جهت مشاوره در زمینه شرط معدل برای ثبت نام امریه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 45037

امریه وزارت تعاون 1402 | شرایط ثبت نام امریه وزارت تعاون کار و امور اجتماعی

شرایط ثبت نام امریه وزارت تعاون کار و امور اجتماعی 1401

شرایط ثبت نام امریه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی در سال 1402، به اطلاع مشمولان خدمت سربازی نظام وظیفه می رسد. این شرایط شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی جذب امریه در وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است.

✳️ آگهی جذب سرباز امریه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

📋 معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز از جذب امریه خدمت سربازی مشمولان اعزام تیر ماه 1402 در این اداره کل خبر داد.

🔻بخشی از شرایط
🔸مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکتری
🔸رشته تحصیلی: در متن آگهی ذکر شده است.
🔸جنسیت: آقا

http://taavonyar.mcls.gov.ir/


شرایط ثبت نام امریه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی

شرایط ثبت نام امریه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی به صورت شرایط عمومی و اختصاصی اعلام گردید. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد شده در اصل 147 قانون اساسی و ارائه طرح سربازان تعاون یار اقدام به جذب و بکارگیری کارکنان وظیفه دارای شرایط احراز بصورت امریه در ادارات کل استانی با توجه به سهمیه ابلاغی در راستای تحقق اهداف سازمانی وزارت متبوع نموده است.


شرایط عمومی امریه وزارت تعاون

الف) اعتقاد به دین مبین اسلام .
ب) التزام عملی به احکام اسلام.
پ) اعتقاد والتزام به ولایت فقیه ونظام جمهوری اسلامی وقانون اساسی.
ت) عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق.
ث) عدم وابستگی تشکیلاتی به سازمانها وگروههای غیر قانونی اعلام شده از سوی مقامات صالحه.
ج) عدم اعتیاد به مواد دخانی، مخدر و روان گردان وسابقه محکومیت کیفری موثر.


شرایط تخصصی امریه وزارت تعاون

الف) دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتر در رشته های تحصیلی مرتبط با شرح وظایف وماموریتهای محوله وزارت متبوع.
ب) دارا بودن حداقل معدل 15 (برای فارغ التحصیلان دوره های روزانه دانشگاههای دولتی ) و حداقل 16 (برای فارغ التحصیلان دوره های شبانه، نیمه حضوری، آزاد، علمی کاربردی و پیام نور).
پ) ارائه برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت و یا سابقه خدمت قبلی تحت هر عنوان و سابقه اخذ امریه از سایر دستگاههای اجرایی و نظامی مطابق با تاریخهای اعزام اعلام شده.
ت) متقاضیان می بایست بومی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته باشند .
ث) مشمولین دارای برگ سبز آموزشی کفایتی دارای شرایط فوق از اولویت جذب برخوردار میباشند.

 •  خانواده معظم ایثارگران (شهدا، جانبازان و آزادگان)، مشمولان متاهل، معاف از رزم، افراد نخبه، تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی با ارائه مدارک مستند و رسمی از شمول بند (ت) مسثتنی می باشند.
 • شرایط عمومی و تخصصی قبل از جذب باید به متقاضیان اعلام گردد.
 •  ادارات کل می بایست پس از انتشار آگهی استانی وفراخوان عمومی ویا اطلاع رسانی از طریق سایت ادارات کل، از کلیه مشمولانی که دارای شرایط عمومی و اختصاصی می‌باشند با توجه به ضوابط تعیین شده ثبت نام بعمل آورده و چنانچه تعداد مراجعین واجد شرایط مازاد بر تعداد سهمیه واگذار شده باشد الزامیست از بین افراد با توجه به شرط معدل ، مصاحبه، تخصصهای خاص و … نفرات برگزیده معرفی گردند.
 • ایجاد شرایط مساوی و برابر برای کلیه افراد دارای شرایط می بایست فراهم گردد.
 • اخذ و ارسال تعهد نامه مبنی بر بومی بودن وسپری نمودن مدت 24 ماهه قانونی خدمت و همچنین نداشتن نسبت سببی و نسبی درجه یک و دو با کارکنان شاغل در ادارات کل الزامی است .
 • شایان ذکر است به کارگیری مشمولین وظیفه در خارج از محل سکونت ممنوع می باشد .
 • با عنایت به اینکه هدف از جذب وبه کار گیری کارکنان وظیفه، بهره برداری اصولی از ظرفیتهای اصل 147 قانون اساسی و طرح‌ریزی در استفاده از تخصص ،دانش ومهارت این کارکنان در پیشبرد اهداف راهبردی وزارت متبوع وتوسعه ارائه خدمات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشورمیباشد، لذا انتخاب ومعرفی متقاضیان متدین واثر بخش در اولویت میباشد.


مطالب مرتبط:

مدت خدمت سربازی نکات مهم در شرایط جذب و ثبت نام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به شرح زیر است:

🔸وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد ‌‌شده در اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در نظر دارد از توان علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب جذب نیروهای امریه (کارکنان وظیفه) جهت ارائه خدمات در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، کارآفرینی و رفاه در مراکز استان‌ها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور اقدام نماید.

🔸در این راستا اداره کل توسعه منابع انسانی – امور مشمولین، این وزارتخانه با همکاری ادارات کل اجرائی در استانها در سال ۱۴۰۰ اقدام به جذب و به کارگیری تعدادی نیروی متخصص، نخبه و متعهد با مدرک تحصیلی دکتری، فوق لیسانس و لیسانس به صورت 3 برابر ظرفیت و برای اعزام‌ 1400/11/01 اقدام نموده است.


مدارک لازم برای ثبت نام امریه وزارت تعاون

مدارک لازم برای ثبت نام امریه وزارت تعاون به شرح زیر است:

 • لیست اسامی و مدارک نفرات منتخب پس از تایید نهایی وبه گزینی (70روز قبل از تاریخ اعزام) میبایست توسط ادارات کل اجرایی به این اداره کل ارسال گردد.مدارک لازم (جهت ثبت نام در ادارات کل استانی)
  1. تصویر برگ اعزام به خدمت ( بدون مهر غیبت).
  2. تصویر گواهی مدرک تحصیلی یا فراغت از تحصیل با قید معدل.
  3. آدرس، کروکی محل سکونت و شماره تماس.
  4. تصویر کارت ملی.
  5. عکس 4×3 دو قطعه .
  6. تصویر کلیه صفحات شناسنامه .
  7. رزومه متقاضیان (سوابق فعالیت های علمی، آموزشی و اجرایی) به همراه مستندات مربوطه .
  8. تعهد نامه ( مبنی بر تعهد خدمت 24 ماهه و بومی بودن در محل خدمت).
  9. مدارک عائله تحت تکفل (تصاویر کارت ملی و صفحات کامل شناسنامه).
  10. کارت سبز دوره آموزشی (دوره 45 روزه کفایت از آموزش).

به مدارک ارسالی که دارای شرایط اعلام شده نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.


مطالب مرتبط:

لیست معافیت های سربازی قوانین و مقررات بکارگیری سربازان تعاون یار

 • الف) با عنایت به اینکه محل خدمت کارکنان وظیفه مامور در مجوز صادره از دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح ذکر و ابلاغ می گردد، مقتضی است در زمان جذب تمامی شرایط و مشکلات پبش روی متقاضیان تدبیر گردد ( نقل و انتقال سربازان تعاون یار بدون هماهنگی و اخذ مجوز ممنوع می باشد).
 • ب) سربازان تعاون یار در مدت ماموریت از نظر انضباطی، جرائم، تخلفات ، میزان مرخصی تابع قوانین و مقررات انضباطی نیروهای مسلح می باشند . ضمناً هرگونه تخلف مشمولان یاد شده وغیبت غیر موجه بیش از دوروز می بایست جهت اخذ تعیین تکلیف به یگانهای ارشد سپاه آن استان گزارش و رونوشت مکاتبات به این اداره کل ارسال گردد.
 • ت) با توجه به اهداف از پیش تعیین شده طرح سربازان تعاون یار(تامین نیروهای انسانی متخصص در جهت پیشبرد برنامه های محوری وزارت متبوع) هرگونه بکارگیری کارکنان وظیفه در مشاغل غیر تخصصی و غیر مرتبط از جمله راننده، تایپیست، مسئول دفتر، متصدی بایگانی و موارد مشابه ممنوع می باشد.
 • ث) بدیهی است آموزش تخصصی این کارکنان پس از اتمام دوره آموزش نظامی برگزار خواهد شد.
 • ج) هرگونه قرارداد پیمانکاری و مالی با کارکنان وظیفه در دوران خدمت سربازی ممنوع می باشد.
 • ح)بیش از 80% سهمیه تخصیصی میبایست در مناطق محروم وکمتر توسعه یافته آن استان به کار گیری شوند.
 • خ)حقوق ومزایای این کارکنان طبق مفاد و دستور العمل ستاد کل نیروهای مسلح پرداخت میگردد.

ثبت نام کارشناسی، ارشد و دکتری برای امریه وزارت تعاون 

همانطور که شرح داده شد، دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتر در رشته های تحصیلی مرتبط با شرح وظایف وماموریتهای محوله وزارت متبوع الزامی است. دارندگان مدارک تحصیلی مذکور می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. همچنین دارا بودن حداقل معدل 15 (برای فارغ التحصیلان دوره های روزانه دانشگاههای دولتی ) و حداقل 16 (برای فارغ التحصیلان دوره های شبانه، نیمه حضوری، آزاد، علمی کاربردی و پیام نور) الزامی است.

فارغ التحصیلان مقاطع مذکور که معدل آنها کمتر از حد نصاب است، می توانند برای مشاوره در زمینه شرط معدل برای ثبت نام امریه در مراکزی که جذب امریه دارند، از راهنمایی مشاور تحصیلی استفاده نمایند.


مشمولان سربازی چگونه برای وزارت کار امریه بگیرند؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر دارد از توان علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب جذب نیروی امریه در مراکز استان‌ها و مناطق محروم استفاده کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد شده در اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در نظر دارد از توان علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب جذب نیروهای امریه (کارکنان وظیفه) جهت ارائه خدمات در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، کارآفرینی و رفاه در مراکز استان‌ها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور اقدام کند.

به کارگیری نیروی متخصص

در این راستا امور مشمولینِ اداره کل توسعه منابع انسانی این وزارتخانه با همکاری ادارات کل اجرایی استان‌ها  اقدام به جذب و به کارگیری تعدادی نیروی متخصص، نخبه و متعهد با مدرک تحصیلی دکتری، فوق لیسانس و لیسانس به صورت ۳ برابر ظرفیت و برای اعزام اقدام کرده است.
متقاضیان امریه سربازی می‌توانند با مراجعه به سامانه مردم یار (تعاون‌یارقدیم) این وزارتخانه به آدرس اینترنتی taavonyar.mcls.gov.ir از شرایط پذیرش و جذب در ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها اطلاع و ثبت نام کنند.
جذب امریه بعد از قبولی در آزمون و گزینش امکان پذیر بوده و دستگاه هیچ تعهدی مبنی بر جذب و بکارگیری متقاضی به صورت امریه ندارد.
ضمناً شروع ثبت نام برای اعزام  است


زمان ثبت نام امریه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی 

زمان ثبت نام آغاز شد و نشانی سایت ثب تام امریه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی taavonyar.mcls.gov.ir است:

🔸متقاضیان امریه سربازی می‌توانند  با مراجعه به سامانه مردم یار (تعاون‌یارقدیم) این وزارتخانه به آدرس اینترنتی taavonyar.mcls.gov.ir از شرایط پذیرش و جذب در ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها اطلاع و ثبت نام نمایند.

🔸 جذب امریه بعد از قبولی در آزمون و گزینش امکان پذیر می باشد و دستگاه هیچ تعهدی مبنی بر جذب و بکارگیری متقاضی به صورت امریه ندارد .در ادامه بخوانید:

خرید سربازیبه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه شرط معدل برای ثبت نام امریه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی