جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته و هدایت تحصیلی پایه نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 35209

سایت انتخاب رشته نهم

سایت انتخاب رشته مای مدیو my.medu.ir

سایت انتخاب رشته پایه نهم مای مدیو | هدایت تحصیلی مای مدیو 1402-1403


انتخاب رشته پایه نهم در سال تحصیلی 1402-1403 در سامانه سایت مای مدیو انجام می شود. معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، کلیه دانش آموزان مدارس سراسر کشور می توانند برای انجام مراحل انتخاب رشته به سامانه دانش آموزی مای مدیو مراجعه نمایند. انتخاب رشته نهم در سامانه مای مدیو my.medu.ir و رویت فرم شماره 6 برای تعیین رشته تحصیلی 1 میلیون دانش آموز پایه نهم امکان پذیر شد.

این مقاله راهنمای جامع انتخاب رشته پایه نهم شامل موارد زیر است:آموزش و پرورش

 

سامانه مای مدیو– سایت انتخاب رشته پایه نهم 1402-1403

سایت انتخاب رشته پایه نهم، مای مدیو نام دارد. انتخاب رشته پایه نهم در سال تحصیلی 1402-1403 در سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان کل کشور به نشانی مای مدیو “my.medu.ir” انجام می شود.

برای انتخاب رشته هر دانش آموز ۱۰۰ نمره در نظر گرفته شده که با توجه به نظر معلم، مشاور مدرسه و نظر دانش آموزان و اولیای آن‌ها اعمال شده است.

«هدایت تحصیلی» چیست؟  فرآیند ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش‌آموزان است. این فرایند به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا ضمن آشنایی با استعدادها، علایق، توانایی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خویش، شاخه‌ها، رشته‌های تحصیلی و مشاغل مورد نیاز جامعه را بشناسند و براساس آن، به صورت آگاهانه و آزادانه شاخه و رشته تحصیلی مناسب خود را انتخاب کنند.

مشاوره هدایت تحصیلی

انتخاب رشته نهم در سامانه مای مدیو

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، انتخاب رشته و هدایت تحصیلی در مای مدیو انجام می شود!

 • یک میلیون دانش آموز پایه نهم  می‌توانند با ورود به سامانه my.medu.ir و رویت فرم شماره (۶) رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند و نیاز به حضور در مدرسه ندارند.
 • ظرفیت مدارس و مناطق آموزش و پرورش برای هر رشته تحصیلی مشخص و در سامانه بارگذاری شده است.
 • برای انتخاب رشته هر دانش آموز ۱۰۰ نمره در نظر گرفته شده که با توجه به نظر معلم، مشاور مدرسه و نظر دانش آموزان و اولیاء آن‌ها اعمال شده است.
 • میانگین نمرات دروس ریاضی و تجربی برای دانش آموزان متقاضی رشته ریاضی باید به ترتیب حداقل ۱۵ و ۱۴ و برای متقاضیان رشته تجربی به ترتیب حداقل ۱۴ و ۱۵ باشد.
 • دانش آموزان متقاضی رشته‌های ریاضی، علوم تجربی و فنی و حرفه‌ای دو اولویت الف و ب تقسیم بندی شدند که گروه الف در اولویت ثبت نام هستند.
 •  دانش آموزانی که در اولویت ب قرار دارند به شرط خالی بودن ظرفیت مدرسه در رشته مورد نظر می‌توانند ثبت نام کنند.
 • شرط خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای دانش آموزان پایه دهم ثبت اطلاعات و انتخاب رشته تحصیلی آن‌ها در سامانه مای مدیو و تأیید آن از طرف مدیر مدرسه است.

سایت انتخاب رشته نهم 3نحوه انتخاب رشته در مای مدیو

سایت انتخاب رشته نهم 4

سایت انتخاب رشته نهم 5

سایت انتخاب رشته نهم 6

زمان انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو

زمان انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو برای سال تحصیلی 1402-1403، تیرماه اعلام شده است. یک میلیون دانش آموز پایه نهم از تیر ماه می‌توانند با ورود به سامانه my.medu.ir و رویت فرم شماره ۶ رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند و نیاز به حضور در مدرسه را ندارند. دانش آموزان لازم است در زمان اعلام شده (از تیرماه) به منظور انجام انتخاب رشته به سایت مای مدیو مراجعه نمایند.


زمان تکمیل نمونه برگ هدایت تحصیلی 1402-1403

 • زمان تحویل فرم هدایت تحصیلی پایه نهم در سال تحصیلی 1402-1403 در اواخر مرداد ماه است. صدور برگه‌های هدایت تحصیلی بعد از اعلام نتایج امتحانات خواهد بود.
 • هدایت تحصیلی سال 1402-1403 نیز مانند سال گذشته، انتخابات به صورت آزhدانه و با آگاهی توسط دانش آموزان برای ورود به شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی انجام می‌شود.
 • مهلت تکمیل فرم هدایت تحصیلی به مدت ۲ هفته است که به صورت حضوری و غیر حضوری صورت میگیرد.
 • انتظار می رود فرم های ۶و۷  آماده و در دسترس دانش آموزان قرار گیرد.

نحوه محاسبه هدایت تحصیلی پایه نهم

هدایت تحصیلی چیست؟

فرآیندی است که به منظور کمک و همراهی دانش آموزان برای اتتخاب رشته تحصیلی خود با توجه به علاقه مندی‌ها و استعداد و عوامل دیگری که در ادامه نام خواهیم برد صورت میگیرد هدف از این فرآیند کمک به دانش آموزان برای انتخاب رشته مورد علاقه به بتهرین بازار کار است.

سایت انتخاب رشته نهم 7

نحوه انتخاب رشته نهم در سامانه مای مدیو my.medu.ir

نحوه انتخاب رشته نهم در سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir باتوجه به نکات مهم در این انتخاب رشته به شرح زیر است:

جدول امتیازات هدایت تحصیلی پایه نهم 99-1400

سایت انتخاب رشته نهم 8 
امتیاز بندی هدایت تحصیلی نهم در مای مدیو

 • برای انتخاب رشته هر دانش آموز ۱۰۰ نمره در نظر گرفته شده که با توجه به نظر معلم، مشاور مدرسه و نظر دانش آموزان و اولیاء آن‌ها اعمال شده است.
 • هدایت تحصلی پایه نهم بر اساس آیین نامه آن، برای هر دانش آموز شامل ۱۰۰ امتیاز است؛ که بدین صورت دسته بندی می‌شوند:
 1.  نتایج عملکرد درسی (نمرات مرتبط با هر رشته): ۳۵ امتیاز
 2.  بررسی‌های مشاوره ای: ۶۵ امتیاز
 3. که «بررسی‌های مشاوره ای» خود ۵ بخش مختلف را در هدایت تحصیلی پایه نهم و مشاوره هدایت تحصیلی در بر می‌گیرد.

 

نحوه امتیازدهی در اولویت بندی انتخاب رشته نهم 1402-1403

نحوه امتیازدهی در اولویت بندی انتخاب رشته های مجاز در پایه نهم سال 1402-1403 به شرح زیر است:

☘️ حداقل “نمره” برای کسب رشته ها :

 • طبق شیوه نامه هدایت تحصیلی عملکرد تحصیلی ( نمره و معدل دانش آموز) در هدایت تحصیلی 35 امتیاز دارد _ از 100 امتیاز اولویت بندی_ که به شکل زیر خواهد بود:

🌺 الف) کسب حداقل نمره مرتبط با هر رشته

 • ورود به هریک از شاخه ها و رشته های تحصیلی نیازمند کسب حداقل نمرات دروس تخصصی پایانی نوبت دوم (نمره خرداد یا همان نمره برگه خردادماه) مربوط به آن رشته می باشد.
 • به عبارت دیگر در صورت عدم کسب حداقل میانگین دروس تخصصی در سه پایه هفتم، هشتم و نهم (هفتم و هشتم با ضریب 1 و نهم با ضریب 3) برای رشته ها سایر عوامل و ملاک های هدایت تحصیلی آن دانش آموز در تنظیم نمون برگ هدایت تحصیلی بی اثر خواهد بود و اولین شرط کسب رشته به دست آوردن حداقل نمره است.
 • توضیح: یعنی اگر دانش آموز میانگین لازم را کسب نکند بقیه امتیازها( 10 امتیاز نظر دانش آموز- 30 امتیاز آزمون مشاوره ای- 10 امتیاز نظر دبیر- 5 امتیاز نظر والدین- 10 امتیاز نظر مشاور) بررسی نمی شود.
 • مثال: اگر دانش آموزی میانگین نمره ریاضی 13 شود رشته علوم ریاضی را کسب نکرده است.

🌺 ب) تأثیر نمرات تمام دروس متوسطه اول:

 • تأثیر تمامی نمرات متوسطه دوره اول دانش آموز با ضرایب اختصاصی هر یک از آنها در زمینه ها و رشته های تحصیلی بر اساس نمرات پایانی نوبت دوم (خردادماه) پایه های هفتم، هشتم و نهم صورت می گیرد و در سیستم ثبت می شود.

نحوه تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم

 • نحوه اولویت بندی شاخه ها در نمون برگ های هدایت تحصیلی دانش‌آموزان نهم، فقط بر اساس ظرفیت منطقه و رتبه‌ای که در عملکرد تحصیلی دارند، طبقه بندی شده و ثبت نام آنان صورت می‌گیرد.
 • نمون‌برگ هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در شاخه کاردانش، رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم و معارف اسلامی بر اساس اولویت (الف) صادر می‌شود. یعنی به عبارتی اگر دانش‌آموزی کف نمره برای ورود به رشته مورد نظر را کسب کند بدون اعمال ظرفیت منطقه، در رشته دلخواه ثبت نام می‌شود.
 • نمون‌برگ هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای و رشته‌های علوم تجربی و ادبیات و علوم انسانی براساس اولویت‌های (الف –ب) صادر می‌شود. علاوه بر کسب کف نمره هر رشته، دانش‌آموزان براساس رتبه و ظرفیت منطقه به گروه الف و ب تقسیم می‌شوند و این بدین معنا است که گروه (الف) که دارای رتبه‌های بالاتر است برابر ظرفیت ثبت نام می‌شوند و گروه (ب) در صورت عدم ثبت نام گروه (الف)، مجاز به ثبت نام در رشته مورد نظر هستند.

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ریاضی 1400


میانگین نمرات لازم برای انتخاب رشته در هدایت تحصیلی

 • میانگین نمرات دروس ریاضی و تجربی برای دانش آموزان متقاضی رشته ریاضی باید به ترتیب حداقل ۱۵ و ۱۴ و برای متقاضیان رشته تجربی به ترتیب حداقل ۱۴ و ۱۵ باشد. دانش آموزان متقاضی رشته‌های ریاضی، علوم تجربی و فنی و حرفه‌ای دو اولویتالف” و “ب” تقسیم بندی شدند که گروه “الف” در اولویت ثبت نام هستند.
 • دانش آموزانی که در اولویت “ب” قرار دارند به شرط خالی بودن ظرفیت مدرسه در رشته مورد نظر می‌توانند ثبت نام کنند. شرط خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای دانش آموزان پایه دهم ثبت اطلاعات و انتخاب رشته تحصیلی آن‌ها در سامانه مای مدیو و تأیید آن از طرف مدیر مدرسه است.

فرم هدایت تحصیلی و معنی اولویت الف- ب – ج- هاشور

راهنمای دریافت کارنامه از سامانه مای مدیو 

بعد از دریافت کارنامه، نوبت به انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم رسیده است. استفاده سامانه مای مدیو برای دریافت کارنامه بسیار ساده است و دانش آموزان می‌توانند به سرعت با کار با این سامانه آشنا شوند. از آنجایی که یکی از مهم‌ترین امکانات این سامانه، ارائه کارنامه دانش آموزان است. دانش آموزان برای دریافت کارنامه از سامانه مای مدیو می‌توانند به صورت زیر عمل کنند:
 1. ابتدا آدرس سایت مای مدیو را در مرورگر خود وارد کنید.
 2. در این صفحه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. (نام کاربری و رمز عبور توسط سامانه سیدا صادر می‌شود و مدیر مدرسه آن را در اختیارتان قرار خواهد داد.)
 3. بر روی گزینه «ورود کاربران» کلیک کنید.
 4. در صفحه جدید بر روی گزینه موردنظر خود؛ مثلا «کارنامه» کلیک کنید.
 5. اکنون می‌توانید کارنامه تحصیلی خود را مشاهده نمایید. (در سمت چپ کارنامه گزینه «پرینت» وجود دارد که با انتخاب آن، امکان چاپ نسخه دستی کارنامه را خواهید داشت.)

  نکته: دانش آموزانی که قادر به دریافت کارنامه خود از سایت مای مدیو نیستند، می‌توانند از سامانه مای مدیو، نسخه آنلاین کارنامه خود را مشاهده کنند. همچنین می توانند جهت کسب راهنمایی تلفنی از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایند.

سایت انتخاب رشته نهم 9


صدور نمون‌برگ‌های 6 و 7 هدایت تحصیلی 1402-1403

 • نمون‌برگ‌های هدایت تحصیلی پس از صدور کارنامه و رفع اعتراضات و پس از ثبت نمرات دانش‌آموزان (دو هفته بعد از آخرین امتحان) از سوی مدیران مدارس و انتقال به سامانه همگام و تأیید از سوی مدیر منطقه، ظرف مدت سه روز در تیرماه صادر خواهد شد.
 • صدور نمون‌برگ به صورت منطقه‌ای انجام می‌شود و هر منطقه‌ای که نمرات دانش‌آموزان را ارسال کند، برای دانش آموزان آن منطقه نمون‌برگ صادر خواهد شد. مشاهده و پرینت نمون‌برگ شماره ۶ و ۷ (اولویت انتخاب رشته دانش‌آموز پایه نهم) از سوی مدیر در مدرسه مبداء (متوسطه اول) و مقصد (متوسطه دوم) از طریق سامانه همگام امکان پذیر است.

⚡️مراحل هدایت تحصیلی و صدور فرم ۶و۷

۱_تایید نمرات کلیه دانش آموزان آموزشگاه در همگام توسط مدرسه( پس از ارسال از سیدا به دانا و دانا به همگام)
۲_تایید اداره ( پس از تایید کلیه ی دانش آموزان همه ی مدارس منطقه)
۳_ بررسی و تجزیه و تحلیل هدایت تحصیلی در مرکز و صدور فرم ۶ و ۷
۴_ تغذیه فرم های ۶و۷ در مای مدیو و در همگام
۵_چاپ و مهر و امضا و تحویل فرم ها ی ۶و۷ به دانش آموزان

با این تفاصیل انتظار می رود فرم های ۶و۷ در بازه ی ۲۵ تا ۳۱ تیر آماده و در دسترس دانش آموزان قرار گیرد.

 

فرم شماره 6 و 7 هدایت تحصیلی پایه نهم 

سه عامل مهم در هدایت تحصیلی شامل بررسی‌های مشاوره‌ای (نمون‌برگ شماره ۶) فقط در حد توصیه به دانش‌آموز؛ عملکرد تحصیلی (نمون‌برگ شماره ۷) حد نصاب نمره لازم برای دروس تخصصی رشته‌های شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، معارف اسلامی) شاخه فنی و حرفه‌ای (صنعت، خدمات، کشاورزی، هنر) شاخه کار دانش (صنعت، خدمات، کشاورزی، هنر) و ظرفیت رشته‌ها، امکانات و تجهیزات منطقه است.

 1. برگه هدایت تحصیلی بیشتر جنبه توصیه‌ای دارد که دانش آموز بداند صلاحیت و توانمندی ورود به کدام شغل را دارد، اما هدایت تحصیلی تابع امکانات و ظرفیت‌های آموزش و پرورش و دیگری سوابق تحصیلی دانش‌آموز است. دو فرم شماره ۶ و ۷ به منظور هدایت تحصیلی در اختیار دانش آموزان کلاس نهم قرار می‌گیرد. فرم شماره ۶ جنبه توصیه‌ای دارد و فرم شماره ۷ براساس عملکرد تحصیلی دانش آموز و ظرفیت منطقه تعیین می‌شود.
 2. در فرم شماره ۶، ۱۰۰ نمره درنظر گرفته شده که توصیه‌های مشاوران ۱۰ نمره، نظر معلم در زمینه استعداد دانش آموزان ۱۰ نمره، نظر خود دانش آموز ۱۰ نمره، نظر اولیاء ۵ نمره و آزمون رغبت و توانایی ۳۰ نمره دارد. عملکرد تحصیلی هم ۳۵ نمره دارد.
 3. نمون‌برگ شماره ۶ تنها در راستای راهنمایی و مشاوره بدون تأثیرگذاری بر عملکرد انتخاب رشته، براساس ملاک‌هایی تکمیل می‌شود؛ نتایج آزمون‌های رغبت و توانایی (هرکدام ۱۵نمره کسب می‌کنند). (۳۰ امتیاز) نظر خواهی تمامی معلمان (۱۰ امتیاز) نظرخواهی والدین (۵ امتیاز) نظرخواهی دانش‌آموز (۱۰ امتیاز) عملکرد تحصیلی (۳۵ امتیاز)؛ نظر خواهی مشاور (۱۰ امتیاز) و در نمون‌برگ شماره ۷ علاوه بر کسب نمره کف به عنوان شرط لازم، هدایت تحصیلی صرفاً بر اساس عملکرد تحصیلی و با لحاظ کردن ظرفیت منطقه و در نهایت رتبه بندی عملکرد تحصیلی انجام می‌شود.

آموزش و پرورش

تکمیل فرم شماره 6 در مای مدیو

انتخاب رشته نهم دانش آموزان و مشاهده فرم شماره 6 در مای مدیو انجام می شود. دانش آموزان پایه تحصیلی نهم برای انجام فرآیند انتخاب رشته خود به صورت الکترونیکی باید به سایت مای مدیو دانش آموزی مراجعه نمایند. دانش آموزان پایه تحصیلی نهم می‌توانند با ورود به سامانه my.medu.ir و رویت فرم شماره (۶) رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند و نیاز به حضور در مدرسه ندارند.انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو

 • راهنمای انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو به بسیار ساده است. اما هدایت تحصیلی نهم چیست؟ همانطور که از اسم آن مشاهده می‌کنیم به معنای راهنمایی و مشخص کردن یک مسیر برای ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف می‌باشد تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند بصورت آگاهانه شاخه و رشته تحصیلی خود و با چه نمره‌هایی در نهم متوسطه انتخاب رشته کنیم؟ را انتخاب کنند.
 • سامانه مای مدیو به تازگی راه اندازی شده است و دارای خدمات گوناگونی برای دانش آموزان می‌باشد. دانش آموزان برای ثبت نام الکترونیکی مدارس، مشاهده کارنامه، ثبت نام مدارس شاهد، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات باید به سایت مای مدیو (پرونده الکترونیکی دانش آموزان) مراجعه نمایند.
 • یکی دیگر از امکانات سایت مای مدیو، انجام فرآیند انتخاب رشته پایه نهم می‌باشد. دانش آموزان پایه نهم برای انجام انتخاب رشته خود به صورت غیرحضوری لازم است در زمان اعلام شده به سایت مای مدیو مراجعه نمایند.شرایط انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو
شرایط انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو چیست؟
 • ورود به هر یک از رشته‌های تحصیلی که شامل سه گروه علوم نظری، فنی و حرفه ای، کار و دانش می‌شوند، نیازمند کسب حداقل نمره در دروس مرتبط با رشته است.
 •  میانگین نمرات دروس ریاضی و تجربی برای دانش آموزان متقاضی رشته ریاضی باید به ترتیب حداقل ۱۵ و ۱۴ و برای متقاضیان رشته تجربی به ترتیب حداقل ۱۴ و ۱۵ باشد.
 • دانش آموزان متقاضی رشته‌های ریاضی، علوم تجربی و فنی و حرفه‌ای دو اولویت الف و ب تقسیم بندی شدند که گروه الف در اولویت ثبت نام هستند.
 • دانش آموزانی که در اولویت ب قرار دارند به شرط خالی بودن ظرفیت مدرسه در رشته مورد نظر می‌توانند ثبت نام کنند.
 • شرط خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای دانش آموزان پایه دهم ثبت اطلاعات و انتخاب رشته تحصیلی آن‌ها در سامانه مای مدیو و تأیید آن از طرف مدیر مدرسه است.
 • مقصود از «نمرات» در هدایت تحصیلی پایه نهم، میانگین نمره‌های سه پایه هفتم، هشتم و نهم دانش آموز می‌باشد که اهمیت و ضریب پایه نهم بسیار بیشتر است.
 • معدل دانش آموزان ملاک انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان ورودی پایه دهم نیست، اولین شرط ورود دانش آموزان به رشته‌های تحصیلی مورد نظرشان کسب حدنصاب نمره لازم برای ورود به آن رشته خواهد بود که این نمره در شاخه‌ها و رشته‌های گوناگون، متفاوت می‌باشد.

 

ورود به سامانه انتخاب رشته مای مدیو

برای ورود به سامانه انتخاب رشته مای مدیو ، دانش آموزان به نشانی سامانه انتخاب رشته در مای مدیو یعنی my.medu.ir مراجعه نمایند. ورود به سامانه انتخاب رشته مای مدیو از طریق نام کاربری و رمزعبور امکانپذیر است. نام کاربری همان کد ملی دانش آموزان می‌باشد. کاربران برای دریافت رمز عبور مای مدیو، باید به مدرسه محل تحصیل مراجعه نموده و رمز عبور خود را دریافت نمایند. لینک ورود به سامانه انتخاب رشته مای مدیو در انتهای مقاله قرار داده شده است. می توانید برای مشاهده راهنمای تصویری انتخاب رشته در مای مدیو، مقاله زیر را مطالعه نمایید:
 
سایت انتخاب رشته نهم 10
 

نحوه انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو

نحوه انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو به منظور آگاهی بیشتر دانش آموزان در ادامه بیان شده است. دانش آموزان پایه نهم برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم باید در زمان اعلام شده به سایت مای مدیو مراجعه نمایند و انتخاب رشته خود را انجام دهند. ورود به سامانه مای مدیو از طریق نام کاربری و رمزعبور مای مدیو امکانپذیر است.مراحل انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم در مای مدیو:

 1. برای انتخاب رشته نهم در زمان اعلام شده به سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایید.
 2. پس از ورود به سایت مای مدیو بر روی گزینه “انتخاب رشته پایه نهم و رویت فرم شماره ۶ رشته تحصیلی” کلیک نمایید.
 3. در واقع نمون برگ شماره ۶ به این دلیل ارائه می­ شود که دانش ­آموز نسبت به عملکرد خود در بررسی ­های مشاوره‌ای واقف شود و همچنین این نمون برگ توصیه‌های مشاوره‌ای برای مناسب‌ترین انتخاب می‌باشد.
 4. نام کاربری و رمزعبور خود را در قسمت مربوطه درج نمایید.
 5. پس از ورود به صفحه شخصی در مای مدیو، نسبت به تکمیل فرم هدایت تحصیلی پایه نهم اقدام نمایید.
 6. در سال‌های گذشته هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم از طریق سایت همگام انجام می‌شد. اما در سال تحصیلی جدید و راه اندازی سایت مای مدیو، انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم (هدایت تحصیلی نهمی ها) منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق سایت مای مدیو انجام می‌شود. دانش آموزان برای انتخاب رشته نهم، نیاز به حضور در مدرسه ندارند.

جواب هدایت تحصیلی نهم کی میاد

توضیحات تکمیلی انتخاب رشته پایه تحصیلی نهم (مای مدیو)

راهنمای انتخاب رشته دانش آموزان در مای مدیو در این مقاله بیان شد. دانش آموزان پایه نهم برای تکمیل فرم انتخاب رشته لازم است در زمان اعلام شده به سایت مای مدیو مراجعه نمایند. هدایت تحصیلی نهمی‌ها در سال تحصیلی جاری از طریق سایت همگام انجام نخواهد شد.
 

مراحل ثبت نام هدایت تحصیلی پایه نهم

 1. ابتدا وارد سامانه دانش آموزی مای مدیو شوید
 2. سپس کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنید
 3. سپس وارد پنل کاربری خود شوید.
 4. درصورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید ویا در هنگام ثبت نام با مشکل مواجه شدید میتوانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.
 5. هدایت تحصیلی به احتمالا زیاد پس از امتحانات حضوری صورت میگیرد.

** اولیای محترم و دانش آموزان عزیز پایه نهم در سراسر کشور می توانند برای مشاوره و کسب راهنمایی برای انتخاب رشته و هدایت تحصیلی پایه نهم سال 1402-1403، از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایند. کارشناسان سامانه صدای مشاور، علاوه بر ارائه خدمات مشاوره برای انتخاب بهترین رشته، تمام مراحل انتخاب رشته در سامانه مای مدیو را برای شما عزیزان انجام می دهند.

مشاوره

پاسخگوی تلفنی برای انتخاب رشته و هدایت تحصیلی در مای مدیو

دانش آموزان پایه نهم سراسر کشور می توانند برای انتخاب رشته و اولویت بندی انتخاب های خود به سامانه مای مدیو مراجعه کنند. اگر برای ورود و استفاده از سامانه دانش آموزی مای مدیو با سوال یا مشکل روبرو شده اید، نگران نباشید. می توانید درصورت داشتن هرگونه سوال و ابهام درمورد نحوه انتخاب رشته و انجام مراحل هدایت تحصیلی پایه نهم  در سامانه دانش آموزی مای مدیو، از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایند.

 
سایت انتخاب رشته نهم 11

سوالات متداول :

آدرس سایت انتخاب رشته و هدایت تحصیلی پایه نهم چیست؟

✔️ سایت انتخاب رشته و هدایت تحصیلی نهم، پادا به نشانی pada.medu.ir است.

نحوه دریافت و تکمیل نمون فرم شماره (۶) و (7) هدایت تحصیلی چگونه است؟

✔️ برای مشاهده و تکمیل فرم رشته تحصیلی و اولویت بندی انتخاب رشته پایه، نهم لازم است به سامانه پادا مراجعه نمایید.

آیا امکان انتخاب رشته پایه نهم به صورت حضوری وجود دارد؟

✔️ خیر، در سال تحصیلی 1400-1401، انتخاب رشته صرفا به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه پادا امکانپذیر است.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته و هدایت تحصیلی پایه نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 11 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی