جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سایت مشارکت ها مدارس غیردولتی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 31902

ورود به سایت مشارکت ها مدارس غیردولتی – www.mosharekatha.ir

ورود به سایت مشارکت ها مدارس غیردولتی - www.mosharekatha.ir 1

www.mosharekatha.ir سامانه و سایت رسمی مشارکت های مردمی مدارس غیردولتی است. این مقاله راهنمای ورود به استفاده از خدمات این سایت است. علاوه براین لینک ورود مستقیم به سایت مشارکت های مردمی مدارس غیردولتی را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم:

سامانه مشارکت های مدارس غیردولتی

سایت مشارکت های مردمی مدارس غیردولتی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش در حال فعالیت است. برای ورود مستقیم به این سامانه و استفاده از خدمات الکترونیکی لینک زیر را انتخاب نمایید:

سایت مشارکت های مردمی مدارس غیردولتی

معرفی سایت مشارکت مدارس غیر دولتی

در راستای پیاده سازی سیاست های دولت الکترونیک درگاه الکترونیکی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با آدرس https://mosharekatha.ir برای ارائه خدمات سازمان به شکل الکترونیک توسط شرکت هوشمند گستر انصار طراحی و پیاده سازی شد.

در راستای ارتقای جایگاه نظام تعلیم و تربیت كشور ضمن تاكید بر ارتقای كمی و كیفی مدارس دولتی به منظور بهره گیری از مشاركت همگانی مردمی در امر آموزش و پرورش و تاسیس مدارس و مراكز آموزشی و پرورشی غیردولتی و بهره گیری از ظرفیت قوانین بالادستی و مستند به سیاست های كلی ابلاغی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش كشور از سوی مقام معظم رهبری و راهبردهای كلان و راهكارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، همچنین سند نقشه جامع علمی كشور با حفظ كاركردهای سیاستگذاری و نظارتی نظام ، « سازمان مدارس و مراكز غیردولتی و توسعه مشاركتهای مردمی» وابسته به وزارت آموزش و پرورش تأسیس می گردد . رییس این سازمان معاون وزیر است.

سوالات متداول 
 • 1- اگر مدیر به اشتباه به جای موسس فعال سازی نماید، چه اقدامی باید کرد؟

لازم است با نام کاربری(کد ملی) و رمز فعال شده، وارد پنل اشتباهی بشوید؛ مشخصات شخصی را تایید و ذخیره نمایید؛ از منوی عمودی سمت راست، مدارس و آموزشگاه ها، سپس زیرمنوی لیست مدارس و آموزشگاه ها را کلیک نمایید؛ واحد آموزشی را در صورتی که به تایید اداره نرسیده باشد، حذف کنید؛ سپس کد ملی اشتباه را جهت حذف نهایی موسس، به اطلاع پشتیبان برسانید.

 • 2- حذف واحد آموزشی به چه صورت است؟

دکمه ی قرمز رنگ حذف (یا دکمه ی قرمز رنگ توقف فعالیت در لیست واحدهای آموزش از راه دور) در میان دکمه های عملیاتی ِرنگارنگی که در لیست مدارس و آموزشگاه ها، مقابل هر واحد آموزشی هست، به چشم میخورد؛ شروط لازم جهت حذف آسان ِواحد آموزشی، به غیر از عدم تایید بودن ِوضعیت واحد، حذف مدیر میباشد.

 • 3- حذف مدیر واحد آموزشی به چه صورت است؟

مدیر به شرطی قابل حذف است که اطلاعات وابسته ای نداشته باشد یا اطلاعات وابسته اش قبلا حذف شده باشد؛ اطلاعات وابسته اعم از پرسنل، دانش آموز، نوسازی، تجهیزات و… .

نکته الف: اگر مدیر، در واحد دیگری فعال باشد، قابل حذف نخواهد بود.

نکته ب: اگر واحد، از طریق درخواست مجوز تاسیس ثبت شده باشد، مدیر ِ آن قابل حذف نخواهد بود.

نکته ج: اطلاعات نوسازی و تجهیزات توسط پشتیبان حذف میگردد.

 • 4- فعال نمودن واحدهای آموزشی خرید خدمات به چه شکل است؟

از آنجاییکه موسسین خرید خدمات، موسسین واحدهای غیردولتی هم هستند و همچنین از آنجاییکه موسسین واحدهای غیردولتی، فعال سازی واحدهایشان را انجام داده اند و در حال حاضر دارای پنل شخصی میباشند؛ کافی ست وارد پنل های شخصی خود شوند و منوی اطلاعات فردی و زیرمنوی درخواست ثبت مدارس خرید خدمات را کلیک کرده و پس از تکمیل هر دو گام ِدرخواست ثبت مدارس خرید خدمات، از نوار افقی سفید رنگ ِانتخاب نقش، نقش ِ موسس ِخرید خدمات را انتخاب کنند و از منوی مدارس و آموزشگاه ها، زیرمنوی مدارس خرید خدمات، دکمه ی افزودن واحد خرید خدمات را کلیک کرده، اطلاعات واحد خرید خدمات مربوطه را وارد و ذخیره نمایند.

 • 5- فعال سازی واحدهای آموزشی از چه طریقی انجام میگیرد؟

بعد از باز کردن مرورگر اینترنت، آدرس وبسایت مشارکتها(mosharekatha.ir) را در آدرس- بار تایپ کرده، سپس دکمه ی Enter را بزنید؛ بعد از باز شدن صفحه ی اصلی سایت، از قسمت استان ها، به صفحه ی استانی خود رفته و موس را بر روی فعال سازی موسس برده تا لیست نشان داده شود؛ بسته به نوع ستادِ واحدتان(غیردولتی- آموزش از راه دور- هیئت امنایی) یکی از سه مورد ِموجود در لیست را انتخاب کرده و وارد گام های فعال سازی شوید. نکته: اطلاعات خواسته شده در هر گام را بطور کامل وارد کرده و گام ها را نیمه کاره رها نکنید.

 • 6- ثبت درخواست (تاسیس یا راه اندازی) از چه طریقی انجام میگیرد؟

بعد از باز کردن مرورگر اینترنت، آدرس وبسایت مشارکتها(mosharekatha.ir) را در آدرس- بار تایپ کرده، سپس دکمه ی Enter را بزنید؛ بعد از باز شدن صفحه ی اصلی سایت، از قسمت استان ها، به صفحه ی استانی خود رفته و موس را بر روی میز خدمات الکترونیکی برده تا لیست نشان داده شود؛ یکی از گزینه های موجود را بسته نیاز خود و نیاز های نواحی(که از قسمت مشاهده نیازها در دسترس است) انتخاب نموده و گامهای درخواست ِ مربوطه را تا آخر پیش ببرید تا کد درخواست(کد پیگیری) دریافت نمایید. سپس با ورود به پنل شخصی خود، از منوی مجوز ها و زیرمنوی مجوز تاسیس مدرسه- آموزشگاه، دکمه ی مشاهده روند پرونده جهت پیگیری روند ِ کارشناسی ِ درخواست فعال، در دسترس است.

 • 7- فعال سازی نقش ِ موسس ِکارشناس به چه صورت انجام می پذیرد؟

چون سامانه ی هوشمند مشارکت ها بدین صورت است که از ثبت کد ملی تکراری، جلوگیری می کند، کارشناسی که در سیستم ثبت شده است طبیعتا قادر به فعال سازی واحد آموزشی خود به شکل معمول(فعال سازی) نخواهد بود. کارشناس غیردولتی استان و رئیس اداره مشارکت های استان بعد از ورود به پنل شخصی خود از منوی کاربران و زیرمنوی کارشناسان، میبایست دکمه ی مشاهده پنل جستجو را کلیک کرده، کد ملی کارشناس مورد نظر را تایپ کرده، دکمه ی جستجو را کلیک نمایند؛ سپس بر دکمه ی ویرایش کلیک کنند و نقش موسس غیردولتی/آموزش از راه دور/هردو را تیک زده تا نقش موسس برای آن کارشناس فعال گردد.

نکته: کارشناس با ورود به پنل شخصی و تغییر نقش از نوار ِ سفیدرنگ انتخاب نقش، میتواند به منوی مربوط به نقش ِ موسس بودن دسترسی داشته باشد.

 • 9- چرا دکمه ی ایجاد حساب برای برخی از موسسین عکس العمل ندارد؟

چون واحد آموزشی به تایید اداره (منطقه) نرسیده است.

 • 10- چه کسی و چگونه می­بایست واحد آموزشی ِفعال را تایید نماید تا در لیست مدارس موسس، عدم تایید نزند؟

کارشناس مسئول/کارشناس غیردولتی منطقه از پنل خود، منوی کاربران، زیرمنوی تایید فعال سازی، مشاهده پنل جستجو را کلیک کرده، کد ملی شخصیت موسس را تایپ و دکمه ی جستجو را کلیک می نماید؛ سپس دکمه ی آبی رنگ ِاطلاعات موسس کلیک میشود و اطلاعات واحد آموزشی بررسی می گردد؛ نهایتا از طریق کلیک ِ دکمه ی سبزرنگ ِفعال سازی، واحد به تایید اداره میرسد. طبیعی ست که بعد از تایید اداره، دکمه های ویرایش و حذف، از دسترس ِموسس خارج می گردند. احیانا اگر اشتباهی در بررسی های کارشناس منطقه رخ داد، از طریق دکمه ی قرمزرنگ ِ غیرفعال، دوباره واحد، عدم تایید اداره می گردد. ضمنا برای واحدهای خرید خدمات، آموزش از راه دور و واحدهای هیئت امنایی، به جای کارشناس مسئول/کارشناس غیردولتی منطقه، کارشناس مسئول/کارشناس خریدخدمات منطقه، رابط آموزش از راه دور منطقه و رابط شوراها منطقه به همین ترتیب، تایید یا عدم تایید واحد را از همین منو و زیرمنو، از پنل های خودشان می­ توانند انجام دهند.

 • 11- ابلاغ شهریه از کدام قسمت قابل چاپ می باشد؟

موسس پس از ورود به پنل شخصی خود از طریق نام کاربری(کد ملی) و رمز عبور(که اگر تغییر نداده باشد یا فراموشی رمز را کلیک نکرده باشد، همان کد ملی ست)؛ از منوی لیست مدارس و آموزشگاه ها از میان دکمه های رنگی عملیاتی ِ روبروی واحد خود، بر دکمه ­ی سورمه­ ای رنگ ِ «ابلاغ شهریه» کلیک کرده و با توجه به پیغامی که سامانه در صفحه نشان می دهد، اقدام نماید.

نکته الف: اگر ابلاغ شهریه ی واحدتان صادر نشده بود، همانطور که سامانه هم پیغام داده است، از وبسایت mmgh.medu.ir (سامانه شهریه) جهت بروزرسانی اطلاعات مدرسه مخصوصا کد واحد آموزشی اقدام فرمایید.

نکته ب: ابلاغ شهریه در صورتی که سامانه ی مشارکتها پیغام خاصی نداده باشد، قابلیت نمایش و چاپ دارد.

 • 12- در صورتی که موسس واحد فعال و تایید شده داشته باشد، بخواهد واحد جدید ایجاد نماید، درخواست مجوز جداگانه بدهد؟

اگر موسس میخواهد واحد فعال و تایید شده ی خود را همچنان نگه داشته، اما واحد جدیدی تاسیس نماید، نیازی به ثبت درخواست مجوز تاسیس جدید نمی ­باشد و تنها کافی ست که از پنل خود، منوی مجوزها و زیرمنوی توسعه، واحد قبلی را توسعه دهد. (انتخاب دوره تحصیلی و نواحی دیگر، امکان پذیر است)

اگر موسس می خواهد واحد فعال و تایید شده ی خود را جابه­جا کند، نیازی به ثبت درخواست مجوز تاسیس جدید نمی ­باشد و تنها کافی ست که از پنل خود، منوی مجوزها و زیرمنوی جابه­ جایی این کار را انجام دهد. (بدیهی ست که در جابه­ جایی دوره ی تحصیلی قابل تغییر نیست و واحد قبلی به لیست متوقف شده ها منتقل می شود و در عوض واحد جدید در لیست مدارس و آموزشگاه ­ها مشهود است)

 • 13- چه کسی میتواند کارشناس مسئول/کارشناس خرید خدمات منطقه را ایجاد نماید؟

مسئول خرید خدمات استان (که خود توسط مسئول خرید خدمات سازمان ایجاد شده است) بایستی از پنل خود، منوی کاربران و زیرمنوی کارشناس، دکمه ­ی «ایجاد کارشناس» را کلیک کرده و پس از ثبت مشخصات کارشناس خرید خدمات منطقه به وی اطلاع دهد تا به پنل خود دسترسی داشته باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سایت مشارکت ها مدارس غیردولتی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 5 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی