جهت مشاوره در زمینه دریافت صورتحساب صندوق ذخیره فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 37898

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان
در این مقاله لینک مستقیم به سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان szf.ir را در اختیار فرهنگیان در کل کشور قرار داده ایم. علاوه بر این نحوه ورود به سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان را به صورت کامل توضیح داده ایم.

ورود به سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان 

برای ورود به سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان به نشانی mb.szf.ir کافی آدرس سایت را در مرورگر اینترتی خود جستجو کنید تا وارد سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان شوید:

برای ورود مستقیم به سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید:

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان 1


صندوق ذخیره فرهنگیان چیست

موسسه و سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک نهاد خصوصی در سال 1374 با هدف ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی، از طریق تشویق و ترغیب ایشان به مشارکت فعال در فعالیت‌های اقتصادی، بازار سرمایه و ایفای نقش پر رنگ در اقتصاد کشور تاسیس شد. فرهنگیان عضو موسسه از طریق لینک‌های زیر، می‌توانند به خدمات ویژه اعضا دسترسی داشته باشند.نحوه ورود به سایت صندوق ذخیره فرهنگیان

در این قسمت نحوه ورود به سایت صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان را بصورت تصویری و جامع شرح داده ایم با مشاهده راهنمای تصویری به راحتی می توانید وارد سامانه صورت وضعیت اعضا موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان شوید.

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان 3 ابتدا وارد سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان به نشانی mb.szf.ir شوید:

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان 4 مطابق با تصویر زیر، “کدپرسنلی” “کد ملی” و “کد امنیتی” را درج نمایید و در انتها روی عبارت “ورود به سامانه” کلیک کنید تا وارد  سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق فرهنگیان شوید:

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان

نکات مهم در  ورود به سامانه استعلام صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان:

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان 5فرهنگیان عزیز لازم است ابتدا از طریق مراجعه به اداره محل خدمت فرم عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان را تکمیل نمایید.

سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان 5افرادی که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان نباشند برای آنها پیغام”فردی با این مشخصات یافت نشد” نمایش داده می شود.مزایای صندوق ذخیره فرهنگیان چیست

عضویت در سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان مزایای فروانی دارد. در واقع فرهنگیان هم سود واریزی خود را، هم مبلغی که دولت به عنوان کمک به صدوق واریز می کند و هم سود سرمایه گذاری را دارند یکی دیگر از مزیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت‌های مرتبط برخی تسهیلات نظیر بیمه شخص ثالث اقساطی، تورهای گردشگری و مسافرتی اقساطی، خودرو لیزینگی و… را به فرهنگیان ارائه می‌دهند. دیگر مزیت صندوق ذخیره فرهنگیان، این است که با استفاده از دارایی ایجاد شده در آن، دوران بازنشستگی بهتری را خواهند گذراند.

مطابق قانون تاسیس موسسه براساس تبصره 63 قانون برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران «کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته‌اند و یا خواهند پذیرفت باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا پنج درصد به حساب صندوق واریز کنند و دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طورکامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت نماید.

بنابراین واریز سهم دولت به معنی سود 100 درصدی اعضا به محض عضویت در موسسه است به این معنا که اگر از عضوی ماهانه هر میزان حق عضویت کسر شود به همان میزان سهم دولت در حساب وی منظور می‌شود. از این رو سهم دولت یک امتیاز ویژه برای فرهنگیان محسوب می‌شود اما فقط به افرادی تعلق می‌گیرد که به عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان درآمده باشند، زیرا این مبلغ از طریق صندوق به فرهنگیان عضو اختصاص پیدا می‌کند.سهام صندوق ذخیره فرهنگیان 

فرهنگیان جز اقشار مهم جامعه هستند که با خدمات خود گام مهمی در راستای تربیت نیروی انسانی انجام می دهند یکی از خدماتی که دولت برای جبران بخشی از زحمات این گروه انجام داد این بود که طرح واگذاری سهام صندوق ذخیره فرهنگیان را به بازنشستگان فرهنگی ارائه داد.

 شرایط دریافت سهام صندوق ذخیره فرهنگیان این است که در مرحله اول اجرای این طرح فرهنگیان بازنشسته ای که تا 29 اسفند 1401 بازنشستگی آن ها ثبت شده است مشمول این طرح خواهند شد و سهام فرهنگیان شاغل نزد صندوق امانت خواهد شد تا در زمان بازنشستگی به ایشان پرداخت می شود.افزایش اختیاری حق عضویت و بهره‌مندی از سهم دولت تا سقف 5 درصد

گرچه در قانون امکان بهره‌مندی اعضا از سهم دولت تا سقف 5 درصد حقوق و مزایا وجود دارد لیکن تا پیش از این، مبلغ پرداختی اعضا برای عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان معادل 1/12 درصد از حقوق آنها بوده است بنابراین برای بهره‌مندی کامل از سهم دولت و نیز سود فعالیت‌های اقتصادی موسسه که به نسبت سهم پرداختی اعضا به آنها پرداخت می‌شود، اعضا می‌توانند با مراجعه به واحد تعاون ادارات آموزش و پرورش یا دفاتر نمایندگی موسسه در استان‌ها با پر کردن فرم مربوطه، درصد کسر از حقوق و مزایای فعلی خود را تا سقف 5 درصد افزایش دهند.
از آنجایی که بر اساس قانون، سهم دولت دقیقا معادل سهم واریزی عضو به حساب فرد منظور می‌شود، به هر میزان که پرداختی ماهانه اعضای موسسه کمتر از 5 درصد باشد، به همان میزان از سهم دولت و سود حاصل از آن کمتر بهره‌مند خواهند شد. بنابراین تفاوت دریافتی افراد در زمان بازنشستگی ناشی از تفاوت موجودی آنها نزد صندوق است و لازم است فرهنگیان محترم با آگاهی کامل از این موضوع و استفاده از حق قانونی خویش، نسبت به انتخاب بالاترین درصد حق عضویت اقدام فرمایند.
تاکنون بیش از نیمی از فرهنگیان عضو موسسه نسبت به افزایش حق عضویت خود تا 5 درصد اقدام کرده‌اند.


تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان 7

ارتباط تلفنی دریافت صورتحساب صندوق ذخیره فرهنگیان

در این مقاله نحوه ورود به سامانه صورت وضعیت اعضا صندوق ذخیره فرهنگیان را بصورت تصویری و جامع شرح داده ایم، اگر برای دریافت صورتحساب صندوق ذخیره فرهنگیان با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره های ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا کارشناسان سامانه تلفنی شما را راهنمایی نمایند.همچنین برای اطلاع از آخرین واریزی صندوق ذخیره فرهنگیان می توانید از کارشناسان سامانه راهنمایی دریافت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه دریافت صورتحساب صندوق ذخیره فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 8 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی