کد خبر : 49304
- بازدید

کارنامه سبز کنکور ۱۴۰۱


جهت مشاوره در زمینه دریافت کارنامه سبز کنکور

در این مقاله می خوانید کارنامه سبز کنکور 1401 چیست و چه کاربردی دارد. کارنامه سبز کنکور یا همان کارنامه نهایی کنکور سراسری که بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری به عنوان نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر می شود، همان جعبه سیاه انتخاب رشته شماست که تمامی انتخاب های شما را به دقت بررسی می کند. در ادامه نحوه خواندن، بررسی و تحلیل کارنامه سبز کنکور را شرح داده ایم:

کارنامه سبز کنکور چیست ؟

بسیاری از داوطلبان می خواهند بدانند کارنامه سبز کنکور چیست و حاوی چه اطلاعاتی است، کی منتشر می شود و چطور باید از آن استفاده کرد؟

همانطور که شرح دادیم، کارنامه ی سبز یا کارنامه ی تکمیلی به نوعی یک جعبه سیاه برای انتخاب رشته ی داوطلبان است. این کارنامه انتخاب های داوطلب کنکور را به طور دقیق بررسی می کند. این کارنامه فقط در اختیار داوطلبانی قرار می گیرد که در مرحله انتخاب رشته قبول شده اند.

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 1401

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 1401، از تاریخ 6 مهر ماه است. داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند کارنامه سبز کنکور را دریافت کنند.

کارنامه ی سبز برای چه کسانی است؟

کارنامه ی سبز یا کارنامه ی محرمانه ی کنکور فقط برای کسانی است که در یکی از رشته های انتخابی خود قبول شده اند. پس اگر در انتخاب رشته ی خود مردود شده اید کارنامه ی سبز ندارید.

در کدام رشته ها می توانستم قبول شوم؟

با استفاده از کارنامه سبز می توانید پی به این موضوع ببرید که در لیست اولویت بندی کد رشته محل ها، در کدام رشته ها شانس قبولی داشته اید. کافی است در کارنامه نهایی عدد ستون ” رتبه داوطلب ” رو با عدد ستون ” آخرین رتبه قبولی ” مقایسه کنید. اولین ردیفی که تو اون رتبه ما از رتبه آخرین نفر قبولی کوچکتر و یا حتی مساوی بود ، همون محل قبولیتونه که تو کارنامه محرمانه نشون داده شده .

به طور مثال داوطلبی را تصور کنید که در کارنامه سبز انتخاب صد و بیستم او با رتبه 20 است و رتبه آخرین نفر قبولی 40 می باشد، بنابراین می توان متوجه شد که انتخاب 120 چون اولین انتخاب است که در آن رتبه داوطلب از رتبه آخرین نفر قبولی کوچک تر است ، بنابراین داوطلب در همان انتخاب قبول نهایی شده است . اگر به بررسی کارنامه نهایی این داوطلب بپردازیم متوجه می شویم که در سایر انتخاب های اولویت های بعدی اش نیز می توانسته قبول شود زیرا رتبه قبولی او از رتبه آخرین نفر قبول شده، کوچکتر است، اما چون اولویت اول او رشته انتحابی شماره 120 بوده است، در سایر اولویت های انتخابی مورد پذیرش قرار نگرفته است.

نحوه خواندن کارنامه سبز کنکور

برای خواندن و بررسی کارنامه سبز کنکور لازم است از مفاهیم و اطلاعات مندرج در کارنامه سبز مطلع باشید:

  • در جدول زیر مفهوم اعداد درج شده در ستون نتیجه توضیح داده شده :
مفهوم مندرجات كارنامه سبز در ستون نتیجه
عدد 1 به منزله عدم دارابودن شرايط و ضوابط اختصاصی مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 می باشد ( نظير تكرار كد رشته انتخابی ، عدم رعايت جنسيت پذيرش ، عدم توجه به ضوابط رشته های دارای شرايط خاص برای رشته مذكور و…).
عدد 2 بیانگر آن است که شما در یک کد رشته محل برای مصاحبه به دانشگاه دعوت شدید .
عدد 3 بیانگر آن است كه داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی ، در سهميه مجاز ديگری به جز سهميه نهايی پذيرفته شده است .

برای بهياران و يا كارمندان كه با استفاده از سهميه بهياران در رشته پرستاری و يا با استفاده از سهميه كارمندی پذيرفته شده اند نيز عدد 3 درج شده است.​

عدد 4 بیانگر آن است كه وضعيت علمی و عمومی شما در رشته های پرديس های فرهنگيان يا دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايی در دست بررسی می باشد .
عدد 5 بیانگر آن است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزينش در انتخاب رشته‌ های دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت معلم شهيد رجايی امتياز لازم را كسب نکرده و در اولويت جذب قرار نگرفته است اين داوطلبان حداكثر ظرف دو ماه از زمان انتشار اسامی پذیرفته شدگان فرصت دارند با همراه داشتن کارت شناسایی و تصوير کارنامه نهایی به هسته گزينش آموزش و پرورش استان بومی به نشانی مندرج در پايگاه اطلاع رسانی هيات مرکزی گزينش وزرات آموزش پرورش به نشانی www.qozinesh.medu.ir مراجعه نمایید .
عدد 7 به معنی عدم کسب حد نصاب امتياز در مصاحبه تخصصی و يا عدم احراز شرايط ( سن ، معدل ، ويژگی هاي جسمانی ، … و غيبت در مصاحبه ) می باشد
عدد 9 عدد نه به این معنی است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد ، علوم قضایی ، علوم پزشكی بقيه الله(عج)، شهيد مطهری ،
صدا و سيماي جمهوری اسلامی ايران ، غير انتفاعی امام رضا (ع) ،علوم پزشکی ارتش ،دانشکده غير انتفاعی رفاه يا يکی از رشته های مديريت بيمه اکو ، دکتری پيوسته بيو
تکنولوژی ،کاردانی فوريت هاي پزشکي ،تربيت مربی عقيدتی سياسی سپاه يا موسيقی نظامی دردست بررسی است .
* داوطلب در این کد رشته محل پذیرفته شده است

معنی رتبه ی داوطلب در جداول کارنامه ی سبز

رتبه هایی که شما در کارنامه ی سبز مشاهده میکنید رتبه ی شما در رشته ی مورد نظر است و این رتبه همانطور که پیش تر نیز صحبت شد با در نظر گرفتن نواحی،قطب ها و همینطور اعمال سهمیه ها به دست آمده است.


بیشتر بدانید:

نحوه دریافت کارنامه نهایی کنکور


معنی آخرین رتبه ی قبولی در کارنامه سبز

همانطور که از اسم این رتبه پیدا است این عدد مربوط به رتبه ی اخرین نفری است که در آن کد رشته پذیرفته شده است اگر رتبه ی شما بهتر است در صورتی که آن کد رشته را در اولویت بالاتری قرار میدادید میتوانستید در آن رشته قبول شوید.

تغییر رشته قبولی با کارنامه سبز کنکور

آیا می توان با استفاده از کارنامه سبز رشته ی قبول شده را تغییر داد؟ خیر، سازمان سنجش نیز تغییر در اولویت های شما را نمی پذیرد.

کاربرد کارنامه ی سبز چیست؟

  • راه اول : اگه نهایتا تا یک ماه بعد از اعلام نتایج نهایی یعنی پایان آبان این مقاله رو خوندین و خواستین با استفاده از کارنامه نهایی انتقالی بگیرین ، اولین و بهترین راه ، استفاده از لینک بررسی اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش و تقاضای بررسی اولویت بعدی تون از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش هستش .
  • راه دوم : همین هفته در دانشگاهی که قبول شدین ثبت نام کرده و فعلا به همین قانع باشین . واسه ترم اول دانشجو شده و انتخاب واحد کنین ، اما از اوایل ترم اول با کارنامه نهایی کنکور به دانشگاه مقصد رفته و درخواست بدین که از ترم دوم شما رو ثبت نام کنن .

این راه احتمال موفقیت بیشتری داره . یعنی اگه دانشگاه مقصد ظرفیت داشته باشه ( که معمولا داره ) با درخواست شما موافقت می کنه و بعد از گرفتن موافقت دانشگاه مبدا از ترم دوم می تونین تو دانشگاه مقصد شروع به تحصیل کنین و واحد های عمومی که در ترم اول پاس کردین رو تطبیق بزنین . اگه دانشگاه مقصد با درخواستتون واسه انتقالی با کارنامه محرمانه کنکور موافقت نکرد ، حداقل شانس ثبت نام تو قبولی اولتون رو از دست ندادین . اگر قصد انتقالی گرفتن از دانشگاهی به دانشگاه دیگر دارید بعد از یک ترم تحصیل در آن دانشگاه می توانید درخواست انتقالی دهید که تنها در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد این انتقال صورت می گیرد.


بیشتر بدانید:

نحوه استفاده از کارنامه نهایی کنکور


نمونه کارنامه سبز کنکور سراسری

کارنامه سبز کنکور سراسریجهت مشاوره در زمینه دریافت کارنامه سبز کنکور
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3688
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 8 + 2 =

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام