کد خبر : 12529

وضعیت مشمولان سربازی ورزشکار در سال 1401


در این مقاله و عنوان میخواهیم توضیح دهیم برای آن دسته از ورزشکاری که میخواهند در مورد وضعیت مشمولان سربازی ورزشکار در سال جاری 1400 بدانند. که وضعیت این دسته از مشولین و سربازانی که ورزشکار هستند چه خواهد شد در ادامه این  مطلب جزییات بیشتری در مورد این طرح در ختیار شما قرار خواهیم  مطالب سایت ما را دنبال کنید…


سامانه صدای مشاور

خبر فوری:

مشمولان نظام وظیفه ورزشکار توجه داشته باشند که از این پس تمامی قهرمانان ورزشی کشور که هنوز خدمت سربازی نرفته اند بدون استثنا و بدون سقف می توانند در منطقه ای که خودشان فعالیت دارند به عنوان معلمان ورزشی و دبیران تربیت بدنی دوره خدمت سربازی شان را طی کنند.

طبق گزارش های منتشر شده  و به نقل از سایت پلیس در اطلاعیه این  سازمان وظیفه عمومی ناجا آمده است: در پاسخ به اظهارات خلاف واقع مطرح شده توسط یکی از ورزشکاران علیه برخی فرآیندهای قانونی خدمت وظیفه عمومی در برنامه فوتبال برتر  و ضمن رد اظهارات فرد مذکور  این مطالب را خلاف دانسته و در راستای افکار عمومی لازم می‌داند همان گونه که در گذشته نیز اطلاع رسانی گردیده است فرآیند رسیدگی به وضعیت مشمولان ورزشکار را مجدد مورد تاکید قرار دهد.


نکته: سازمان وظیفه عمومی ناجا به ابهامات مطرح شده در برنامه فوتبال برتر پاسخ داد.


فرآیند رسیدگی به وضعیت مشمولان سربازی ورزشکار

مراحل رسیدگی به وضعیت مشولین ورزشکار به شرح و صورت زیر نیز می باشد:

1*  برابر توافق به عمل آمده بین نیروهای مسلح و  وزارت ورزش و جوانان و سازمان وظیفه عمومی در سال 1397 مقرر گردید و همچنین  اعزام به خدمت سربازی مشمولان ورزشکار عضو تیم‌های ملی فوتبال و  تا سی سال و شاغل در لیگ‌های برترفوتبال تا 28 سال به تعویق انداخته شود تا از ظرفیت حرفه‌ای این عزیزان در ارتقاء ورزش کشور استفاده گردد  البته مقررات مربوط به تحصیل و خروج از کشور این مشمولان برابر توافق مذکور و برابر مقررات جاری سایر مشمولان صورت می پذیرد. این عزیزان در صورت عدم اشتغال به تحصیل نیز می توانند با اخذ برگه آماده به خدمت و تایید وزارت ورزش و جوانان و  از تسهیلات تمدید اعزام به مدت دوره‌های شش ماهه تا زمان اشتغال در تیم‌های لیگ برتر و تیم ملی استفاده نمایند.

2* اجرای این فرآیندها نیاز به حضور افراد نداشته و صرفا با اعلام و تأیید وزارت ورزش و جوانان، توسط سازمان وظیفه عمومی صورت می پذیرد که تا کنون تمامی موارد اعلامی از سوی وزارت ورزش و جوانان سریعا اجرایی گردیده است. البته این نکته مورد تاکید است که برابر توافق و  بدون اعلام وزارت ورزش و جوانان هیچ اقدامی از سوی سازمان وظیفه عمومی صورت نمی پذیرد.

3* پیرامون مقررات مربوط به خروج از کشور، این مشمولان نیز برابر توافق نامه مذکور همانند سایر مشمولان با اخذ وثیقه مشخص شده انجام می‌پذیرد و مدت زمان حضور این عزیزان در خارج کشور، با همکاری و مساعدت سازمان وظیفه عمومی دو ماه در نظر گرفته شده و اجرایی می گردد.

4* مشمولان ورزشکار مورد تایید وزارت ورزش و جوانان که در زمان مقرر اسامی آن‌ها به سازمان اعلام گردیده از طریق بستر اینترنت و بدون مراجعه حضوری می‌توانند مجوز خروج خود را دریافت و پس از ورود به کشور مبالغ وثیقه خود را که به صورت خودکار به حسابشان واریز می شود دریافت کنند. این مبالغ به حساب های مصوب واریز و در صورت عدم بازگشت در زمان مقرر به حساب خزانه دولت ضبط و واریز می شود.

5*در خصوص فرد مذکور نیز این تسهیلات به نام برده ارائه گردیده و از تیرماه سال 98 تاکنون مکاتبه ای در خصوص وضعیت ایشان از سوی وزارت ورزش وجوانان به سازمان وظیفه عمومی واصل نگردیده و عملا می‌بایست ارائه تسهیلات به ایشان متوقف گردد. و حتی  با توجه به شناخت از ایشان در سال گذشته تسهیلات خروج از کشور ارائه گردید.

6* با بررسی به عمل آمده از وضعیت ایشان و ابهامات مطرح شده ست و  مشخص گردید مراجعه وی به دلیل عدم تأیید فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان بوده و دلیل دیگر آن مراجعه با تأخیر ایشان به کشور پس از اتمام مجوز است که سامانه سازمان به صورت هوشمند مانع صدور مجوز شده است.تذکر: در پایان شایان ذکر است سازمان وظیفه عمومی ناجا آمادگی دارد ضمن ارائه خدمات مطلوب به تمام هم وطنان به ویژه ورزشکاران عزیز انتقادات سازنده را پذیرا بوده و پاسخگویی لازم را به هرگونه شبهه افکنی و ابهامات به عمل آورد و از کلیه رسانه‌های گروهی نیز تقاضا دارد در صورت طرح هرگونه مطلب یا ابهامی در خصوص سازمان وظیفه عمومی ناجا پاسخ های مربوط را منتشر نموده وزمانی را در برنامه‌ها برای رفع ابهام وپاسخ گویی در نظر بگیرند.
به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی