جهت مشاوره در زمینه انتخاب بهترین رشته تحصیلی برای دختر

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 65384

بهترین رشته تحصیلی برای دختر

بهترین رشته تحصیلی برای دختر

در این مقاله به معرفی بهترین رشته تحصیلی برای دختر در بین شاخه های نظری(ریاضی، تجربی و انسانی) و فنی و حرفه ای و کار دانش پرداخته ایم، اگر می خواهید یک رشته تحصیلی مناسب انتخاب کنید پیشنها می شود که این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

بهترین رشته تحصیلی برای دختر چیست؟


بهترین رشته تحصیلی برای دختر در شاخه های مختلف متفاوت خواهد بود در شاخه های نظری(ریاضی، تجربی و انسانی) دختران بیشترین علاقمندی را به رشته های علوم انسانی و تجربی نشان می دهد، از بین این شاخه ها برخی رشته ها برای دختران نسبت به روحیات آنها مناسب تر است.

در ادامه بهترین رشته انسانی برای خانم ها، بهترین رشته تجربی برای دختر، بهترین رشته ریاضی برای خانم ها، بهترین رشته فنی حرفه ای برای دختر، بهترین رشته کاردانش برای خانم ها و بهترین رشته هنر برای برای خانم ها را معرفی کرده ایم با مطالعه این مقاله می توانید  بهترین رشته تحصیلی برای دختران در بین همه شاخه ها را بشناسید.


بهترین رشته انسانی برای خانم ها

رشته انسانی یکی از شاخه های علوم نظری است که در این رشته بیشتر شغل های یاری گرایانه وجود دارد و با توجه به روحیات یاری گرایه دختران بیشتر رشته های علوم انسانی برای دختران مناسب هستند و با روحیات لطیف آنها سازگاری دارد.

در میان این رشته ها، رشته روان شناسی، مددکاری اجتماعی، پژوهشگری، تولید محتوا، خبرنگاری، معلمی، مدیریت بازرگانی و مدیریت دولتی بهترین رشته تحصیلی برای دختر هستند و این مواردی که ذکر کردیم با روحیات خانم ها سازگاری بیشتری دارد و بازار کاری مناسبی برای خانم ها دارد.


بهترین رشته تجربی برای دختر

رشته تجربی یکی از رشته های پرطرفدار است و بخصوص در بین دختران متقاضی زیادی دارد این رشته بیشتر با کارهای بیمارستانی و درمانی سر و کار دارد نو کسانی که قصد ورود به این شاخه را دارند باید بدانند که مشاغل این رشته بخاطر اینکه با جان افراد سرو کار دارد استرس و اضطراب بالایی دارد.

بهترین رشته تحصیلی برای دختر در بین رشته های علوم تجربی می توان به پرستاری، مامایی، متخصص زنان و زایمان، پزشک پوست و مو و زیبایی، دندانپزشکی و علوم آزمایشگاهی اشاره کرد.


بهترین رشته ریاضی برای خانم ها

رشته ریاضی یک رشته فنی و عملی است که بیشتر با کارهای مهندسی و سخت سر و کار دارد و اکثر رشته های آن بیشتر مردانه و مناسب مردان است، اما در بین این شاخه نیز رشته هایی مناسب برای دختران وجود دارد.

از بهترین رشته تحصیلی برای دختر در بین شاخه ریاضی فیزیک می توان به مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مهندسی عمران،مهندسی شیمی اشاره کرد.

بسیاری از دختران که ذوق و قریحه هنری بالایی دارند به دنبال بهترین رشته های دخترانه در هنرستان برای خانم ها هستند و این سوال را مطرح می کنند که بهترین رشته هنر برای دختر چیست؟ باید بگوییم که رشته های هنر متنوع هستند و به دو دسته کلی کار و دانش و فنی حرفه ای تقسیم می شوند که در ادامه این موارد را به تفکیک شرح داده ایم:


بهترین رشته کاردانش برای خانم ها

شاخه کار و دانش مشاغل و رشته های بسیار متنوعی دارد در صورتی که افراد با علاقه و درایت یک رشته را انتخاب می کند و با پشتکار ادامه دهد می تواند به تولید و سازندگی در این رشته برسد و جز یکی از شاخه های عملی و پولساز است.

رشته های شاخه کار و دانش به دو دسته رشته های هنری و رشته های خدماتی تقسیم می شوند.

برخی از بهترین رشته تحصیلی برای دختر در بین شاخه کار و دانش می توان به خیاطی، آشبزی و قنادی، فرش بافی،موسیقی، نقاشی اشاره کرد.

در واقع در بین این شاخه از بهترین شغل های رشته هنر برای خانم ها می توان به آشپزی و هنر فرش اشاره کرد.


بهترین رشته فنی حرفه ای برای دختر

رشته فنی حرفه ای یکی از رشته های عملی و کاربری است در صورتی که با علاقه دنبال شود یکی از بهترین رشته تحصیلی برای دختر است که می تواند به راحتی با این رشته ها وارد بازار کار شود و درآمد زایی کند. بخاطر اینکه سال های متمادی تمرکز و گرایش اکثر افراد به سمت رشته های نظری(رساضی، تجربی و انسانی) بوده است، این رشته از نظر بازار کار اشباع نشده است در نتیجه بازار کاری خوبی دارد.

از بهترین رشته تحصیلی برای دختر می توان به طراحی دوخت، کودکیاری، کامپیوتر و حسابداری اشاره کرد. در بین این موارد طراحی دوخت و کودکیاری بازار کار عالی و پردرآمدی دارند.


بهترین رشته تحصیلی برای دختر 1گاهی اوقات بخاطر بازار کار، اکثر افراد دنبال بهترین رشته تحصیلی برای دختر جهت استخدام در سازمان های دولتی هستند تا امنیت شغلی داشته باشند و از سویی از وظیفه اصلی خود که تربیت نسل آینده است باز نمانند.

بهترین رشته تحصیلی برای دختر 1 اگر بخواهید یک رشته تحصیلی مناسب برای جذب در سازمان دولتی انتخاب کنید باید بگوییم شغل معلمی یا همان تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان بهترین رشته تحصیلی برای دختر است که می توانند از طریق همه شاخه بخصوص شاخه های نظری وارد این رشته شده و در دانشگاه ادامه تحصیل داد.

بهترین رشته تحصیلی برای دختر 1رشته های روان شناسی، علوم تربتی، آموزش ابتدایی، آموزش الهیات، مددکاری اجتماعی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، حسابداری و… جز رشته هایی هستند که می توانند جذب سازمان های دولتی شده و استخدام شوند.

بهترین رشته تحصیلی برای دختر 1توجه داشته باشید اگر تفکیک جنسیتی از نظر انتخاب بهترین رشته تحصیلی برای دختر و پسر قائل می شویم فقط بخاطر تفاوت های شخصیتی و ذاتی این دو جنس است چرا که روحیات دختران بسیار لطیف تر است و ورود آنها به مشاغل سخت و سنگین باعث آزار و سرخوردگی آنها خواهد شد.

بهترین رشته تحصیلی برای دختر 1از سویی دختران شخصیت یاری گرایانه دارند در نتیجه در رشته هایی که ابعاد یاری گری در آنها زیاد است حس آرامش بهتری دارند و موفق تر خواهند بود رشته هایی مثل مددکاری، روان شناسی، پرستاری و …

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور بهترین رشته تحصیلی برای دختر 6

راهنمای تلفنی انتخاب بهترین رشته تحصیلی برای دختر

در این مقاله به معرفی بهترین رشته تحصیلی برای دختر در بین شاخه های نظری و فنی پرداخته ایم، اگر در انتخاب بهترین رشته تحصیلی برای خانم ها با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می تواندی هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تماس ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا مشاوران سامانه تلفنی شما را راهنمایی کنند.

2.7/5 - (6 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه انتخاب بهترین رشته تحصیلی برای دختر

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی