جهت مشاوره در زمینه اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری برای انتخاب رشته

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 50870

2 سال اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری

اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری

2 سال اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری تصویب شد. قبولی های نوبت اول و دوم کنکور سراسری تا 2سال می توانند از نتایج بدست آمده استفاده کنند. کنکور سراسری در دو نوبت برگزار می شود. داوطلبان می توانند در هر دو کنکور شرکت کنند و بعد از قبولی در هر آزمون سراسری، به مدت دو سال فرصت استفاده از اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری، برای ورود به دانشگاه را دارند. در ادامه از جزئیات کامل خبر مطلع می شوید:

زمان برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی 1401

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت:

 • کنکور از امسال ۲ بار در سال برگزار می‌شود، نمره به دست آمده تا ۲ سال اعتبار دارد؛ بنابراین داوطلبان می‌توانند تا ۲ سال از نتایج به دست‌آمده، استفاده کنند.
 • ثبت‌نام مرحله اول در آبان بوده و در دی ماه برگزار خواهد شد. نمرات خام تا پایان سال اعلام می‌شود و پس از آن در تیر ماه آزمون برگزار می‌شود و پس از دریافت نمرات امتحانات نهایی از آموزش و پرورش در مرداد سال آینده نمره کل به دانش آموزان اعلام خواهد شد‌
 •  از امسال کنکور ۲ بار در سال برگزار می‌شود و نتایجی که توسط داوطلبان به دست می‌آید، به مدت ۲ سال و برای ۴ دوره برگزاری کنکور اعتبار دارد. نتایج اولیه آزمونی که دی ماه برگزار می‌شود، در نیمه اسفندماه سال جاری اعلام می‌شود.

مهلت اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری

مهلت اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری داوطلبان کنکور سراسری، به مدت دو سال اعلام شد. جزئیات خبر به شرح زیراست:

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: در سیستم جدید، برای هر داوطلب یک سامانه جامع طراحی شده و تا پایان عمر وی فعال خواهد بود، با ثبت اطلاعات در این سامانه دیگر فرد نیازی به ورود مجدد اطلاعات برای ثبت نام آزمون‌ها ندارد.

 • وی با بیان اینکه با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی 2 سال اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری در نظر گرفته شده است، گفت،کنکور از امسال ۲ بار در سال برگزار می‌شود، گفت: نمره به دست آمده تا ۲ سال اعتبار دارد؛ بنابراین داوطلبان می‌توانند تا ۲ سال از نتایج به دست‌آمده، استفاده کنند.
 • رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه داوطلبان می‌توانند در دو نوبت کنکور شرکت کنند، گفت: البته حداکثر نمره برای آنها ملاک قرار می‌‌گیرد و هر نوبت آزمون یک نمره کل به آنها می‌دهد که دو سال اعتبار دارد و براساس آن می‌توانند برای دو سال در انتخاب رشته شرکت کنند. 2سال مهلت اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری برای نتایج هر یک از نوبت های برگزاری کنکور (در دی ماه و تیر ماه)  در نظر گرفته شده است.
 • رئیس سازمان سنجش بیان کرد: پذیرش یک‌بار در سال و در مرداد ماه است که افراد به سایت سازمان سنجش مراجعه و انتخاب رشته می‌کنند، سوابق تحصیلی که از آموزش و پرورش اخذ می‌شود
 • وی متذکر شد: برای امسال همه داوطلبان کنکور باید یک شماره موبایل مخصوص خود داشته باشند تا پروفایل مخصوص آنها در سامانه ساخته شود.
 • نمرات خام اعلام می‌شود  و سپس نمره کل به داوطلبان اعلام خواهد شد‌.

بیشتر بدانید:

زمان برگزاری آزمون سراسری 


 • رئیس سازمان سنجش گفت: تمام داوطلبان باید یک شماره موبایل اختصاصی داشته باشند. این شماره باید حداقل برای یک آزمون در اختیار داوطلب یا بستگان وی باشد. همچنین داوطلبان دقت کنند اطلاعاتی که در سامانه وارد می‌کنند، اطلاعات حیاتی و مهمی است؛ به همین دلیل در درج اطلاعات دقت‌کنند.
 • رئیس سازمان سنجش درباره درج معدل در سامانه ثبت‌نام گفت: اشتباه در ثبت معدل می‌تواند منجر به حذف داوطلبان از فرآیندِ انتخاب شود. درنظر داریم که نتیجه اولیه کنکور امسال را تا پیش از پایان سال اعلام کنیم. این نتیجه شامل نمره خام و نمره آزمون است. مرداد ماه سال آتی، سوابق تحصیلی داوطلبان را از آموزش و پرورش دریافت می‌کنیم تا نتیجه نهایی را در مرداد اعلام کنیم.
 • وی به داوطلبان ثبت‌نام کننده هشدار داد: به هیچ وجه به کافی‌نت‌ها اعتماد نکنید. ۹۰ درصد خطاها در فرایند ثبت‌نام توسط کافی‌نت‌ها صورت می‌گیرد؛ به طور مثال، اشتباه در ثبت رشته بارها اتفاق افتاده است. در این صورت هیچ راهی برای تغییر  رشته نداریم چون تمام اطلاعات در سیستم کد می‌شود و دیگر امکان بازکد کردن وجود ندارد. بنابراین داوطلبان در تمام مراحل تکمیل فرم ثبت‌نام دقت کنند. جابجایی شهر، تحقیقا غیرممکن است مگر اتفاق خیلی خاصی برای داوطلب اتفاق افتاده باشد.
 • وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تغییر تعداد حوزه های برگزاری آزمون گفت: تعداد حوزه‌ها تغییر نمیکند و همچون سال گذشته است.
 • رئیس سازمان سنجش در پاسخ به پرسش ایسنا در ارتباط با ماده ۵ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شیوه پذیرش دانشجو در سال جاری همچون سال‌های گذشته است. در نظر داریم که این شیوه پذیرش مانند روش پذیرش دانشجویان در رشته‌های دانشگاه آزاد به جز رشته‌های پزشکی باشد. تصمیم بر این است که از کنکور که اختیار پذیرش دانشجو در اختیار دانشگاه‌ها قرار گیرد که هنوز تصمیم قطعی برای این موضوع نگرفته‌ایم.
 • ایشان در خصوص مبلغ آزمون ها نیز گفت: قیمت پرداختی برای هر گروه آزمایشی ۱۳۰ هزارتومان است. همچنین هر داوطلب باید هزینه برای خدمات پیامکی پرداخت کند./ 2 سال اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری

بیشتر بدانید:

مشاوره برنامه ریزی درسی دانش آموزان و داوطلبان کنکورمشاوره قبولی کنکور سراسری

با توجه به آغاز مهلت ثبت‌نام مرحله نخست کنکور از روز یکشنبه 8 آبان داوطلبان می توانند برای برنامه ریزی و مشاوره قبولی کنکور سراسری، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند. 

برای برنامه ریزی قبولی کنکور دی ماه و تیر ماه می توانید به راحتی از طریق تماس تلفنی، با مشاوران با تجربه کنکور در تماس باشید. مشاور تحصیلی در تمام طول مسیر آمادگی برای قبولی کنکور سراسری همراه شما عزیزان است.

همانطور که شرح داده شد، 2 سال اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری تصویب شده است. داوطلبانی که در آزمون سراسری موفق به کسب نمرات قبولی و تراز و رتبه لازم برای قبولی شوند، تا دو سال می توانند از نمرات قبولی کنکور سراسری استفاده کنند.در ادامه بخوانید:

حذف دروس عمومی از کنکور2/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اعتبار نمرات قبولی کنکور سراسری برای انتخاب رشته

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 20 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زهرا چهارشنبه , 19 آوریل 2023 - 21:21

سلام وقتتون بخیر
نتیجه قبولی دو سال اعتبار دارد یعنی نمره آزمون یا نتیجه انتخاب رشته ؟
یعنی نتیجه کارنامه نهایی ۲ سال اعتبار دارد ؟

پاسخ مشاور دوشنبه , 24 آوریل 2023 - 16:51

سلام آزمون سراسري فقط براي دروس اختصاصي و دوبار در سال برگزار مي شود و نتيجه هر نوبت آزمون حداكثر 2 سال اعتبار دارد.

نصب اپ دانش آموزی