کد خبر : 8473

شرایط ثبت نام کلاس اولی ها ۱۴۰۳-۱۴۰۴

در این مقاله از شرایط ثبت نام کلاس اولی ها در سال ۱۴۰۳-۱۴۰۴ مطلع می شوید. برای ثبت نام دانش آموزان کلاس اول ابتدایی حتما این مقاله را به دقت مطالعه نمایید. به نقل از معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، براساس آیین نامه باید حداکثر تعداد دانش آموزان در هر کلاس پایه اول، براساس نفرات اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش باشد. مدیران مدارس موظف به رعایت این تعداد ثبت نامی در هر کلاس اول ابتدایی می باشند. ثبت نام در مدارس دولتی رایگان است و در مدارس هیات امنایی و غیردولتی براساس شهریه مصوب خواهد بود.

شرایط سنی ثبت نام اول ابتدایی و پیش دبستانی 1401-1402

شرایط ثبت نام کلاس اولی ها ۱۴۰۳-۱۴۰۴

شرایط ثبت نام کلاس اولی ها در سال ۱۴۰۳-۱۴۰۴ برای ورود به مدرسه و تشکیل پرونده شامل موارد زیر است که به شرح آن پرداخته ایم:

ثبت نام کلاس اولی ها به صورت غیرحضوری از طریق سامانه دانش آموزی my.medu.ir انجام می شود:

 1. شرایط سنی برای ثبت نام کلاس اولی ها
 2. شرایط فاصله محدوده محل سکونت تا مدرسه
 3. ارائه مدارک لازم برای ثبت نام کلاس اولی ها (برای مشاهده مدارک کلیک کنید)
 4. سنجش سلامت نوآموزان در بدو ورود به دبستان
 5. ثبت‌ اینترنتی سفارش کتاب‌های درسی
 6. نصب اپلیکیشن شاد برای تمامی دانش آموزان الزامی است. (میتوانید در همین صفحه دانلود کنید) :

دانلود و نصب شاد برای موبایل اندروید، آیفون ios و کامپیوتر

شرایط ثبت نام کلاس اولی ها ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 3 شرایط ثبت نام کلاس اولی ها ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 4 برای نصب برنامه شاد اینجا کلیک کنید.

شرایط ثبت نام کلاس اولی ها ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 3شرایط ثبت نام کلاس اولی ها ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 4برای دانلود اپلیکیشن شاد مدارس کلیک کنید


 • از جمله شرایط ثبت نام کلاس اولی ها این است که والدین برای احراز محل سکونت باید مدارک لازم را ارائه نمایند. (قولنامه، اجاره نامه، سند و…).
 • حداقل سن مجاز  برای ثبت نام در پایه اول دبستان ، سن 6 سال تمام است..
 • مطابق اساس‌ نامه دوره پیش ‌دبستانی، کودکان گروه سنی 5 الی 6 سال، تحت پوشش برنامه های این دوره می باشند.
 • کودکان شش سال تمام مجاز به ثبت نام در مراکز پیش دبستانی نمی باشند.
 • کودکانی که در سن 6سال تمام امادگی ورود به کلاس اول را ندارد، آموزش و پرورش براساس استاندارهای سنجش بدو ورود به دبستان، برای ادامه تحصیل این کودکان در مدارس استثنایی تصمیم گیری می کند.
 • درصورتی کودک با 6سال تمام مجاز به ثبت نام در کلاس اول نیست که ، صدور مجوز ثبت ‌نام کلاس اول با سنین بالاتر (در چهارچوب سن متعارف)، کمیسیون خاص منطقه، با ذکر دلایل (عدم دسترسی به مدرسه، بیماری و …) همراه باشد.
 • ثبت‌ اینترنتی سفارش کتاب ‌های درسی از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com  از تیرماه تا شهریور ماه
 • دریافت کمک های مردمی شرط ثبت نام مدرسه نیست.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی کلاس اولی ها (بخوانید)

شرایط ثبت نام کلاس اولی ها ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 7


زمان ثبت‌ نام دانش‌آموزان کلاس اولی 1403

☀️ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها آغاز شد/ ثبت‌نام میان‌پایه‌ها به صورت الکترونیک

⚡️مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش از آغاز ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها خبر داد و گفت: ثبت‌نام میان‌پایه‌ها نیز به طور کامل به صورت الکترونیک و بعد از ثبت نمرات دانش‌آموزان انجام می‌شود.
⚡️مجتبی هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان با توجه به وعده سرپرست وزارت آموزش و پرورش در روز شنبه، نهم اردیبهشت ماه به استان‌ها ابلاغ شد اظهار کرد: تمام تلاش ما این بوده است که با توجه به هماهنگی‌هایی که در سطوح مختلف اتفاق می‌افتد و به ویژه با توجه به فراگیری که امر ثبت‌نام دانش‌آموزان دارد امسال شاهد شکلی از اجرای دستورالعمل باشیم که شرایط را برای والدین سهل‌تر کند.
وی افزود: ثبت‌نام میان‌پایه‌ها به طور کامل به صورت الکترونیک و بعد از ثبت نمرات دانش‌آموزان انجام می‌شود.
⚡️مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با اشاره به ثبت‌نام پایه‌ اول ابتدایی گفت: امسال سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از بهمن ماه سال گذشته شروع شد و خیلی جلو هستیم. باتوجه به اینکه ثبت‌نام کلاس‌ اولی‌ها منوط به انجام سنجش سلامت بود و تا به امروز نزدیک به ۶۰ درصد دانش‌آموزان سنجش را انجام داده‌اند، ثبت‌نام پایه اول هم از روز شنبه این هفته آغاز شده و فعالیت‌های ساماندهی نیز به تناسب در حال شکل‌گیری است.
⚡️هاشمی افزود: امیدواریم امسال بتوانیم به شکل بهتری به مردم خدمت کنیم.


 • 📌توجه
  شروع ثبت نام متولدین مهرماه 1397
  اجرای تبصره ۱ ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی مدارس :
  ثبت نام در پابه اول ابتدایی برای متولدین مهرماه و با تشخیص شورای مدرسه مشروط به وجود ظرفیت و امکانات پذیرش، بلامانع است.
  در این راستا اهتمام و توجه لازم به نکات زیر بعمل آید.
  ۱-معاونین آموزشی ،کارشناس ابتدایی ،مدیران مدارس مجریان طرح می باشند و نظارت بر حسن اجرای طرح بر عهده ی آنان می باشد
  ۲-معاونین آموزشی ،کارشناس ابتدایی و مدیران مدارس در نظر داشته باشند اولویت با ثبت نام دانش آموزان ۶ سال تمام می باشد.
  ۳-تشکیل کمیته ثبت نام دانش اموزان متولدین مهرماه ۱۳۹۵ در سطح منطقه .
  ۴- تشکیل جلسه ای با حضور مدیران مدارس در راستای شناسایی و پیش بینی ظرفیت مدارس به طور دقیق و آمارو اطلاعات لازم مکتوب از مدیران دریافت گردد
  ۵-در صورت تکمیل ظرفیت یک مدرسه ،مدیران به نحوی برنامه ریزی نمایند که دانش اموزان مشمول طرح جهت ثبت نام به مدارس همجوار هدایت شوند.
  ۶-در صورت وجود موارد خاص ، ابتدا درکمیته منطقه مطرح و سپس در مورد آن تصمیم گیری کند.
  ۷ -مدیران محترم اجرای عدالت آموزشی و رعایت قانون و مقررات سرلوحه کار خود قرار دهند .که اجرای این تبصره می بایستی براساس تائید شورای مدرسه و با توجه به داشتن فضا و امکانات صورت گیرد
  ۸_در تمام مدارس اولویت ثبت نام با دانش آموزان قبل از یکم مهرماه ۹۵ می باشد .ولی به منظور اجرای قانون و جلوگیری از ضایع شدن حق دیگران .مدیران محترم بر اساس روز تولد ثبت نام نمایند .یعنی اولویت اول با دوم مهرماه و به ترتیب تا سی ام مهرماه مدنظر قرار گیرد
  ۹-در مدارس دارای تراکم پایین ،روستایی و عشایری و مدارس غیر دولتی ثبت نام این دسته از دانش آموزان در صورت داشتن ظرفیت و تایید شورای مدرسه بلامانع است.
  ضمنا مسئولیت اجرای دقیق این تبصره به عهد مدیر می باشد.

زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی به صورت الکترونیکی از اردیبهشت ماه 1403 شد. زمان آغاز غربالگری کلاس اولی‌ها از اول خرداد است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:

 • 🔹 در مناطق محرومی که زیرساخت‌های فناوری را نداریم و در آنجا امکان مراجعه حضوری برای ثبت‌نام وجود دارد، مشکلی از این جهت نخواهد بود؛ اما در اکثر شهرها با توجه به آماری که از کاربران شاد داریم اکثریت امکان دسترسی به فضای مجازی را دارند. در عین حال هیچ کودکی به دلیل اینکه زیرساخت فناوری ندارد از ثبت‌نام جا نمی‌ماند.
 • 🔹 خانواده‌ها برای ثبت‌نام نگرانی و عجله نداشته باشند؛ امسال بازه زمانی وسیع تر است و همه تلاش ما این است که سلامتی و حفظ شرایط ایمن برای ثبت‌نام اولویت نخست باشد.
 • 🔹 کلاس اولی‌ها باید برای غربالگری به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه کنند از اردیبهشت ماه اکثر مدارس فضایشان خالی است برای شروع غربالگری طی توافق با سازمان و آموزش وپرورش استثنایی می توانیم از اوایل خرداد کار را شروع کنیم؛ بنابراین مشکل تراکم زیاد در یک زمان معین را نخواهیم داشت.
 • برای مشاوره تلفنی ثبت نام مدارس ،انتخاب بهترین مدرسه نزدیک محل سکونت، اطلاع از میزان شهریه مدارس، زمان ثبت نام، شرایط ثبت نام ، زمان آغاز کلاس ها ، نحوه شرکت در کلاس، نحوه استفاده از اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان کلاس اولی، با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرید:

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

همچنین برای اطلاع از جدیدترین اخبار مربوط به تعطیلی مدارس ، زمان ثبت نام مدارس در شهر خودتان، میزان شهریه مدارس، مدارس برتر و … روی لینک زیر کلیک کنید:
4.5/5 - (2 امتیاز)
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی