جهت مشاوره در زمینه ثبت نام و ثبت درخواست در سامانه سجاد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 76935

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳

نحوه ی ثبت نام در سامانه سجاد

در این مقاله نحوه ی ثبت نام در سامانه سجاد را به صورت تصویری و گام به گام شرح داده ایم با کمک این راهنمای تصویری می توانید به سادگی مراحل ثبت نام در سامانه سجاد را انجام دهید. ثبت نام در سامانه سجاد برای آزاد سازی مدرک، کمیسیون موارد خاص، پیپیری درخواست در سامناه سجاد، استعلام مدرک تحصیلی و … الزامی است. تنها آدرس رسمی سامانه سجاد portal.saorg.ir است. برای استفاده از خدمات سامانه سجاد، ابتدا باید در سامانه (portal.saorg.ir)، پیش ثبت نام انجام دهید و نام کاربری و کلمه عبور دریافت کنید. سپس با ورود به سامانه (portal.saorg.ir)، می توانید مراحل تکمیل پروفایل شامل تکمیل اطلاعات شخصی و تحصیلی را انجام دهید. در نهایت درخواست مورد نظر خود را از منوی خدمات ثبت و پیگیری نمایید.

توجه داشته باشید که ثبت نام در سامانه سجاد و دریافت نام کاربری و رمز عبور، به معنای ثبت درخواست مورد نظر نیست و بعد از تکمیل مراحل ثبت نام و ورود به سامانه، لازم است از طریق منوی خدمات، درخواست مورد نظر خود را ثبت کنید. درصورتی که اطلاعات ثبت نام را ناقص وارد نمایید ممکن است به خدمات مورد نظر خود دسترسی پیدا نکنید. اگر برای انجام ثبت نام نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.

مراحل و نحوه ثبت نام در سامانه سجاد 

در این قسمت، نحوه ثبت نام در سامانه سجاد را در 8 مرحله به صورت تصویری شرح داده ایم. از طریق ورد به سامانه سجاد که همان پورتال سازمان امور دانشجویان  است و ورود به صفحه اصلی سایت، می توانید بر روی گزینه ثبت نام موجود در سمت راست بالای صفحه یا گزینه ثبت نام موجود در بخش ثبت نام وسط صفحه، کلیک نمایید:

(تصویر 1)

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 1


سیستم، صفحه قوانین و مقررات را نمایش می دهد. پس از مطالعه و پذیرش قوانین، با انتخاب گزینه “با قوانین گفته شده موافق هستم” ادامه فرم به شما نمایش داده می شود.

تصویر 2

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 2


با انتخاب گزینه “با قوانین گفته شده موافق هستم”، فیلد های نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، پست الکترونیک و رمز عبور که در فرم ثبت نام به شما نمایش داده شده است را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که موارد ستاره دار اجباری می باشند.

تصویر 3

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 3

موارد زیر را برای تکمیل فیلدها در نظر داشته باشید:

  •  در فیلد کد ملی فقط عدد وارد نمایید. کد ملی باید معتبر بوده و ده رقم باشد.
  • شماره موبایل باید 11 رقم بوده، عدد اول آن صفر و عدد دوم آن 9 باشد.
  • پست الکترونیک باید معتبر باشد. توجه داشته باشید که ایمیل وارد شده از طرف شما، همان راه ارتباطی با شما خواهد بود.
  • رمز عبور و تاییدیه رمز عبور نیز باید حداقل 8 کاراکتر بوده و عدد باشد.
  • لازم است با شماره همراه و ایمیل شخصی خود در سامانه ثبت نام نمایید. اطلاع رسانی های بعدی و همچنین ورود به سامانه، براساس اطلاعات اولیه وارد شده توسط متقاضی انجام می شود.

پس از تکمیل فرم با کلیک بر روی کلید تماس، به صورت سیستمی با شما تماس گرفته می شود و کد فعال سازی برایتان خوانده می شود. همچنین با کلیک بر روی کلید پیامک، کد فعال سازی به شما، پیامک می شود. این مرحله به جهت صحت سنجی شماره موبایل وارد شده توسط شما، تعریف شده است.

تصویر 4

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 4

لازم به ذکر است که مهلت زمانی وارد نمودن کد فعال سازی، از لحظه زدن کلید تماس یا کلید ارسال کد، 5 دقیقه می باشد. در صورت اتمام مهلت زمانی تعیین شده، سیستم پیغام خطای زیر را نمایش می دهد:
کد فعال سازی قبلی منقضی شده است، لطفا مجددا اقدام به دریافت کد نمایید.

تصویر 5

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 5


در صورت گذشت زمان و منقضی شدن کد ارسالی، لازم است مجددا بر روی کلید تماس یا ارسال کد کلیک نموده و نسبت به دریافت کد فعال سازی، اقدام نمایید.کد فعال سازی را وارد نمایید و در انتها کد امنیتی را وارد کرده و بر روی کلید ارسال کلیک کنید.
در صورت ثبت نام با کد ملی تکراری، پیغام خطای مربوطه در بالای صفحه نمایش داده می شوند. در این حالت لینک به صفحه بازیابی رمز عبور در دسترس است و از این طریق می توانید رمز عبور نام کاربری موجود در سیستم را بازیابی نمایید.

تصویر 6

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 6


در صورت خالی بودن فیلدهای اجباری و وجود مغایرت در اطلاعات ورودی سیستم از ثبت درخواست جلوگیری می کند و موارد خطا را در بالای صفحه نمایش می دهد.

تصویر 7

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 7

پس از انتخاب کلید ارسال، نام کاربری همان کد ملی وارد شده شما می باشد و رمز عبور تعیین شده توسط شما( به آدرس پست الکترونیک شما) آدرس پست الکترونیک وارد شده توسط شما ارسال می گردد.

تصویر 8

نحوه ثبت نام در سامانه سجاد ۱۴۰۳ 8

در صورتی که بخواهید می توانید در همان لحظه نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام نمایید، در غیر اینصورت، می توانید بعدا نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت درخواست اقدام نمایید. توجه داشته باشید که در صورت عدم مراجعه به پورتال، جهت تکمیل اطلاعات، پس از مدت 1 ماه، حساب کاربری شما باطل شده و از بین می رود. شما با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، می توانید به پورتال مراجعه نموده و نسبت به تکمیل اطلاعات ثبت نامی خود و گذراندن مراحل تکمیلی ثبت نام اقدام نمایید.


سخن پایانی

در این مقاله نحوه ی ثبت نام در سامانه سجاد را به صورت تصویری و گام به گام شرح داده ایم. تنها آدرس رسمی سامانه سجاد portal.saorg.ir است، توجه داشته باشید که ثبت نام در سامانه سجاد و دریافت نام کاربری و رمز عبور، به معنای ثبت درخواست مورد نظر نیست و بعد از تکمیل مراحل ثبت نام و ورود به سامانه، لازم است از طریق منوی خدمات، درخواست مورد نظر خود را ثبت کنید. درصورتی که اطلاعات ثبت نام را ناقص وارد نمایید ممکن است به خدمات مورد نظر خود دسترسی پیدا نکنید. اگر برای انجام ثبت نام نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.در ادامه بخوانید: شرایط وام ازدواج دانشگاه آزاد در سامانه سجاد5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام و ثبت درخواست در سامانه سجاد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی