جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 44192

افزایش حداقل دریافتی معلمان در سال 1403

افزایش حقوق معلمان مدارس در سال 99-1400

افزایش حداقل دریافتی معلمان در سال 1403 مشخص شد. حاجی بابایی «رقم ریالی» «افزایش حقوق فرهنگیان و کارمندان دولت» در سال 1403 را با اعمال فوق العاده خاص حقوقی اعلام کرد. حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ گفت برقراری سه هزار امتیاز حقوقی در قالب فوق العاده خاص، مشمول سه میلیون نفر از کارکنان شاغل دولت خواهد شد؛ به همین دلیل با توجه به حکم، حق شغل و شاغل، حدود ۲ میلیون تومان در سال آینده به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.

 • حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با صدا و سیما، با اشاره به مصوبات مجلس برای پرداخت وام ازدواج در سال ۱۴۰۳، گفت: نمایندگان در لایحه بودجه سال آینده همچون امسال، مصوب کردند که بر اساس آن افرادی که زیر ۲۵ سال هستند، ۳۵۰ میلیون و مابقی هم ۳۰۰ میلیون وام ازدواج دریافت کنند. همچنین نمایندگان مصوب کردند تا در سال آینده به نحوی وام ازدواج را به متقاضیان پرداخت شود که تا پایان سال ۴۰ هزار متقاضی بیشتر باقی نماند، این اقدام برای نخستین بار و به منظور عمل به مصوبات مجلس از سوی بانک‌ها انجام شد.
 • وی همچنین با اشاره به تعیین فوق العاده خاص حقوقی برای کارکنان دولت، افزود: نمایندگان در جلسه علنی امروز مصوب کردند که حقوق کارمندان در سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، این در حالی است که دولت در این بخش پیش بینی افزایش حقوق ۱۸ درصدی را در لایحه در نظر گرفته بود. همچنین مجلس مصوب کرد که سال آینده حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان پرداخت نشود.
 •  رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ اضافه کرد: مجلس پیرو مصوباتی حقوقی خود، فوق العاده خاصی را برای ۳ میلیون نفر از شاغلان و کارمندان در نظر گرفت، براساس برقراری این فوق العاده خاص حقوقی، ۳ هزار امتیاز در حکم حقوقی شاغلان و کارمندان اعمال می‌شود.وی گفت: به موجب این مصوبه اگر فردی ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کرد، در صورت اجرای این مصوبه، حقوق آن فرد ۴۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. این مصوبه به نوعی کمک به حقوق‌های پایین بوده تا عدالت اجتماعی در حقوق را ساری و جاری کند. البته این مصوبه به معنای این نیست که به حقوق‌های بالا، منابعی اضافه نمی‌شود، به همه حقوق‌ها منابعی اضافه میشود، اما متناسب با حقوق افراد، بر این اساس درصد‌ها متفاوت است و هرچه حقوق‌ها بالاتر می‌رود، درصد کاهش پیدا می‌کند.
 • حاجی بابایی تصریح کرد: برقراری ۳ هزار امتیاز حقوقی در قالب فوق العاده خاص، مشمول ۳ میلیون کارمندان شاغل در دولت خواهد شد؛ از این رو با توجه به حکم، حق شغل و شاغل، حدود ۲ میلیون تومان در سال آینده به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.
 • وی همچنین درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده گفت: بازنشستگان هم در سال آینده ۴۰ درصد از ۹۰ درصد مابه التفاوت رقم مذکور را دریافت می‌کنند. بازنشستگان در سال آینده مشمول ۲۰ درصد حقوق سالیانه، مابه التفاوت حقوق در قالب همسان سازی و مابه التفاوت فوق العاده خاص شاغلان خواهند شد؛ بنابراین سال آینده سال حقوقی خوبی برای ۲ میلیون ۶۰۰ بازنشسته در کشور است.
  رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ ادامه داد: حقوق مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی در سال آینده  هم با ۳۰ درصد افزایش همراه است.

افزایش حداقل دریافتی معلمان با فوق العاده ویژه

فوق العاده ویژه فرهنگیان و معلمان برای سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

فوق العاده ویژه درصدی از فوق العاده های مستمر حکم است .از طرفی فوق العاده رتبه بندی هم یک فوق العاده مستمر است که مشمول کسورات بازنشستگی بوده و در حقوق بازنشستگی تاثیر دارد .

بنابراین باید فوق العاده رتبه بندی در محاسبه فوق العاده ویژه نیز تاثیر بگذارد و یکی از ملاک های محاسبه فوق العاده ویژه برای فرهنگیان باشد ( همانگونه که فوق العاده خاص هیات علمی در محاسبه فوق العاده ویژه آنان تاثیر گذار است )

 فعلا درصدها برای افزایش حداقل دریافتی معلمان با فوق العاده ویژه به صورت ذیل است:

 • ۱۸٪ : برای رتبه ۱
 • ۱۹٪ : برای رتبه ۲
 • ۲۴٪ : بزای رتبه ۳
 • ۲۶٪ برای رتبه ۴
 • ۲۷٪ : برای رتبه ۵

** بنابراین در صورت ساماندهی فوق العاده ویژه ۵۰ درصد, میزان افزایش برای رتبه های مختلف به شرح ذیل خواهد بود:

( در اینجا ، رتبه های اداری منظور است نه قانون رتبه بندی)

 • ۱۲٪ قبلی +۳۸ درصد جدید : برای مقدماتی اداری
 • ۱۸٪ قبلی +۳۲ درصد جدید : برای رتبه ۱
 • ۱۹٪ قبلی +۳۱ درصد جدید : برای رتبه ۲
 • ۲۴٪ قبلی +۲۶ درصد جدید : بزای رتبه ۳
 • ۲۶٪ قبلی +۲۴ درصد جدید : برای رتبه ۴
 • ۲۷٪ قبلی +۲۳ درصد جدید : برای رتبه ۵

اخبار قبلی:

میزان افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۲

میزان افزایش حقوق معلمان در سال ۱۴۰۲ مشخص شد. حداقل دریافتی معلمان، 20 درصد افزایش یافت. سخنگوی اقتصادی دولت از موافقت هیأت وزیران با میانگین رشد ۲۰ درصدی برای افزایش حداقل دریافتی معلمان در سال 1402 خبر داد. حقوق و دستمزد کارکنان دولت برای سال ۱۴۰۲ افزایش یافت.

سخنگوی اقتصادی دولت از موافقت دولت با افزایش میانگین ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 • ایشان در نشست خبری اظهار کرد: در تمام یک سال گذشته مهم‌ترین رویکرد اقتصادی دولت سیزدهم برگرداندن ریل اقتصاد به مسیر انضباط بخشی در سیاست‌های مالی و پولی با هدف مدیریت بی ثباتی‌های اقتصاد کلان بوده است.
 • سخنگوی اقتصادی دولت افزود: بی انضباطی‌های پولی و مالی در چندین سال گذشته و رهاشدگی‌ها موجب شده بود موتورهای خلق تورم در عرصه پولی و بانکی شکور و بی انصلاطی های مالی دولت فعال شده بود.
 • وی اضافه کرد: انضباط بخشی به این وضعیت نیازمند ایجاد تحول در فرایندهای گذشته بود که یکی از راه‌های انصباط بخشی تکیه بر منابع پایدار بود.
 • به گفته وزیر اقتصاد، در ۸ ماهه امسال ۸۰.۵ درصد منابع عمومی بودجه امسال محقق شده است و نسبت به تحقق منابع عمومی در سال گذشته ۵۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.
 • وزیر اقتصاد ادامه داد: میزان استفاده از تنخواه بودجه کمتر از ۸ هزار میلیارد تومان بوده که کاهش ۸۰ درصدی نیست به سال قبل دارد.
 • وی افزود: سقف منابع عمومی بودجه دولت تا سقف ۲ هزار همت افزایش می‌یابد که ناشی از شفاف سازی بودجه است و مواردی است که در سالهای گذشته در بودجه عمومی ذکر نمی‌شد اما در واقع جزئی از بودجه عمومی بود.
 • سخنگوی دولت گفت: هیأت وزیران با میانگین رشد ۲۰ درصد حقوق و دستمزد کارکنان دولت برای سال ۱۴۰۲ موافقت کرد.
 • وی افزود: در واقع برای کارکنانی که حقوق کمتری می‌گیرند بالاتر از ۲۰ درصد و کارکنانی که حقوق بیشتری می‌گیرند کمتر از ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت که البته عدد نهایی با تصویب در مجلس مشخص می‌شود.


فرهنگیان بیشتر بدانند:

تاثیر سابقه کار در رتبه بندی معلمان



میزان دقیق افزایش حقوق معلمان در سال 1402

میزان دقیق افزایش حقوق معلمان در سال 1402، 20 درصد است. لازم به ذکر است که  میزان دریافتی معلمان یکسان نیست و رتبه بندی، تاثیر مستقیم بر حقوق دریافتی معلمان دارد.



فرهنگیان بیشتر بدانند:

صدور احکام رتبه بندی معلمان و فرهنگیان برای افزایش حقوق



مشاوره انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

فرهنگیان گرامی در سراسر کشور می توانند برای مشاوره ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و اطلاع از قوانین جدید رتبه بندی معلمان برای اعطای حقوق، با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرند.


به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 2 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی