جهت مشاوره در زمینه سرچ مقاله در سیویلیکا (فارسی و خارجی)

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 77044

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 اگر می خواهید نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا یا همان سایت رایگان سیویلیکا فارسی و انگلسی را به ساده ترین روش بدانید، این مطلب مناسب شماست…. در این راهنمای آموزشی، نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا را به صورت مرحله به مرحله و تصویری شرح داده ایم، علاوه براین می خوانید که سیویلیکا چیست و توضیح مختصری درباره تاریخچه آن ارائه کرده ایم که احتمالا برای شما هم جالب است………

برای جستجو مقاله در سیویلیکا اینجاکلیک کنید

کلیک کنید

فیلم نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا

با مشاهده فیلم زیر می توانید از مقالات رایگان سیویلیکا استفاده کنید، نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا به ساده ترین روش شرح داده شده است:


سیویلیکا چیست؟

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 پیش از آنکه نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا را شرح دهیم، توضیحاتی مختصری درباره این سایت ارائه می کنیم تا با ماهیت آن بیشتر آشنا شوید. سیویلیکا (civilica.com)، یک دایره المعارف تخصصی است که برای تمامی رشته های علوم کاربرد دارد. هدف از راه اندازی سیویلیکا، ایجاد فضایی برای جلوگیری از پراکنده شدن نتایج تحقیقها و مطالعات محققان و دانشمندان ایرانی می باشد. این تحقیقات سرمایه کشور هستند زیرا در دسترس بودن کلیه نسخ های یک تحقیق می تواند جلوی بسیاری از دوباره کاریها را بگیرد. بنابراین ابزاری قدرتمند برای داوران مقالات کنفرانسهای آتی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی است که قصد تهیه پایان نامه دارند.

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 در واقع دستاورد سیویلیکا، در هم شکستن تمرکزگرایی و از بین بردن مرزهای جغرافیایی و فواصل برای دسترسی به اطلاعات و نتایج تحقیقات است. عنوان ®CIVILICA برای نخستین بار از نام بزرگترین دایره المعارف جهان (Britannica) الهام گرفته شده و ریشه لاتین آن CIVILIs به معنی تمدن است. به دلیل اهمیت این پایگاه اطلاعاتی، نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا را به زبان ساده شرح داده ایم تا برای همگان قابل استفاده باشد.


درباره سیویلیکا فارسی و انگلیسی

 • مقالات موجود در سیویلیکا به زبان فارسی و انگلیسی هستند و به صورت رایگان در دسترس می باشند.
 • مقالات کلیه کنفرانسهایی است که در تقویم کنفرانسها به صورت تحت حمایت درج شده اند و انحصارا در اختیار پایگاه سیویلیکا قرار دارند. حق نشر این مقالات از دبیرخانه کنفرانس مربوطه طبق تفاهم نامه رسمی اخذ شده است.
 • پایگاه سیویلیکا و کلیه سایتهای زیر مجموعه آن تحت نظر انتشارات بوم سازه وابسته به شرکت توسعه فناوری ساختمان بوم سازه (که یک مجموعه کاملا خصوصی است) راه اندازی گردیده و کلیه حقوق آن متعلق به این شرکت است.
 • آرم و نام سیویلیکا (®CIVILICA) در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی کشور در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نام شرکت «توسعه فناوری ساختمان بوم سازه» ثبت گردیده و کلیه حقوق این نام متعلق به شرکت است.
 • پایگاه سیویلیکا دارای نماد اعتماد الکترونیکی است.
 • انتشارات بوم سازه دارای مجوز نشر دیجیتال و پایگاه سیویلیکا دارای نماد رسانه می باشد.
 • شرکت «توسعه فناوری ساختمان بوم سازه»، عضو انجمن صنفی شرکتهای رایانه ای است.
  شرکت «توسعه فناوری ساختمان بوم سازه»، عضو مجمع ناشران الکترونیک کشور است.
 • انتشارات بوم سازه عضو نظام صنفی ناشران کشور می باشد.
 • پایگاه سیویلیکا عضو کنسرسیوم محتوای ملی و تامین کننده اطلاعات و اسناد مقالات کنفرانسهای کشور در این کنسرسیوم است.
 • عنوان ®CIVILICA طی شماره استاندارد بین المللی ISSN ۱۷۳۵-۵۵۴۰ در کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است.

تاریخچه سیویلیکا:

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 درمورد تاریخچه سیویلیکا باید بگوییم عملیات اجرایی و راه اندازی سایت سیویلیکا که اولین زیر مجموعه سایتهای تامین کننده مدارک و اطلاعات علمی است، از اوایل تابستان ۱۳۸۴ آغاز شده است. از شهریورماه همان سال به صورت آزمایشی و برای رفع معایب و تکمیل اطلاعات، به صورت محدود راه اندازی شد.

از ۱۶ مهرماه ۱۳۸۴، سایت سیویلیکا فعالیت خود را به صورت رسمی در حوزه مهندسی عمران شروع کرد و زمانی که این سایت فعالیت خود را آغاز کرد، ۳۰۰۰ مقاله در بانک مقالات تخصصی آن موجود بود. تاکنون سالانه صدها مقاله به این بانک اضافه می شود و به طور مداوم در حال به روزرسانی است.


تماس با سایت:
نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 آدرس دفتر سیویلیکا: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، بین خیابان کارگر و بزرگراه چمران، کوچه پروانه، پلاک ۴، ساختمان چمران، طبقه ۴، واحد ۳۱


راهنمای نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 پایگاه سیویلیکا ارائه کننده مقالات و مستندات متنوع است، برای اینکه بتوانید از این مقاله ها استفاده کنید لازم است نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا را بدانید. مقالات و مستندات این سایت، در دو دسته بندی کلی شامل “مقالات و مستندات داخلی” و “مقالات ISI خارجی” دسته بندی می شوند. نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا برای هر کدام از این دو گروه به صورت متفاوت است.

نحوه سرچ مقالات فارسی در سیویلیکا: در بخش “مقالات فارسی” کلیه مقالات مربوط به کنفرانسهای داخلی، ژورنالهای منتشر شده در داخل کشور و همچنین طرحهای پژوهشی و گزارشهای علمی و کتابهای نمایه شده داخل کشور ارائه می شود. توجه کنید که در این بخش لزوما مقالات فارسی نیستند و مقالات انگلیسی منتشر شده در ژورنالها و همایشهای داخل کشور را نیز شامل می شود.
نحوه سرچ مقالات خارجی در سیویلیکا: علاوه بر این برای جستجو و دریافت مقالات منتشر شده در ژورنالهای خارج از کشور که تحت عنوان “مقالات ISI” شناخته می شوند، باید به بخش جداگانه ای مراجعه نمایید. کلیه این مقالات توسط ناشران بین المللی در ژورنالهای خارج از کشور منتشر شده اند و از طریق سیویلیکا فایل کامل آنها قابل دریافت است.

جستجوی مقاله در سیویلیکا / فارسی (داخلی)

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 برای جستجوی مقاله فارسی در سیویلیکا، به ترتیب زیر اقدام کنید:

 1. برای جستجو و سرچ مقاله فارسی در سیویلیکا، بر فرم درج شده در هدر صفحات سایت، میتوانید به بخش جستجو پیشرفته مقالات نیز مراجعه نمایید.
 2. اگر کاربر تخصصی نیستید و یا نمیدانید دنبال چه محتوایی دقیقا میگردید، بهتر است ابتدا از فرم بالای سایت شروع کنید.
 3. عبارت و کلمه مورد نظر خود را در فرم بالای سایت که به فرم “جستجوی سریع” معروف است وارد نمایید و کلید اینتر را بزنید.
 4. عبارت درج شده شما به صورت عمومی داخل مقالات جستجو می شود و مقالات نیز بر اساس ترتیب نمایه سازی مرتب شده اند (مقالات جدیدتر اول نمایش داده می شوند).
 5. لذا اگر به دنبال یک مقاله کلی درباره یک موضوع تحقیقی هستید، ما این روش را به شما پیشنهاد میکنیم:

جستجو مقاله در سیویلیکا


 • 6- به منظور جستجوی پیشرفته مقالات و مستندات در پایگاه سیویلیکا به صفحه “مقاله” از منوی بالای سایت یا مستقیما به آدرس https://civilica.com/search/paper مراجعه فرمایید.
 • 7- در این صفحه، یک فرم جستجو با چندین فیلد جهت جستجوی دقیقتر به شما نمایش داده می شود. این فرم چیزی شبیه به فرم زیر است:

جستجو مقاله در سیویلیکا

 • 7- مطابق تصویر که با شماره 1 نشان داده شده است، می توانید عبارات مورد نظر خود را جهت جستجو در عنوان، کلمات کلیدی، متن خلاصه مقاله و نام نویسنده را وارد و جستجو نمایید. این فیلدها با عبارت AND با هم ترکیب می شوند. یعنی اگر واژه “مدیریت” را در عنوان مقاله درج نمایید و نام نویسنده خاصی را هم درج کنید، مقالاتی را به شما نمایش میدهیم که این نویسنده با عنوان “مدیریت” منتشر نموده است.
 • 8- طبق تصویر، قسمت 2 مربوط به جستجوی موضوعی می باشد. برای مثال اگر به دنبال مقالات مدیریت در حوزه علوم پزشکی هستید، میتوانید عنوان “مدیریت” را در دسته بندی “علوم سلامت” جستجو نمایید. پایگاه سیویلیکا علوم را در 296 دسته بندی مختلف در سه سطح تقسیم بندی میکند. در بخش مربوط به دسته بندی علوم در سیویلیکا میتوانید این سطوح و دسته بندی ها را ببینید.
 • 9- قسمت 3 به منظور مشخص کردن نوع مستندی است که میخواهید در نتایج به شما نمایش داده شود. اگر مثلا فقط به دنبال مقاله ژورنال هستید، میتوانید بقیه تیکها را غیرفعال نموده و فقط تیک مقالات ژورنالی را بزنید.
 • 10- قسمت 4: به صورت پیش فرض در نتایج جستجو، فقط مقالاتی را نمایش میدهیم که مقاله کامل آنها در دیتابیس سیویلیکا موجود است. برخی از مقالات به دلیل عدم انتشار فایل کامل، فقط به صورت چکیده در سیویلیکا نمایه می شوند. برخی مواقع نیاز دارید به منظور مرور پژوهشهای قبلی (literature review) کل مقالات را بررسی نمایید. در این صورت تیک “دارای فایل کامل” را بردارید. علاوه بر این اگر حتما نیاز دارید فایلی که دریافت میکنید، نسخه word مقاله باشد، میتوانید تیک “دارای فایل word” را بزنید. در این صورت در نتایج فقط مقالاتی را خواهید دید که دارای نسخه word نیز هستند.
 • 11- قسمت 5: اگر عبارتی که جستجو میکنید عبارت پیچیده ای هست و میخواهید مقالات که این واژه ها را بدون در نظر گرفتن ترتیب نگارش شما در مقاله جستجو کند، این تیک را بزنید. پیشنهاد میکنیم یکبار بدون این گزینه جستجوی خود را انجام دهید و اگر نتیجه ای نگرفتید مجددا با فعال بودن این گزینه جستجو را تکرار نمایید.
 • 12- قسمت 6: این قسمت به منظور محدود سازی نتایج در بازه زمانی خاصی است. برای مثال اگر به دنبال مقالات منتشر شده فقط در سال 1403 هستید در موضوع مورد نظر خود هستید و یا اینکه مقالاتی که از سال 1395 به این طرف منتشر شده اند را میخواهید مشاهده کنید، این قسمت را فعال و تنظیم نمایید.
 • 13- علاوه بر این فرم جستجوی کلی، در کلیه صفحات مربوط به هر مجموعه مقاله، و یا هر ژورنال نیز امکان جستجوی اختصاصی داخل مقالات آن مجموعه فراهم است که در بخش مربوطه توضیح داده شده است.نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 8 بیشتر بدانید:  ورود به سایت ثبت ایرانداک
کنترلرهای نتایج سرچ مقاله در سیویلیکا

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 بعد جستجوی مقاله در سیویلیکا، در صفحه نتایج نمایش داده شده، تعدادی گزینه برای کنترل نتایج نمایش داده می شود. با استفاده از این کنترلرها، میتوانید تعداد و نحوه نمایش نتایج، و یا نحوه مرتب سازی نتایج را مشاهده کنید. علاوه بر این تعداد نتایج مقالات را نیز نمایش میدهد. اگر تعداد مقالات در نتایج جستجو بیش از 10،000 عنوان باشند، در نتایج فقط 10هزار مقاله را نمایش میدهد.نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 10نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 علاوه بر این در صفحه جستجوی مقالات، در صورتی که هر یک از نویسندگان مقالاتی که در صفحه مورد نظر نمایش داده می شوند، دارای رزومه بر روی پایگاه سیویلیکا باشند (و تصویر هم برای رزومه خود قرار داده باشند) در بالای لیست مقالات این افراد (به تعداد حداکثر 6 نفر) لیست شده و نمایش داده می شود. با کلیک بر روی هر یک از این افراد صفحه رزومه این اساتید و پژوهشگران نمایش داده می شود:

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 12
لیست نتایج جستجو مقاله در سیویلیکا

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 1 پس از انجام جستجو مقاله در سیویلیکا، صفحه ای از لیست نتایج را مشاهده می کنید. در این صفحه در واقع حاوی اطلاعات پایه مقالات مرتبط با جستجوی شما است. مواردی مانند عنوان، نویسندگان، سال انتشار، محل انتشار، تعداد صفحات مقاله و زبان مقاله. علاوه بر این در سمت چپ، کنار کلید “مشاهده خلاصه و دریافت” آیکون نمایش دهنده فرمت فایل موجود در دیتابیس را خواهید دید. کلیه مقالات کامل سیویلیکا دارای فرمت PDF هستند و برخی از مقالات علاوه بر نسخه PDF دارای فایل WORD اصل مقاله نیز هستند و میتوانید مستقیما این فرمت را دریافت نمایید.

نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 14


نحوه سرچ مقاله در سیویلیکا رایگان فارسی و انگلیسی 15 تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

برای پیدا کردن مقاله مورد نیاز خود در سیویلیکا با مشکل روبرو شده اید؟ نگران نباشید برای حل مشکل و دسترسی ساده به مقالات، می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب بدون شماره گیری کد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید. 

مشاوران این سامانه، از طریق سیستم مشاور تلفنی پاسخگوی شما عزیزان هستند.


5/5 - (1 امتیاز)
منابع :

جهت مشاوره در زمینه سرچ مقاله در سیویلیکا (فارسی و خارجی)

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی