جهت مشاوره در زمینه هزینه کمک به مدرسه در آموزش غیرحضوری 1400

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 38675

هزینه کمک به مدرسه در آموزش غیرحضوری 1400

هزینه کمک به مدرسه در آموزش غیرحضوری 1400

دریافت هزینه کمک به مدرسه در آموزش غیرحضوری در سال 1400 ممنوع است. مدیرکل رسیدگی به شکایات و تخلفات آموزش و پرورش شرح داد که دریافت این هزینه قابل شکایت و پیگیری است:


✅ دریافت وجه از اولیا در زمان آموزش مجازی مدارس ممنوع است!


ممنوعیت دریافت کمک به مدرسه در آموزش غیرحضوری 1400

به طور کلی هر سال دریافت کمک به مدرسه چه در شرایط حضوری و غیرحضوری ممنوع اعلام می شود. امسال نیز ممنوعیت دریافت هزینه های غیرقانونی تحت عنوان کمک به مدرسه ممنوع اعلام شد. مدارس حق دریافت چنین هزینه هایی را اولیا و دانش آموزان ندارند، در صورت دریافت امکان پیپگیری قانونی توسط اولیا وجود دارد. تا زمان بازگشایی مدارس دریافت هرگونه وجه با هر عنوان از اولیای دانش‌آموزان برای کمک به مدرسه تخلف محسوب می شود.

  1. با مجازی شدن آموزش، مدارس تعطیل شده اند و هیچ فوق برنامه ای در مدارس ارائه نشده است و بنابراین دریافت وجه از اولیا برای کمک به مدرسه هیچ توجیه قانونی ندارد.
  2. دریافت شهریه در مدارس خاص دولتی که شهریه مصوب دارند نیز باید براساس اجرای فوق برنامه ها به صورت مجازی باشد و درصورتی که مدرسه نتواند فوق برنامه های آموزشی را اجرا کند باید از دریافت شهریه خودداری کند و شهریه های گرفته شده را نیز برگرداند.
  3. همچنین دریافت وجه از اولیا برای پرداخت قبوض آب و برق و گاز مدرسه نیز ممنوع است و در صورت اعلام شکایت برخورد خواهد شد.
  4. خانواده ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند به دفاتر رسیدگی به شکایات و تخلفات در ادارات آموزش و پرورش مراجعه و موضوع را گزارش کنند و یا با ورود به سامانه shekayat.medu.ir شکایت خود را ثبت کنند تا رسیدگی شود.

امکان ثبت شکایت به صورت تلفنی فراهم شده است. اولیا عزیز می توانند از طریق تماس با شماره تلفن های غیررایگان زیر، موضوع شکایت خود را در سایت شکایت مدارس، ثبت و پیگیری نمایند:

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه هزینه کمک به مدرسه در آموزش غیرحضوری 1400

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی