کد خبر : 57799
- بازدید

چگونه در سایت مای مدیو انتخاب رشته کنیم؟


جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت و تکمیل فرم های هدایت تحصیلی

چگونه در سایت مای مدیو انتخاب رشته کنیم؟

در این مقاله، می خوانید که چگونه در سایت مای مدیو انتخاب رشته کنیم، همچنین لینک ورود به سایت انتخاب رشته هدایت تحصیلی را در اختیار دانش آموزان پایه نهم قرار داده ایم. دانش آموزان و اولیا توجه داشته باشند که هدایت تحصیلی از مهمترین انتخاب ها در پایه تحصیلی نهم محسوب می شود. سامانه آزمون رغبت و توانایی، مای مدیو نام دارد و در ادامه شرح داده اکه چگونه در مای مدیو، انتخاب رشته کنید.


آموزش و پرورش

“سایت مای مدیو یک سامانه جامع، تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش است”


نحوه انتخاب رشته در سایت مای مدیو

سایت مای مدیو یک سامانه جامع است که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش در حال فعالیت می باشد و یکی از امکانات سایت مای مدیو، انتخاب رشته پایه نهم است. بسیاری از دانش آموزان پایه نهم و اولیا با امکانات این سامانه آشنایی ندارد و می خواهند بدانند که چگونه در سایت مای مدیو انتخاب رشته کنند. به همین منظور، راهنمای تصویری انتخاب رشته در مای مدیو را در اختیار دانش آموزان پایه نهم در سراسر کشور قرار داده ایم. برای ورود به این سایت مای مدیو انتخاب رشته می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

    مراحل کلی انتخاب رشته پایه نهم:

دانش آموزان با ورود به سایت مای مدیو برای انتخاب رشته، می توانند در آزمون رغبت و توانایی شرکت کنند.

بعد از شرکت در آزمون رغبت و توانایی، نظرات اولیاء و معلمان جمع‌آوری می شود.

در هفته اول تیرماه، نمون‌برگ‌های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی، در اختیار اولیاء و دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

دانش آموزان با در دست داشتن برگه های هدایت تحصیلی می توانند به مراکز آموزشگاهی مراجعه کرده و بر اساس مشاوره‌هایی که دریافت می‌کنند در پایه دهم ثبت‌نام کنند.

توجهمعاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت:

 • یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز مشمول هدایت تحصیلی هستند و تقریبا همه آنها مراحل اولیه را طی کرده و به سوالات مربوط به آزمون رغبت و توانایی پاسخ داده‌اند.


بیشتر بدانید:مراحل انتخاب رشته در سایت مای مدیو

** برای ورود به سایت آزمون انتخاب رشته مای مدیو، شرکت در آزمون رغبت و توانایی و نمون‌برگ‌های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی، لازم است ابتدا وارد سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir شوید. انتخاب رشته پایه نهم شامل سه مرحله زیر است که در ادامه شرح داده ایم:

 • مرحل اول: شرکت در آزمون رغبت و توانایی از سایت مای مدیو انتخاب رشته
 • مرحله دوم: تکمیل فرم های نظر سنجی
 • مرحله سوم: دریافت و تکمیل فرم هدایت تحصیلی از سایت مای مدیو انتخاب رشته


آزمون رغبت و توانایی در مای مدیو انتخاب رشته

مرحله اول:

چگونه در سایت مای مدیو انتخاب رشته کنیم: اولین مرحله از انتخاب رشته در سایت مای مدیو، شرکت در آزمون رغبت و توانایی است. نحوه ورود به آزمون هدایت تحصیلی نهم در مای مدیو به ترتیب زیر انجام می شود:

 1. برای شرکت در آزمون های مشاوره ای، وارد سایت مای مدیو انتخاب رشته به آدرس my.medu.ir شوید.
 2. نام کاربری و رمز عبور در سایت مای مدیو انتخاب رشته هدایت تحصیلی: دانش آموز برای ورود به این سامانه، ابتدا نقش دانش آموز، سپس ایرانی یا اتباع، سپس کد ملی، سریال شناسنامه و درنهایت کد امنیتی و ورود را انتخاب کنند.
 3. تصویر :ورود به آزمون مشاوره ای هدایت تحصیلی نهم 1401-1402
 4. دانش آموزان وارد پنل شخصی خود در سایت انتخاب رشته مای مدیو خواهند شد؛
 5. سپس وارد صفحه آزمون های مشاوره ای می شوند.
 6. پس از آن وارد صفحه راهنمای آزمون رغبت خواهند شد.
 7. دانش آموزان ابتدا باید راهنمای آزمون رغبت را مطالعه و آن را تایید کنند؛
 8. پس از تایید وارد سوالات آزمون رغبت پایه می شوند
 9. پس از پاسخ به تمام سوالات باید ثبت و تایید را بزنند.
 10. توجه داشته باشید که دانش آموزان برای تایید و ثبت آزمون رغبت پایه در سامانه هدایت تحصیلی مای مدو، باید حتما به تمامی سوالات پاسخ دهند، چنانچه سوالی بدون پاسخ بماند شماره آن سوال در بالای صفحه در قسمت چپ به عنوان اخطار نمایش داده می شود.
 11. دانش آموزان پس از ثبت و تایید سوالات آزمون رغبت پایه به سوالات آزمون رغبت مکمل (۲۵سوال) وارد می شوند، این ۲۵ سوال نیز باید به تمامی پاسخ داده شده، در نهایت ثبت و تایید شود.
 12. پس از ثبت و تایید آزمون رغبت مکمل دانش آموزان مستقیم وارد صفحه راهنمای آزمون توانایی می شوند، آن ها باید راهنمای آزمون توانایی را به دقت مطالعه کرده و تایید نمایند، سپس وارد سوالات آزمون توانایی پایه (۹۳ سوال) می شوند،پس از پاسخ به تمامی سوالات و ثبت و تایید آن ها به صفحه سوالات آزمون توانایی مکمل وارد می شوند.
 13. چنانچه در این مرحله نیز سوالی بی پاسخ بماند شماره آن سوال در بالای صفحه سمت چپ به عنوان اخطار با رنگ قرمز نمایش داده می‌شود و دانش آموز باید پس از پاسخ به این سوال مجدداً دکمه ثبت و تایید را بزند.
 14. دانش آموزان باید به تمامی ۲۵ سوال آزمون توانایی مکمل نیز پاسخ داده و پس از آن دکمه ثبت و تایید آزمون را بزنند. پس از ثبت و تایید آزمون توانایی مکمل فرایند انجام آزمون توسط دانش آموز نهایی می شود.
 15. پس از ثبت نهایی هر چهار آزمون امکان تغییر پاسخ ها وجود ندارد.
 16. آزمون به گونه ای در سامانه قرار داده شده که کار دانش آموز راحت تر شود نیاز به ثبت تک تک سوالات نباشد و درصورتی که دانش آموز بدون ثبت پاسخ ها از صفحه خارج شود پاسخ سوالات ثبت شده باقی می ماند و از بین نمی رود.

** فرایند ورود به سامانه مای مدیو و نحوه شرکت در آزمون رغبت و توانایی با استفاده از آموزش تصویری بسیار ساده است، پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را که این مراحل را با تصویر آموزش داده است، مطالعه کنید:


بیشتر بدانید: راهنمای تصویری آزمون رغبت و توانایی در مای مدیومرحله دوم :

نمون برگ های نظر سنجی هدایت تحصیلی پایه نهم

نمون برگ های نظر سنجی هدایت تحصیلی پایه نهم شامل موارد زیر است، لازم است برگه ها تکمیل شود.

فرم شماره ۱ : نظر خواهی از دانش آموزان

فرم شماره ۲ : نظر خواهی از معلمان

فرم شماره ۳ : نظر خواهی از والدین

فرم شماره ۴ : نظر خواهی از مشاوران


مرحله سوم:

دانش آموزان با در دست داشتن برگه های هدایت تحصیلی می توانند به مراکز آموزشگاهی مراجعه کرده و بر اساس مشاوره‌هایی که دریافت می‌کنند در پایه دهم ثبت‌نام کنند.

نحوه دریافت فرم هدایت تحصیلی از سایت مای مدیو انتخاب رشته

با توجه به این که دریافت فرم هدایت تحصیلی از طریق مراجعه به سامانه مای مدیو (پنجره الکترونیک آموزش و پرورش) به آدرس my.medu.ir انجام می پذیرد، نحوه دریافت فرم هدایت تحصیلی از سایت my.medu.ir بسیار ساده است و دانش آموزان می توانند با وارد کردن کدملی و سریال شناسنامه خود به سایت مذکور مراجعه کرده و فرم های هدایت تحصیلی را تکمیل نمایند:

ابتدا وارد سایت my.medu.ir شده و اطلاعات خواسته شده مانند کدملی و سریال شناسنامه خود را وارد نمایید.

در صفحه پنل کاربری خود بر روی گزینه هدایت تحصیلی کلیک نموده و فرم های مربوطه را دریافت نمایید:مشاوره تلفنی برای ورود به سایت مای مدیو انتخاب رشته

با توجه به اینکه برگزاری آزمون مشاوره ای هدایت تحصیلی نهم، در سامانه مای مدو به نشانی my.medu.ir انجام می شود و تغییراتی در نحوه و شرایط برگزاری آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی نهم و آزمون رغبت و توانایی ایجاد شده است، مسئولین محترم مدارس کل کشور، اولیا دانش آموزان و دانش آموزان عزیز در سراسر کشور می توانند برای رفع هرگونه سوال و ابهام در زمینه برگزاری آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی و آزمون رغبت و توانایی، با شماره ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایند. کارشناسان سامانه مشاور تحصیلی هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند:

**درصورت وجود هرگونه مشکل در انجام مراحل مذکور میتوانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

سامانه مشاوره تحصیلی صدای مشاور برای انتخاب رشته در مای مدیو

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

 

کانال تلگرام مدارس


جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت و تکمیل فرم های هدایت تحصیلی
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3755
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

98 − 94 =

نصب اپ دانش آموزی
راهنمای مای مدیو