کد خبر : 54346
- بازدید

نحوه ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۲


جهت مشاوره در زمینه چگونگی ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور

نحوه ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۲

در این صفحه از نحوه ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور 1402، مطلع می شوید. نحوه ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۲، طی بخشنامه ای از سوی مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش، اعلام شد. این خبر مناسب داوطلبان کنکور، دانش آموزان و مسئولین محترم مدارس کل کشور است:


نحوه و چگونگی ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۲

چگونگی ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور 1402 طی دستورالعمل اجرایی، از سوی مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش اعلا شد. نحوه ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۲ به اطلاع داوطلبان کنکور و مسئولین محترم مدارس کل کشور می رسد.

✳️ نحوه و چگونگی ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور در دستورالعمل اجرایی نحوه ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره دروس نهایی دوره دوم متوسطه ذکر شده است. مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش، در تاریخ: 1401/11/26، دستوالعمل اجرایی نحوه ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره دروس نهایی دوره دوم متوسطه، را منتشر کرد. متن این دستورالعمل  شامل بند و تبصره هایی به شرح زیر است:

تبصره 1 بند 2:

به متقاضیان ترمیم نمره که براساس مصوبه جلسه 915 شورای عالی آموزش و پرورش تاریخ 1394/05/26، از فرصت ترمیم استفاده نموده اند، اجازه داده می شود که یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم نمایند.

بند 3:

متقاضیان می توانند برای ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره، دروس مورد نظر خود را در نوبت های مختلف امتحانی انتخاب و ثبت نام نمایند. هر متقاضی صرفا بک بار مجاز به ایجاد سابقه و یک بار ترمیم برای هر درس است.


تبصره 3 ، بند 3

فارغ  التحصیلان متقاضی ایجاد سابقه و یا ترمیم نمره، علاوه بر منطقه / ناحیه / شهرستان، محل اخذ مدرک فارغ التحصیلی، می توانند در سایر مناطق نیز اقدام به ثبت نام و در امتحانات دروس شرکت نمایند.


تبصره 4 بند 3

ثبت نام مجدد از متقاضی ایجاد سابقه و ترمیم نمره که درسی را انتخاب نموده ولی در امتحان آن شرکت نکرده است. با درخواست کتبی متقاضی، توسط مدیر مدرسه محل ثبت نام، بلامانع است.بیشتر بدانید:

 سایت دیپ کد سوابق تحصیلی
بیشتر بدانید:

تمدید مهلت ثبت نام پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی 1401-1402  تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402تاثیر دروس در سابقه تحصیلی 

 تاثیر دروس عمومی و تخصصی در نمره کل سابقه تحصیلی
سال  عمومی تخصصی جمع
۱۴۰۲ ۲۶ ۱۴ ۴۰
۱۴۰۳ ۲۸ ۲۲ ۵۰
۱۴۰۴ و بعد از آن ۳۰ ۳۰ ۶۰

طبق بند ۲-۲ ماده ۲ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای هر داوطلب یک نمره کل سابقه تحصیلی حاصل از میانگین وزنی نمرات تراز شده سابقه تحصیلی دروس عمومی و تخصصی وی با توجه به ضرایب سوابق تحصیلی مندرج در بند ۱ این اطلاعیه ساخته می‌شود.

عناوین و ضرایب دروس آزمون اختصاصی (که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود) به تفکیک گروه‌های آزمایشی به شرح جداول ذیل است:

 گروه علوم انسانی
نام درس ضریب
ریاضی ۶
اقتصاد ۲
زبان و ادبیات فارسی (تخصصی) ۸
زبان عربی (تخصصی) ۵
تاریخ و جغرافیا ۵
علوم اجتماعی ۵
فلسفه و منطق ۵
روانشناسی ۲

گروه علوم اجتماعی
نام درس ضریب
زمین شناسی ۱
ریاضی ۷
زیست شناسی ۱۲
فیزیک ۷
شیمی ۹

گروه علوم ریاضی و فنی
نام درس ضریب
فیزیک ۹
شیمی ۷
ریاضی ۱۲

گروه هنر
نام درس ضریب
درک عمومی هنر ۱۲
درک عمومی ریاضی – فیزیک ۵
خلاقیت تصویری و تجسمی ۳

گروه زبان های خارجی
نام درس ضریب
زبان تخصصی ۱


مشاوره نحوه ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور 1402

متقاضیان شرکت در امتحانات ترمیم معدل کنکور بعد از مطالعه دستورالعمل اجرایی، می توانند برای ایجاد سابقه تحصیلی و شرکت در آزمون ترمیم نمره برای کنکور 1402 ،اقدام نمایند. دانش آموزان عزیز، داوطلبان کنکور 1402 و مسئولین محترم مدارس کل کشور می توانند در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام در زمینه چگونگی ایجاد سوابق تحصیلی، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایند. کارشناسان این سامانه مشاور تلفنی، راهنما و پاسخگوی کلیه سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.


جهت مشاوره در زمینه چگونگی ایجاد سوابق تحصیلی برای کنکور
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3799
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 98 − = 91

نصب اپ دانش آموزی