کد ملی خود را به عنوان نام کاربری و همچنین رمز عبور مرتبط را به همراه کد امنیتی وارد نموده و سپس بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک می کند.

مخاطب در ادامه وارد پنل کاربری خود شده و در این پنل قابلیت مشاهده دوره های به اتمام رسانده و موارد دیگر را خواهد داشت. در منوی پنل گزینه ثبت نام در دوره ها را مطابق تصویر زیر انتخاب و بر روی آن کلیک می کند.فرد روند ثبت نام در دوره های ضمن خدمت سامانه ltms.medu.ir را طی نموده و امکان شرکت در این دوره ها را خواهد داشت. کاربر این قابلیت را داشته تا با استفاده از گوشی تلفن همراه یا سیستم رایانه به انجام این فرآیند بپردازد. ثبت نام ltms.medu.ir فراگیران در دوره های ضمن خدمت نیاز به اینترت داشته و فرد بایستی اتصال دستگاه مورد استفاده خود به اینترنت را بررسی نماید.


در سال رتبه بندی به چه میزان ساعت ضمن خدمت نیاز است؟

  • پایه حرفه ای ۱۸۰ ساعت نیاز است
  • ارشد حرفه ای ۱۵۰ ساعت نیاز است
  • خبره حرفه ای ۱۲۰ ساعت نیاز است.
  • عالی حرفه ای ۱۰۰ ساعت نیاز است.

پایان هر سال کارگزینی ادارات، گزارش ضمن خدمت را از سایت ltms دریافت و در فیش حقوقی افراد اعمال می کند. در واقع هر یک ساعت ضمن خدمت، شامل نیم امتیاز است که در حق شاغل و در حکم کارگزینی محاسبه می گردد که افزایش حقوق را در پی دارد.