جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 48976

هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی 1401-1402

هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی 1401-1402

از طریق این مطلب از هزینه ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402 مطلع می شوید. هزینه ثتب نام کلاس اول ابتدایی در مدارس دولتی، شهریه پرداز، شاهد، تیزهوشان، غیر دولتی، هیات امنایی متفاوت است علاوه براین هزینه سنجش سلامت نیز از هزینه های ثبت نام کلاس اول ابتدایی است.

هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی 1401-1402

مدارس در دو گروه شهریه پرداز و بدون شهریه طبقه بندی می شوند، در این قسمت به تفکیک به شرح موضوع هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی 1401-1402 در مدارس شهریه پرداز و دولتی پرداخته ایم:

هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی در مدارس دولتی

هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی در مدارس دولتی رایگان است مدارس دولتی مجاز به دریافت شهریه نیستند. امکان تحصیل رایگان توسط دولت در مدارس دولتی فراهم شده است، بنابراین مدارس دولتی که شهریه دریافت می کنند متخلف هستند و والدین و دانش آموزان می توانند این مورد تخلف را پیگیری کنند.

البته برخی از هزینه ها در ثبت نام مدارس دولتی اجتناب ناپذیر است. به طور مثال هزینه خرید کتاب درسی و هزینه بیمه از هزینه های تحصیل دانش آموزان به شمار می رود. اما در ازای تحصیل در مدرسه و استفاده از خدمات تحصیلی، ملزم به پرداخت هزینه نیستند.

پرداخت هزینه هایی نظیر کمک های مردمی به مدرسه، هزینه سرویس دانش آموزان و کلاس های فوق برنامه و رپوش جدید مدرسه و موارد مشابه اینها، اختیاری است و در صورت تایید والدین امکان پذیر است. هیچ مدرسه ای حق اجبار در پرداخت این هزینه ها یا تحت فشار قرار دادن والدین و دانش آموزان برای پرداخت هزینه های مازاد را ندارد.

بنابراین خانواده ها و مسئولین مدارس توجه داشته باشند که دریافت هر مبلغی توسط مدرسه برای ثبت نام ممنوع است. علاوه براین، هزینه های مازاد نظیر هزینه کلاس های تقویتی و … نباید در زمان ثبت نام مدارس دریافت شود، بلکه مدارس می توانند حین تحصیل، وجوه را طبق شرایط فوق الذکر و رضایت اولیا، دریافت کنند.

هزینه ثبت نام کلاس اول در مدارس شهریه پرداز

مدارس شهریه پرداز شامل مدارس غیرانتفاعی، نمونه دولتی، هیات امنایی و شاهد هستند، شهریه این مدارس با هم متفاوت است. به ویژه مدارس شاهد که در آن شهریه دانش آموزان آزاد مدارس شاهد گرانتر از دانش آموزان دارای سهمیه و امتیاز بالا شاهد است. هزینه ثبت نام کلاس اول در مدارس شهریه پرداز به شرح زیر است:


مدارس شاهد

هزینه ثبت نام کلاس اول و دوره ابتدایی در مدارس شاهد:

 • حدود مبلغ 500 هزار تومان برای دانش آموزان شاهد
 • حدود 520 هزار تومان الی 1 ملیون تومان برای دانش آموزان غیر شاهد

مدارس نمونه دولتی

هزینه ثبت نام و شهریه مدارس نمونه دولتی در دوره ابتدایی  از 33000 هزارتومان الی 7700 هزارتومان است.


مدارس غیر دولتی

هزینه ثبت نام کلاس اول در مدارس غیردولتی بستگی به شرایط متعدد دارد. حدود شهریه ثابت مدارس غیردولتی 4 تا 25 میلیون تومان است. لازم به ذکر است که معمولا مدارس غیر دولتی بابت آموزش فوق برنامه تا 38 درصد شهریه ثابت در نظر می گیرند. البته این میزان شهریه باید به تصویب شورای نظارت منطقه و استان برسد و دریافت آن باید به بعد از شروع سال تحصیلی انجام شود.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش گفت: حداکثر شهریه ثابت در مقطع ابتدایی ۲۵ میلیون تومان، در مقطع متوسطه اول ۳۳ میلیون تومان و در مقطع متوسطه دوم ۳۵ میلیون تومان است.

 • نرخ شهریه مدارس غیر دولتی از ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان است.
 • شهریه اعلام شده در سامانه شهریه ثابت است و مدارس می‌توانند ۳۸ درصد از این شهریه را نیز به عنوان شهریه فوق برنامه دریافت کنند.
 • هزینه سرویس و غذا و لباس دانش آموزان جزء شهریه محسوب نمی‌شود و به عهده اولیاست.
 • وی گفت: حداکثر شهریه ثابت در مقطع ابتدایی ۲۵ میلیون تومان، در مقطع متوسطه اول ۳۳ میلیون تومان و در مقطع متوسطه دوم ۳۵ میلیون تومان است، مدارس اجازه دریافت مبلغ بیش از نرخ مصوب شده را برای شهریه ثابت ندارند.
 • محمود زاده گفت: خانواده‌هایی که بیش از نرخ مصوب پرداخت کردند می‌توانند شکایات خود را به سامانه مشارکت‌ها دات آی آر اعلام کنند و شهریه اضافه دریافت شده باید به خانواده‌ها بازگشت داده شود.بیش از ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز شهریه امسال مربوط به کیفیت آموزش و پرورش در هر مدرسه است.
 • رئیس سازمان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش گفت: شهریه مصوب مدارس غیر دولتی برای سال تحصیلی آینده در سامانه mosharekatha.ir قرار گرفته است.
 • برای اطلاع از شهریه مدارس غیردولتی محدوده محل سکونت خود، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید. (با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس بگیرید).

مدارس هیات امنایی

مدارس هیئت امنایی، در گروه مدارس غیر دولتی هستند و هدف از تاسیس آن ها، استفاده از مشارکت های مردمی برای مدیریت خودگردان کردن مدرسه است. هزینه ثبت نام در مدارس هیات امنایی از 400 هزارتوان تا 1 میلیون تومان می باشد.


هزینه سنجش سلامت

هزینه سنجش سلامت برای کودکان به عنوان هزینه ثبت نام کلاس اول، دریافت می شود. این سنجش مربوط به برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی است.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی