جهت مشاوره در زمینه ویرایش در سامانه املاک و اسکان کشور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 61381

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir

در این مقاله نحوه ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir را شرح داده ایم، علاوه بر این نحوه ثبت نام در سامانه املاک و اسکان کشوری و ویرایش اطلاعات را توضیح داده ایم .

سامانه املاک و اسکان کشور برای چیست؟

سامانه ملی املاک و اسکان کشوری در سال ۱۴۰با هدف شناسایی خانه‌های خالی و جلوگیری از خالی ماندن خانه ها و کاهش قیمت مسکن در کشور راه اندازی شده است.

قانون مالیات خانه های خالی هم در همین راستا در دی‌ماه ۱۳۹۹ به تصویب رسیده است خانه‌هایی که در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر هستند و در مجموع بیش از ۱۲۰ روز در یک سال مالیاتی سکونت نداشته باشند خانه خالی محسوب می‌شود و اگر خانه‌ای بیش از ۱۲۰ روز در سال خالی باشد مشمول مالیات خواهد شد. بنابراین واحدهای مسکونی در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت مشمول مالیات خانه‌های خالی نیستند اما این املاک هم باید در سامانه اظهار شود در غیر این صورت مالکان آنها مشمول جریمه خواهند شد.

چه کسانی باید در سامانه املاک ثبت نام کنند؟

بر اساس ماده 54 قانون مالیاتی مصوب دی ماه 1399 کلیه سرپرستان اعم از شهری، روستای، مالک و مستاجر موظف هستند که در سایت املاک و اسکان کشوری ثبت نام کنند و اطلاعات محل سکونت خود را قید نمایند و اقدام به ثبت نام در سایت املاک و اسکان کشور کنند.

سوالی که مطرح است این است که منظور از اقامتگاه اصلی و اقامتگاه فرعی چیست؟ باید بگوییم منظور از اقامتگاه اصلی، اقامتگاهی است که به طور مداوم در آن زندگی می کنید و منظور از اقامتگاه فرعی اقامتگاهی است که گاهی در آن ساکن می شوید و همیشگی نیست.

نحوه ثبت نام در سامانه املاک و اسکان

در این مرحله نحوه ورود به سامانه املاک و اسکان و همچنین نحوه ثبت نام در سامانه املاک و اسکان کشور را بصورت تصویری و گام به گام شرح داده ایم.

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir 1سامانه املاک واسکان آموزش و پرورش نیز برای ثبت نام دانش آموزان در مای مدیو میان بر تعریف کرده و بدون ثبت نام در سامانه املاک و اسکان کشوری دانش آموزان نمی توانند فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

مرحله 1 

ورود به سایت املاک و اسکان کشور به نشانی amlak.mrud.ir برای ورود به سامانه ثبت املاک و اسکان کشور می تواند روی لینک زیر کلیک نمایید:

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir 2مرحله 2 

برای ورود افراد حقیقی به سایت املاک و اسکان کشور روی عبارت” ورود افراد حقیقی از طریق دولت من” و برای ورود افراد حقوقی روی عبارت” ورود افراد حقوقی از طریق دولت من” کلیک کنید:

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir

مرحله 3

در این مرحله، شماره تلفن همراه را درج نمایید، کد امنیتی را وارد کنید و روی ارسال رمز یکبار مصرف کلیک کنید:

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.irمرحله4

رمز یکبار مصرف که به گوشی شما پیامک شده  را در کادر مربوطه مطابق شکل زیر وارد کرده تا به سایت املاک و اسکان هدایت شوید:

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir

مرحله5 

در این قسمت، ملیت یعنی ایرانی و یا اتباع بودن را مشخص کرده، کد ملی، روز، ماه و سال تولد را درج نمایید و روی عبارت ” ورود به سامانه” کلیک کنید:

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir
مرحله 6

در این قسمت کد پستی را درج نمایید و استعلام کد پستی را انجام دهید تا به مراحل بعدی هدایت شوید:

ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.irمرحله7

نوع مالکیت خود را در این مرحله مشخص کنید:

مرحله 8

اطلاعات مربوط به مالکیت خود را وارد نمایید:


مرحله 9

اطلاعات قبض برق و … را وارد نمایید و در نهایت روی گزینه تایید اطلاعات کلیک نمایید تا اطلاعات مربوط به سایت املاک و اسکان ثبت شود.تغییر محل سکونت در سامانه املاک و اسکان

علاوه بر ثبت اطلاعات املاک در سامانه ملی املاک و اسکان کشور، مردم موظف هستند در صورت تغییر محل سکونت خود،محل سکونت قبلی را حداکثر ظرف مدت یک ماه در سامانه حذف و محل سکونت جدید خود را در سامانه ثبت نمایند.

همچنین اگر وضعیت سکونت ملکی تغییر کرده باشد باید اتمام سکونت در اقامتگاه قبل را تایید نمایند در سامانه ثبت و مشخصات جدید اقامتگاه جدید را وارد نمایند.

 در پاسخ به این سوال که آیا امکان ویرایش در سامانه املاک و اسکان وجود دارد باید بگوییم بله با توجه به خدمات جدید سامانه املاک و اسکان کشور امکان ویرایش اطلاعات در سایت املاک فراهم شد و کسانی که پیامک خانه خالی دریافت کرده اند می توانند با مراجعه به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir اطلاعات خود را ویرایش گنند.


تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور ورود به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir 4

ارتباط تلفنی برای ویرایش در سامانه املاک و اسکان کشور

در این مقاله نحوه ورود سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir و ثبت نام در این سامانه را شرح داده ایم، اگر برای ثبت و یا ویرایش اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می توانید هر روز صبح از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا مشاوران سامانه تلفنی شما را در ثبت اطلاعات محل سکونت و ویرایش آن شما را راهنمایی نمایند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ویرایش در سامانه املاک و اسکان کشور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی