جهت مشاوره در زمینه ثبت نام وام جانبازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 77004

همه چیز درباره وام جانبازی در سال 1403

وام جانبازی چیست و چقدر است

در این مقاله همه چیز درباره وام جانبازی در سال 1403 را می خوانید. در ادامه شرح داده ایم که وام جانبازی چیست و چقدر است؟ با انواع وام جانبازی آشنا می شوید و اطلاعاتی راجع به این که وام جانبازی چند ساله است، نحوه دریافت و فروش وام جانبازی چگونه است، کدام بانکها وام جانبازی می دهند، شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام جانبازی چیست و….


وام جانبازی چیست؟

وام جانبازی شامل وام مسکن ایثارگران به جانباز‌ان ۲۵ درصد به بالا ، وام خود اشتغالی و وام ازدواج است. ثبت نام وام مکسن جانبازی معمولا از تیر ماه هر سال شروع می‌شود و تا خرداد سال بعد ادامه دارد. سود وام ایثارگران ۴ درصد است و ۲۰ سال فرصت دارید تا مبلغ وام را پرداخت کنید، بنابراین وام جانبازی 20 ساله است. البته، هر سال، میزان زود و سال بازپرداخت وام تغییر می‌کند در ادامه توضیحات بیشتر را می خوانید:


انواع وام جانبازی

بانک‌ها و موسسه‌های مختلف دولتی با هدف افزایش کیفیت زندگی جانبازان وام‌های متفاوتی را به ایثارگران و جانبازان اعطا می‌کنند. وام ازدواج و وام خود اشتغالی از جمله این وام‌ها هستند. در این بخش، انواع وام جانبازی را توضیح می‌دهیم. توصیه‌ی ما این است که برای اطلاع از آخرین اطلاعات مربوط به وام جانبازی حتما در کانال‌های خبری و سایت‌های بنیاد شهید، سپاه پاسداران و ارتش عضو شوید.

برای دریافت انواع وام بانک‌ها، قدم اول آن است که از میزان مبلغ آن تسهیلات و سودی که به آن تعلق می‌گیرد مطلع شوید. این موضوع درباره وام جانبازان هم صدق می‌کند.1- وام ازدواج ایثارگران

وام ازدواج ایثارگران به ایثارگران و فرزندان آن‌ها تعلق می‌گیرد و مبلغش دو برابر وام ازدواج افراد عادی است. براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی، وام ازدواج ایثارگران در سال ۱۴۰۲ برابر با ۳۶۰ میلیون تومان است و به هر نفر ۱۸۰ میلیون‌ تومان داده می‌شود. اگر سن مرد کمتر از ۲۵ باشد و سن زن کمتر از ۲۳ باشد، به هر نفر ۲۲۰ میلیون داده می‌شود.

برای ثبت نام وام ازدواج ایثارگران باید به سامانه وام ازدواج مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید شرایط وام ازدواج در سال ۱۴۰۲ را مطالعه کنید. فراموش نکنید که برای دریافت وام ازدواج ایثارگری تاریخ عقد شما مهم است و باید حداکثر دو سال از تاریخ عقدتان گذشته باشد تا وام به شما تعلق بگیرد.

تسهیلات وام خودرو جانبازان

2- تسهیلات خرید خودرو برای جانبازان

از آن‌جایی که هزینه‌های خرید خودرو هر سال بیشتر می‌شود، وزارت صنایع و معدن با همکاری کارخانه‌های خودروسازی ایرانی امکان خرید خودرو قسطی را برای جانبازان فراهم کردند. جانبازان بالای ۲۵ درصد و خانواده‌ی آن‌ها می‌توانند از تسهیلات خرید خودرو استفاده کنند. همچنین، برای دریافت تسهیلات خودرو جانبازان، نباید قبلا خودرویی خریداری کرده باشید.

نکته‌ی آخر اینکه وام خرید خودرو جانبازان با کارمزد ۴ درصد اعطا می‌شود و ۵ سال برای بازپرداخت قسط‌ها فرصت دارید. اگر قصد خرید خودرو را دارید، ولی جزو خانواده‌ی جانبازها نیستید، می‌توانید از تسهیلات خرید خودرو ازکی‌وام استفاده کنید. در مقاله‌ی خرید اقساطی محصولات ایران خودرو درباره‌ی شرایط این تسهیلات توضیح دادیم.


3- وام خود اشتغالی ایثارگران

اگر جانبازان و خانواده‌ی آن‌ها بخواهند کسب‌وکار خودشان را راه‌اندازی کنند، می‌توانند از صندوق اشتغال و کارآفرینی کشور وام بگیرند. آخرین مبلغ وام خود اشتغالی ایثارگران در سال ۱۴۰۱، برای کارفرمایان ۲ میلیارد و برای کسب‌وکارهای خویش‌فرما ۱۵۰ میلیون تومان بود. سود این وام ۴ درصد است و برای ثبت نام آن باید به سامانه جامع اشتغال مراجعه کنید. در سال‌های پیش، بانک‌های دی، توسعه‌ی تعاون و بانک کشاورزی به ایثارگران وام خود اشتغالی می‌دادند.

همه چیز درباره وام جانبازی در سال 1403 1

4- وام مسکن

وام مسکن جانبازان، وامی است که به مشمولین واجد شرایط، نظیر جانبازان 25 درصد به بالا، برای خرید یا ساخت خانه، اعطا می شود، میزان مبلغ وام مسکن جانبازان بستگی دارد به جمعیت شهری که متقاضی در آن، قصد ساخت یا خرید مسکن است، مبلغ آن از از سیصد میلیون تومان تا ششصد میلیون تومان می باشد:
همه چیز درباره وام جانبازی در سال 1403 2

وام جانبازی چقدر است؟

اگر می خواهید بدانید که وام جانبازی چقدر است، باید بگوییم مبلغ آن بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان می باشد. برای ثبت نام وام جانبازی لازم است به سامانه مخصوص وام جانبازی مراجعه کنید و فرم‌های مربوط به آن را تکمیل کنید. مبلغ این تسهیلات در گذشته برای مراکز استان‌ها ۱۰۰ میلیون، شهرستان‌ها ۸۵ میلیون و روستاها ۵۰ میلیون تومان بوده است. البته همانطور که می‌دانید تورم نرخ صعودی دارد و قیمت مسکن این روزها سر به فلک کشیده است؛ بنابراین نمی‌توان سقف وام جانبازی را برای خرید خانه کافی دانست. درست نیست؟ آیا می‌توان با ۳۰۰ میلیون تومان صاحب‌خانه شد؟


معرفی سایت ثبت درخواست وام ایثارگران و جانبازان

کلیک کنید


وام جانبازی چند ساله است

بازپرداخت اقساط وام جانبازی ۱۵ تا ۲۰ ساله است که ما با یک حساب سرانگشتی به شما می‌گوییم میزان اقساط حدودا چقدر می‌شود. تصور کنید شما وام جانبازی ۳۰۰ میلیونی را دریافت کرده‌اید و تمایل دارید اقساط آن را طی ۲۰ سال به بانک برگردانید. در این شرایط تقریبا ماهیانه معادل ۲ میلیون تومان پرداخت خواهید کرد.


سود وام جانبازی چقدر است؟

اما سود واج جانبازی چقدر اس؟ باید بگوییم این تسهیلات ویژه جانبازان با سود بسیار کم و با شرایط بازپرداخت نسبتا خوب اعطا می‌شود. نرخ سود این تسهیلات، ۴ درصد است که تقریبا می‌توان گفت سود نسبتا مناسبی میان انواع تسهیلات نظام بانکی کشور دارد.

شرایط وام های بانکی در سال 1401

کدام بانک وام جانبازی می دهد؟

بانک‌های مختلف مثل بانک ملی، بانک دی و بانک سپه وام جانبازی می دهند. مسئولیت اعطای تسهیلات بانکی به جانبازان و ایثارگران را به عهده دارند. در این بخش، وام ایثارگران هر کدام از این بانک‌ها را توضیح می‌دهیم. برای دریافت وام از این‌ بانک‌ها باید به شعبه‌های عامل مراجعه کنید و پرونده تشکیل دهید.

 • وام ایثارگران بانک ملی : آخرین مبلغ وام ایثارگران بانک ملی برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای یک میلیون جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان بود. ساکنین سایر شهرها می‌توانند ۳۰۰ میلیون تومان وام بگیرند و مبلغ وام ایثارگری برای ساکنین روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.
 • وام ایثارگری بانک دی: بانک دی به ایثارگران ۱۰۰ میلیون تومان وام می‌دهد و این وام به ضامن احتیاج ندارد. اگر گواهی کسر از حقوق و معرفی‌نامه‌ی وام را به بانک ارائه کنید، می‌توانید این وام را بگیرید. در صورتی‌که چک و سفته ندارید، با نامه‌ی کسر از حقوق فقط ۵۰ میلیون تومان به شما داده می‌شود. اما اگر چک یا سفته دارید، می‌توانید با گواهی کسر از حقوق ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرید.
 • وام ایثارگری بانک قرض‌الحسنه رسالت: اگر در بانک رسالت حساب دارید و خوش‌حساب هستید، می‌توانید از این بانک تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام بگیرید.نکته‌ی مهم اینکه وام ایثارگری بانک رسالت کارمزد ندارد.
 • وام ایثارگری بانک سپه :جانبازان و ایثارگران می‌توانند با داشتن معرفی‌نامه از مرکز بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران یا کمیته امداد از بانک سپه تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام بگیرند. این وام برای خوش‌اشتغالی است و به حساب قرض‌الحسنه در بانک سپه احتیاج دارد. از دیگر شرایط وام ایثارگری بانک سپه ضامن معتبر و سند ملکی است.

همه چیز درباره وام جانبازی در سال 1403 3

شرایط دریافت وام جانبازی

اما چه کسانی می‌توانند از وام جانبازی استفاده کنند؟ طبق آیین‌نامه‌ی تسهیلات مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا افراد زیر جزو مشمولین وام مسکن جانبازان هستند.

 1. جانباز ۲۵ درصد به بالا
 2. آزاده
 3. خانواده‌ی شهدا و مفقودالاثرها
 4. خانواده جانبازان و آزادگان فوت‌شده (اگر قبلا از وام مسکن ایثارگران استفاده نکرده باشند، خانواده‌ی آن‌ها می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند.)
 5. جانباز ۷۰ درصد به بالا: درصورتی‌که مسکن مناسب نداشته باشد و وام‌های قبلی خودش را پرداخت کرده باشد.
 6. البته شرط مهم دریافت وام جانبازی این است که جانباز یا خانواده‌ی او مسکن مناسب نداشته باشند و قبلاً از تسهیلات وام مسکن جانبازی استفاده نکرده باشد. بنابراین، اگر جانباز و خانواده‌اش صاحب خانه باشند یا قبلا از این تسهیلات استفاده کرده باشند، نمی‌توانند وام مسکن ایثارگران را بگیرند.

همه چیز درباره وام جانبازی در سال 1403 2


نحوه دریافت وام جانبازی

نحوه دریافت وام جانبازی به صورت اینترنتی و با انجام مراحل ثبت نام امکانپذیر است. برای ثبت نام نیاز به مراجعه به کافی نت ها نیست، می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه از طریق سیستم مشاور تلفنی مراحل ثبت نام وام جانبازی را برای متقاضیان عزیز در سراسر کشور انجام می دهند. این تماس رایگان نیست و شامل هزینه مشاور تلفنی بر روی قبض تلفن است.

اگر شرایط بالا درباره‌ی شما و خانواده‌تان صدق می‌کند، می‌توانید از تسهیلات وام جانبازان استفاده کنید. دریافت وام جانبازی هم مثل  دیگر به انجام کار اداری و صبر و حوصله‌ی زیادی احتیاج دارد. برای دریافت وام جانبازی، باید مراحل زیر را طی کنید.

 • در مرحله‌ی اول باید از بنیاد شهید و امور ایثارگران کد آنلاین بگیرید.
 • دریافت معرفی‌نامه وام از سامانه ایثارگران
 • دریافت تاییدیه ارزیاب بانک برای ملک
 • تایید مبلغ خانه در سیستم بانکی و اعتباری کشور
 • شرایط وام جانبازی

مدارک لازم برای بارگذاری در سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

مدارک لازم برای دریافت وام جانبازی

بعد از ثبت نام در سایت و انجام کارهای آنلاین، باید با مدارک به بانک مراجعه کنید. پیشنهاد ما این است که همه‌ی مدارک را از قبل آماده کنید و در پوشه‌های جداگانه قرار دهید. مدارک زیر جزو مدارک ضروری برای دریافت وام جانبازی هستند:

 • اصل شناسنامه و کپی آن
 • اصل کارت ملی و کپی آن
 • کارت ایثارگری
 • تاییدیه‌ی سابقه‌ی حضور در جبهه
 • اصل شناسنامه و اصل کارت ملی اعضای خانواده به همراه کپی آن‌ها
 • افتتاح حساب قرض‌الحسنه در بانک مسکن
 • ارائه‌ی دو ضامن رسمی به بانک


فروش فوری وام جانبازی

قصد فروش فوری وام جانبازی را دارید؟ لازم است بدانید که وام جانبازی از جمله وام های غیر قابل انتقال امتیاز توسط بانک است ، و خرید و فروش آن به صورت شخصی  انجام می شود:

 1. کسانی که در انتظار خرید ملک بودند اما با داشتن مشکلات مالی و کمبود بودجه، نتوانستند مسکن تهیه کنند ، معمولا به پیشنهاد املاکی ها و یا سایت ها به فکر خرید وام مسکن می افتند.
 2. وام جانبازی ( مسکن) یکی از این وام ها است که مورد خرید و فروش قرار میگیرد.
 3. از لحاظ شرعی و قانونی مشکلی برای خرید و فروش وام جانبازی وجود ندارد .( برای کسب اطلاعات دقیق و کامل، با دفتر مرجع تقلید خود تماس بگیرید.)
 4. متقاضیان در ازای پرداخت مقدار معینی از این وام به صاحب اصلی آن و تعهد برای پرداخت اقساط کامل آن ، بخش بیشتری از وام را دریافت می کنند .
 5. البته مبلغ وام جانبازی برای خرید ملک و زمین کفایت نمی کند و فقط کمک هزینه ای است برای خرید مسکن .
 6. وام جانبازی و ایثارگری جزو وام مسکن است ، اما میتوان به خرید اقساطی خودرو هم اشاره کرد .
 7. در صورت فروش ملک ، دریافت کننده تسهیلات باید تسویه تسهیلات مذکور و یا انتقال تسهیلات به ملک دیگر اقدام کند.
 8. جانبازان و خانواده‌ی آن‌ها به دلیل خدماتی که به کشور داشتند، می‌توانند از امتیاز وام جانبازی استفاده کنند. هزینه‌ی این وام صرف خرید یا ساخت خانه می‌شود. اگر جانباز هستید یا پدر و مادر شما در این گروه قرار می‌گیرند، می‌توانید در وام مسکن ایثارگران ثبت نام کنید. در این مقاله نحوه دریافت وام جانبازی را توضیح می‌دهیم و اطلاعات کامل این وام را در اختیار شما می‌گذاریم

مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور 1401-1402

سوالات متداول

آیا می‌توان با وام جانبازی در شهر دیگری خانه خرید؟

 • خیر، وام جانبازی فقط برای خرید خانه در شهر محل سکونت شما صادر می‌شود.

آیا وام خرید خودرو فقط برای جانبازان بالای ۲۵ درصد است؟

 • خیر، جانبازهای بالای ۵ درصد هم می‌توانند با دریافت معرفی‌نامه‌ی بنیاد شهید و امور ایثارگران از این وام استفاده کنند.

چه کسانی جزو ایثارگران هستند؟

 • جانبازان، آزادگان، فرزندان آن‌ها و فرزندان شاهد جزو ایثارگران به شماره می‌آیند. برای دریافت تسهیلات مربوط به ایثارگران باید در مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگری ثبت نام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
منابع : ٬

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام وام جانبازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی