کد خبر : 6914

چگونه بفهمیم کارت پایان خدمت صادر شده

هدفمان از ارائه این عنوان و مقاله توضیح در مورد اینکه چگونه بفهمیم کارت پایان خدمت صادر شده و همچنین صدو رکارت پایان خدمت المثنی برای مشمولا خارج از کشور چگونه نیز می باشد.


مطالب سایت ما را دنبال کنید…


چگونه بفهمیم کارت پایان خدمت صادر شده: طبق گزارش های منتشر شده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه و خبری چنین  اعلام کرد: در مواردی مشاهده می‌شود که سربازان و مشمولان به علت عدم آگاهی از روند صدور کارت های پایان خدمت و معافیت از سربازی و همچنین  برای دریافت کارت خود دچار سردرگمی می شوند.

در این اطلاعیه و اخبار  در خصوص روند صدور کارت های مذکور چنین  آمده است: اطلاعات کارکنان وظیفه منقضی خدمت توسط یگان خدمتی  در سامانه مشترک نیروهای مسلح ثبت و سازمان وظیفه عمومی ناجا پس از بررسی اطلاعات و تایید آن و  کارت هوشمند پایان خدمت را صادر می کند.

لازم به توضیح است   با ورود اطلاعات مربوط به کارت های پایان خدمت یا معافیت از سربازی در سامانه وظیفه عمومی، ظرف مدت یک هفته کارت هوشمند صادر می شود.

همزمان با صدور کارت هوشمند و  پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا مبنی بر آماده شدن کارت، برای متقاضی ارسال می شود، چنانچه حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از دریافت پیامک و  کارت مورد اشاره برای شما ارسال نشده باشد  ابتدا  باید برای پیگیری به ادارات پست مراجعه و در صورت نبودن کارت در آن مراکز  باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ((پلیس+10))  و  درخواست ارسال مجدد آن را ثبت کنید.

همچنین افرادی که پیامک صدور کارت از سوی سازمان وظیفه عمومی دریافت نکرده اند، باید از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی سایت  ((www.vazifeh.police.ir )) نیز می باشد.

متقاضی برای پیگیری کارت پایان خدمت صادر نشده باشد  باید به آخرین رده خدمتی خود و یا معاونت نیروی انسانی نیروی مربوطه مراجعه کند و همچنین در مورد کارت معافیت از خدمت باید به وظیفه عمومی محل رسیدگی مراجعه شود.

شایان ذکر  و توضیح است که  در مواردی که فرد پس از بررسی از طریق سامانه های مذکور متوجه شود که کارت پایان خدمت و یا معافیت از سربازی صادر اما برای متقاضی ارسال نشده، باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه تا ضمن به روز رسانی اطلاعات مربوط به نشانی محل سکونت و شماره تماس توسط دفاتر مذکور  درخواست ارسال مجدد نیز ثبت شود.

درخواست صدور کارت المثنی پایان خدمت مشمولین داخل کشور


مشمولان و سربازانی  که کارت پایان خدمت آنان مفقود ( گم شده ) و یا از آنها سرقت و یا امحاء (از بین رفته ) شده است جهت صدور مجدد کارت باید به طریق ذیل عمل نمایند :

پس از گذشت 4 ماه از تاریخ سرقت و  مفقود ویا امحاء شدن کارت پایان خدمت  مدارک تکمیل  شده هود را  جهت ثبت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) تحویل این دفاتر نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت المثنی پایان خدمت مشمولین داخل کشور


1) برگ تکمیل درخواست صدور کارت پایان خدمت توسط متقاضی (برگ شماره یک)
2)تصویر کارت ملی صفحه اول وصفحه توضیحات شناسنامه
3)عکس سیاه وسفید 3×2 تمام رخ مشمول با زمینه سفید مطابق با شئونات اسلامی یک قطعه پشت نویسی شده
4)ارائه برگ تعهد (برگ شماره 2 که توسط دفتر اسناد رسمی مورد تایید قرار گرفته باشد )
5)لاشه کارت در صورتی که بخشی از آن سوخته و یا از بین رفته باشد.
6)گواهی مبنی بر درج آگهی عدم اعتبار کارت پایان خدمت در روزنامه و یا بریده آگهی های مربوط (در دو نوبت به فاصله یک ماه)


سامانه صدای مشاور           

     

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 6 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فردین رزمده شنبه , 17 آوریل 2021 - 21:27

کارت خدمت صادر شده

فردینرزمده شنبه , 17 آوریل 2021 - 21:02

کارت خدمت صادره شده

یونس چهارشنبه , 14 آوریل 2021 - 22:08

سلام کارت پایان خدمت سربازی سپاه صادر نشده است.

فرشیدسیفی شنبه , 3 آوریل 2021 - 12:33

متشکرم

فرشید سیفی شنبه , 3 آوریل 2021 - 12:32

متشکرم

نصب اپ دانش آموزی