جهت مشاوره در زمینه رفع مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 50557

نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش

نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش ۱۴۰۱

در این مطلب، نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش را می خوانید. معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرفته‌شدگان دارای مغایرت معدل دیپلم در کنکور و رشته محل‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری توضیح داد.

نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش

نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش به اطلاع پذیرفته شدگان کنکور در رشته های دارای پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی می رسد:

 • معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرفته‌شدگان دارای مغایرت معدل دپیلم سازمان سنجش در رشته محل‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری توضیح داد.
 • معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش برای پذیرفته‌شدگان در رشته محل‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری، گفت: امکان ویرایش معدل‌های کل و کتبی داوطلبان طی چهار نوبت هنگام ثبت‌نام، ویرایش، دریافت کارت ورود به جلسه و انتخاب رشته وجود داشت و همانگونه که پیش از این بارها اعلام شده بود داوطلبان در صورت مغایرت معدل باید نسبت به رفع آن و اعلام معدل نهایی اقدام کنند.
 • ایشان افزود: تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری علی‌رغم تذکرهای متعدد در اطلاعیه‌ها، دفترچه راهنما و مصاحبه با رسانه‌ها باز هم به اشتباه معدل‌های خود را اعلام کرده‌اند و گزینش نهایی در رشته محل‌های صرفاً با سوابق تحصیلی برای آنها صورت گرفته است.
 • معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور درمورد نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش  با اشاره به مقررات پذیرش دانشجو خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ارسالی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، در کد رشته محل‌هایی که تعداد پذیرفته‌شدگان آنها از ظرفیت مندرج در دفترچه کمتر بوده است، نیازی به بررسی معدل توسط دانشگاه‌ها وجود ندارد و این کد رشته محل‌ها در اختیار دانشگاه‌ها است و ثبت نام و ادامه تحصیل این داوطلبان با هر معدلی در این کد رشته‌ محل‌ها بلامانع است.

بیشتر بدانید:

تفاوت معدل کتبی با معدل کل چیست • وی افزود: با توجه به موضوع بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش در سایر رشته محل‌ها بر اساس بخشنامه‌های سازمان سنجش، اعلام مغایرت معدل صرفاً از طریق دانشگاه یا موسسه قبولی از طریق پرتال ارتباطی صورت می‌پذیرد و سیستم در حال حاضر برای همه مؤسسات فعال است.
 • وی تأکید کرد: پذیرفته‌شدگان در صورت هر گونه سؤال در خصوص نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش  لازم است از طریق دانشگاه محل قبولی پاسخ را پیگیری کنند و نیازی به مراجعه یا ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور وجود ندارد.
 • ایشان افزود: وضعیت افرادی که با معدل جدید پذیرش آنها بلامانع از طریق این پرتال اعلام می‌شود و ادامه تحصیل آنها در کد رشته محل قبولی منعی ندارد و برای سایرین وضعیت تصمیم‌گیری توسط سازمان سنجش انجام و به دانشگاه مربوطه اعلام می‌شود، همانگونه که بارها اطلاع‌رسانی شده است، در صورت عدم احراز حداقل معدل قبولی توسط برخی از این داوطلبان، نسبت به لغو پذیرش آنها اقدام خواهد شد.

داوطلبان گرامی کنکور سراسری که با مشکل نحوه بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش روبرو شده اند، نگران نباشند، شما عزیزان می توانید برای رفع مغایرت و کسب مشاوره تلفنی برای رفع هرگونه سوال و ابهام در این زمینه با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایید.بیشتر بدانید:

زمان و نحوه ترمیم معدل برای کنکور رفع مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش

داوطلبان گرامی می توانند برای بررسی مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش و رفع مغایرت معدل دیپلم در کنکور و رشته های دارای پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی، از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایند. امکان تماس هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب فراهم شده است.

داوطلبان عزیز در سراسر کشور می توانند بدون مراجعه حضوری به این سامانه یا سازمان سنجش، به راحتی برای رفع مغایرت معدل دیپلم سازمان سنجش اقدام نمایند.

علاوه براین اگر به هر دلیل از ادامه تحصیل در رشته انتخابی منصرف شده اید و قصد تغییر رشته دارید و یا تمایل به تحصیل همزمان دو رشته دارید، می توانید با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.


در ادامه بخوانید:

شرایط ترمیم نمرات برای کنکور


هشدار سازمان سنجش درمورد مغایرت معدل کنکور

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش از طریق سوابق تحصیلی داوطلب که همان معدل کتبی دیپلم است انجام می‌گیرد، گفت: این معدل به صورت خوداظهاری از سوی داوطلب درج می‌شود و گا‌ها داوطلبان معدل را بالاتر درج می‌کنند. داوطلبان توجه داشته باشند هرگونه مغایرت معدل مانع از ادامه تحصیل داوطلب می‌شود./مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش 

 • پورعباس با بیان اینکه همه داوطلبان در زمان انتخاب رشته فرصت دارند معدل صحیح خود را در فرم درج کنند، اظهار کرد: دانشگاه‌ها در زمان ثبت نام داوطلبان تمامی مدارک را تطبیق می‌دهند و در صورتی که مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش  داشته باشد قبولی در کنکور باطل می‌شود.
 • رییس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: در زمان انتخاب رشته برخی از داوطلبان می‌گویند در انتخاب رشته اشتباهاتی داشتیم که این موضوع به هیچ عنوان از سوی سازمان مورد قبول نیست. داوطلبان برای مطالعه دفترچه و آشنایی با رشته‌ها و دانشگاه‌ها ۱۰ روز فرصت دارند و مسئولیت انتخاب رشته با داوطلب است و هیچ جابجایی مبنی بر اشتباه صورت نمی‌گیرد. در واقع برخی می‌گویند ما نمی‌دانستیم و یا رشته را نمی‌شناختیم، سازمان سنجش تاکید می‌کند که جابجایی در انتخاب رشته به طور مطلق بسته است. زیرا شما با انتخاب یک رشته یک ظرفیت را اشغال کرده اید بنابراین امکان جابجایی نیست.
 • به گفته وی، لازم است داوطلبان خودشان انتخاب رشته را انجام دهند و به شخص دیگری یا کافی نت‌ها واگذار نکنند چرا که بار‌ها دیده شده است که واگذاری روند انتخاب رشته منجر به انتخاب رشته اشتباه شده است و اینکه داوطلب بگوید برایم انتخاب رشته کرده اند و می‌خواهم آن را درست کنم پذیرفته نیست.
 • معاون وزیر علوم ادامه داد: داوطلبی بوده که با نمرات بسیار خوب برایش همه رشته‌های کاردانی را انتخاب کرده اند، بنابراین هر داوطلب شخصا فرم خود را تکمیل کند تا اشتباهی پیش نیاید.
 • پورعباس درباره کنکور و تغییرات آن گفت: برای کنکور یک آزمون اختصاصی گرفته می‌شود که در دو نوبت برگزار خواهد شد و یک نوبت پذیرش انجام می‌شود. تعداد دروس کم شده است و طبیعتا زمان آزمون کوتاه‌تر می‌شود و از این رو می‌توانیم در دو روز آزمون را برگزار کنیم و حوزه‌های برگزاری آزمون بازنگری می‌شوند و حوزه‌های جدید قابلیت‌های بهتری دارند و می‌توان از آن‌ها در آزمون‌ها استفاده کرد.
 • رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: دروس عمومی از کنکور به سوابق تحصیلی رفته است و حذف نشده است و داوطلبان باید حتما آن را مطالعه کنند تا نمره مناسب داشته باشند. در واقع ۵ گروه اصلی در کنکور داریم که ضرایب گروه‌ها نیز شامل دو بخش ضرایب دروس سوابق تحصیلی و ضرایب دروس اختصاصی آزمون است که آموزش و پرورش بخشی از آن را به ما اعلام می‌کند و ما در شورای سنجش و پذیرش آن را مصوب می‌کنیم.
 • پورعباس تاکید کرد: داوطلبان توجه داشته باشند که نتایج هر دو نوبت برگزاری آزمون اختصاصی کنکور برای دو سال معتبر است و نمره بالاتری که داوطلب کسب می‌کند را می‌تواند به عنوان نمره اصلی خود اعلام کند. ممکن است این انتقاد مطرح شود که برخی از داوطلبان، چون هنوز درس شان تمام نشده، نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند، در پاسخ باید بگویم که داوطلب نوبت‌های زیادی پیش رو دارد و می‌تواند در نوبت‌های بعدی شرکت کند و ما در سنجش نمره بالاتر را لحاظ می‌کنیم./مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه رفع مغایرت معدل دیپلم در کنکور سازمان سنجش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی