جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در اسفند 1401

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 31013

نحوه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در اسفند 1401

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰

در این اطلاعیه از نحوه و زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1401 مطلع می شوید. مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1401 از چهارشنبه 10 اسفند ماه آغاز شد. داوطلبان واجد شرایط می توانند برای ثبت نام در آزمون استخدام آموزش و پرورش اقدام نمایند.

دانلود دفترچه استخدام آزموش و پرورش 1401-1402


نحوه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در اسفند 1401 1

نحوه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در اسفند 1401 2  دانلود دفترچه استخدام آموزش و پرورش 1401-1402 نحوه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

کلیه متقاضیانی که مایل به استخدام در آموزش و پرورش هستند باید در تاریخ مذکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 قدام نمایند و یا با شماره تلفن های مندرج در انتهای این مقاله تماس بگیرند و ثبت نام آزمون را به صورت تلفنی انجام دهند.

 رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جذب 17.300 نیرو در آموزش و پرورش از طریق این آزمون،اعلام کرد، دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده توزیع است اما به دلیل هماهنگی هایی که باید با دستگاه‌ های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی صورت گیرد تا پایان فروردین ماه این دفترچه منتشر خواهد شد.

** برای اطلاع از منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش و نحوه مصاحبه و گزینش برای استخدام ، تعداد نیروی مورد نیاز برای جذب در آموزش و پرورش ، شهرهای اعلام شده برای اعزام نیرو و …. میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور (شماره تلفن های مندرج در انتهای این اطلاعیه) تماس حاصل فرمایید:


مهلت زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

تاریخ ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش به اطلاع داوطلبان می رسد:

نحوه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در اسفند 1401 2 مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش (کلیک کنید)

نحوه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در اسفند 1401 4

چهارشنبه 10 اسفند ، آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش


💢زمان برگزاری آزمون استخدامی ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ و زمان ثبت‌نام آزمون  استخدامی آموزش و پرورش از 10 اسفند ماه 1401 آغاز شد. معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه پیش بینی ما این بود که آزمون استخدامی در اسفندماه برگزارشود که به سال ۱۴۰۲ موکول شد تا هم فرصت مطالعاتی وجود داشته باشد و هم با اختلالی در آزمون به جهت تعطیلی مراکز آموزشی مواجه نشویم. آزمون را ۸ اردیبهشت سال آینده یعنی اولین فرصت بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می‌کنیم. ثبت نام از دهم اسفندماه شروع شد . دفترچه جدید استخدام آموزش و پرورش را دانلود کنید و بعد از مطالعه دقیق، برای ثبت نام اقدام نمایید:


ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته جاری/ برگزاری آزمون در ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

 • ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته جاری/ برگزاری ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می‌شود
 •  معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۲۸ هزار معلم دوره ابتدایی، از تغییرات آزمون استخدامی خبر داد.
 • ایشان اظهار کرد: تا کنون ۹۳۰ هزار پرونده رتبه بندی برای معلمان شاغل و بازنشسته تشکیل شده است و ۱۳۰ هزار نفر نیز نو معلم هستند.
 • وی افزود: احکام قطعی ۴۱۱ هزار نفر صادر شده است که ۶۶ هزار و ۲۶۳ نفر بازنشسته و ۳۴۵ هزار و ۶۰۷ نفر شاغل هستند.
 • معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره توزیع فرهنگیان در رتبه‌های یک تا ۵ گفت: در رتبه یک ۳۱ هزار و ۵۹۲ نفر رتبه دو، ۸۱ هزار و ۲۸ نفر رتبه سه، ۲۱۸ هزار و ۵۸۱ نفر رتبه چهار، ۱۳ هزار و ۱۶۸ نفر رتبه پنج، ۱۲۳۸ نفر، ساماندهی شدند.
 • او گفت: تا پایان سال رتبه بندی را به سرانجام می‌رسانیم و افرادی که احکام قطعی آنها صادر شد می‌توانند در سامانه شخصی خود آن را مشاهده کنند و رسیدگی به اعتراضات از روز سه شنبه ۹ اسفند آغاز می‌شود و سازوکار آن در سامانه اطلاع رسانی می‌شود.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می‌شود


 • معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آزمون استخدامی برای جذب معلم سال آینده برگزار می‌شود، گفت: این آزمون در تاریخ ۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد و شروع ثبت نام از آخر این هفته است. این آزمون برای جذب ۲۴ هزار و ۶۹۴ نفر آموزگار ابتدایی، ۲۳۳۲ نفر آموزگار استثنایی و ۹۹۲ آموزگار برای مناطق عشایری است که در مجموع ۲۸ هزار و ۱۷ نفر آموزگار استخدام می‌شوند.
 • معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره منابع آزمون، عنوان کرد: از همه جوانان علاقه‌مند به حوزه تعلیم و تربیت برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دعوت می‌کنیم، حیطه‌های آزمون تغییرات جدی دارد و به سه حیطه عمومی، اختصاصی و تخصصی تقسیم شده است و شفافیت در آزمون کتبی و فرایند ارزیابی را داریم به گونه‌ای که منابع آزمون نیز به صورت مشخص و شفاف به داوطلبان معرفی می‌شود.
 • ستاری فرد ادامه داد: تا کنون انتخاب شغل محل‌ها به گونه‌ای بود که داوطلب می‌توانست یک یا دو کد رشته محل را انتخاب کند اما در آزمون جدید می‌توانند سه کد رشته محل را انتخاب کنند و اگر در رشته محل اول انتخاب نشد، دو مورد بعدی بررسی می‌شود.
 • وی با اشاره به اینکه موارد امتیازآور به صورت شفاف در مصاحبه اعلام شده است، گفت: تلاش می‌کنیم بتوانیم از ظرفیت ارزیابان حرفه‌ای و نیروهای خارج از بوم استان استفاده کنیم، طبق قانون حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر سن۴۰ سال تمام است در آزمون پیش رو تفکیکی بین دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ایجاد نکردیم و فرد با هر دو مدرک می‌تواند تا سقف ۴۰ سال در آزمون شرکت کند بنابراین فرصت مناسبی برای حضور دهه شصتی‌ها در آزمون وجود دارد و تلاش می‌کنیم با افزایش گستره داوطلبان افراد متخصص را شناسایی کنیم.
 • معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در مصوبه ۸۳۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی ذکر شده است که مدت فعالیت تمام وقت در مراکز آموزشی و تربیتی از سقف سن کسر می‌شود و این در آزمون لحاظ خواهد شد.
 • ایشان بیان کرد: در آزمون ۱۴۰۰، ۷۰ درصد افرادی که شرکت کردند و پذیرفته شدند فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد بودند از سوی دیگر در آزمون تیمز و پرلز در حوزه سواد خواندن و عملکرد ریاضی و علوم وضعیت دانش آموزان بسیار ضعیف است‌.
 • وی ادامه داد: تا به امروز افرادی می‌توانستند در آزمون استخدامی شرکت کنند که مدرک کارشناسی رشته علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره، برنامه ریزی آموزشی و تکنولوژی آموزشی داشتند بنابراین در آزمون جدید نسبت به بسط رشته‌ها در سه سطح علوم انسانی، اسلامی و علوم پایه اقدام کردیم تا زمینه برای حضور دانش‌آموختگان این حوزه‌ها فراهم شود البته در مرحله مصاحبه ارزیابی دقیق انجام خواهد شد مثلا در حیطه تخصصی بازی وار سازی مفاهیم ریاضی و علوم، توانایی قصه گویی، شعر خوانی، داستان خوانی، تلاوت قرآن اجرا و طراحی بازی در مصاحبه بررسی می‌شود.
 • معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: شاخص‌های برقراری ارتباط و تعامل موثر با دانش آموزان، مثبت اندیشی، خلاقیت، تسلط بر اسناد بالادستی آموزش و پرورش بررسی خواهد شد و در مجموع ۲۳ شاخص در مصاحبه رصد می‌شود.
 • ستاری فرد ادامه داد: حافظان درجه یک تا ۵ قرآن فارغ از رشته تحصیلی با شرط داشتن مدرک کارشناسی میتوانند در آزمون شرکت کنند.
 • وی با اشاره به اینکه حدنصاب نمره تغییر کرده است، بیان کرد: در گذشته ۵۰ درصد نمره نفر اول ملاک حدنصاب بود اما در آزمون پیش رو میانگین نمره سه نفر اول به عنوان حدنصاب قرار می گیرد و این باعث می‌شود افراد بیشتری بتوانند به مرحله مصاحبه وارد شوند.
 • معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: سال گذشته ۹ هزار و۷۰۰ صندلی خالی ماند و خواستیم تکمیل ظرفیت بگذاریم که نمرات منفی بود و این هم به دلیل محدودیتی بود که برای حضور نخبگان ایجاد کرده بودیم.
 • وی گفت: سهم آزمون کتبی ۴۰ درصد و سهم مصاحبه ۶۰ درصد خواهد بود و فرصت گزینش نیز افزایش خواهد یافت، در نیمه تیر نتایج نهایی آزمون استخدامی اعلام می‌شود و فرصت گزینش برای بررسی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر است و فرصت سه ماهه خواهند داشت.
 • همچنین متذکر شد: قبولی نهایی سخت اما ورودی آسان‌تر است و تعداد رشته‌های بیشتری می‌توانند وارد شوند و مرحله ارزیابی و مصاحبه را سخت‌تر بررسی خواهیم کرد.

شرایط سنی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون وزارت آموزش و پرورش در مورد شرایط سنی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت:
🔹موارد امتیازآور به صورت شفاف در مصاحبه اعلام شده است همچنین طبق قانون حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر سن۴۰ سال تمام است اما در آزمون پیش رو تفکیکی بین دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ایجاد نکردیم و افراد با هر دو مدرک می‌توانند تا سقف ۴۰ سال در آزمون شرکت کنند.


ستاری فرد افزود: در مجموع ۲۸ هزار و ۱۷ آموزگار دوره ابتدایی، استثنایی، عشایری و مرزی جذب خواهند ش

 • ♨️📢فراخوان ثبت نام آزمون آموزش و پرورش،قبل از پایان سال و به زودی منتشر می‌شود
 • 📋 مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور کیفیت بخشی منابع انسانی با اشاره به اینکه کلیات برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش نهایی شده اعلام کرد: فراخوان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از همین هفته (روزهای آتی) آغاز می شود.
 • 🔹با پیگیری وزیر محترم آموزش و پرورش و با جلسات متعددی که با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی داشتیم، موفق شدیم مجوز های لازم برای جذب نیرو و استخدام از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اخذ کنیم.
 • 🔹آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان قبل از سال ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود و فرآیند بررسی و جذب پذیرفته شدگان بعد از سال و در ماه های ابتدایی سال ۱۴۰۲ (اردیبهشت ماه)صورت خواهد پذیرفت.
 • 🔹وی درباره مدرک تحصیلی داوطلبان این آزمون نیز گفت: مدرک تحصیلی مورد نظر برای شرکت در این آزمون حداقل لیسانس است.
 • داوطلبان آزمون استخدامی در اولین فرصت جهت ثبت نام اینترنتی در سایت سنجش اقدام نمایند. جهت سهولت در انجام ثبت نام و رفاه حال داوطلبان امکان ثبت نام در آزمون استخدامی به صورت تلفنی فراهم شده است. متقاضیان می توانند برای ثبت نام با شماره تلفن های مندرج در این صفحه تماس حاصل فرمایند. کارشناسان سامانه صدای مشاور تمام مراحل ثبت نام اینترنتی استخدام آموزش و پرورش را برای متقاضیان گرامی انجام می دهند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش در اسفند 1401

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 2 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بانو چهارشنبه , 14 آوریل 2021 - 22:44

اردیبهشت ماه خیلی زود هست لطفا تا تابستون استخدامی رو برگزار نکنید

مریم شنبه , 10 آوریل 2021 - 8:38

سلام و عرض ادب و احترام.میشه لطفا بفرمائید که آزمون استخدام آموزش و پرورش حدودا تو چه ماهی برگزار میشود؟؟؟

نصب اپ دانش آموزی