جهت مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 25775

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

40 تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ تصویب شد. داوطلبان کنکور سراسری 1402 توجه داشته باشند که دو کنکور در سال برگزار می شود، 40 درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور اعمال می شود و 60 درصد تاثیر آزمون، موثر است. اگر در دو نوبت کنکور شرکت کنید، نمره بالاتر بین این دو آزمون لحاظ می‌شود.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 1

” اگر در دو نوبت کنکور شرکت کنید، نمره بالاتر بین این دو آزمون برای محاسبه 60 درصد تاثیر آزمون، لحاظ می‌شود.”


تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 : 

 • ✅ تأثیر قطعی سوابق تحصیلی لغو شد. براساس طرح مجلس، این تأثیر در کنکور ۱۴۰۳ به میزان ۲۵٪ به صورت مثبت خواهد بود!
 • 🎙 احمدحسین فلاحی، عضو کمیسیون آموزش گفت:
 • ◀️ مصوبه کمیسیون آموزش درباره کنکور به آزمون امسال نمی‌رسد و در صورت تصویب در صحن مجلس و تأیید شورای نگهبان از کنکور سراسری ۱۴۰۳ اجرا خواهد شد.
 • ◀️ در مصوبه کمیسیون برگزاری دومرحله‌ای [دو نوبته] کنکور پذیرفته شده و به تصویب رسیده و تأثیر معدل بر کنکور نیز مثبت تلقی شده است. بر اساس مصوبه کمیسیون آموزش درباره نحوه برگزاری کنکور تأثیر معدل در کنکور ۲۵ درصد خواهد بود.

****

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ که در تیر ماه برگزار می شود، تعداد ۹۷۸ هزار و ۴۵۶ داوطلب در گروه‌های ۵ گانه آزمایشی شرکت کردند که می‌توانند در نوبت دوم آزمون سراسری در تیر ماه نیز ثبت نام و شرکت کنند و در نهایت نمره بالاتر بین این دو آزمون لحاظ می‌شود. وی در مورد تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، تصریح کرد:

در سال ۱۴۰۲ تأثیر سوابق تحصیلی که بر مبنای نمرات دروس سال دوازدهم نظام ۳-۳-۶ خواهد بود، ۴۰ درصد به صورت قطعی است و دروس عمومی در این بخش مؤثر خواهد بود و ۶۰ درصد نیز آزمون تأثیر قطعی خواهد داشت که از دروس اختصاصی است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: سوابق تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود و داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق آنها ناقص است و یا نیاز به ترمیم دارند لازم است برای کسب سوابق تحصیلی مورد نظر برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند و تا 30 فروردین نسبت به ثبت نام مطابق اطلاعیه‌های وزارت آموزش و پرورش اقدام نمایند. انتخاب رشته بر اساس نمره آزمون و سوابق تحصیلی یک بار در مرداد ماه بر اساس نمره کل نهایی داوطلب انجام می‌شود.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 به 40درصد رسید. سوال این است که درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 1402 چگونه محاسبه می شود. 40 درصد تاثیر معدل در پذیرش بدون کنکور نیز وجود دارد؟ در ادامه توضیحات کامل در زمینه نحوه تاثیر معدل در کنکور و دریافت کد سوابق تحصیلی در سال 1402 به اطلاع داوطلبان گرامی می رسد.تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲-۱۴۰۳ 2

40درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 تصویب شد!!


نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 1402 چگونه است؟  نحوه تاثیر سوابق تحصیلی، از سوی دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور و پیرو مصوبات مربوط به کنکور در جلسه ستاد بررسی شد.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از فرمول نحوه محاسبه تاثیر معدل در کنکور با شماره تلفن های مندرج در این مقاله تماس حاصل فرمایید.


تاثیر 40درصدی و 60درصدی کنکور کنکور ۱۴۰۲

✍️تغییرات کنکور تصویب قطعی شد !

1- تاثیر معدل برای کنکور ۱۴۰۲ چهل درصد شد اما همچنان تاثیر مثبت هست (همون عدم تاثیر در نظر بگیرید).
2- کنکور ۱۴۰۲ ، 60 درصد تاثیر کنکور سراسری و 40 درصد تاثیر قطعی معدل خواهد بود.
3- کنکور دوبار در سال برگزار خواهدشد.
4- دانشگاه ها میتوانند حدنصاب نمره و معدل در نظر بگیرند.

تاثیر معدل در کنکور


جزئیات بیشتر خبر :

دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت my.medu.ir

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری از طریق سایت پنجره واحد خدمات دولت به نشانی my.medu.ir امکانپذیر است.

 • دکتر پور عباس درباره نحوه ثبت نام در آزمون سراسری و دریافت کد سوابق تحصیلی برای اعمال تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، شرح داد: سیستم جامع آزمون سراسری راه‌اندازی شده است و در این سامانه به هر فرد صفحه‌ای اختصاص داده شده و هر داوطلب باید اطلاعات شخصی را به صورت کامل و دقیق وارد نماید، علاوه بر ثبت نام امکان رویت کارنامه و دریافت نتیجه آزمون در این سامانه فراهم شده است و دریافت کد 19 رقمی برای ثبت نام نیز به منظور دریافت سوابق تحصیلی از وزارت آموزش و پرورش بوده است.
 • معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره اتصال سامانه‌های سازمان سنجش آموزش به پنجره واحد خدمات دولت، گفت: سازمان سنجش از نخستین دستگاه‌هایی است که خدمات الکترونیک ارائه کرده است. تعداد زیادی آزمون برگزار می‌شود و هر فرد به صورت متوسط ۵ بار به سازمان مراجعه می‌کند. پنجره واحد در سامانه‌های سازمان سنجش  در حال ایجاد است و به دلیل حساسیت اطلاعات دریافتی از داوطلبان باید زیرساخت‌های لازم برای اتصال به پنجره واحد خدمات الکترونیک دولت فراهم شود و در این باره نشست های خوبی برگزار شده و با انجام اقدامات لازم این اتصال به زودی برقرار می‌شود.
 • وی درباره سلامت برگزاری آزمون سراسری نیز خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور همه دستگاه‌های ذی ربط مکلف به همکاری شدند و وظایف آنها تعیین و ابلاغ شد و این آزمون به عنوان یک رویداد ملی مطرح شد. با تمهیدات اندیشیده شده و همکاری این دستگاه‌ها نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 در دی ماه سال گذشته با کمترین مشکل و در سلامت کامل برگزار شد و بررسی‌های فنی نیز این موضوع را به اثبات رساند لذا امیدواریم با اتخاذ این تمهیدات برای آزمون تیر ماه این آزمون نیز بدون هرگونه مشکلی و در سلامت کامل برگزار شود که زمینه رضایت داوطلبان و مردم را فراهم خواهد ساخت.
 • رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اجرایی شدن برگزاری آزمون‌های کشوری به صورت الکترونیک گفت: نرم‌افزار و زیرساخت فنی برگزاری آزمون به صورت الکترونیک آماده است و در حوزه‌های اجرایی باید شرایط برگزاری آزمون‌ها به صورت الکترونیک فراهم شود که این کار پیچیده‌ای است و امیدواریم اقدامات لازم انجام شود.

مشاوره قبولی در کنکور 1402 و ثبت نام در رشته های بدون کنکور 

برای مشاوره قبولی در کنکور 1402، دریافت برنامه اختصاصی مطالعه کنکور ، همچنین مشاوره برای انتخاب رشته های بدون کنکور سراسری میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس حاصل فرمایید. سامانه صدای مشاور اولین مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور در ایران است. این سامانه با داشتن کادری مجرب از برترین کارشناسان ، بهترین انتخاب برای داوطلبان کنکور محسوب می شود. می توانید به صورت غیرحضوری و از طریق تماس تلفنی هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با کارشناسان مشاوره قبولی کنکور در ارتباط باشید:

2.9/5 - (14 امتیاز)
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 105 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

الماس یکشنبه , 23 می 2021 - 21:17

واقعا خیلی ناعادلانس
توی کانالای تلگرامی سوالای نهایی رو میفروشن هم سره حلسه و هم قبل جلسه
چرا الان ک انلاین شده و بچه هاخیلی راحت میتونن سوالای نهایی رو تهیه کنن میگن 60 درصد بشه کارنامه
خیلی ناحقیه ایکاش تصویب نشه یا حداقل از 1402 به بعد بشه ک هم سیستما رو امنیتش بیشتر شه البته هست اما دبیرا هین امتحان سوالارو جواب میدن و توی کانالای تلگرامی میفرستن
سوالا ساعت 7 دست دبیرا میرسه و این ساعت سوالا رو به راحتی بچه ها میتونن به دست بیارن با جواب کامل
حالا حرف از امنیت سوالا میشه؟؟؟
من بیشتر از 100 تا کانال تلگرامی میتونم بیارم ک جوابارو میده
نامردیه خداکنه حداقل سه چهار سال دیگ تصویب شه

مریم یکشنبه , 23 می 2021 - 1:30

سلام من ی پشت کنکوریم ک رشته ام تجربی و میخوام انسانی شرکت کنم و معدل دیپلمم پایینه خیلی خسته ام همینجوریم خیلی استرس دارم ک با دیپلم تجربی باید کل درسای انسانی و بخونم و هزار تا مشکل از بیماری گرفته تا….دارم حالا گفتن تاثیر معدل ۶۰ درصد شده و باید معدلتو ترمیم کنی دیگه نمیرسم ب اخر خط رسیدم و اینجوری فقط ب فکر خود کشی ام اگر راس میگن سهمیه هارو حذف کنن انسانم آرزوست ای خداااااااااااااا ب فریاد برس

علی پنج‌شنبه , 20 می 2021 - 16:33

امیدوارم این اتفاق نیوفته قطعا طرح خیلی بدیه اونایی که این مدت تقلب کردن و بعد این چندسالم تقلب می کنن چی میشه با این طرح من میگم قطعا دلال نمره راه میوفته!

تکلیف اونایی حالا به هر دلیلی مشکلات یا حتی کم کاری خود فرد معدلش کم شده چی؟ یعنی عملا میگید دیگه کارش تمومه!!!
کنکور حداقل میشد نشست درس خوند یه امیدی داشت جبران کنه ولی حالا چی؟ صد در صد طرح بدیه البته ای کاش بد، افتضاحه به جای اینکه سیستم آموزشی رو بهتر کنید دارید برعکس خرابش می کنید بیچاره اون داوطلبی که منطقه محرومه خودتون میدونید چرا 🙁 وصدالبته تبریک به قشربالا بالا ها کنکورتونم جور شد دیگه چی میخواید! الان دیگه کنکور حلال حلاله 🙂

فاطمه چهارشنبه , 19 می 2021 - 14:07

با این آموزش افتضاح مجازی و افت تحصیلی دانش آموزان و هزار بی عدالتی دیگ میخواین تاثیر معدل 60 درصد کنید؟؟
درصورتی ک بخاطر این آموزش ها مجازی و تقلب در امتحان مجازی تاثییر معدل کم کنید زیاد کردید؟
واقعااا……

یک جوون بدبخت ستم دیده چهارشنبه , 19 می 2021 - 4:51

تکلیف کسایی که بزرگسالان میخونن چی میشه پس. پولدارا با این قوانین دارن بین ما و خودشون فاصله میندازن الان دیگه با کنکورم نمیشه در دانشگاه قبول شد اگه این طرح قبول بشه باید فاتحه سیستم اموزشی کشورو خوند و شاهد ورود بچه خونگی های تیتیش مامانی مایه دار در قشر تحصیل کرده جامعه باشیم رسما ایران به فنا خواهد رفت

الماس یکشنبه , 23 می 2021 - 21:19

دقیقا واقعا نامردیه

زهرا پنج‌شنبه , 29 آوریل 2021 - 12:31

کنکوریای ۱۴۰۱ به این طرح مسخره از قسمت درخواست اعتراض کنین یعنی چی معدل ۶۰ درصد این ناعدالتیه مطمئنم همه اعتراض میکنن یک نظرسنحی بگیرید ببینین حداقل ۸۰ درصد مخالفن

واقعا نظام قدیمی ها ضرر میکنن با این 60 درصد. چون اونموقع ملاک معدل نبوده چهارشنبه , 19 می 2021 - 11:13

واقعا نظام قدیمی ها ضرر میکنن با این 60 درصد. چون اونموقع ملاک معدل نبوده

زهرا دوشنبه , 26 آوریل 2021 - 23:51

ببخشید فکرنمیکنید بی عدالتیه؟؟؟؟؟؟

زهرا دوشنبه , 26 آوریل 2021 - 23:26

سلام
این ۶۰درصدتاثیرمعدل درکنکور،مربوط به معدل کل سه سال هست یافقط نهایی دوازدهم؟؟

محمد یکشنبه , 25 آوریل 2021 - 22:17

باید تاثیر معدل مثل سال قبل باشه وگرنه حتی معدلای بالا هم اعتراض میکنن

رسول دوشنبه , 17 می 2021 - 18:38

تاثیر معدل اگر قطعی شد باید بگیم .خداحافط ایران، علم.
و سلام ایران به بی سوادن و دلالان

نمیخواااااام یکشنبه , 25 آوریل 2021 - 12:52

یعنی چی؟؟؟؟ شاید یکی یه اتفاقی براش افتاده باشه و مشکلی داشته باشه و نتونه امتحاناشو خوب بده و با افت تحصیلی مواجه بشه. این اصلا عادلانه نیست!!! کنکور با اینکه معیار خوبی نیست اما حداقل بهمون فرصت جبران میداد. صرف نظر کنید. مطمئن باشین با اینکار خیلیا افسردگی میگیرن و دست به خودکشی میزنن.

حسین یکشنبه , 25 آوریل 2021 - 9:31

دوستان خیلی بد میشه اگه تاثیر معدل بره بالا اگه تاثیر معدل مثبت باشه ومثل سال قبل به نفع داوطلبانه لطفا برید سایت سنحش قسمت درخواستwww.sanjesh.irgبگین میخواین تاثیر معدل مثبت ومثل سال قبل باشه

X یکشنبه , 25 آوریل 2021 - 8:35

سلام چرا کسایی که میگن ما غیر انتفاعیم نمره نمیدن خیلی خوبم نمره میدن من دولتی خوندم ۱۵ شد معدل به زور و دوستم نخوند تو غیر انتفاعی شد ۱۹ این تاثیر معدل ۶۰ برای خیلی زجر آور خواهد مخصوصا پشت کنکوریها پس فقط به خودتون فک نکنید اگر تاثیر معدل ۶۰ درصد هم بشه برای رشته های تاپ اصلش کنکور خواهد بود این ۶۰ درصد مثل ۳۰ درصد سال پیشه خب اگه نمره خوب داشته باشی تاثیر مثبت، نداشته تاثیرش صفره

Zahra یکشنبه , 25 آوریل 2021 - 0:44

وای من اگه می دونستم ۶۰ درصدمیشه ثبت نام می کردم امسال رو
تمدید نمیشه که من بتونم ثبت نام کنم ؟؟؟

احسان.... دوشنبه , 5 آوریل 2021 - 11:41

ظلم آشکار چی میتونه باشه .نمره در شرایطی مانند محرومیت .فقر .نداشتن معلم .و….را با این دوران کرونا ومجازی ومدارس لاکچری وبهترین امکانات و تقلب و سلیقه در تصحیح نمرات و ….را آشکار کنید .خیانت به محرومیت .

امیرحسین دوشنبه , 22 فوریه 2021 - 17:53

ناعادلانه ترین چیز ممکن این هستش که معدل تاثیر داشته باشه این چیز اگر تصویب بشه شورش دانش آموزان را به دنبال داره کسی که انتفاعی میره میشه 20 کسی که پول میده تا 20 بگیره ولی کسی میشه 17 به علت اینکه سخت گیر هستن این چیز باعث میشه کسانی که تلاش نکردن ولی در مدارس راحت هستن برن دانشگاه تهران و کسانی که معدل کم میگیرن مدارس سخت میرن دانشگاه آزاد بحران معرفت بااین کار آغاز میشه سهمیه کم نبود اینم اصافه بشه هیچی

یه کنکوری چهارشنبه , 3 فوریه 2021 - 13:11

سلام . اولا تا قانونی بخواد تصویب شه تک تک مون داریم بچه هامون رو میفرستیم دانشگاه . در ثانی خود کنکور همچین هم عادلانه نبود؛ تاثیر معدل به شرطی که فقط نهایی رو در نظر بگیریم کاملا عادلانه س. نمیدونم چرا میگین مدارس غیر انتفاعی کیلویی نمره میدن؟ شاید بعضی جاها اینطوری باشه اما باید اکثریت رو در نظر گرفت …

کیمی شنبه , 30 ژانویه 2021 - 1:17

این طرح از 1401 اجرایی میشه؟

مردم دوشنبه , 25 ژانویه 2021 - 18:22

سلام.بهترین کار است که مسئولین محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گرفتند .

سعید شنبه , 2 ژانویه 2021 - 10:14

بابا نمگد کسی ک تو یتا مدرسه چرت و پرت بوده فقطم بهش نمره دادن حالاشده 19و 50 و اونی ک تو یتا مدرسه سفت و سخت بوده ک شده13 ک البته 13 او اندازه 20 اونجا ههه
این عدالته

امیرحسین پنج‌شنبه , 11 فوریه 2021 - 0:28

سلام توجه داشته باش که معلما سوالات نهایی رو طرح نمیکنن و اصلاح هم نمیکنن در واقع ازمونا سراسری هستن

م پنج‌شنبه , 1 آوریل 2021 - 22:22

تصحیح برگه ها توسط معلماست و با سلایق شخصی یه سوال رو یه معلم نمره بیشتری میده یه معلم نمره کمتر. دستکاری هم که تا الان انجام میشد از این به بعد بیشتر هر کسی تو آموزش و پرورش آشنا داشت راحت نمره می گرفت همه اینا رو دیدم که میگم
سوالا هم که راحت لو می رفت و خیلیا الکی معدلشون بیست می شد باید یه آزمون جامع و یکسان مثل کنکور گرفته بشه تا حقی ضایع نشه نه این که ملاک این معدلا باشه که سوالا یه سال سخت و یه سال آسون باشه و غیراستاندارد باشه و هزار تا اشکال دیگه
عادلانه ترین گزینه کنکوره

ر.ب چهارشنبه , 30 دسامبر 2020 - 2:47

اونجا نشستید هر شب برای این بچه ها خواب می بینید.. بهترین و عادلانه ترین گزینه کنکوره چرا به بجه ها استرس میدید؟چرا خانواده ها رو نگران تر می کنید ما کم تو این کشور استرس داریم هر روز یه تصمیم عجولانه می گیرید این معدلا سنجش مناسبی نیست همون سی درصد تاثیر مثبت خوبه…خیلیا به علت مشکلات نتونستن به رشته دلخواهشون برسن کنکور یه فرصت به همه فقیر غنی مسن جوان و… میده چرا لا روح و روان مردم بازی می کنید اگه راست میگید این سهمیه ها رو بردارید

نیلیا پنج‌شنبه , 17 دسامبر 2020 - 10:31

سلام تصمیم خوبیه
چون دانش اموزان مدارس دولتی به خاطر سخت گیری های بی دلیل و بیش از حد رو معدل و رس هایی که حتی تو کنکور نمیاد فرصتی برای تست زدن ندارند
منی که معدلم 20 بود به خاطر این که دبیر نگارش سال اخر مردودم نکنه باید 20 تا انشا مینوشتم ولی میشد تو اون تایم کلی تست زد
خیلی از این تو دولتی درس خوندم پشیمونم

نیلیا پنج‌شنبه , 17 دسامبر 2020 - 10:23

سلام . تصمیم خوبیه
خیلی از دانش اموزا ی دولتی فرصتی برای تست زدن ندارن برخلاف تیزهوشان که اصلا مجور نیستن درس هایی مثل سلامت و مدیریت رو بخونن ولی سخت گیری برای این درس ها در مدارس دولتی خیلی بیش تر از درس های اختصاصی حتی زیسته
باورتون نمیشه منی که معدلم بیسته باید برای گرفتن 0.25 از معلم سلامت و بهداشت باید از ساعت 4.5 صبح بیدار میشدم و به جای این تست بزنم اونو میخوندم و این تفاوت ها خیلی درناکه

یه کنکوری یکشنبه , 25 آوریل 2021 - 15:01

اره بخدا
این درد خیلی از ما بچه های هست که داریم توی مدرسه دولتی توی یه شهرستان فقیر درس می خونیم
داغ ش می دونی چی اینه که حتی معلم ها هم درک نمی کنند
این تفاوت ها هم درد ناکه هم کشنده

الماس یکشنبه , 23 می 2021 - 21:22

اره عزیزم هست اما اینم حساب کن ک وقتی کنکور 40 درصد تاثیر داشته باشه نصف بیشتر دانشگاه های دولتیو برترو بچه پولدارا میتونن با پول بخرن همین‌جوری بهانه ظرفیت دانشگاه کمه رو دارن وای بحال اینکه این تصویب شه اتفاقا برای ما قبولیش بدتر میشه و ناعادلانه تر
شاید تو تست و اینا بهتر باشه اما قبولیو اینجور چیزا خیلی از کسایی ک پولدارن با رشوه فلان میتونن حق مارو بخورن

عرفان جباری چهارشنبه , 16 دسامبر 2020 - 17:06

40

ط چهارشنبه , 16 دسامبر 2020 - 16:09

با سلام،واقعا خوشحالم که تاثیر معدل مثل سال قبل ۳۰درصد به به صورت مثبت شد،وقتی گفتن ۶۰ درصد داشتم ناامید میشدم،مرسی واقعا🙏

یک جوون بدبخت ستم دیده چهارشنبه , 19 می 2021 - 4:43

یه امید داشتیم اونم کنکور اومدن تاثییر 60 درصدی برا خودشون به راه انداختن تکلیف ما بچه فقیرا چی میشه پس این یه نیمچه امیدی هم که تو این مملکت داشتیم دارین به فنا میدین دیگه رستگار رحمانی در این سیستم اموزشی بوجود نمیاد مایه دارا مدام پیشرفت میکنن و فاصله خودشونو بیشتر میکنن این ظلم بزرگ برای جوانان ایرانیست

.... شنبه , 12 دسامبر 2020 - 11:24

در کنکور ۱۴۰۰تاثیر معدل ۶۰درصده یا ۴۰ درصد؟؟

زهرا شنبه , 5 دسامبر 2020 - 11:37

سلام چرا این تصمیم رو گرفتید. ما نظام قدیم هستیم همون 30%خوب بود. الان نزدیک دی ماه ماکه نمی تونیم بریم ترمیم معدل شرکت کنیم. معدل ما پایینه. امسال کنکور نظام قدیم که برگزار نمیشه. حد اقل یه امسال 1400مثل قبل باشه. هزینه کتابا کتاب کارهای نظام جدید یه طرف ترمیم معدل یه طرف دیگه. تو رو خدا یه امسال همون باشه. بعد تا ابد 60%بگذارین.😭😭😭😭😭🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤲🤲🤲🙏🙏🙏

عرفان جباری چهارشنبه , 16 دسامبر 2020 - 17:08

برا شما فرقی نداره همون درصد قبلی حساب میشه

محترم پنج‌شنبه , 3 دسامبر 2020 - 17:47

من دقیقا متوجه نشدم که این تاثیر معدل برای امسال هم هست یا نه؟
و چطوری حساب میشه

ناشناس پنج‌شنبه , 3 دسامبر 2020 - 14:58

شاید یکی پول داده باشه نمره خریده باشه..شاید مدرسه غیرانتفاعی بوده..نمیشه که..من خودم معدل دوازدهمم شده 19/18 صدم ولی با بدبختی چون مدرسه عادی درس خوندم اونوقت یکی که رفته مدرسه غیرانتفاعی یا اصلا پول داده نمره خریده بیاد بره رشته های تاپ بخونه؟بسه دیگه اینهمه بی عقلی..حداقل کنکور درسته که بازم عادلانه نیست ولی هرچی باشه بهتراز این قانون مسخرتونه😐😐

S دوشنبه , 7 دسامبر 2020 - 22:35

هیچکس نمیتونه نمره بخره و خود آموزش و پرورش مراقب میفرسته و توزیع سوالات میکنه و سوال ها رو تصحیح میکنه سال اخر رو ، والا ما هم غیر دولتی میریم اما هیچوقت نمره بالاتر بهمون ندادن

بی نام جمعه , 11 دسامبر 2020 - 8:50

اگه همه سوالات کشور یکسان باشد و همه امتحانات کشور یک نفر تصحیح کند اون وقت عادلانه هست

عرفان جباری چهارشنبه , 16 دسامبر 2020 - 17:09

داداش من غیر انتفاعی می خونم چی میگی پدرمونو در اوردن

ناشناس چهارشنبه , 2 دسامبر 2020 - 18:29

سلام خیلی ممنون بابت این طرح ..این طرح خیلی هم خوب هستش ب نظرم اونی ک درس خون بوده درساشو خونده و معدلش خوب شده و اونایی هم ک غیر حضوری بودن بازم وظیفشون بوده درس بخونن ..پس هراسی نداشته باشن

A gh جمعه , 11 دسامبر 2020 - 8:45

ناشناس محترم
چون طراحان سوال و تصحیح کنان سوال در استان های مختلف متفاوت اند پس سطح سوالات و سخت گیری در نمره دادن متفاوت است هر چند در امتحانات هر کی توانایی تقلب بالا تری داشته باشد نمره آن نیز بالاست
کنکور بد هست اما عادلانه هست اگر قرار باشد کنکور حذف یا کم اثر تر بشود چیز دیگری بجز امتحانات باید سطح علمی دانش آموزان را مشخص کند
لطفا بدون علم اظهار نظر نکنید

مهران چهارشنبه , 2 دسامبر 2020 - 18:20

ضمن اینکه بسیار قانون بدیه ولی نمیدونم آخر برا 1400لحاظ میشه یا نه؟؟؟

عرفان جباری چهارشنبه , 16 دسامبر 2020 - 17:09

خیلیم خوبه

Naghme چهارشنبه , 2 دسامبر 2020 - 14:56

سلام منظور از تاثیر معدل معدل کله؟یا دوازدهم؟

M سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020 - 23:22

سلام وقت شما بخیر این رو در نظر گرفتید که به خاطر کرونا همه تو خونه درس می خونن و معدل همه سر به فلک کشیده و رفته بالا این عدالته واقعا ??

Star دوشنبه , 7 دسامبر 2020 - 22:36

همه ی امتحان های ترم دوازدهم حضوریه

نیما سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020 - 18:54

الان یعنی چی یبار میگه برای کنکور 1400 اعمال نمیشه جریان چیه یکی جواب قطعی بده برای 1400 تاثیر معدل 30 درصد هست یا 60 درصد ؟

ط سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020 - 0:45

فقط امتحان سال اخر یعنی دوازدهم محاسبه میشه یا هر سه سال؟

... دوشنبه , 30 نوامبر 2020 - 20:06

من متوجه نشدم.بالاخره سوابق تحصیلی 60درصد توی کنکور 1400تاثیر داره یا نداره؟؟لطفا جواب بدین

... دوشنبه , 30 نوامبر 2020 - 18:04

باور کنید که کنکور عادلانه تر هست، اولا که مستمر و امتحان هایی که نهایی نیست برای مدارس غیر انتفاعی، همه 20 میگرن، حتی نهایی هم باشه، تصحیح ورقه ها اصلا عادلانه نیست! همون کنکور باشه عادلانه تر هست

..... دوشنبه , 30 نوامبر 2020 - 16:40

واقعا مسخره شده اگه فقط به معدل باشه که حق ماضایع میشه چون غیرانتفاعی نیستیم که بیست بشیم فقط امیدمون به کنکوره که اونم فقط ۴۰ درصد بی انصافیه همون بهتر که برگردین بگید فقط کسایی که پول وسهمیه دارن درس بخونن بقیه بیسواد بمونن حیف ۱۲ سال زحمت مامتاسفم.

مهدی یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 18:55

(دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور شرح داد، مصوبات مربوط به کنکور، برای کنکور ۱۴۰۰ اجرایی نمی ‌شود و داوطلبانی که در حال مطالعه برای کنکور هستند نگرانی نداشته باشند.)،حالا واسه ۱۴۰۰ تاثیر معدل چقدره؟

ناشناس یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 18:29

فقط ۱۴۰۰بس کنید این طرح باید برای دوسه سال طرح بشه چون کرونا برای هرپایه دهم یازدهم دوازدهم تاثیر منفی خودشو داشته.

ا یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 11:59

متحان نهایی برای همه یکسان و توسط اداره تصحیح میشود و در حوضه هایی غیر مدرسه خود دانش اموز به طور هماهنگ بر گذار میشود

سعید یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 11:20

ما که یازدهم هستیم از پارسال که مجازی شده معلما نمره خوب ندادن همش فک میکنن تقلبه نمرمون پایین شده ولی اونایی که غیر انتفاعین 20 شدن خواهش میکنم حداقل یک قانونی را تصویب کنید که ما بیشتر از ارزوهامون دور نشیم معدل که واسه بچه های پولدار غیر انتفاعیه کنکور هم برای بچه های ایثار گر وشهید این وسط ک ما تنها امیدمون اینه که مثل چیی بخونیم که شاید کنکور قبول شیم بی انصافیه

ستاره دوشنبه , 7 دسامبر 2020 - 22:38

فقط معدل دوازدهم تاثیر داره که همه ازمون های ۱۲ ام حصوریه سوال ها رو هم که آموزش و پرورش میده خود آموزش و پرورش هم تصحیح میکنه پس کانلا عادلانه هست و عاقلانه

الماس یکشنبه , 23 می 2021 - 21:23

دقیقا اینا فقط به فکر خودشونن

ن یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 10:49

پس تکلیف اونایی که میخوان تو رشته ی غیر مرتبط با رشته ای که خوندن کنکور بدن چی میشه؟ اونا که کلا سوابق تحصیلی براشون حساب نمیشه؟ مثلا کسی ریاضی خونده میخواست تو کنکور انسانی شرکت کنه تکلیفش چیه؟

نازنین یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 10:12

سلام کسایی ک تغییر رشته میدن مثلا از تجربی ب انسانی معدل تجربی ب درد کنکور انسانیشون نمیخوره؟؟

غلامزاده یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 9:36

اگه اینجوری باشه که پس منی که تو نمونه دولتی درس می خونم معدل 19.5 بگیرم وضعم از اونی که تو روستا معدلش 20 میشه بدتر میشه که
عدالت آموزشی کیلویی چند

مبینا یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 9:26

ای کاش میشد این قانون ناعادلانه رو برای چند سال دیگه هم به تاخیر بندازن واقعا درکش نمیکنم.درسته که کنکور هم عادلانه نیست ولی تاثیر ۶۰درصدی سوابق تحصیلی خیلی ناعادلانه تره.همین الانش هم یه عالمه پارتی بازی وجود داره حالا فکر کنید که چه بلایی سر ما بیچاره ها میاد اگه به صورت تاثیر معدل باشه…فکر کنم باید با رشته مورد علاقه ام خداحافظی کنم😣😭

لیلا یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 9:14

بالین حساب باید فرقی درشرایط مدارس غیر انتفاعی و دولتی بزارن چون درغیر این صورت ناعادلانه خواهد بود.

ناشناس یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 8:40

یعنی چی چه بد حالا امتحانات آنلاینه همه تقلب می‌کنند تازه دانش آموزان مدارس غیر انتفاعی نمره میخرن

.. یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 0:32

واقعا با این وضع امتحانات که تقلب زیاده ناعادلانه است درصد معدل رو زیاد کنن.

فاطمه یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 0:17

این طرع بسیار غیر عادلانه خواهد بود چون خیلی ها با پارتی و … میتونن به راحتی معدلشون رو بالا ببرن این وسط حق بچه هایی که واقعا درس میخونن ضایع میشه

غزل براتى شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:34

سلام عليكم

خوشحال باشم يا ناراحت
اين بهترين وضعيت است 😳
خواهش از مسولين مؤمن وبا بصيرت آيا شما به دنبال حق هستيد ؟

غزل براتى شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:27

سلام تشكر

علی شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:19

من 3 سال تو تیزهوشان خوندم با معدل 18.73 یکی دیگه سه سال تو مدرسه عادی با معدل 20 آیا این نامردی نیس که اون از من جلوتر باشه؟

نا شناس جمعه , 11 دسامبر 2020 - 8:51

دقیقا

امیرحسین دوشنبه , 22 فوریه 2021 - 17:56

عادلانه نیست خوشمم نمیاد از معدل تاثیر داشته باشه ولی شما که تیزهوشان میخونی بهترین معلما داری اونی که عادی میخونه معلمای بی سابقه و.. داره و هیچی امکانات نداره اینم درنظر بگیریم که تیزهوشانیا امکاناتشون بالاتره

غزل براتى شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:18

سلام عليكم
لطفا اين كارا نكنيد.

غزل براتى شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:17

💠سلام عليكم 💠

يعنى چى . من خودم معدلم تابه حال پايين تر از ١٩/٧٩ نيامده .
يازدهم تجربى هم هستم ولى واقعا فكر مى كنيد اين كار درسته .
در كلاس هاى مجازى و امتحانات مجازى تقلب اين فساد خانمان سوز شايع است .
بعدا شما مى خواهين بيشترترشم كنيد ?
به نظرم تاثير سوابق تحصيلى را به كمتراز ٢٠ درصد برسانيد . با وجود شرايط .
باتشكر از مسئولين مؤمن وصاحب بصيرت.
انشاالله روزى برسد همه به خواسته ها و آرزو هاى قشنگ شون برسند البته باحق و غير از تقلب
ياحق 🙏🏻🌷

غزل براتى شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:16

💠سلام عليكم 💠

يعنى چى . من خودم معدلم تابه حال پايين تر از ١٩/٧٩ نيامده .
يازدهم تجربى هم هستم ولى واقعا فكر مى كنيد اين كار درسته .
در كلاس هاى مجازى و امتحانات مجازى تقلب اين فساد خانمان سوز شايع است .
بعدا شما مى خواهين بيشترترشم كنيد ?
به نظرم تاثير ثوابق تحصيلى را به كمتراز ٢٠ درصد برسانيد . با وجود شرايط .
باتشكر از مسئولين مؤمن وصاحب بصيرت.
انشاالله روزى برسد همه به خواسته ها و آرزو هاى قشنگ شون برسند البته باحق و غير از تقلب
ياحق 🙏🏻🌷

قلخانی شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:07

با سلام.بنده بعنوان دبیر با ۲۶ سال سابقه تدریس موافق این طرح ۶۰ درصد تاثیر سوابق تحصیل در کنکور نیستم. در واقع عملی نمودن این تصمیم غیر منطقی عدالت اموزشی کنکور در گزینش صحیح رو از بین خواهد برد .با توجه به این که در دو سال اخیر تدریس مجازی بوده و نمره های اخذ شده توسط دانش اموزان کنونی و معدلشان نیز بر اساس حجم و فعالیت کمتر و سهل الوصولتر از دانش اموزان حضوری بوده و تا حدی بعلت سخت نگرفتن معلمان در فضای مجازی دانش اموزان اخیر سطح نمرات بالاتری رو اخذ کرده اند لذا معدل نمی تواند پایه محکم و مستدلی برای تاثیر در کنکور باشد.اصولا این دو معدل دانش اموزان حضوری و غیر حضوری نباید با هم مقایسه شده و ملاک قرار گیرند.تا زمانی که تمام ازمونهای پایانی متوسطه دوم شامل پایه اول و دوم و سوم نهایی نگردد اعمال معدل در کنکور کاری عبث و غیر عادلانه خواهد بود.

غزل براتى شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:06

💠سلام عليكم 💠
يعنى چى . من خودم معدلم تابه حال پايين تر از ١٩/٧٩ نيامده .
يازدهم تجربى هم هستم ولى واقعا فكر مى كنيد اين كار درسته .
در كلاس هاى مجازى و امتحانات مجازى تقلب اين فساد خانمان سوز شايع است .
بعدا شما مى خواهين بيشترترشم كنيد . به نظرم تاثير ثوابق تحصيلى را به كمتراز ٢٠ درصد برسانيد . با وجود شرايط .باتشكر از مسئولين مؤمن .
انشاالله روزى برسد همه به خواسته ها و آرزو هاى قشنگ شون برسند البته باحق و غير از تقلب
ياعلى 🙏🏻🌷

ناشناس شنبه , 28 نوامبر 2020 - 23:06

کنکور باید از سر راه برداشته شود به مدارس دولیتی وغیر انتفاعی نیست هرکی هرچی بگیره همون نمره رو براش میذارن من خودم غیر انتفاعیم خداشاهده یه نمرم نمیدن.

Star دوشنبه , 7 دسامبر 2020 - 22:39

من هم غیر دولتی میخونم اما تا به حال یه نمره هم اضافه تر نمیدن

نا شناس شنبه , 28 نوامبر 2020 - 22:37

فقط امتحان نهایی دوازدهم
یا معدل کل دوازدهم
یا معدل کل سه سال
یا نهایی های سه سال

ناشناس شنبه , 28 نوامبر 2020 - 22:34

این چه تصمیمیه،کم استرس دارن کنکوریا،اکثر داوطلب ها ک تو نظر سنجی اینو نمیخواستن،اگه نظر اکثریت مهم نیس چرا سر کنکور نظر سنجی میدین،بد بخت های بخت برگشته ای ک به هر دلیلی معدل خوب نیاوردن چه خاکی بریزن سرشون،تو کشور ما کنکور فیلا بهترین گزینه اس واسه دانش آموز تو هر شرایطی،میتونن گذشته رو جبران کنن تو هر چند سال،هر چند بار ک بشه،جور زیاد کشیدیم،نکنین این ظلم در حق ما،نکنین

محمد شنبه , 28 نوامبر 2020 - 22:28

پس بر این اساس رو معدل بیشتر تمرکز داشته باشیم بهترع که چهل درصد ارزش این همه اضطراب رو نداره که

فاطمه شنبه , 28 نوامبر 2020 - 22:18

سلام این تاثیر معدل برای پشت کنکوری های نظام قدیم هم هست؟

علی شنبه , 28 نوامبر 2020 - 21:58

درسته اینطپری افراد نخبه سمپاد نمیتونن قبولشن بجاش غیرارتفاعی ها که با پول نمره میخرن قبول میشن

سمانه چهارشنبه , 3 فوریه 2021 - 19:50

تازه یه نفر نوشته سمپادیا ک درسای مدیریت و سلامت نمیخوندن ما دولیتا باید میخوندیم😐
انگار ما معملامون جامون پر میکردن برگه‌هارو

فاطمه شنبه , 28 نوامبر 2020 - 21:09

سلام وقتتون بخیر ببخشید 60 درصدتاثیرسوابق تحصیلی برای کنکور 1400 هم هستش ؟ یعنی در کنکور 1400 سوابق تحصیلی 60 درصده یا 30 درصد؟؟

ناشناس شنبه , 28 نوامبر 2020 - 19:43

خواهشا این طرحو نه فقط برای ۱۴۰۰برای دوسه سال دیگم تمدید نمایید ماالان پایه یازدهممیم ازنصف پارسال که دهم بودیم آموزش تعطیله والان هم چند ماهه گذشته وآموزش بسیار ضعیفه بااین کرونا اینو برای چند وقت تمدید بکنید

معصومه شنبه , 28 نوامبر 2020 - 18:43

پس با این حساب افرادی که میرن غیر انتفاعی معدل بالا می گیرن که ناعادلانه هستش

حسین شنبه , 28 نوامبر 2020 - 22:35

معدل باید صرفا امتحانات نهایی و معدل کتبی مورد محاسبه قرار بگیرد.وگرنه به قول شما غیر انتفاعی ناعادلانه هست

ftm یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 8:39

نه اینطور نیست
منطور امتحان نهاییست

آکام خان یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 10:16

دقیقا
اونا که هیچی هم نمیدونن و الکی بیست هم میگیرن

به نظر من که کنکور تا سخت تر بشه عادلانه تره
تازه ما ت مدارس عالی که به درسهایی چون زمین شناسی و آمادگی و سلامت و اینا که برا کنکور نمیاد اهمیت نمیدیم از این ورم نمره کنه اونا معدلمون رو پایین می آورد 😕

محمد آرمین باقری یکشنبه , 29 نوامبر 2020 - 12:11

فکر نکنم این قدر ها هم احمقانه انجام بدن کارو
امتحانات خرداد و دی رو احتمالا به صورت کشوری یا استانی بگیرن و نمره ی اونا لحاظ بشه
از سال های بعد هم قراره این نمره بین معدل هر سه سال پخش بشه

ط دوشنبه , 30 نوامبر 2020 - 18:45

پس اونایی ک دیپلمشون رو تو سالای قبل گرفتن چی؟ اونا که امتحانات دی ماه رو کشوری یا استان ندادن،کلا این طرح مشکل داره،بهتره که صرف نظر کنند.

علی دوشنبه , 8 مارس 2021 - 10:32

بابا چیکار میکنید واقعا شما با فکر این قانونو تصویب کردید کنکورو با تمام سختی هاش و پارتی هاش شرف داره به این معدل من مدرسه دولتی خوندم دیدم که نوشته بودین غیرانتفاعی پول میدن اصلا کاری نداره هرجا هر کی پول داره میده برا نمره من جلوی خودم به معلم پول میدادن برا نمره حرفم نمیتونستیم بزنیم حتی داخل امتحان نهایی هم بود بفهمییینننننن هواررر

نصب اپ دانش آموزی