جهت مشاوره در زمینه مشاوره برنامه ریزی قبولی برای کنکور سراسری و نحوه ترمیم معدل

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 43780

نحوه طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۱ با 14 پاسخنامه!

نحوه طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۱ با 14 پاسخنامه!

🔹جزئیات طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد، قرار است ۱۴ پاسخنامه برای کنکور سراسری داشته باشیم. در ادامه جزئیات کامل نحوه طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۱ با 14 پاسخنامه را به اطلاع داوطلبان عزیز می رسانیم:

طراحی سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۱ با 14 پاسخنامه!

پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور  در مورد نحوه طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۱ با 14 پاسخنامه شرح داد:
🔻آزمون سراسری ۱۴۰۱ را در تیرماه برگزار خواهیم کرد.
🔻 این آزمون در کلیت مانند آزمون‌های سال‌های گذشته است ولی در اجرا یکسری تحولات و تغییراتی را داریم.
🔻برای هر پنج گروه آزمایشی یک دفترچه سؤال عمومی و یک پاسخنامه اختصاصی خواهد بود.

 • ** آزمون سراسری ۱۴۰۱ را در تیرماه برگزار خواهیم کرد و این آزمون در کلیت مانند آزمون‌های سال‌های گذشته است ولی در اجرا یک سری تحولات و تغییراتی را داریم تا مسیر برگزاری آزمون برای داوطلب آسان‌تر، روان‌تر و با استرس کمتر همراه باشد.
 • ** وی افزود: برای هر پنج گروه آزمایشی یک دفترچه سؤال عمومی و یک پاسخنامه اختصاصی خواهد بود؛ البته پاسخنامه و دفترچه شخصی‌سازی می‌شوند، در پاکت قرار می‌گیرند و در اختیار داوطلب گذاشته می‌شوند. در دفترچه سوالات عمومی ۱۰۰ سؤال با ۷۵ دقیقه زمان خواهد بود.

۲ دفترچه اختصاصی برای ۳ گروه آزمایشی در کنکور 1401

 1. رئیس سازمان سنجش کشور گفت: برای گروه‌های ریاضی، تجربی و علوم انسانی دو دفترچه تخصصی با دو پاسخنامه داریم. در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، دو دفترچه اختصاصی خواهیم داشت به همراه دو پاسخنامه اختصاصی شخصی‌سازی شده در پاکت. دفترچه شماره ۲ شامل درس ریاضیات است که ۵۰ سؤال با ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی دارد.
 2. وی ادامه داد: دفترچه شماره ۳ گروه ریاضی شامل درس فیزیک ۴۰ سؤال با ۵۰ دقیقه زمان، درس شیمی ۳۰ سؤال با ۳۰ دقیقه زمان، جمعاً ۷۰ سؤال با ۸۰ دقیقه زمان است. این دفترچه با پاسخنامه خودش در پاکت شخصی‌سازی تحویل داوطلبان خواهد شد.
 3. پورعباس گفت: در گروه علوم تجربی نیز علاوه بر یک دفترچه عمومی، دو دفترچه اختصاصی داریم. دفترچه اختصاصی شماره ۲ شامل درس ریاضی و زیست است. ۳۰ سؤال ریاضی با ۵۰ دقیقه زمان، ۵۰ سؤال زیست با ۴۰ دقیقه زمان؛ جمعاً ۸۰ سؤال با ۹۰ دقیقه زمان است.
 4. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: دفترچه شماره ۳ شامل درس فیزیک، شیمی و زمین‌شناسی است. درس فیزیک ۳۰ سؤال با ۳۷ دقیقه زمان، درس شیمی ۳۵ سؤال با ۳۷ دقیقه زمان، درس زمین‌شناسی ۲۰ سؤال با ۱۶ دقیقه زمان که جمعا ۸۵ دقیقه سؤال با ۹۰ دقیقه زمان است. در این گروه آزمایشی یک دفترچه اضافه به نام بهیاری داریم که دفترچه شماره ۴ محسوب می‌شود و مخصوص بهیاران با ۳۵ سؤال و ۲۰ دقیقه زمان است.
 5. وی اعلام کرد: در گروه انسانی نیز دو دفترچه اختصاصی داریم. دفترچه شماره ۲ شامل درس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی و علوم اجتماعی است که به ترتیب ریاضی ۲۰ سؤال با ۲۵ دقیقه، اقتصاد ۱۵ سؤال با ۱۰ دقیقه، زبان و ادبیات فارسی ۳۰ سؤال با ۳۰ دقیقه، علوم اجتماعی ۲۰ سؤال با ۱۵ دقیقه. جمع سؤالات ۸۵ سؤال در زمان ۸۰ دقیقه است.
 6. پورعباس ادامه داد: دفترچه شماره ۳ شامل دروس زبان عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و منطق و روانشناسی است که زبان عربی ۲۰ سؤال با ۲۰ دقیقه، تاریخ و جغرافیا هر کدام ۱۵ سؤال و جمع تاریخ و جغرافیا با همدیگر ۲۵ دقیقه زمان، فلسفه و منطق ۲۰ سؤال با ۲۰ دقیقه، روانشناسی ۲۰ سؤال با ۱۵ دقیقه است. فقط دفترچه شماره ۳ یک تعداد مخصوص دیپلمه‌های علوم و معارف اسلامی نیز دارد که در درس زبان عربی و تاریخ متفاوت است که آن‌هم شخصی‌سازی می‌شود جای نگرانی نیست. کسانی که اعلام کردند دیپلم‌ آنها علوم و معارف اسلامی است، دفترچه شماره ۳ آنها با دفترچه شماره ۳ بقیه داوطلبان از نظر سؤال عربی و تاریخ متفاوت است.
 7. وی اضافه کرد: گروه هنر نیز دو دفترچه دارد، یک دفترچه عمومی و یک دفترچه آزمون اختصاصی است که پاسخنامه مجزا دارند. دفترچه اختصاصی هنر ۱۶۵ سؤال با ۱۶۰ دقیقه زمان دارد که هر دو دفترچه هنر هم شخصی‌سازی می‌شود.
 8. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: گروه زبان‌های خارجی مثل بقیه گروه‌هاست و دفترچه اختصاصی ۷۰ سؤال با ۱۵۰ دقیقه است. برای زبان‌های دیگری مثل آلمانی و فرانسوی هم که دفترچه‌های خاص تعریف شده است.
 9. پورعباس اعلام کرد: به این ترتیب در کنکور ۱۴۰۱ حدود ۱۴ پاسخنامه داریم نسبت به امسال که پنج دفترچه بود تقریباً ۳ برابر پاسخنامه خواهیم داشت که باعث می‌شود آرامش و آسایش خوبی را برای داوطلبان ایجاد کند.

اهمیت معدل در کنکور سراسری 1401

سازمان سنجش بر اهمیت معدل در کنکور سراسری 1401 تاکید کرد و شرح داد:

 • از ابتدای اسفند تا سوم اسفندماه بازه جدیدی برای ثبت‌نام خواهیم داشت که از داوطلبان خواهش می‌کنیم که معدل‌شان را به درستی وارد کنند. اگر معدل به درستی وارد نشود، در صورت قبولی منجر به لغو قبولی می‌شود. داوطلبان پنج نوبت متفاوت فرصت اصلاح معدل را دارند، بنابراین داوطلبان فرصت کافی برای وارد کردن معدل دارند.
 • رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره سودجویی کلاهبرداران از داوطلبان کنکور گفت: داوطلبان به هیچ‌وجه فریب مؤسساتی، سایت‌هایی، کانال‌هایی که تبلیغات واهی برای فروش سوال می‌کنند، نخورند، عضویت در این گروه‌ها از منظر دستگاه‌های حراستی-حفاظتی تقلب محض بوده و متقن و قطعی محسوب می‌شود.
 • لیست‌ این افراد به ما داده می‌شود و از گردونه آزمون و رقابت خارج می‌شوند. عضویت به هر شکلی با توجه به اشرافی که دستگاه‌های اطلاعاتی روی این موسسات و کانال‌ها دارند به مصلحت نیست، ضمن اینکه دیده شده از داوطلبان عضو شده در این گروه‌ها به خاطر داشتن اطلاعات ثبت‌نامی اخاذی می‌شود که اگر پول ندهید.
 • ما شما را لو می‌دهیم و به عنوان کسانی که می‌خواهید تبانی و تقلب کنید، از آزمون حذف می‌شوید. بنابراین داوطلبان به هیچ‌عنوان فریب این موسسات را نخورند.

همراه داشتن چه وسائلی در کنکور تقلب محسوب می شود؟

سازمان سنجش اعلام کرد، داوطلبان باید بدانند که اگر وسیله‌ای در جلسه آزمون به همراه داشته باشند حتما دستگاه‌های تعبیه شده در حوزه‌های امتحانی آن را شناسایی خواهند کرد. کشف این وسایل به منزله تقلب قطعی در آزمون است. بنابراین داوطلبان فریب سودجویان را نخورند.

وی عنوان کرد: آرزو می‌کنم یک آزمون بسیار خوب، شاداب و مطمئن که عدالت را بین داوطلبان به نحو شایسته‌ای تقسیم می‌کند را در آینده داشته باشیم.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه مشاوره برنامه ریزی قبولی برای کنکور سراسری و نحوه ترمیم معدل

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی