کد خبر : 56408
- بازدید

کدام معدل در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر دارد؟


جهت مشاوره در زمینه ترمیم معدل کنکور

کدام معدل در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر دارد

در این مقاله پاسخ این سوالات را می خوانید که کدام معدل در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر دارد آیا معدل نوبت اول در کنکور تاثیر دارد، آیا معدل دهم و یازدهم در کنکور موثر است؟ پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود درمورد تاثیر نمرات مدرسه در رتبه کنکور را بدانید:


میزان تاثیر معدل نوبت اول در کنکور 

توجه اگر می خواهید بدانید که کدام معدل در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر دارد و میزان تاثیر معدل نوبت اول در کنکور چقدر است، باید بگوییم که در حال حاضر، فقط معدل کتبی فقط بر اساس نمرات امتحانات نوبت دوم نهایی پایه دوازدهم (سال آخر دبیرستان) محاسبه می شود. این نمرات مدرسه، به طور مستقیم در رتبه کنکور تاثیر دارد.

آیا معدل دهم و یازدهم در کنکور تاثیر دارد؟ 

اگر امتحانات دهم و یازدهم یا تعدادی از دروس به صورت هماهنگ کشوری، برگزار شود، نمرات دروس نهایی می تواند در کنکور تاثیر داشته باشد. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله زیر را در مورد امتحانات نهایی دهم و یازدهم مطالعه کنید:


داوطلبان کنکور بدانند:

 امتحانات نهایی خرداد پایه دهم و یازدهم دوازدهم توجهمعدل دیپلم بر اساس نمرات سال‌های دهم و یازدهم و دوازدهم و حتی با احتساب نمرات مستمر محاسبه می‌شود که تاثیری در کنکور ندارد.

توجه معدل کل دیپلم که شامل نمرات همه دروس (حتی دروسی که در کنکور از آنها سوال مطرح نمی شود)  است و همچنین نمرات مستمر و نمرات نیمسال اول نیز در آن لحاظ می گردد اما این نمرات در کنکور تاثیر ندارند.

توجه برای اینکه بدانید کدام معدل در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر دارد، باید بگوییم معدل کل یا معدل دیپلم، هیچ تاثیری در رتبه و تراز کنکور ندارد و فقط معدل کتبی امتحانات نهایی پایه دوازدهم در کنکور اثرگذار است.

توجه البته، بعضی از دانشگاه های دارای شرایط خاص، نظیر دانشگاه فرهنگیان، بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور در مرحله مصاحبه حضوری، به معدل کل اهمیت بیشتری می دهند و شرط قبولی داشتن حداقل معدل کل تعیین شده است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را در مورد شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان، مطالعه کنید:


بیشتر بدانید:

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان کدام معدل در کنکور تاثیر دارد؟

توجه در پاسخ به این سوال که کدام معدل در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر دارد، باید بگوییم، فقط معدل امتحانات پایانی که به صورت نهایی (سراسری کشوری) برگزار شده است در کنکور تاثیرگذار است. به این ترتیب برای داوطلبان نظام قدیم کنکور تاثیر نمرات امتحانات نهایی سال سوم و پیش دانشگاهی و برای فارغ التحصیلان نظام جدید، فقط تاثیر نمرات امتحانات نهایی سال دوازدهم در کنکور تاثیر دارد. اگر امتحانات پایه دهم و یازدهم نیز مانند سال دوازدهم به صورت نهایی در سراسر کشور برگزار شود، می تواند در کنکور موثر باشد.


ایا نمره مستمر در امتحان نهایی دوازدهم تاثیر دارد؟

توجه نمره مستمر در معدل دیپلم تاثیر دارد اما در معدل نهایی و کنکور تاثیرگذار نیست.بیشتر بدانید

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ چقدر خواهد بود؟

توجه میزان تاثیر معدل در کنکور سال های 1402 تا 1406 به شرح جدول زیر است:

میران تاثیر سوابق تحصیلی/ کدام معدل در کنکور 1402 تاثیر دارد

تاثیر امتحانات شبه نهایی دوازدهم در کنکور

توجه برای نخستین بار از سال 1401، امتحانات شبه نهایی دوازدهم برگزار شد. باید بگوییم که این امتحانات در رتبه کنکور موثر نیست. اما به آمادگی دانش آموزان برای حضور در امتحان نهایی خرداد، کمک می کند.


آیا نمره مستمر در امتحان نهایی دوازدهم تاثیر دارد؟

توجه نمره مستمر نیر در معدل دیپلم تاثیر دارد اما در معدل نهایی و رتبه کنکور تاثیرگذار نیست.داوطلبان کنکور بدانند:

 زمان و نحوه ترمیم معدل برای کنکورمشاوره تلفنی ترمیم معدل کنکور

توجه با توجه به تاثیر مثبت معدل در کنکور، به داوطلبان کنکور پیشنهاد می کنیم برای بالابردن معدل موثر در کنکور، از راهنمایی مشاور تحصیلی، به صورت تلفنی استفاده کنند. می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با سامانه مشاوره کنکور تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره ده رقمی 9099071613


جهت مشاوره در زمینه ترمیم معدل کنکور
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3755
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

30 + = 33

نصب اپ دانش آموزی
راهنمای مای مدیو