کد خبر : 51159
- بازدید

شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل 1401-1402


جهت مشاوره در زمینه شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل

شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل 1401-1402

در این مقاله از شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل 1401-1402 و شرایط کنکور برای دانشجویان روزانه مطلع می شوید. علاوه براین شرح داده ایم که نحوه ثبت نام کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل چگونه است؟


شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل چیست؟

شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل در سال 1401-1402 به اطلاع داوطلبان کنکور که در حال تحصیل هستند می رسد:

  • دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها می‌توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ثبت نام کنند.
  • پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه و غیرروزانه (نوبت دوم «شبانه»، پیام نور، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و شهریه پرداز) همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

بیشتر بدانید:

زمان ثبت نام کنکورنحوه ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل در کنکور 1402

اما نحوه ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل در کنکور 1402 چگونه است؟

  • از شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل این است که دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها می‌توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور 1402 ثبت نام کنند.
  • کنکور ۱۴۰۲ با چهار تغییر مهم دو بار برگزاری در سال، حذف زیرگروه ها، تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی و حذف دروس عمومی از کنکور برگزار می شود.
  • پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ می توانند در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ثبت نام و شرکت کنند.
  • از دیگر شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل این است که نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه و غیرروزانه (نوبت دوم «شبانه»، پیام نور، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و شهریه پرداز) همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، می توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ثبت نام کنند.
  • دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه و غیرروزانه در صورت قبولی، باید از رشته قبلی خود انصراف داده و فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند./شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل

در ادامه بخوانید:

آخرین اخبار کنکور سراسری
جهت مشاوره در زمینه شرایط کنکور برای دانشجویان در حال تحصیل
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3706
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 64 + = 67

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام