جهت مشاوره در زمینه استفاده از کارتابل وزارت آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 49073

kemt.medu.ir | ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش

کارتابل استعلام گیرندگان وزارت آموزش و پرورش

سامانه تاییدیه تحصیلی- کارتابل وزارت آموزش و پرورش

kemt.medu.ir آدرس سایت کارتابل وزارت آموزش و پروش است. در این مقاله علاوه بر ارائه راهنمای تصویری، لینک ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم.

آموزش و پرورش


ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش

می توانید برای ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش روی لینک زیر کلیک کنید. قبل از ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش حتما فیلتر شکن خود را خاموش کنید:

** این سامانه با هدف ارائه مستقیم تاییدیه تحصیلی از آموزش و پرورش به دانشگاه یا سازمان استعلام گیرنده در حال فعالیت است و تاییدیه هایی که توسط آموزش و پرورش تایید شده از طریق سامانه تاییدیه تحصیلی ثبت شده نمایش می دهد.

** در سامانه کارتابل وزارت آموزش و پروش متقاضیان تاییدیه مدارک با درج مشخصات فردی و مشخصات مدرک تحصیلی خود از منطقه آموزش و پرورش صادر کننده مدرک، برای دانشگاه یا هر سازمان استعلام گیرنده تقاضای استعلام مدرک تحصیلی نمایند.
پس از انجام مراحل ثبت درخواست، شماره پیگیری صادر می شود که به صورت پیامک برای موبایل متقاضی ارسال می شود. متقاضی می تواند از طریق گزینه پیگیری تاییدیه تحصیلی آخرین وضعیت درخواست خود را مشاهده کند.
این درخواست در مناطق آموزش و پرورش بررسی می شود و در صورت وجود و صحت مدرک تحصیلی متقاضی، بر اساس مدارک و مستندات موجود در آموزش و پرورش گواهی تاییدیه مدرک تحصیلی مورد نظر را صادر می نماید. این تاییدیه مدرک به صورت الکترونیک برای استعلام گیرنده ارسال می شود.
مدارک موجود شامل دو مدرک تاییدیه تحصیلی و سوابق فارغ التحصیلی(ریز نمرات و محلهای تحصیل) است که برای ثبت نام در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و کلیه سازمانهای استعلام گیرنده صادر می شود و مبلغ دریافتی از متقاضی برای هر مدرک بیست دو هزار صد و ده تومان است.

نام کاربری و رمز عبور کارتابل آموزش و پرورش

** دانشگاه یا سازمان استعلام گیرنده برای دریافت نام کاربری و رمز عبور کارتابل آموزش و پرورش، لازم است از طریق ستاد مرکزی و معرفی نماینده خود، با مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به آدرس تهران خیابان طالقانی – خیابان ایرانشهر – مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش مکاتبه کنند.


بیشتر بدانید:

سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش – emt.medu.irنحوه ورود به کارتابل آموزش و پرورش

** بعد از ورود به کارتابل آموزش و پرورش از دو طریق می توان برای گرفتن تاییدیه تحصیلی استفاده کرد:

 1. سازمانهایی که دسترسی به کارتابل دارند، میتوانند با استفاده از گزینه « ورود به کارتابل استعلام گیرندگان » وارد کارتابل شده و تاییدیه های تحصیلی مورد نظر خود را دریافت کنند.
 2. سازمانها و شرکتهایی که کارتابل ندارند، میتوانند با استفاده از گزینه « استعلام مدرک تحصیلی برای شرکتها » و وارد کردن شناسه ملی شرکت ،کد ملی متقاضی و کد رهگیری تاییدیه تحصیلی، استعلام تاییدیه تحصیلی مورد نظر خود را انجام دهند و از وجود مدرک تحصیلی در آموزش و پرورش اطمینان حاصل کنند.

بیشتر بدانید:

دریافت تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکاننحوه استعلام تاییدیه تحصیلی سازمان هایی که به کارتابل دسترسی دارند

نحوه استعلام تاییدیه تحصیلی برای سازمان هایی که به کارتابل دسترسی دارند، به شرح زیر است:

بسیاری از دانشگاه ها، سازمان ها و موسسات با هدف بررسی مدارک تحصیلی و صحت سنجی مدارک، برای طراحی و ایجاد کارتابل در سامانه استعلام مدرک تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش اقدام نموده اند.

سازمانهایی که دسترسی به کارتابل دارند، میتوانند با استفاده از گزینه « ورود به کارتابل استعلام گیرندگان » وارد کارتابل شده و تاییدیه های تحصیلی مورد نظر خود را دریافت کنند. این گروه از شرکت ها برای استعلام صحت وجود مدارک افراد در سامانه آموزش و پرورش لازم است می توانند به ترتیب زیر اقدام کنند:

 1. ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش یا همان سامانه استعلام مدرک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس kemt.medu.ir
 2. انتخاب گزینه “ورود به کارتابل استعلام گیرندگان” از انتهای صفحه یا لینک مشخص شده در متن
 3. وارد کردن اطلاعات خواسته شده
 4. مشاهده صحت وجود مدرک تحصیلی در آموزش و پرورش

کارتابل استعلام گیرندگان آموزش و پرورش

ورود به کارتابل استعلام گیرندگان

kemt.medu.ir | ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش 2


نحوه استعلام تاییدیه تحصیلی برای سازمان ها و شرکت هایی که کارتابل ندارند

سازمانها و شرکتهایی که کارتابل ندارند، میتوانند با استفاده از گزینه « استعلام مدرک تحصیلی برای شرکتها » و وارد کردن شناسه ملی شرکت ،کد ملی متقاضی و کد رهگیری تاییدیه تحصیلی، استعلام تاییدیه تحصیلی مورد نظر خود را انجام دهند و از وجود مدرک تحصیلی در آموزش و پرورش اطمینان حاصل کنند.

برای ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش و دریافت تاییدیه تحصیلی می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و با وارد کردن اطلاعات درخواستی شامل موارد زیر وارد کارتابل شوید:

 • کد ملی/ کد دانش آموزی اتباع
 • کد پیگیری
 • شناسه ملی شرکت ثبت شده توسط متقاضی
 • شماره موبایل استعلام گیرنده

کارتابل استعلام مدرک تحصیلی برای شرکت ها

ورود به کارتابل استعلام مدرک تحصیلی برای شرکتها 

kemt.medu.ir | ورود به کارتابل وزارت آموزش و پرورش 2


بیشتر بدانید:

استعلام مدرک تحصیلی با کد ملی


مزایای استفاده از کارتابل وزارت آموزش و پرورش – kemt.medu.ir

مزایای استفاده از کارتابل وزارت آموزش و پرورش که یک سامانه آنلاین است به شرح زیر می باشد:

 • نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا مکان خاصی نیست و خدمت گیرنده می تواند از هر مکانی از طریق تلفن، تلویزیون هوشمند و یا رایانه متصل به اینترنت درخواست خود را ثبت کند.
 • تمام مدارک آموزش و پرورش از تمام دوره‌های تحصیلی از سال ۱۳۰۰ تا کنون قابل استعلام است.
 •  مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش پیشتر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: متقاضیان تأییدیه مدارک تحصیلی از مراجعه مکرر به دفاتر پیشخوان دولت خودداری کنند. با توجه به لزوم ثبت درخواست صدور تأییدیه مدارک تحصیلی توسط متقاضیان در سامانه emt.medu.ir و دریافت پاسخ استعلام به‌وسیله دستگاه‌ها از طریق سامانه kemt.medu.ir، (متعلق به وزارت آموزش‌وپرورش) به اطلاع می‌رساند، متقاضیان از مراجعه در این خصوص به دفاتر پیشخوان دولت خودداری کنند. دستیابی سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها به سامانه kemt.medu.ir پس از مکاتبه و هماهنگی با مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش امکان‌پذیر است.
 • برخی از متقاضیان تاییدیه مدارک تحصیلی در روزهای اخیر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده بودند. وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد سازمان ها پس از هماهنگی با مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش می توانند به مدارک دستیابی داشته باشند.
 • پیشتر مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از راه‌اندازی سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش برای استفاده دانشجویان در فرایند ثبت‌نام در دانشگاه‌ها خبر داده بود.
 • بر این اساس نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه های کشور به عنوان استعلام کننده تاییدیه تحصیلی می توانند خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت (GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت (PGSB) دریافت کنند یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر اینترنت اقدام کنند.
 • همچنین اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند.
 • اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می تواند پس از مراجعه به آدرس kemt.medu.ir وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت کنند.
به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه استفاده از کارتابل وزارت آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی