جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت وقفه تحصیلی برای دانش آموزان توسط مدیران و معاونین

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 55294

وقفه تحصیلی در مای مدیو – my.medu.ir

وقفه تحصیلی در مای مدیو - my.medu.ir 1

این مقاله، جهت اطلاع رسانی برای فرهنگیان و دانش آموزان نوشته شده است: گزینه وقفه تحصیلی در مای مدیو در دسترس فرهنگیان قرار گرفته است تا بتوانند وقفه تحصیلی دانش آموزان ابتدایی، متوسطه اول و دوم را در یک سال تحصیلی ثبت کنند. این وقفه ممکن است به دلایل مختلف باشد، در ادامه می خوانید که وقفه تحصیلی چیست، شرایط ثبت وقفه تحصیلی چیست؟ نام کدام دانش آموزان در لیست وقفه تحصیلی ثبت می شود، تاثیر ثبت وقفه تحصیلی برای دانش آموزان چیست؟ و …  علاوه براین اگر مدیران و معاونین مدارس برای ثبت وقفه تحصیلی در مای مدیو، با مشکل یا ابهام روبرو شده اند، می توانند جهت رفع مشکل و ابهام، با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرند.


وقفه تحصیلی در مای مدیو

مدیران و معاونین گرامی مدارس کل کشور توجه داشته باشند که وقفه تحصیلی در مای مدیو ثبت می شود و این گزینه در سایت مای مدیو، فقط برای فرهنگیان فعال  ودر دسترس است.

وقفه تحصیلی در مای مدیو - my.medu.ir 2

می توانید برای ورود به سایت مای مدیو و ثبت وقفه تحصیلی روی لینک زیر کلیک نمایید:

 ورود به سایت

وقفه تحصیلی در مای مدیو - my.medu.ir 3


راهنمای ثبت مراحل وقفه تحصیلی در مای مدیو

در حال حاضر گزینه ثبت وقفه تحصیلی در مای مدیو، در حال تکمیل سازی است، به زودی مراحل ثبت مراحل وقفه تحصیلی در مای مدیو به صورت تصویری، کامل می شود:

•رمزعبور دانش آموزان اتباع تاریخ تولد به صورت عددی و هشت رقمی می باشد (مثلا 13801105)

•ورود دانش آموزان ایرانی با کدملی و رمزعبور قبلی می باشد.

ورود به مای مدیو- my.medu.ir

مرحله اول:

 1. ورود به سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir
 2. وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور
 3. وارد کردن عبارت امنیتی و انتخاب دکمه ورود
 4. (درصورتی که رمز خود را فراموش کرده اید، می توانید با شماره تلفن مندرج در همین صفحه، تماس حاصل فرمایید.

مرحله دوم:

 1. بعد از ورود به پنل شخصی خود در سایت مای مدیو، می توانید روی عبارت “وقفه تحصیلی” کلیک کنید.
 2. عملیات وقفه تحصیلی در حال تکمیل سازی توسط آموزش و پرورش است، به زودی این گزینه فعال می شود و ادامه آموزش را همینجا مشاهده خواهید کرد

وقفه تحصیلی در مای مدیو - my.medu.ir 4


وقفه تحصیلی در مای مدیو - my.medu.ir 5

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

راهنمای تلفنی برای وقفه تحصیلی در مای مدیو

مسئولین محترم مدارس اگر در ثبت وقفه تحصیلی دانش آموزان ابتدایی، متوسطه اول و دوم در مای مدیو، با مشکل یا ابهام روبرو شده اید می توانید با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. دانش آموزان و اولیای دانش آموزان نیز می توانند برای رفع هرگونه سوال و ابهام در زمینه شرایط ثبت وقفه تحصیلی برای دانش آموزان، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایند. کارشناسان این سامانه هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب، پاسخگوی شما عزیزان در سراسر کشور هستند.


بیشتر بدانید

معرفی خدمات مای مدیووقفه تحصیلی چیست؟

توجهدانش آموزانی که به هر دلیل به طور موقت برای چند ماه در یک نیمسال تحصیلی، غیبت دارند، لازم است نام ایشان در بخش وقفه تحصیلی در سایت مای مدیو، ثبت شود. وقفه تحصیلی با ترک تحصیل متفاوت بوده و مدت آن کوتاه (چند ماه) است.


نکته:

توجه معاونین و مدیران گرامی مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم، توجه داشته باشند که اگر نام دانش آموز را در لیست وقفه تحصیلی، ثبت کرده اید ولی وقفه تحصیلی دانش آموز طولانی تر از یک نیمسال تحصیلی شد و دانش آموز به مدرسه بازگشت، لازم است نام این دانش آموزان را در بخش تعیین سطح مای مدیو، ثبت کنید.

توجه به این ترتیب بررسی انجام می شود که آیا دانش آموز با توجه به وقفه بیش از حد، در سطحی از آمادگی هست که بتواند در نیمسال بعدی ادامه تحصیل دهد یا لازم است نیمسال قبلی را مجددا طی کند.مطلب مرتبط:

وقفه تحصیلی در مای مدیو - my.medu.ir 6 تعیین سطح در مای مدیوتوجه در زمان مدرسه و در طول تحصیل ممکن است دانش آموز به هر دلیل نتوانید یکسال کامل را به مدرسه بروید. آموزش و پرورش قوانینی را وضع کرده است تا به این مشکل پاسخ دهد و دانش آموزان را به تحصیل بازگرداند.

توجه وقفه تحصیلی مفهومی متفاوت است و ارتباطی با ترک تحصیل یا اخراج از مدرسه ندارد.مزیت استفاده از وقفه تحصیلی چیست؟

توجه از مزیت های استفاده از وقفه تحصیلی این است که دانش آموزانی که دچار اتفاقات غیر منتظره می شوند می توانند از آن استفاده کنند و در مدرسه بمانند.

توجه ممکن است بیماری، مسائل خانوادگی، مرگ، ازدواج و دیگر مسائل مرتبط باعث شوند یک دانش آموز نتواند در کلاس های درس حاضر شود و در امتحانات شرکت کند. در همچین مواقعی وقفه تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرد. این وقفه باعث می شود که دانش آموز همزمان درگیر مدرسه و مشکلات نشود.

توجه همچنین ممکن است دانش آموز با مشکلاتی نظیر طلاق والدین و … روبرو شود و از لحاظ روحی و جسمی نتواند همزمان با مشکلات روبرو شده و درس نیز بخواند. بنابراین وقفه تحصیلی ایجاد شده است تا دانش آموز بتواند برای مدتی دور از درس و مدرسه بماند.شرایط استفاده از وقفه تحصیلی

شرایط عمومی برای استفاده از وقفه تحصیلی شامل موارد زیر است :

توجه اولین قانون این است که دانش آموز باید در مدرسه و در پایه تحصیلی خود ثبت نام کرده باشد. اگر ثبت نام نکرده باشید وقفه تحصیلی به هیچ عنوان شامل شما نخواهد شد.

توجه دومین قانون این است که باید در همه امتحانات پایانی غیبت کرده باشید و این غیبت ها را موجه کنید تا بتوانید از وقفه تحصیلی استفاده کنید.

توجه سومین قانون، قانون غیبت در کلاس های مدرسه است. اگر در کلاس ها شرکت کنید به این معنی است که شما دلیل موجه ندارید و می توانید مدرسه را ادامه دهید پس وقفه در تحصیل شامل همچین فردی نخواهد شد.چگونه غیبت ها را برای وقفه تحصیلی موجه کنیم؟

توجه موجه کردن یکی از موارد مهم برای استفاده از قانون وقفه تحصیلی است. اگر دانش آموز نتواند غیبت ها را موجه سازی کند تمامی نمراتش صفر خواهد شد و این نمرات به صورت مستقیم در معدل دانش آموز تاثیر خواهند گذاشت.

توجه خوشبختانه موجه سازی غیبت به مدرسه مربوط است و در مدرسه سخت گیری کمتری صورت می گیرد تا آموزش و پرورش. اما اگر امتحانات پایانی دانش آموز نهایی باشد باید غیبت های امتحان نهایی را برای اموزش و پروش موجه سازی کند که اندکی دشوار تر است.

توجه دانش آموز باید مدارک لازم برای مدیر مدرسه خود ببرد و آن ها را توجیه کند که غیبت ها دلیل موجه داشته اند تا در صورت تایید مدارک ارائه شده، به دانش آموز وقفه تحصیلی تعلق می گیرد.تاثیر وقفه تحصیلی برای دانش آموزان

توجه اگر دانش آموز بتواند با موفقیت مدارک موجه سازی را ثبت کند می تواند از وقفه تحصیلی استفاده کند. وقفه تحصیلی به این معناست که در کارنامه دانش آموز کد ۹۷ ثبت شود یا غیبت موجه ثبت شود.

توجه بعد از اینکه این کد ثبت شد به دانش آموز اجازه تکرار پایه تحصیلی غیبت شده را می دهند (انگار بار اول است که دانش آموز در این پایه تحصیل می کند)

توجه دانش آموز در هیچ یک از دروس، نمره صفر نمی گیرد و می تواند این غیبت یکساله را جبران کند.

توجه اگر دانش آموز در سن متعارف باشد، نیاز به تکرار پایه نیست و مستقیم از دانش آموز امتحان پایان ترم گرفته می شود و در صورت کسب نمره قبولی می تواند وارد پایه تحصیلی بعدی شود.وقفه تحصیلی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

وقفه تحصیلی به دانش آموزان زیر تعلق می گیرد:

 • داشتن غیبت موجه در تمامی امتحانات پایانی
 • کسی که در مدرسه ثبت نام کامل کرده است
 • ارائه مدارک مورد تایید برای موجه کردن غیبت ها
 • عدم حضور در هیچ یک از کلاس های درس در طول سال


شرایط استفاده از وقفه تحصیلی در مدرسه بزرگسالان

شرایط استفاده از وقفه تحصیلی در مدرسه بزرگسالان به شرح زیر است:

توجه در مدرسه بزرگسال قوانین مانند دیگر مدارس بوده و لازم است دانش آموز، مدارک موجه سازی داشته باشد و در تمامی کلاس ها و امتحانات پایانی غیبت کرده باشد.

توجه سپس دانش آموز، مدارک خود را به آموزش و پرورش ناحیه تحصیلی خود ارائه دهد تا در مورد غیبت ها تصمیم گیری شود.


سوالات متداول

❤️ دانش اموز مدرسه بزرگسالان هستم و امسال زایمان دارم آیا می توانم از این طریق وقفه تحصیلی بگیرم؟

✔️ بله همچین فردی کاملا شرایط گرفتن وقفه را دارد فقط باید مدارک خود را به مدرسه ارائه دهد تا تایید شود.

❤️ اگر در امتحانات پایانی شرکت کنم چه می شود؟

✔️ ممکن است در تمامی کلاس ها غیبت کرده باشید اما اگر در امتحانات پایانی شرکت کنید دیگر نمی توانید از وقفه استفاده کنید.

❤️سایت جدید ثبت وقفه تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم چیست؟

✔️ گزینه ثبت وقفه تحصیلی دانش آموزان، در سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir برای فرهنگیان فعال شد.

❤️اگر وقفه تحصیلی بگیرم در کارنامه چه چیزی ثبت می شود؟

✔️ با موجه سازی غیبت در کارنامه شما کد ۹۷ نوشته می شود که یعنی شما شامل وقفه تحصیلی با غیبت موجه شده اید. نمره ای برای شما ثبت نخواهد شد تا اینکه سال بعد این پایه را تکرار کنید و نمرات جدید بگیرید. اگر نتوانید غیبت های خود را موجه کنید در کارنامه شما کد ۹۸ ثبت می شود که به معنی غیبت غیر موجه است و نمره های شما همگی صفر می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
منابع :

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت وقفه تحصیلی برای دانش آموزان توسط مدیران و معاونین

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی