کد خبر : 50491
- بازدید

نحوه و شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران در سال 1401-1402


جهت مشاوره در زمینه نحوه و شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران در سال 1401-1402

نحوه و شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران در سال 1401-1402

در این مقاله از نحوه و شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران در سال 1401-1402 مطلع می شوید. علاوه براین می خوانید که مبلغ وام مسکن ایثارگران چقدر است، شرایط وام مجدد مسکن ایثارگران چیست؛ افزایش مبلغ وام مسکن و سود وام مسکن ایثارگران نیز اعلام شد.

در ادامه جزئیات کامل خبر را می خوانید:

  • نحوه دریافت وام مسکن ایثارگران
  • شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران
  • مبلغ وام مسکن ایثارگران
  • سود وام مسکن ایثارگران

شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران 1401-1402

شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران در سال 1401 و 1402 اعلام شد. مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مبلغ وام مسکن در سال جاری و شرایط دریافت مجدد وام مسکن ایثارگران توضیح داد.

  • وی در خصوص میزان وام مسکن ایثارگران و شرایط پرداخت آن در سال جاری اظهار کرد: براساس قانون، هیئت وزیران میزان تسهیلات قابل پرداخت به ایثارگران را در همان سال مشخص می‌کند و تا پایان خرداد این کار باید انجام شود.
  • مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر سال با توجه به تورم مسکن پیشنهادات خود را به هیئت دولت اعلام می‌کند و این پیشنهاد در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب و در دستور کار دولت قرار می‌گیرد، در حال حاضر ما منتظر ابلاغ مصوبه آن هستیم تا این مصوبه به تائید شورای پول و اعتبار بانک مرکزی برسد و پس از آن نیز بانک مرکزی سهمیه‌ها را مشخص می‌کند.
  • مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: البته وام بانکی به این صورت نیست که پایان ۱۴۰۱ تمام شود بلکه به طور معمول پرداخت آن بین ماه‌های تیر و مرداد سال جاری تا پایان خرداد سال بعد ادامه دارد.

شرایط دریافت وام مجدد مسکن ایثارگران

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران شرایط دریافت مجدد وام مسکن ایثارگران را تشریح کرد و گفت: در قوانین و مصوبه هیئت دولت این موضوع لحاظ شده و به صورت دائمی است و جانبازان می‌توانند از وام مجدد بدون هیچ محدودیتی برخوردار شوند، البته افرادی که تا سال ۹۰ که سقف وامشان حدود ۴۰ میلیون تومان بوده استفاده کرده‌اند، تنها در قالب ساخت می‌توانند مجدداً بهره‌مند شوند اما شرایط وام مجدد خرید مسکن در قانون بودجه سنواتی مشخص می‌شود و در سال ۱۴۰۱ صرفاً ایثارگرانی که تا قبل از این تاریخ، مبلغ ۲۵ میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند مشروط بر اینکه تا پایان سال ۹۹ تسویه حساب کرده باشند، در اولویت قرار دارند.

وی با ذکر این مطلب که پنج درصد از ظرفیت قانون جهش تولید مسکن به ایثارگران اختصاص یافته است، افزود: پیشنهادات بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اعمال معافیت‌های قانونی برای ایثارگرانی که در طرح جهش مسکن ثبت‌نام می‌کنند به وزارت راه و شهرسازی ارسال شده است. پیشنهاداتی مثل معافیت از پرداخت خرید انشعابات آب، برق و گاز و تراکم ساخت که البته تمام این موارد در قیمت تمام شده ملک محاسبه و با معافیت‌های قانون این مبلغ کاهش می‌یابد تا آورده ایثارگر نسبت به سایر افراد کمتر شود.

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ما این پیشنهاد را ارائه داده‌ایم و منتظریم ساز و کار نرم‌افزاری و سامانه‌ای که محل ثبت‌نام است اصلاح شود و این موضوع در حال پیگیری است.

واگذاری زمین به ایثارگران در استان ها

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد واگذاری زمین به ایثارگران در استان‌های مختلف گفت:

در قانون مشمولان واگذاری زمین، جانبازان ۲۵ درصد به بالا، همسر و فرزندان شهید و آزادگان هستند که براساس این قانون و تفاهم‌نامه‌های استانی که با استانداران منعقد شده، در سراسر کشور واگذاری زمین باید انجام شود، البته شاید در استانی زمین به اندازه کافی نباشد و این روند به کندی صورت پذیرد زیرا در مراکز استان‌ها و به خصوص تهران با مشکل جدی کمبود زمین مواجه هستیم، اما به صورت کلی این قانون در حال اجرا است.

افزایش وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱

خبر افزایش وام مسکن ایثارگران در سال 1401 اعلام شد. هیئت وزیران در اجرای مواد قانونی مندرج در قانون برنامه ششم توسعه و قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) (ماده «۳» مکرر اصلاحی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران)، با افزایش سقف وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.

مبلغ وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱

مبلغ وام و سقف وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، ۴ میلیارد ریال، مراکز استان ها ۴ میلیارد ریال، سایر شهرستان ها ۳ میلیارد ریال و روستاها ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شد.

سود وام مسکن ایثارگران در سال ۱۴۰۱

سود وام مسکن ایثارگران در سال 1401 با نرخ 4 درصد اعلام شد. به این ترتیب که به موجب این مصوبه، سقف تسهیلات مذکور در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز همان استان و با نرخ ۴ درصد با مدت بازپرداخت وام ۲۰ ساله بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن تعیین گردید.


در ادامه بخوانید:

دریافت وام خرید و ساخت خانه به ایثارگران سال 1401


منابع :

جهت مشاوره در زمینه نحوه و شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران در سال 1401-1402
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3689
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: + 4 = 7

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام