کد خبر : 58128
- بازدید

نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا برای فرهنگیان


جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا

نحوه دریافت کارنامه از سید

در این مقاله نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان از سیدا را شرح داده ایم. این مقاله آموزشی مناسب معلمان و فرهنگیان عزیز برای دریافت کارنامه است. یکی از دغدغه های معلمان و فرهنگیان ثبت و دریافت کارنامه دانش آموزان از سیدا است؛ که در پایه ابتدایی با توجه به توصیفی بودن کارنامه، این کار زمان و انرژی زیادی از فرهنگیان و کادر آموزشی مدارس می گیرد. به همین دلیل در این مقاله نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا برای فرهنگیان را که روش جدید دریافت کارنامه از سیدا است آموزش داده ایم.

با مطالعه این مقاله می توانید در کمترین زمان و به سادگی دریافت کارنامه دانش آموزان را انجام دهید. از مزایای این روش آن است که برای هر دو نوبت اول و دوم بصورت یکسان استفاده می شود؛ علاوه براین، قابل استفاده برای تمام کادر آموزشی مدارس از جمله معلمان، معاونان اجرایی و مدیران مدارس است. این روش برای صرفه جویی در زمان مناسب است و می توانید در بازه زمانی بسیار کوتاه، این کار را انجام دهید.


روش جدید دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا 

سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir از سامانه های کاربردی مدارس است که با هدف دسترسی سازمان آموزش و پرورش به پرونده تحصیلی و کارنامه دانش آموزان ، راه اندازی شده است. در این قسمت، روش جدید دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا را شرح داده ایم.

توجهتوجه داشته باشید که دسترسی های سامانه سیدا فقط برای معلمان و مدیران مدارس باز است و دانش آموزان امکان ورود به این سامانه را ندارند بنابراین چاپ کارنامه در سایت سیدا را دانش آموزان نمی توانند انجام دهند.بیشتر بدانید: راهنمای ورود به سایت سیدانحوه دریافت کارنامه دانش آموزان از سیدا به ترتیب زیر است:

برای دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا توسط فرهنگیان، لازم است به سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir مراجعه نمایید و نام کاربری و کلمه عبور خود را درج کنید. پس از وارد کردن نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی، دکمه ورود کاربران را بزنید تا وارد پنل شخصی خود سایت سیدا شوید.

مراحل دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدااز سمت راست منو گزینه ” عملیات ضمن خدمت” را انتخاب کنید. سپس  گزینه کارنامه را انتخاب می کنید  و بعد از آن دو کشو باز می شود گزینه مورد نظر را انتخاب می کنید.

مراحل دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا
در صفحه بعدی مواردی که در زیر نمایش داده شده است مشاهده می کنید از منو بالا نوبت را انتخاب می کنید مثلا از قصد چاپ کارنامه نوبت دوم را دارید گزینه “نوبت دومگ را تیک بزنید. در سمت چپ پایه تحصیلی را انتخاب کنید.

مراحل دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدابعد از انتخاب پایه تحصیلی منو زیر نمایش داده می شود روی ردیف مورد نظر کلیک می کنید و سپس گزینه ” انتخاب” در قسمت پایین صفحه را کلیک کنید.

نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سیداصفحه که در زیر نمایش داده شده است مشاهده می کنید تیک بالا را علامت می زنید که تمام ستون در حالت انتخاب قرار بگیرد  و سپس گزینه پرینت را می توانید انتخاب کنید که تمام کارنامه ها پرینت گرفته شود . توجه داشته باشید که باید از زمان ثبت نمرات حداقل 24 ساعت گذشته باشد که بتوان چاپ کارنامه را انجام داد .

برای پرینت و دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا بصورت تکی می توانید دانش آموزان مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه پرینت را بزنید.

نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا


تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

دریافت تلفنی کارنامه از سیدا 

جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کارنامه دانش آموزی از سیدا می توانید با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه راهنما و پاسخگوی تمامی سوالات فرهنگیان عزیز هستند.


جهت مشاوره در زمینه نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3755
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

− 3 = 3

نصب اپ دانش آموزی
راهنمای مای مدیو