جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 77271

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی

این مقاله، راهنمای نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی است. ثبت نام متقاضیان استخدام آموزشیاری نهضت سواد آموزی به صورت اینترنتی و از طریق سامانه Www.hrtc.ir انجام می شود.

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی چگونه است؟

همانطور که در مقدمه شرح دادیم، نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی و استخدام معلم نهضت در آموزش و پرورش فقط به صورت اینترنتی و از طریق سامانه Www.hrtc.ir امکانپذیر است. متقاضیان میتوانند در مهلت زمان اعلام شده، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. داوطلبانی كه در بازه زمانی فوق ثبت نام نمودهاند، برای ویرایش اطلاعات در موعد ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام آزمون اقدام نمایند. در مهلت زمان تمدید ثبت نام آزموشیاران، ثبت نام جدید انجام نمیشود و فقط داوطلبانی كه قبلا ثبت نام نمودهاند، میتواند ویرایش اطلاعات خود را انجام دهند.

داوطلب متقاضی شركت در آزمون، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرار گرفته است. اکیدًا توصیه میشود داوطلبین محترم، قبل از هرگونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس
نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

مراحل و نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی به ترتیب زیر است:
فرآیند ثبت نام در سامانه، در شش مرحله انجام میپذیرد تا داوطلب بتواند در هر مرحله، به راحتی اطلاعات خود را وارد سامانه نماید.
مرحله ۱ : بارگذاری مدارک
در این بخش، مدارک مشخص شده در «بند ب» بارگذاری میگردد.
مرحله ۲ : اطلاعات فردی
مشخصات فردی داوطلب در این بخش در سامانه ثبت میگردد.
مرحله ۳ : سهمیه
این بخش مربوط به ثبت سهمیه داوطلبان میباشد.بیشتر بدانید:  شرایط استخدام معلم نهضت سواد آموزینحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی


مدارک لازم برای ثبت نام آموزشیار در نهضت سواد آموزی

مدارک لازم برای ثبت نام آموزشیار در نهضت سواد آموزی شامل موارد زیر است:

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 11- تهیه فایل اسکن شده از مدارک :
.۱ عکس پرسنلی : داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد :

  • – عکس ۴*۳ تمام رخ که در سال جاری گرفته شده باشد؛
  • – با فرمت JPG بوده و اندازه آن باید حداقل ۳۰۰*۲۰۰ پیکسل و حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل باشد؛
  • – تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛
  • – حجم فایل ذخیره شده باید حداقل ۱۵ کیلوبایت و حداکثر ۷۰ کیلوبایت باشد؛
  • – حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
  • – حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 2 تذکر (۱) : اسکن و استفاده از عکس روی کارتهای شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 2 تذکر (۲) : عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 2 تذکر (۳) : در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطلشده و حق شرکت در آزمون از وی سلب میگردد. لازم به ذکر است با توجه به مشكلات به وجود آمده در آزمونهای قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، که این موضوع اکثرًا برای داوطلبانی که در کافینت ثبت نام میکنند ،رخ داده است،تاکید میگردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافینتها انجام میدهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتمًا نسبت به کنترل عكس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهی عكس داوطلب دیگری به جای عكس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عكس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.


نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1 2- کارت ملی
تذکر(۱): داوطلب باید تصویر اسکن شده از مدارک ذکر شده در بندهای ۱ و ۲را با در نظر گرفتن مشخصات زیر آماده نموده و در هنگام ثبت نام به صورت فایل با فرمت JPG در سامانه بارگذاری نماید.
– تصویر با وضوح و کیفیت لازم باشد؛
– حداقل ۳۰ کیلوبایت و حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت باشد؛
– حاشیه های زائد حذف و ترجیحًا رنگی باشد.


نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1 3- پرداخت وجه:
با توجه به اینکه ثبت نام اینترنتی است نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی مشروط به پرداخت هزینه به صورت آنلاین است. پس از مطالعه دقیق شرایط آزمون، باید با مراجعه به منوی «آزمون» در صفحه اول سامانه، بر روی گزینه «پرداخت هزینه» کلیک کرده و مبلغ هزینه ثبت نام در آزمون آموزشیار نهضت سوادآموزی جهت خدمات پیامکی را پرداخت نمایند.

برای اینکار، داشتن کارت بانکی به همراه رمز اینترنتی و کد CVV2 مورد نیاز میباشد. «توکن پرداخت»، کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق داوطلب جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص مییابد. لذا ضروری است داوطلبین، این کد «توکن پرداخت» را (که به شماره تلفن همراه داوطلب نیز پیامک میگردد) تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت «کد رهگیری» نزد خود نگهداری نمایند. همچنین این کد، با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرآیند پرداخت، در سامانه قابل بازیابی خواهد بود.

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 7تذکر ۱ : در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه، امکان ثبت نام و انجام فرآیند مربوط به آن را نداشته باشد، با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت، میتواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر، میبایست از منوی آزمون(در صفحه اول سامانه)، گزینه «ثبت نام در آزمون» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، اقدام به ثبت نام نماید.
نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 7 تذکر ۲ : در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیتآمیز مراحل پرداخت هزینه، به توکن پرداخت خود دسترسی نداشته باشد، برای بازیابی توکن پرداخت، از منوی آزمون(در صفحه اول سامانه)، گزینه «بازیابی کد رهگیری/توکن» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، دوباره توکن پرداخت برای ایشان پیامک میشود.
نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 7 تذکر ۳ : به ثبت نامهای ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی، به هیچ وجه مسترد نمیگردد.بیشتر بدانید: savad.ir سایت سواد نهضتتاثیر سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران در ثبت نام آموزشیاران نهضت

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1  1- به دلیل ارتباط سامانه ثبت نام با سامانه مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران، فقط افرادی امکان استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران را خواهند داشت که اطلاعات آنان در سامانه سجایای بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت شده باشد که در این صورت اطلاعات مربوط به سهمیه ۲۵ درصد و نوع آن به صورت خودکار در سامانه
ثبت خواهد شد.
نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 2 داوطلبانی که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثاگران ثبت نشده باشد و قصد استفاده از این سهمیه را داشته باشند، فقط زمانی میتوانند از این سهمیه استفاده نمایند که پس از مراجعه به بنیاد شهید محل تشکیل پرونده خود، کدملی و اطلاعات ایثارگری خود را در سامانه مربوطه به ثبت برسانند. این دسته از داوطلبان
نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 2 ابتدا بدون استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ثبت نام خود را تکمیل نموده و ضروری است پس از تکمیل اطلاعات در سامانه و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مدت زمان مشخص شده جهت ثبت نام، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نموده و از سهمیه ۲۵ درصد خود استفاده نمایند. چنانچه این دسته از داوطلبان در مدت مذکور نتوانند
اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید مورد تایید قرار دهند، صرفًا تا قبل از شروع ثبت نام فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید به تایید برسانند.

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 2بدیهی است در صورت عدم تایید اولویت ایثارگری داوطلب، ثبت نام فرد با سهمیه آزاد به قوت خود باقی خواهد ماند.


نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1 2- صرفًا نیروهای مشمول قانون ( آموزشیاران و آموزش دهندگان دونفر و بالاتر نهضت سواد آموزی /معلمان قرآنی/ طرح امین) می توانند برای شرکت در آزمون ثبت نام نمایند، که مشخصات آنان قبلا توسط نهضت سوادآموزی و اداره کل آموزش وپرورش استانها و براساس شیوه نامه تایید شده و كد ملی آنان در سامانه آزمون موجود باشد؛ لذا افرادی كه كد ملی و اطلاعات آنان از سوی نهضت سوادآموزی و اداره کل آموزش وپرورش استانها تایید نشده است امكان ثبت نام در آزمون برای آنان فراهم نخواهد بود.
توجه: در صورتی كه اطلاعات افراد(صرفًا مشمولین قانون) در سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برای ثبت نام وجود ندارد، می بایست برای پیگیری در مهلت ثبت نام  به نهضت سوادآموزی یا مدیریت منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش وپرورش استان محل سكونت خود مراجعه نموده و نسبت به رفع مشکل خود اقدام نماید و پس از رفع مشکل می تواند نسبت به ثبت نام اقدام نماید.

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1 3- معلمان قرآنی و مدرسین طرح امین نیز كه پرونده آنها براساس شیوه نامه وزارت آموزش وپرورش بررسی و توسط منطقه و استان تائید گردیده، میتوانند در آزمون شركت كنند.

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1 مرحله ۴ : اطلاعات تحصیلی
اطلاعات تحصیلی داوطلب در این بخش وارد سامانه میگردد.

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1 مرحله ۵ : اطلاعات تکمیلی
اطلاعات تکمیلی شامل اطلاعات تماس با داوطلب و آدرس محل سکونت میباشد. همچنین داوطلب میتواند استان و شهرستان محل آزمون خود را به سامانه اعلام تا در صورت امکان، سامانه نزدیکترین حوزه آزمون را برای ایشان درنظر بگیرد(محل دقیق آزمون، بر روی کارت ورود به جلسه ذکر خواهد گردید)

نحوه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی ۱۴۰۳ 1 مرحله ۶ : کد رهگیری
تاکید میگردد صرفًا در صورتی ثبت نام فرد به پایان میرسد که داوطلب وارد این مرحله شده و از سامانه «کد رهگیری» دریافت نماید.


ویرایش اطلاعات ثبت نام آموزشیار در نهضت سواد آموزی

بعد از اتمام مهلت ثبت نام، مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نام آموزشیاران در نهضت سواد آموزی، آغاز می شود. در این بازه زمانی نمی توان ثبت نام جدید انجام داد، فقط کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند، می توانند ویرایش انجام دهند.
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.

نکته بسیار مهم : در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، حتمًا میبایست دوباره تمامی ۶ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.


 زمان برگزاری آزمون آموزشیار نهضت سواد آموزی 

در حال حاضر زمان برگزاری آزمون آموزشیار نهضت سواد آموزی در سال 1403 نامشخص است اما به محض اعلام در همین صفحه اطلاع رسانی می شود. زمان انتشار کارت شرکت در آزمون نیز در همین صفحه اطلاع رسانی می شود.


 دریافت کارت ورود به جلسه آزمون آموزشیار نهضت سواد آموزی

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس Www.hrtc.ir کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان، نزدیکترین حوزه برگزاری آزمون به «شهرستان اعلام شده داوطلب در فرم ثبت نام جهت روز آزمون» میباشد که در فرم ثبت نام درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط آموزش و پرورش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آموزشیاران نهضت سواد آموزی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی