جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کلاس اول

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 49290

ثبت نام کلاس اول

ثبت نام کلاس اول 1

این مقاله، راهنمای ثبت نام کلاس اول در سال 1403-1404 برای والدین دانش آموزان اول ابتدایی در سراسر کشور است. در ادامه از زمان ثبت نام کلاس اول، شرایط سنی ثبت نام کلاس اول و زمان و نحوه خرید کتاب درسی کلاس اول ابتدایی مطلع می شوید:

زمان ثبت‌ نام کلاس اول 1402

زمان ثبت‌ نام کلاس اول در اردیبهشت ماه 1402 در دبستان های سراسر کشور به صورت الکترونیکی شروع شد و مرحله ثبت نام اینرنتی تا پایان خرداد ادامه دارد و مرحله حضوری تا پایان مهر ماه ادامه دارد.

شرایط سنی ثبت نام کلاس اول 1403-1404

شرایط سنی ثبت نام کلاس اول در سال 1403-1404 برای مدارس کل کشور از طریق سامانه پادا به شرح زیر است:

تاریخ تولد متعارف پیش دبستانی و پایه اول برای سال تحصیلی 1403-1404 :‌

حداقل سن ورود به پایه اول دبستان 1403-1404، شش سال تمام تعیین شده بنابراین تو همه مدارس فقط بچه های شش سال تمام ( یعنی متولدین نیمه دوم 94 تا نیمه اول 95 ) مجاز به ثبت نام تو پایه اول ابتدایی 1402 – 1403 به عنوان کلاس اولی ها هستن.

کودکان ۶ تا ۸ سال تمام می‌توانند برای ثبت نام کلاس اول دبستان اقدام کنند. در مناطق روستایی نیز کودکان تا ۱۰ سالگی، مجاز به ثبت نام در سال اول ابتدایی هستند. ثبت نام کودکان بالای ۸ سال در مناطق شهری، کبر سن گفته می‌شود و نیاز به رای کمیسیون خاص منطقه دارد.


بیشتر بخوانید:

سایت سنجش سلامت دانش آموزان


  • – مطابق تبصره ۱ ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی مدارس دانش آموزان متولد 96/۰۷/۰۲ تا 96/۰۷/۳۰ می توانند با درخواست اولیا و تایید شورای مدرسه در پایه اول ابتدایی ثبت نام نمایند.
  • – مطابق تبصره ۲ ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی مدارس کودکان شش سال تمام (متولد 95/۰۷/۰۲ تا 96/۰۷/۰۱)‌به تشخیص اولیا و با درخواست کتبی به جای پایه اول در پیش دبستانی ثبت نام نمایند.
  •  اما همکاران محترم توجه نمایید ؛ این دو بند مربوط به آیین نامه اجرایی می باشد و ممکن است مناطق و استان ها باتوجه به شرایط امکان استفاده از این تبصره ها را ندهند و فقط با بازه صحیح ثبت نام اجازه ثبت نام در پایه اول یا پیش دبستانی را صادر نمایند.

بیشتر بدانید:  سایت پیش ثبت نام کلاس اول


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام پایه اول دبستان


آئین نامه اجرایی شرایط سنی ثبت نام ابتدایی 1403-1404

در این قسمت تصویر آئین نامه اجرایی شرایط سنی ثبت نام ابتدایی برای سال تحصیلی 1403-1404 را مشاهده می کنید که این شرایط سنی مطابق با سال 1400 است:

آئین نامه اجرایی مدارس

مصوب چهل و یکمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش 

مطابق با ماده 29- حداقل سن ثبت نام در پایه اول  دبستان 6 سال تما است.

تبصره 1- ثبت نام در پایه اول ابتدایی برای متولدین مهر ماه با تشخیص شورای مدرسه مشروط به وجود ظرفیت و امکانات پذیرش، بلامانع است.

تبصره 2- ثبت نام کودکان با حداقل 6 سال تمام ، الزاما در پایه اول دبستان صورت می گیرد و مراکز دوره پیش دبستانی، مجاز به ثبت نام از آنها نیستند. در صورت تشخیص ولی و با درخواست کتبی وی، ثبت نام این قبیل از کودکان در دوره پیش دبستانی بدون مانع است .


ثبت نام کلاس اول 2


خرید کتاب درسی کلاس اول ابتدایی 1403-1404

والدین گرامی توجه داشته باشند که خرید کتاب درسی کلاس اول ابتدایی در سال تحصلی 1403-1404 به صورت اینترنتی انجام می شود. با مطالعه این مقاله می توانید سفارش خرید کتاب درسی دانش آموزان کلاس اول ابتدایی را انجام دهید:


زمان خرید کتاب درسی کلاس اول ابتدایی 1403-1404

زمان خرید کتاب درسی کلاس اول ابتدایی برای سال تحصیلی 1403-1404 آغاز شد. شروع ثبت سفارش کتاب کلاس اولی‌ها از اردیبهشت 1402 است.

  • سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی:
  • ثبت سفارش دانش‌آموزان ورودی پایه‌های اول، هفتم و دهم از پنجم تیر و پس از ثبت‌نام در مدرسه شروع خواهد شد.
  • ثبت نام از طریق مراجعه به سامانه https://irtextbook .ir و به دو شیوه فردی و یا گروهی قابل انجام است.

بیشتر بخوانید:

مدارک ثبت نام پایه اول دبستان


مشاوره تلفنی برای ثبت نام کلاس اول

اولیای گرامی دانش آموزان کلاس اول پایه ابتدایی و پیش دبستانی اول و دوم می توانند برای ثبت نام دانش آموزان به صورت تلفنی در سامانه پادا، از طریق شماره تلفن مندرج در همین مقاله با کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی تماس بگیرند.

کارشناسان این سامانه تمام مراحل ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی را برای متقاضیان در سراسر کشور انجام می دهند. اولیای گرامی می توانند هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب در مهلت اعلام شده برای ثبت نام اول ابتدایی، تماس حاصل فرمایند.

برای مشاوره تلفنی ثبت نام مدارس ،انتخاب بهترین مدرسه نزدیک محل سکونت، اطلاع از میزان شهریه مدارس، زمان ثبت نام، شرایط ثبت نام، زمان آغاز کلاس ها ، نحوه شرکت در کلاس، نحوه استفاده از اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان کلاس اولی، با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرید:

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کلاس اول

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی