جهت مشاوره در زمینه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 58622

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا

در این مقاله نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا به صورت کامل و جامع شرح داده ایم. از مشکلاتی که اغلب فرهنگیان در حین ثبت نمرات با آن مواجه می شوند نحوه ویرایش نمرات و نحوه تایید نهایی نمرات از سیدا است. در ادامه می خوانید که آیا امکان ویرایش نمرات در سیدا بعد از ثبت نهایی وجود دارد؟ و اینکه علت ناتمام بودن کارنامه در سیدا چیست، همچنین نحوه ویرایش نمره در سیدا و  رفع مشکلات تایید نهایی نمرات در سیدا توسط مدیر و معلمان را شرح داده ایم.


نحوه تایید نهایی نمرات در سیدا

ثبت نمرات توسط معلمان در سامانه سیدا انجام می شود. معلمان در سامانه سیدا نمرات دانش آموزان را به صورت انفرادی و برای هر درس ثبت می کنند اما اغلب اوقات در نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا با مشکل روبرو می شوند. باید توجه داشته باشید که زمانی که نمره مربوط به درس را، برای همه دانش آموزان وارد کردید باید حتما گزینه “ثبت و ذخیره نتایج” را علامت بزنید تا تغییرات در سیدا ذخیره شود.

توجه داشته باشید بعد از ثبت نمره یک درس به هیچ عنوان تایید نهایی نمرات در سیدا را انتخاب نکنید چرا که با انتخاب این گزینه دیگر معلم نمی تواند ویرایش و ثبت نمره را انجام دهد.

در ادامه مراحل  و نحوه تایید نهایی نمرات در سیدا را بصورت گام به گام و توصیفی توضیح می دهیم:

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 1 وارد سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir می شوید. سپس نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی را وارد کنید تا وارد پنل شخصی خود شوید.

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 2 در پنل شخصی خود گزینه” عملیات ضمن خدمت” را انتخاب کنید.

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 3 گزینه ” لیست کلاس و ورود نتایج” را انتخاب کنید.

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 4  در انتها “تایید نهایی نمرات توصیفی” را انتخاب کنید و در این مرحله نمرات تایید شده اند و دیگر قابل ویرایش توسط معلم نیستند.


ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا


کارنامه ناتمام در سیدا 

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 5 علت ناتمام بودن کارنامه در سیدا چیست؟

توجه  در پاسخ به این سوال که علت مشاهده عبارت “کارنامه ناتمام در سیدا” چیست باید بگوییم تا زمانی که گزینه تایید نهایی نمرات را انتخاب نکنید کارنامه به صورت ناتمام نمایش داده می شود.


نحوه برگشت زدن نمره برای ویرایش در سیدا

می توانید نحوه برگشت نمره به معلم توسط مدیر برای ویرایش در سامانه سیدا را در فیلم زیر مشاهده کنید:نحوه ویرایش نمرات در سامانه سیدا

گاهی اوقات به هر دلیلی معلمان نیاز دارند که نمره ای که ثبت کرده اند ویرایش کنند یا نیاز به تغییراتی در نمره دانش آموز دارند، بنابراین لازم است با نحوه ویرایش نمرات در سیدا آشنایی داشته باشند. وقتی که تمام نمرات در سامانه سیدا ثبت شد تا زمانی که گزینه” تایید نهایی نمرات ” را  کلیک نکرده باشید، تمام نمرات قابل ویرایش هستند و به شیوه زیر ویرایش نمرات در سیدا را انجام می دهیم.

در ادامه مراحل نحوه ویرایش نمرات را در سامانه سیدا توضیح می دهیم.

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 1  وارد سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir می شوید. سپس نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی را وارد کنید تا وارد پنل شخصی خود شوید.

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 2  درسی را که قصد ویرایش آن را دارید انتخاب کنید.

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 3 نوبت تحصیلی را انتخاب کنید.

نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 4در ردیف مورد نظر نام دانش آموز را کلیک کنید و تا زمانی گزینه تایید نهایی نمرات را علامت نزده باشید می توانید با کلیک بر روی نمره حالت انتخاب قرار می گیرد و می توانید تغییر دهید.

توجهبعد از تایید نهایی نمرات  نمی توانید به هیچ عنوان نمرات را تغییر دهید پس لازم است به نحوه تایید نهایی نمرات از سیدا دقت داشته باشید.

نحوه ویرایش نمرات در سامانه سیدایکی از خطاهایی که گاهی برخی فرهنگیان ممکن است انجام دهند این است که بعد از اتمام ثبت نمرات گزینه” تایید نهایی نمرات” را تیک می زند. و با مشکل روبرو می شود چرا که بعد از علامت زدن گزینه” تایید نهایی نمرات” نمی توانند اگر نمره ای را به اشتباه وارد کرده باشند تغییر و ویرایش کنند.

وقتی که گزینه “تایید نهایی نمرات” را انتخاب کرده باشید صفحه زیر نمایش داده می شود و نمی توانید نمرات را تغییر دهید یا ویرایشی انجام دهید.

توجه فرهنگیان عزیز توجه داشته باشید نحوه تایید نهایی نمرات در سیدا با نحوه ثبت و ذخیره نتایج متفاوت است در “ثبت و ذخیره نتایج” نمره قابل تغییر است.

نحوه ویرایش نمرات در سامانه سیدا


تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا 10


راهنمای تلفنی برای ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا

فرهنگیان گرامی می توانند در زمینه رفع مشکلات و نحوه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه مشاوره تحصیلی، هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب، راهنما و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ویرایش و تایید نهایی نمرات در سیدا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی