جهت مشاوره در زمینه نحوه محاسبه نمره تراز و قبولی در آزمون وکالت

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 48791

نمره تراز، ملاک قبولی در آزمون وکالت 1401

نمره تراز، ملاک قبولی در آزمون وکالت 1401

نمره تراز، ملاک قبولی در آزمون وکالت 1401 می باشد. با ابلاغ رئیس جمهور آزمون وکالت از انحصار خارج شد​ و نمره تراز را ملاک قبولی آزمون وکالت قرار دادند و گامی بلند در مسیر شکسته شدن انحصار کانون وکالت برداشتند.

رئیس جمهور قانون تفسیر مواد ۳، ۴ و ۵ قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار را برای اجرا به قوه قضائیه و وزارتخانه‌های دادگستری، امور اقتصاد و دارایی و علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ کرد.


نمره تراز، ملاک قبولی در آزمون وکالت سال 1401

نمره تراز، ملاک قبولی در آزمون وکالت سال 1401 است؛ با ابلاغ رئیس جمهور آزمون وکالت از انحصار خارج شد​. آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون تفسیر مواد ۳، ۴ و ۵ قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار» که در جلسه علنی در شهریور ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی تصویب شده  و به تایید شورای نگهبان رسیده بود، برای اجرا به قوه قضائیه، وزارت دادگستری، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ کرد.

 • نمایندگان مجلس در جلسه علنی شهریور 1401 در موافقت با کلیات طرح دوفوریتی استفساریه قانون تسهیل فضای کسب و کار، نمره تراز را ملاک قبولی آزمون وکالت قرار دادند و گامی بلند در مسیر شکسته شدن انحصار کانون وکالت برداشتند.

** از نظر برخی از داوطلبان آزمون وکالت، این آزمون از انحصار خارج نشده بلکه خود شغل و حرفه از انحصار خارج شده است. ضمنا با ابلاغ این استفساریه سه حرفه سردفتری و کارشناسی رسمی دادگستری و وکالت دادگستری از انحصار خارج شد. ماده 3 قانون تسهیل صدور مجوزها مربوط به سردفتری و ماده 4 مربوط به کارشناسی رسمی و ماده 5 این قانون درباره ی وکالت می باشد.


زمان اعلام نتایج آزمون وکالت 1401

اطلاعیه معاونت حقوقی قوه‌قضاییه: نتایج آزمون وکالت بر اساس نمرات تراز شده ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد. معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در رابطه با اینکه نمره تراز، ملاک قبولی در آزمون وکالت 1401 است و درمورد اعلام نتایج آزمون های وکالت اطلاعیه ای صادر کرد.

 • معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در اطلاعیه ای از اعلام نتایج جدید مرکز وکلای قوه قضائیه بر اساس نمرات تراز شده تا چند روز آینده خبر داد.
 • معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه اعلام کرد:
 • با توجه به لازم الاجرا شدن قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و استفسار به عمل آمده از مجلس شورای اسلامی، معاونت حقوقی و امورمجلس قوه قضاییه اعلام کرد نتایج آزمون بر اساس معیار ارائه شده توسط مجلس و بر مبنای میانگین وزنی نمرات تراز شده توسط سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد.
 • معیار اعلامی برای تمامی آزمون‌های وکالت اعم از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، کانون وکلای دادگستری و کانون کارشناسان رسمی لازم الاتباع است.
 • نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۰ تا پایان شهریور 1401 اعلام می‌شود.
 • سخنگوی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران از اعلام نتایج آزمون وکالت ۱۴۰۰ (برگزار شده در تیرماه ۱۴۰۱) تا پایان شهریورماه خبر داد.
 • ابراهیم کیانی، سخنگو و نایب‌رئیس اسکودا در رابطه با نمره تراز، ملاک قبولی در آزمون وکالت 1401 شرح داد و اظهار داشت که نتایج آزمون وکالت ظرف ۱۰ روز آینده و بر اساس نمره تراز منتشر خواهد شد.
 • پیش‌تر مسئولان سازمان سنجش اعلام کرده بودند که نتایج ظرف ۴۰ روز از برگزاری آزمون منتشر خواهد شد. بااینحال چندی بعد رئیس اسکودا در یک نشست خبری گفت نتایج حدودا دو ماه بعد از آزمون و تا پایان شهریور منتشر می‌شود.
 • آزمون وکالت سال ۱۴۰۰ پس از چند مرتبه تعویق نهایتا در ۳۰ تیرماه سال ۱۴۰۱ برگزار شد.
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه محاسبه نمره تراز و قبولی در آزمون وکالت

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی