جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سامانه رتبه بندی معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 48211

ورود به سایت سامانه رتبه بندی معلمان – rtb.medu.ir

سامانه رتبه بندی معلمان

✔️ ورود به آدرس جدید سامانه رتبه بندی معلمان در سال ۱۴۰۳ rtb.medu.ir است. این نشانی آدرس تنها درگاه رسمی سایت رتبه بندی معلمان و فرهنگیان آموزش و پرورش می باشد. در این مقاله لینک ورود به سامانه جدید رتبه بندی معلمان و نومعلمان و راهنمای نحوه بارگذاری مدارک را در اختیار معلمان کل مدارس کشور قرار داده ایم.


آموزش و پرورش


ورود به سایت رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

rtb.medu.ir آدرس جدید سامانه رتبه بندی معلمان در سال 1403 است. سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: این سامانه زیر ساخت مناسب برای ورود کاربران در سراسر کشور را دارد.فیلم آموزش استفاده از سایت رتبه بندی معلمان

فیلم آموزش استفاده از سایت رتبه بندی معلمان را به دقت مشاهده کرده و برای همکاران خود ارسال کنید:اخبار:

 • به اطلاع میرساند در خصوص تکمیل فرایند رتبه بندی معلمان و اجرای ماده ۵ آئین نامه رتبه بندی ، ضروری است با عنایت به موارد ذیل در اسرع وقت اطلاع رسانی دقیق به همه ذینفعان انجام شود.
 • 🔹برای مشمولانی که در مرحله اول ارزیابی نخست حداقل امتیاز لازم برای رتبه آموزشیار معلم را کسب نکرده اند از فروردین ۱۴۰۳ فرصت بارگذاری مدارک و ارزیابی مجدد فراهم خواهد شد. در مرحله ارزیابی مجدد تمامی مستندات و اطلاعات ارائه شده تا پایان اسفندماه۱۴۰۲ ملاک عمل می باشد. با عنایت به لزوم اطلاع رسانی کامل و جامع در این خصوص اقدام لازم مورد انتظار است.
 • 🔹سایت رتبه بندی در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ جهت بارگذاری مدارک باز خواهدشد.

rtb.medu.ir

💢 rtb.medu.ir آدرس جدید سامانه رتبه بندی معلمان در سال 1403 است. آدرس جدید سامانه رتبه بندی و نحوه بارگذاری مدارک به اطلاع فرهنگیان گرامی در سراسر کشور می رسد.

👤رییس دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش:

 • ▫️ تنها آدرس سامانه بارگذاری مدارک رتبه بندی RTB.medu.ir آر تی بی است.
 • ▫️ همکاران می‌توانند با نام کاربری و رمز عبوری که در سامانه رتبه بندی که داشتند، وارد شوند گفت: اگر کلمه عبور را فراموش کرده باشند، دو قابلیت برای بازیابی رمز عبور پیش، بینی شده است.

آدرس سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir است وتنها آدرس سامانه رتبه بندی معلمان می باشد.


نحوه اعتراض به رتبه بندی معلمان

می توان از طریق سایت مای مدیو اعتراض به رتبه بندی معلمان را ثبت کرد. آدرس سایت مای مدیو برای اعتراض به رتبه بندی معلمان my.medu,ir است:

 • سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همکاران می‌توانند با نام کاربری و رمز عبوری که در سامانه پروفایل داشتند وارد شوند گفت: اگر کلمه عبور را فراموش کرده باشند، دو قابلیت برای بازیابی رمز عبور پیش‌بینی شده است.
 • وی افزود: فرم‌ها و موارد دیگر در سامانه طرح‌ریزی شده و سعی کردیم محیط کاربری ساده‌ای داشته باشد. به زودی فیلم آموزشی راهنما نیز بارگذاری و منتشر می‌شود.
 • سیاح در پاسخ به اینکه در صورت بروز مشکل، کدام بخش وزارتخانه پاسخ‌گو است و فرهنگیان باید با چه شماره‌ای تماس بگیرند، گفت: تمام مناطق آموزش و پرورش موظف شده‌اند میزکار رتبه‌بندی داشته باشند. امروز اطلاعیه‌ای از سوی امور اداری یا مرکز سنجش منتشر و شماره تماس و نحوه پشتیبانی قید خواهد شد تا همکاران بتوانند پیگیری کنند.
 • لازم به ذکر است که صادق ستاری‌فرد، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش نیز در این باره گفته است که معلمان براساس برنامه زمان‌بندی شده و مبتنی بر شماره ملی خود می‌توانند مدارک و مستندات خود را در این سامانه بارگذاری کنند تا بر اساس آن، نظام رتبه‌بندی و شایستگی و صلاحیت آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد و در بازه زمانی یک ماهه اقدامات لازم انجام شود.
 • به گفته وی و براساس هماهنگی وزارتخانه با سازمان برنامه و بودجه، تلاش بر این است که بخشی از مطالبات فرهنگیان درخصوص موضوع رتبه‌بندی به صورت علی‌الحساب در اختیار فرهنگیان قرار داده شود تا از ماه‌های آینده و با صدور احکام بتوان نسبت به اجرای تمام و کمال نظام رتبه‌بندی اقدام کرد.

فعال شدن سامانه رتبه‌ بندی برای نومعلمان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره اعمال رتبه بندی نومعلمان گفت: سامانه rtb.medu.ir برای بارگذاری مدارک و مستندات معلمان جدید قابل دسترسی است.

پیش‌تر نیز معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری خود از رتبه‌بندی نومعلمان تا قبل از پایان سال جاری خبر داد و گفت: نومعلمانی که بعد از ابلاغ قانون، استخدام شدند، مشمول رتبه بندی می‌شوند.

با تصویب هیئت ممیزه به این جمع بندی رسیدیم و سامانه برایشان باز و احکامشان صادر می‌شود. یکی از دغدغه هایشان همین بود و صدور احکامشان بر اساس رتبه بندی انجام می‌شود و در دستورکار است. تا قبل از پایان سال احکام شان را صادر می‌کنیم.

اخبار رتبه بندی معلمان 

اخبار رتبه بندی معلمان:

مذاکره با سازمان برنامه‌وبودجه برای اضافه پرداخت‌های رتبه‌بندی به‌صورت علی‌الحساب

 • با سازمان برنامه‌وبودجه مذاکراتی صورت گرفته است تا بخشی از اضافه پرداخت‌های ناشی از رتبه‌بندی تا زمانی که رتبه‌های معلمان به‌طور کامل مشخص شود به‌صورت علی‌الحساب به معلمان پرداخت شود.
 • وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برخی از تأخیرهایی که در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان به وجود آمد به دلیل این بود که تعدادی از فرهنگیان شامل این قانون نمی‌شدند که با اصلاحاتی که در قانون صورت گرفت و رفت‌وبرگشت‌هایی که پیدا کرد، آنان نیز مشمول این قانون شدند و در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار نفر از معلمان، مشمول قانون رتبه‌بندی فرهنگیان خواهند شد.
 • وی به اقدامات تحولی در یک سال گذشته در وزارت آموزش و پرورش، اشاره و عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید سیاست‌ها و برنامه‌های خود را بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کند. یکی از اولویت‌های رهبر معظم انقلاب اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، لذا یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بود و اولین اقدام تحولی ایجاد تحول در مرکز ثقل آموزش و پرورش یعنی تربیت‌معلم

آموزش و پرورش اخیراً آیین‌نامه نظام رتبه‌ بندی معلمان را تدوین کرده است.

طرح رتبه‌بندی معلمان یکی از همان طرح‌های بلاتکلیف‌مانده و پربحث در نظام تعلیم و تربیت است که هرچند در سند بالادستی آموزش و پرورش یعنی سند تحول بنیادین در مورد آن صحبت شده است اما از طرح موضوع تا اجرا، مسیری ۱۰ساله طی شد تا رتبه‌بندی معلمان بعد از توقف در ایستگاه‌های پاستور و بهارستان سرانجام برای معلمان به سرانجام برسد و آن‌طور که شواهد و اظهارات مسئولان آموزش و پرورش نشان می‌دهد  قابلیت اجرا دارد.

طرحی که بعد از کش‌وقوس فراوان میان شورای نگهبان و مجلس، سرانجام در اسفند ماه تصویب و به قانون تبدیل شد، بر این اساس ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری این قانون را برای اجرایی شدن به وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد؛ وزارت آموزش و پرورش هم موظف است ضمن تدوین آیین‌نامه اجرایی این قانون، آن را به مرحله اجرا درآورد.

آموزش و پرورش اخیراً آیین‌نامه نظام رتبه‌بندی فرهنگیان را تدوین کرده است و عباس نجار سرپرست مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری این وزارتخانه مدعی شد: در تدوین آیین‌نامه مشارکت نمایندگان و معلمان را داشتیم.

ملاک‌های اصلی در رتبه‌ بندی معلمان

آن‌طور که آیین‌نامه تدوین‌شده آموزش و پرورش نشان می‌دهد، معیارهای عمومی نظیر داشتن روحیه جهادی و تحول‌گرایی، رعایت حجاب و پوشش اسلامی، انگیزه معلمی، رفتار احترام‌آمیز با دانش‌آموزان و اولیا، تعهد سازمانی و… با ۳۰۰ امتیاز تأثیر بسزایی در افزایش رتبه معلمان دارد، بعد از آن هم شایستگی‌های تخصصی همچون مدرک تحصیلی با حداکثر ۷۵ امتیاز، پژوهش‌های مرتبط با بهبود عملکرد با حداکثر امتیاز ۳۰، تألیف کتاب و مقاله با حداکثر امتیاز ۲۰ و… قرار می‌گیرد.

با وجود تمام بحث و بررسی‌هایی که بر سر نحوه، زمان و چگونگی اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان وجود داشت، نسخه نهایی از آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان عوامل مؤثر در این کار را شامل شایستگی عمومی، تخصصی، حرفه‌ای و تجربه در نظر گرفته است.

هر رتبه معلمان چه امتیازی نیاز دارد؟

با این ملاک‌ها سرانجام معلمان در ۵ گروه آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم طبقه‌بندی می‌شوند که برای دستیابی به هر کدام از این رتبه‌ها به‌جز آموزشیار معلم که تا ۵۰۰ امتیاز را شامل می‌شود برای سایر رتبه‌ها به‌ترتیب حداقل ۵۰۰، ۶۰۰، ۷۵۰ و ۹۰۰ امتیاز ضرورت دارد.

ورود به سایت سامانه رتبه بندی معلمان - rtb.medu.ir 2

البته وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به طراحی و استقرار سامانه رتبه‌بندی برای دریافت مدارک و مستندات معلمان هم اقدام کند و داده‌های دریافت‌شده در این سامانه به‌طور شفاف قابل رصد باشد.

مسیر معکوس رتبه‌ بندی معلمان

با توجه به قوانین وضع‌شده برای قانون رتبه‌بندی معلمان، معلمانی که امتیازات لازم برای ارتقا به یکی از رتبه‌های موضوع این قانون را کسب کرده‌اند، هر سه سال یک‌بار دوباره طبق ضوابط این آیین‌نامه اجرایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و اگر امتیاز لازم را برای حفظ رتبه کسب نکنند، به رتبه پایین‌تر تنزل خواهند کرد و به‌دنبال این موضوع موظف به گذراندن دوره بازآموزی در دانشگاه‌های وابسته به آموزش و پرورش می‌شوند و اگر این مورد برای بار دوم تکرار شود، معلم از رسته آموزشی و فرهنگی خارج خواهد شد.

علاوه بر این موضوع به‌طور کلی اجرای نظام رتبه‌بندی دو سال بعد از اجرا مبتنی بر اهداف سند تحول بنیادین و تأثیر بر کیفیت نظام تعلیم و تربیت مورد بررسی و در صورت نیاز بازنگری می‌شود.

ورود به سایت سامانه رتبه بندی معلمان - rtb.medu.ir 3 تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

راهنمای تلفنی برای بارگذاری مدارک در سامانه رتبه بندی معلمان

معلمان سراسر کشور می توانند برای استفاده از خدمات راهنمایی تلفنی برای بارگذاری مدارک در سامانه رتبه بندی معلمان با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور از ساعت 8 صبح تا 12 شب امکانپذیر است.

وزارت آموزش و پرورش ارائه خدمات رتبه بندی معلمان را از طریق سامانه rtb.medu.ir انجام می دهد تا از تشکیل پرونده‌های کاغذی و پر هزینه جلوگیری نماید. از این پس سایت رتبه بندی معلمان و فرهنگیان به نشانی ،rtb.medu.irاست.

سامانه رتبه بندی معلمان


ورود به سایت سامانه رتبه بندی معلمان - rtb.medu.ir 4

تنها سامانه رسمی رتبه بندی معلمان و فرهنگیان به نشانی rtb.medu.ir است. وزارت آموزش و پرورش سامانه رتبه بندی معلمان را فعال کرد…

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سامانه رتبه بندی معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 11 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس دوشنبه , 19 سپتامبر 2022 - 1:14

آیا از معوقه های فرهنگیان باز هم پرداخت خواهد شد یا با اون مبلغ واریزی پرداخت معوقه تموم شد

فرهنگی سه‌شنبه , 13 سپتامبر 2022 - 23:55

خواهشا لطف کنین جلوی سایت رتبه بندی رو با اطلاع رسانی قبل در سایت چند روز باز کنین البته برا اونایی که اطلاعات رو ثبت وتایید نهایی کردن چون من موقع ثبت اطلاعات در سایت رتبه بندی کرونا گرفته بودم شرایطم برا کافینت رفتن اینا مساعد نبود وحتی در خونه هم بعلت بیماری توان ثبت مدارکم رو نداشتم با راهنمایی جزئی خودم دخترم مدارکم رو ثبت کرده و لی ناقشثبت کرده و تایید نهایی کرده وقدری از اطلاعاتم در یکی دو بند ناقص یا بدون اطلاعات مونده واین به ضرر من خواهد بود لطف کنین خواهشا جلوی سایت رو دوباره باز کنین تا من بتوانم اطلاعات بندها رو کامل کنم واز امتیازش محروم نشم

زینب اسمعیلی شنبه , 10 سپتامبر 2022 - 21:01

با سلام واحترام
1- دربخش ارائه مقالات چاپ شده ، که بیشتر مربوط یه مدارک ارشد ودکترا می باشدکه نوسط هیات ممیزی به چاپ می رسذ اما چه بسیار فراخوان وجشنواره هایی که مرتبط با مسائل حوزه آموزش وپرورش هر ساله برگزار گردیده است و مقالات مهمی که ارائه شده ومشکل گشای بسیاری از معضلات ومشکلات در حیطه های مرتبط با آموزش وپرورش بوده است وپس از ارائه وداوری نیز حائز رتبه های کشوری گردیده است اما نیازی به چاپ نبوده است آیا این مقالات مهم که مدارک وگواهی های آن ها موجود هست هیچ جایگاهی در رتبه بندی همکار که چندین ماه روی آن هاوقت گذاشته ندارد.حداقل این مقالات ارائه شده وحائز رتبه در بحش مقالات قابل پذیرش یاشد.
2- درس پژوهی همان الگوهای برتر ونوین تدریس می باشد که به صورت گروهی اجرا می گردد پس بهتر هست الگوهای برتر تدریس در قسمت درس پژوهی به آن اشاره ودیده شود
3- در سرفصل تجربه (تدریس به همکاران) مدرس امتیاز دارد آیا مدیر دوره که برگزاری ومهیا نمودن امکانات وشرایط کلاس و…را بر عهده دارد در این بخش امتیازی ندارد؟
4- داوری وارزیابی مسابقات وجشنواره ها که نیاز به تبحر ومهارت ودقت زیاددارد ووقت زیادی را از همکاران می گیرد وهیچ حق وحقوقی به همکار داده نمی شود کاش در قسمت مدرسی با جایی دیگر این مورد دیده می شد

ضغری نوراللهی شنبه , 10 سپتامبر 2022 - 2:04

بنده ضغری نوراللهی فرهنگی هستم با هیجده سال واندی سابقه موقع ثبت مدارک رتبه بندی کرونا گرفته بودم شرایطم برا کافینت رفتن اینا مساعد نبود قدری از مدارکمو خودم ثبت کردم بقیه رو بعلت خوب نبودن وضعم به دخترم سپردم تکمیل کنه در برخی بندها مدارکمو ثبت نکرده وتایید نهایی کرده مدارکم ناقص هستش خواهشا جلوی سایت رو باز کنین تا مدارک مونده ی خود رو ثبت کنیم

ضغری نوراللهی چهارشنبه , 7 سپتامبر 2022 - 18:38

بنده صغری موراللهی از استان آذربایجان شرقی با هیجد سال واندی سابقه خدمت موقع ثبت مدارک رتبه بندی کرونا گرفته بودم وشرایط کافینت رفتن اینا رو نداشتم و وضعم خوب بنود بعد قدری ثبت مدارک بعلت ناخوشی دخترمو راهنمایبکردم اون هم مدارکمو ناقص ثبت کرده و تایید نهایی کرده وامان ویرایش اینا هم نیس ومدارکم در یکی دو بند ثبت نشده د خواهشا در صورت امکان جلوی سایت رو باز کنید تا مدارک مونه خودمونو ثبت کنیم و و از امتیازش محروم نشیم

نصب اپ دانش آموزی