کد خبر : 8174

وثیقه سربازی برای تحصیل در خارج

در این مقاله و عنوان سعی توضیح بدهیم و بپردازیم به وثیقه سربازی برای تحصیل در خارج و همچنین شرایط وثیقه سربازی نیز چگونه می باشد و شرایط وثیقه مشمولان خارج از کشور را ارائه دهیم. 

وثیقه سربازی چیست؟؟ میزان وثیقه سربازی به آن مقدار از وثیقه و پولی گفته خواهد شد  که مشمولان  برای خروج از کشور به هر دلیلی باید پرداخت کند . این میزان وثیقه سربازی به طور امانت در نزد سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قرار می گیرد . در واقع بعد از بازگشت مشمولین از سفر این وثیقه به مشمولین بازگردانده می شود.

مشمولان  برای خروج از کشور باید دارای شرایط  زیر باشند :

•مشمولین باید فاقد هیچ گونه غیبت غیر موجه باشند.

•این مشمولین باید دارای معافیت تحصیلی باشند و وضعیت درسی و تحصیلی آن ها کاملا مشخص باشد.

•مشمولین باید در سنوات اولیه تحصیلی خود باشند تا بتوانند از کشور خارج شوند . در موارد دیگر مشمولین می توانند هم چنین دارای مجور سنوات ارفاقی نیز باشند.

• مشمولینی که تحصیل آن ها به پایان رسیده است می توانند مجوز خروج از کشور را بگیرند.

•باید توانایی گذاستن میزان وثیقه سربازی را که توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مقرر گردیده را داشته باشند.

• دانش آموزان نیازمند ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل بوده و برای دانشجویان درخواست مجوز خروج موقت از کشور صادر گردد.


شرایط وثیقه سربازی

شرایط وثیقه سربازی برای افرادی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند یا برای انواع سفرهای مختلف قصد خروج از کشور را دارند متفاوت خواهد بود همچنین این نکته نیز ضروری است که مشمولین باید بدانند شرایط وثیقه سربازی این گونه خواهد بود که برای استفاده از معافیت تحصیلی و گرفتن مجوز خروج از کشور برای سفرهای مختلف باید مبلغی بین 3 تا 20 میلیون تومان به عنوان وثیقه در خدمت سازمان نظام وظیفه عمومی قرار هند . انواع سفرهایی که مشمولینی که در معافیت تحصیلی به سر می برند می توانند از آن استفاده کنند.بیشتر بدانید:

همراه داشتن موبایل در سربازی


.

شامل : سفرهای علمی  و سفرهای سیاحتی ( غیر علمی غیر زیارتی )  سفرهای زیارتی ( حج عمره و واجب  عتبات عالیات ) و سفرهای مطالعاتی  و  سفرهای ورزشی  دوره های مشترک و سفرهای کاری  و  ماموریتی نیز  می باشد.


وثیقه سربازی برای خروج از کشور

وثیقه سربازی برای خروج از کشور به منظور انجام سفرهای مختلف می تواند متغیر باشد . میزان این وثیقه نیز همان طور که در بالا گفته شد با شرایط متفاوتی از مشمولین دریافت می شود . مدت خروج برای سفرهای علمی با هدف شرکت در کارگاه ها و کنفرانس های مرتبط با رشته مشمولین بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه در تمامی مقاطع برای مقالات و کنفرانس ها سی روز ولی برای کارگاه ها و دوره های آموزشی ۴۵ روز می باشد . وثیقه ی این سفر ها همانطور که در بالا نیز گفته شد 8 میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه ی بانکی می باشد .

سفرهای سیاحتی از جمله سفرهایی است که نیازمند وثیقه سربازی برای خروج از کشور می باشد . مشمولین برای رفتن به این سفرها به هیچ عنوان نباید وارد غیبت شده باشند . حداکثر مدت زمان این سفرها 20 روز می باشد . اما برای سفرهای سیاحتی دانشجویی با درخواست دانشگاه محل تحصیل مشمولین و تعیین محدوده ی زمانی خروج و ورود مشمول به کشور  در این مدت از 20 روز به سی  روز تغییر خواهد کرد . میزان وثیقه سربازی برای این نوع سفرها  15  میلیون می باشد.

  •  وثیقه سفرهای علمی 150 میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی (سفرهای مطالعاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز به عنوان سفرعلمی تلقی می گردد .)
  • مشمولین برای مراجعت به موقع به کشور وثیقه مورد نیاز را بسپارند.
  •  سفرهای مطالعاتی و دوره های مشترک با درخواست دانشگاه مربوط وتایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت ویا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد صورت گرفته ، که وثیقه سفرهای مطالعاتی همانند مبلغ 150 میلیون ریال  خواهد بود .


بیشتر بدانید:

مدت خدمت سربازی در سال 1401 چند ماه است


.

شرايط احراز خروج از كشور متعهدين خدمت به سازمانها:
1- وثیقه سفر زیارتی متعهدین خدمت ، مبلغ 50میلیون ریال وجه نقد و سفرهای سیاحتی ( غیرزیارتی ) 300 میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی .2- صدور مجوز خروج متعهدین خدمت برای ماموریت های سازمانی با درخواست و ضمانت سازمان بکارگیرنده بلامانع خواهد بود و برای سایر سفرها ، مانند زیارتی یا غیر زیارتی بنا به تقاضای شخصی ، ضمن ارائه اشتغال به تعهد وموافقت با خروج ازکشورتوسط سازمان مربوطه و همچنین سپردن وثیقه از سوی مشمول متعهد خدمت ، اقدام می گردد .3- صدور مجوز خروج از کشور برای متعهدین خدمت آموزش و پرورش و قوه قضائیه هم توسط وظیفه عمومی مرکز تهران بزرگ و هم معاونت وظیفه عمومی سایر استان ها انجام می شود .4- متعهدین خدمت که مدت تعهد آنان به پایان رسیده لیکن کارت پایان خدمت دریافت ننموده اند ، در صورت ارائه گواهی پایان تعهد از یگان بکارگیرنده ، مجوز خروج متناوب حداکثر 90 روزه بدون وثیقه صادر می گردد .

سامانه صدای مشاوربیشتر بدانید:

ترتیب درجه های نظامی بر حسب مدرک تحصیلی             

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی