کد خبر : 37896
- بازدید

www.szf.ir – سامانه موسسه صورت وضعیت فرهنگیان


جهت مشاوره در زمینه تحصیلی فرهنگیان

سامانه صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان

در این مقاله لینک ورود مستقیم به سامانه جدید موسسه صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان به نشانی www.szf.ir در سال 1400-1401، را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم.

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک نهاد خصوصیاست که با هدف ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی، از طریق تشویق و ترغیب ایشان به مشارکت فعال در فعالیت‌های اقتصادی، بازار سرمایه و ایفای نقش پر رنگ در اقتصاد کشور تاسیس شد. صندوق ذخیره فرهنگیان با داشتن چهار هلدینگ پتروشیمی و انرژی، مالی و سرمایه‌گذاری، ساختمانی و خدمات و حدود 30 شرکت اصلی زیر مجموعه این هلدینگ‌ها، در حال فعالیت اقتصادی به منظور کسب سودآوری و تولید ثروت برای فرهنگیان عضو است و کلیه دارایی‌های آن نیز متعلق به اعضا است.

سامانه موسسه صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان

برای ورود مستقیم به سامانه جدید موسسه صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان می توایند لینک زیر را انتخاب کنید:

نشانی سایت سامانه صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهگیان، www.tifco.co بود که تغییر یافت. نشانی جدید این سامانه www.szf.ir است.

خدمات سامانه صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان

در نهایت طرح مذکور در وزارت آموزش و پرورش کامل شد و با تصویب مجلس شورای اسلامی، مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در تاریخ ١٣٧٤/٣/٧ در اجرای تبصره ٦٣ قانون برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی تصویب نامه شماره ١٣٥٩/ت١٤٩٥٦-هـ مورخ ١٣٧٤/٢/١١ هیات وزیران، تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها، ثبت گردید و تا به امروز طی برنامه سوم توسعه، ماده ١٤٧ و ماده ٥٣ برنامه چهارم توسعه نیز استقرار یافته‌است.

تبصره ٦٣ برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

وزارت آموزش و پرورش موظف است نسبت به تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام نماید و فرهنگیان می‌توانند ماهانه حداکثر مبلغ پنج درصد حقوق و مزایای خود را به حساب صندوق واریز نمایند.
دولت موظف است همه ساله معادل مبلغ فوق را که به همین منظور در بودجه سالانه منظور می گردد، به صندوق مزبور واریز نماید. سهم‌الشرکه فرهنگیان در هنگام بازنشستگی و از کارافتادگی و یا بازخریدی به آنان و در صورت فوت به وراث آنها مسترد می‌گردد.
تبصره ٦٣ برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قانون برنامه سوم و در قانون برنامه چهارم توسعه به شرح ذیل مورد تائید قرارگرفته است:

ماده ١٤٧ برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فر هنگی جمهوری اسلامی ایران

در جهت تحقق کامل اهداف تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان موضوع تبصره ٦٣ قانون برنامه پنج ساله دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ١٣٧٣/٩/٢٠ و تامین هرچه بیشتر رفاه و ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان کشور:
الف) کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند و یا خواهند پذیرفت باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را (تا پنج درصد) به حساب صندوق واریز کنند. دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سال مربوطه منظور و پرداخت نماید.

ماده ٥٣ برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

مواد ١٤٩ و ١٥١ و بند الف ماده ١٤٧ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ١٣٧٩/١/١٧ و اصلاحی های آن برای دوره برنامه چهارم (١٣٨٤-١٣٨٨) تنفیذ می گردد.
هدف از تشکیل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به استناد تبصره قانون مربوطه (تبصره ٦٣ قانون برنامه دوم توسعه، ماده ١٤٧ قانون برنامه سوم و ماده ٥٣ برنامه چهارم توسعه کشور) و روح حاکم بر اساسنامه، حمایت و کمک به تامین مالی فرهنگیان به عنوان اصلی ترین ارکان نظام آموزشی کشور پس از خروج از خدمت است.

اهداف و سیاست ها

مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سازمانی اقتصادی با برخورداری از اعتماد روزافزون در میان قشر معلمان کشور و حمایت دولت می کوشد تا با فعالیت های اقتصادی نظیر اداره شرکت ها، سرمایه گذاری در سهام شرکت ها و صنایع بزرگ از جمله نفت، پتروشیمی و معادن و انجام امور خدماتی، منافع اقتصادی و سطح رفاه فرهنگیان عضو را بهبود بخشد.
صندوق ذخیره فرهنگیان برای دستیابی به حداکثر سود که فلسفه وجودی آن را تشکیل می دهد، تلاش می کند با بکارگیری دیدگاه های نوین اقتصادی در کلیه امور و رعایت اصل هسته کوچک و شبکه بزرگ، مناسب ترین خدمات و منافع اقتصادی را برای فرهنگیان تأمین کند.

موضوع فعالیت

رئوس فعالیت­های مؤسسه با توجه به اهداف ذکر شده در ماده ٢ به شرح­ بندهای زیر و بویژه در موضوعات و سرفصل­های سرمایه­گذاری، مشارکت، عاملیت یا کارگزاری در کلیه فعالیت­های اقتصادی ریالی و ارزی برای توسعه ظرفیت­های بانکی، تولیدی، خدماتی، تجاری، مالی، عمرانی، فرهنگی و سایر عرصه­ های مرتبط با تولید و افزایش سرمایه در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور و مفاد این اساسنامه خواهد بود:


صنعت و بنگاه­های اقتصادی:

  • سرمایه‌گذاری جهت توسعة ظرفیت‌های تولیدی و بهره‌برداری از مجموعه‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و آموزشی
  • جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، تأمین منابع مالی کسب ‌وکارهای مؤسسه، و راه‌اندازی و بهره‌برداری از بنگاه‌های اقتصادی.
  • انجام کلیة فعالیت‌های تجاری، واردات و صادرات، توزیع و فروش محصولات، راه ­اندازی و مبادرت به فعالیت­های حمل ­و­نقل، انبارداری.

املاک و مستغلات

– ارائه خدمات مشاوره­ای، مدیریتی، اجرایی و سرمایه‌گذاری، مشارکت، تأمین مالی مستقیم و غیرمستقیم و احداث پروژه‌های ساختمانی و ساخت‌وساز واحدهای مسکونی، تجاری، اداری، رفاهی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی، بهداشتی ودرمانی و غیره

بانک و بیمه

-مشارکت در تأمین مالی، تأسیس و ادارة نهادهای پولی ازقبیل بانک‌، بیمه‌، شرکت‌های تأمین سرمایه، لیزینگ‌، کارگزاری، صرافی‌، شرکت‌­ها و صندوق­های سرمایه‌گذاری.

-اخذ تسهیلات تولیدی، تجاری و خدماتی، ضمانت­نامه­ از داخل و خارج کشور

– نگاهداری و سرمایه­ گذاری در مسکوکات، فلزات گران­بها، ارزهای خارجی، گواهی­های سپردة بانکی ریالی و ارزی، سپرده­های سرمایه ­گذاری ریالی و ارزی نزد بانک­ها و مؤسسات مالی اعتباری داخل و خارج یا نهادهای دارای مجوز و معتبر.

بورس و سایر نهادها

-خرید سهام و سایر اوراق بهادار از جمله خرید سهام بورس‌ها، فرابورس‌ها و نهادهای مشابه.

– تاسیس شرکت و اداره شرکت، تشکیل هلدینگ از شرکت‌ها با انجام سرمایه‌گذاری و ادارة مستقیم و فعال و یا صرفاً با سرمایه‌گذاری در سهام.

– ارائة خدمات مرتبط با بازار اوراق بهادار از جمله تأمین مالی، بازارگردانی اوراق بهادار، مشارکت در تعهد پذیره­نویسی اوراق بهادار و تضمین نقدشوندگی اصل با حداقل سود اوراق بهادار و خدمات مشابه.

تامین مالی

– تأمین مالی شرکت­های تابعه و وابسته.

– تأمین مالی، ارائه و مدیریت خدمات فنی، مدیریتی، اجرایی و مالی به اشخاص حقوقی

– تأمین مالی، مدیریت و انجام مطالعات، تحقیقات و بررسی‌های آموزشی جهت کسب سود مستقیم و یا غیر­مستقیم به دلیل نیاز سایر فعالیت­ها و کسب و کارهای مؤسسه به این خدمات.

سایر فعالیت­ها

-انجام هر نوع فعالیت مجاز و قانونی دیگر مانند خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی، فرهنگی و رفاهی که به پیشبرد اهداف مؤسسه یاری رساند.

منابع مالی مؤسسه

منابع مالی مؤسسه جهت انجام موضوع فعالیت به‌شرح زیر است:
واریزی ماهیانه حداکثر معادل ٥% حقوق و مزایای مستمر فرهنگیان عضو صندوق موضوع بند ١ ماده ٥.
کمک دولت معادل واریزی فرهنگیان عضو صندوق (موضوع بند ١ ماده ٥) و یا معادل هر درصدی که درآینده تعیین شود.
واریزی داوطلبانه فرهنگیان عضو صندوق بیشتر از مبلغ مذکور در بند ١-٦ و یا هر نوع سپرده­ گذاری دیگر از سوی آنان و سایر سپرده­گذاران موضوع بند ٢ ماده ٥.
تبصره: سپرده­ گذاری­ های موضوع بند ٣-٦ مشمول سرمایه­ گذاری عادی شده و در هر زمان، اصل و سود تعلق گرفته به آنان قابل پرداخت است.
حمایت­ های مالی مردمی، هدایا و کمک اشخاص و مؤسسات حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی با تائید هیات مدیره.
کلیه وجوه مالی تأمین­ شده از بانک­ها و سایر بنگاه ­های پولی و بازارسرمایه و سایر تامین کنندگان منابع مالی که مستقیم و یا غیرمستقیم در اختیار مؤسسه قرار می­گیرد.
واریزی سایر اشخاص حقیقی و حقوقی که به تأیید هیأت امنا رسیده باشد.

سپرده گذاران

سپرده­ گذاران مؤسسه به این شرح است:
فرهنگیان عضو صندوق (سپرده­ گذارانی که با استناد به تبصره ٦٣ قانون برنامه دوم جمهوری اسلامی ایران و تنفیذ آن در قوانین بعدی دولت نیز ماهیانه معادل واریزی آنان مبلغی را به حساب صندوق واریز می­نماید).
کارکنان غیررسمی و بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان ­های وابسته و کارکنان مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت­ های تابعه و وابسته و سایر شرکت­ ها و موسساتی که به نوعی با وزارت آموزش و پرورش ارتباط و نسبت دارند و کارکنان مدارس غیرانتفاعی. دانشجو معلمان و کلیه دانش آموزان و اولیاء آنان. تعیین شرایط و جزئیات سپرده ­گذاری در آیین‌نامه جداگانه‌ای به تصویب هیأت امنا خواهد رسید.

منابع :
جهت مشاوره در زمینه تحصیلی فرهنگیان ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071611 تماس از سراسر کشور و از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.


پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1295
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام

نرخ مشاوره %30 ارزانتر از بقیه