جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام وام اشتغال بهزیستی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 61255

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402

وام اشتغال زایی مددجویا ن بهزیستی در سال 1402

در این مقاله شرایط دریافت وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 را شرح داده ایم، علاوه بر این مبلغ وام، مدارک مورد نیاز برای دریافت وام خود اشتغالی را توضیح داده ایم و به این سوال که وام اشتغال زایی بهزیستی به چه کسانی تعلق می گیرد پاسخ داده ایم. از طریق این مقاله مطلع می شوید که وام بهزیستی به چه کسانی تعلق میگیرد، شرایط دریافت وام بهزیستی بدون ضامن 1402 چیست و مبلغ وام اشتغال بهزیستی 1402 چقدر است؟ برای دریافت وام خود اشتغالی بهزیستی ۱۴۰۲ نیاز به ارائه مدارک لازم برای دریافت وام بهزیستی دارید که در این مطلب شرح داده ایم. سوال مشترک بسیاری از متقاضیان وام این است که سقف وام اشتغال بهزیست چه مبلغی است و بیشترین مبلغ وام بهزیستی 1402 چقدر است؟ پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا همه چیز درمورد وام بهزیستی ۱۴۰۲ را بدانید.

وام بهزیستی به چه کسانی تعلق میگیرد؟

سازمان بهزیستی برای مددجویان تحت پوشش تسهیلاتی با شرایط خاص را فراهم آورده که به رفاه آنها کمک کند یکی از این  تسهیلات وام اشتغال زایی برای مددجویان بهزیستی است، که هر ساله به مددجویان با عناوین مختلف پرداخت می کند یکی از وام مددجویان بهزیستی 1402، وام اشتغال زایی است.رئیس  دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور رقم وامی که در سال 1402 برای ایجاد اشتغال در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار می‌گیرد را اعلام کرد.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1توجه داشته باشید که وام بهزیستی صرفا به مددجویان تحت پوشش این سازمان تعلق می گیرد.

مبلغ وام خوداشتغالی بهزیستی چقدر است؟

 یکی از مواردی که هر سال در حال تغییر است مبالغ وام است که هر سال در حال افزایش است، مبلغ وام مددجویان بهزیستی نیز در سال 1402 دچار تغییرات شده است که در ادامه می خوانید.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1مبلغ وام بهزیستی در 1402 چقدر است؟ وام اشتغال زایی برای مددجویان تحت نظارت سازمان بهزیستی با بهره چهاردرصد است و معمولا صرفا به هر فرد یک مرتبه پرداخت خواهد شد، در سال 1402 وام مددجویان بهزیستی بدون ضامن، با بهره 4 درصد و بازپرداخت 7 ساله خواهد بود. در سال 1402 بانک مرکزی برای مشاغل عادی 150 میلیون تومان و برای 28 رسته شغلی نیازمندِ به اعتبار بالا، 300 میلیون تومان در نظر گرفته است.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1 سرپرست مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی بیان کرد، در پرداخت وام قرض‌الحسنه اشتغال کارفرمایی در شرایط ضامن وام بهزیستی باید تعهد محضری مبنی بر به‌کارگیری فرد مددجو در طول مدت بازپرداخت تسهیلات اشتغال مطابق مصوبه بانک مرکزی وجود داشته باشد. همچنین در خصوص مبلغ و مدت بازپرداخت و ارائه نسخه فی‌مابین کارفرما و کارگر و تعهدنامه مذکور بلامانع است.

ثبت نام وام اشتغال بهزیستی به مددجویان

مددجویان بهزیستی برای دریافت وام خود اشتغالی بهزیستی در سال 1402 لازم است که به سازمان بهزیستی منطقه خود، یعنی جایی که تحت پوشش هستند مراجعه نمایند و از بخش مشارکت ها پیگیری برای ثبت نام وام اشتغال زایی بهزیستی را انجام دهند.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1سازمان بهزیستی برای بررسی اینکه آیا مددجو شرایط دریافت وام اشتغال زایی بهزیستی را دارد یا نه ابتدا تشکیل پرونده می دهد و بعد از تایید شرایط مددجو مراحل پرداخت وام خود اشتغالی را طی می کند.

دریافت وام خود اشتغالی بهزیستی در سال ۱۴۰۲

شرایط و نحوه دریافت وام اشتغال زایی بهزیستی در سال 1402 اعلام شد در ادامه این موارد را بخوانید:

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی که از طریق بانک‌های عامل در اختیار نهادهای حمایتی قرار داده می‌شود در سال 1402 تحت عنوان جزء 4 تبصره 18 لحاظ شده است و برای سازمان بهزیستی مبلغ 5000 میلیارد تومان مصوب شد که نسبت به سال گذشته با کاهش 50 درصدی همراه است. البته با پیگیری رئیس سازمان بهزیستی، در جلسه شورای عالی اشتغال کشور، ریاست جمهوری دستور دادند 15 درصد اعتبارات تبصره 18 (7500 همت) که در اختیار استانداری‌هاست به جبران کاهش 50 درصدی تسهیلات در اختیار بهزیستی قرار داده شود. 

 از سوی دیگر باتوجه به اینکه بانک ملی به تعهدات خود عمل نکرده بود، تا پایان تیرماه این مجوز به شعب بانکی داده شد تا این بانک به افرادی که شرایط دریافت وام مددجویان بهزیستی را دارند تسهیلات پرداخت کند. در واقع این موضوع نیز اکنون در حال انجام است که این تسهیلات معادل 1.5 میلیاردتومان است.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1در حال حاضر مجموعا 15 هزار میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه با 4 درصد بهره برای اشتغالزایی جامعه هدف بهزیستی شامل افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و بهبودیافتگان از اعتیاد در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌گیرد.

 سازمان بهزیستی با صندوق کارآفرینی امید نیز قراردادی دارد. طی این قرارداد از طریق وزارت اقتصاد 300 میلیاردتومان در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده می‌شود که به صندوق واریز خواهد شد که تحت عنوان بند الف تبصره 18 در راستای حمایت از مشاغل خانگی و اشتغالزایی به تسهیلات اضافه می‌شود و در این راستا وام اشتغال زایی مددجویان بهزیستی هم قرار دارد.

رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که امسال رقم وامی که برای ایجاد اشتغال در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد، چقدر است؟ توضیح داد: این تصمیم‌گیری در شورای پول و اعتبار توسط بانک مرکزی انجام می‌شود و در اختیار سازمان‌ها نیست.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1 در پاسخ به این سوال که وام بهزیستی 1402 چقدر است؟ باید بگوییم مبلغ این وام برای مشاغل عادی 150 میلیون تومان و برای مشاغل نیاز به سرمایه بالا، سقف وام اشتغال بهزیستی 1402 را 300 میلیون تومان در نظر گرفته اند.

وام مددجویان بهزیستی در سال 1402 به افرادی تعلق می گیرد که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و برای اشتغال زایی در صورتی که مهارت راه اندازی کسب و کار را داشته باشد پرداخت می شود، لازم به ذکر است که سازمان بهزیستی در جهت توانمند سازی مددجویان اقدامات متعددی انجام داده که یکی از این اقدامات آموزش مهارت و حرفه برای راه اندازی کسب و کار است و وام اشتغال زایی مددجویان بهزیستی در راستای همین برنامه های توانمندسازی مددجویان است.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1 وام بهزیستی بدون ضامن بیشتر به زنان سرپرست خانوار و معلولان پرداخت می شود اما برای افرادی که وام اشتغال زایی بهزیستی را دریافت می کند ضامن همان مجوز کسب و کار جدید است.

شرایط تسهیلات خود اشتغالی و کارفرمایی بهزیستی چیست؟

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1در سال های جدید با توجه به تغییرات صورت گرفته میزان اعتبارات و تسهیلات به مددجویان بهزیستی افزایش یافته بیش از ۱۵۰۰ نفر از مددجویان واجد شرایط از حق بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی (تثبیتی، جدید) بهره‌مند شده‌اند و پرداخت وام اشتغال زایی مدجویان بهزیستی هر ساله در جهت افزایش رفاه و کمک به خود اشتغالی آنها پرداخت می شود اما مبلغ این وام در سال های مختلف متفاوت خواهد بود.

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور درباره شرایط وام اشتغال زایی مددجویان بهزیستی اظهار کرد، پرداخت مشوق‌های بیمه‌ای (کارفرمایی و خویش‌فرمایی) به معلولان برابر قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت (ماده ۱۳) فاقد محدودیت زمانی ۵ ساله است و محدودیت زمانی ۵ ساله شامل سایر مددجویان تحت پوشش است.


 فرآیند و مدارک لازم برای دریافت وام اشتغال زایی بهزیستی 

برای دریافت وام نیاز به داشتن شرایط و ارائه مدارک لازم برای دریافت دارید در این قسمت مدارک لازم برای دریافت وام اشتغال زایی بهزیستی را به ترتیب بیان کرده ایم:

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 11شناسایی مراجع، تشکیل و تکمیل پرونده توسط مددکار معرفی شده

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 12ارزیابی اولیه شرایط مددجو بر اساس معیارهای تعیین شده توسط مددکار 

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 13تدوین و تنظیم برنامه شغلی با همکاری مددکار برای مددجو

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 14اجرای برنامه تدوین شده توسط مددجو 

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 15ارزیابی نهایی فرد توسط تیم ارزیابی متخصص

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 16معرفی جهت اشتغال و کاریابی توسط تیم ارزیابی کننده

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 17نظارت و پیگیری توسط کمیته تخصصی استان / شهرستان

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 18بررسی نوع اشتغال و کار مددجو انجام می شود و در نهایت وام اشتغالزایی بهزیستی پرداخت می شود

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 19اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی مدارک هویتی مددجو

وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 1وام خود اشتغالی بهزیستی ۱۴۰۲ به کسانی که مجوز کسب و کار ارائه دهند پرداخت می شود.

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور وام بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان 1402 21

راهنمای تلفنی نحوه ثبت نام وام اشتغال بهزیستی

در این مقاله شرایط دریافت وام اشتغال زایی بهزیستی در سال 1402 را به صورت کامل شرح داده ایم، اگر در نحوه و چگونگی ثبت نام وام اشتغال زایی  مدجویان بهزیستی با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می توانید از طریق شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مربوطه شما را در دریافت وام خود اشتغالی مددجویان بهزیستی راهنمایی نمایند.

3.5/5 - (2 امتیاز)
منابع :

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام وام اشتغال بهزیستی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی