جهت مشاوره در زمینه نحوه ارتقا رتبه شغلی و طبقه فرهنگیان در سال 1402

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 53687

نحوه ارتقا رتبه شغلی و طبقه فرهنگیان در سال 1402

نحوه ارتقا رتبه شغلی و طبقه فرهنگیان

در این مطلب، نحوه ارتقا رتبه شغلی و طبقه فرهنگیان در سال 1402 را شرح داده ایم. معلمان براساس رتبه بندی، در طبقات مختلف قرار دارند. رتبه بندی معلمان شامل 5 طبقه است و معلمان می توانند برای ارتقا رتبه شغلی و طبقه فرهنگی تلاش کنند و به فعالیت مستمر خود ادامه دهند.


نحوه ارتقا رتبه شغلی فرهنگیان

نحوه ارتقا رتبه بندی شغلی و طبقه فرهنگیان، داشتن شرایط مربوط به هر طبقه بندی در قوانین رتبه بندی معلمان است. در جدول زیر به ترتیب، شرایط قرار گرفتن به رتبه های 1 تا 5 شرح داده شده است:

رتبه 1
 1. داشتن حداقل ۲ سال تجربه و گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی.
 2. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۷۵ درصد در طول دو سال منتهی به نتایج ارزیابی؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۷۰ باشد.
 3. کسب حداقل ۶۰ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۵۰ درصد باشد.
رتبه 2
 1. داشتن حداقل ۶ سال تجربه و حداقل ۴ سال توقف در رتبه ١
 2. گذراندن ۱۸۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره علاوه بر دوره‌های آموزشی مربوط به رتبه ١
 3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۰ درصد در طول سه سال متوالی منتهی به رتبه‌ بعدی؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۷۵ باشد.
 4. کسب حداقل ۶۵ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی تخصصی و حرفه‌ای برای رتبه بندی معلمان نباید کمتر از ۵۵ درصد باشد.
رتبه 3
 1. داشتن حداقل ۱۲ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه ٢
 2. گذراندن ۱۵۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
 3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۸۵ درصد در طول دوره بین دو مرتبه؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۸۰ امتیاز باشد.
 4. کسب حداقل ۷۰ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۶۵ درصد باشد.
رتبه 4
 1. داشتن حداقل ۱۸ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه ٣ برای رتبه بندی معلمان
 2. گذراندن ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
 3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو مرتبه؛ امتیاز هر سال نباید کمتر از ۸۵ باشد.
 4. کسب حداقل ۷۵ درصد امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۷۰ درصد باشد.
رتبه 5
 1. داشتن حداقل ۲۴ سال تجربه و حداقل ۳ سال توقف در رتبه ٤
 2. گذراندن ۱۰۰ ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی در طول دوره بین دو رتبه.
 3. کسب میانگین امتیاز ارزیابی عملکرد به میزان حداقل ۹۰ درصد در طول دوره بین دو رتبه؛ امتیاز هر سال برای رتبه بندی معلمان نباید کمتر از ۸۰ باشد.
 4. کسب حداقل ۸۵ درصد از امتیازات شاخص‌های صلاحیت‌های معلمی؛ امتیاز هر یک از صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای نباید کمتر از ۸۰ درصد باشد.

بیشتر بدانید:

ورود به سایت فیش حقوقی فرهنگیان شاغلمدرک تحصیلی موثر در رتبه بندی فرهنگیان و معلمان

در این قسمت در مورد اهمیت مدرک تحصیلی موثر در رتبه بندی فرهنگیان و معلمان شرح داده ایم:

 • طبقه شغلی فرهنگیان بر اساس مدرک تحصیلی  و سنوات خدمتی به اضافه طبقات تشویقی محاسبه می شود.
 • مدرک تحصیلی معلمان طبقه ورودی آنها را مشخص می کند به طوری که طبقه ورودی معلمی که با مدرک دیپلم به استخدام آموزش و پرورش در می آید 4 خواهد بود.
 • همچنین طبقه ورودی با مدرک لیسانس 5، با فوق لیسانس 6،دکترای حرفه ای 7 و دکترای تحصصی 8 است. طبقه سنواتی هم به ازای سابقه کار برای لیسانس به ازای هر4 سال یک طبقه، دیپلم و فوق دیپلم به ازای هر 5 سال یک طبقه و سیکل و پایین تر به ازای هر 6 سال یک طبقه سنواتی اضافه می شود.

بیشتر بدانید:

ورود به سامانه اصلی رتبه بندی فرهنگیان و معلمانتاثیر سهمیه جانبازی در رتبه بندی معلمان

تاثیر سهمیه جانبازی در رتبه بندی معلمان را نمی توان نادیده گرفت. طبقه تشویقی هم مربوط به داشتن سابقه جبهه، جانبازی و ارزشیابی است به طوری که ه ازای هر ۵ درصد جانبازی و به ازای موارد ایثارگری (جانبازی و جبهه داوطلب ) طبق بخشنامه ۲۷۲۷ تا سقف دو طبقه تعلق می گیرد. البته مدت سابقه در منطقه محروم  و کمتر توسعه یافته ازسال ۱۳۸۸  به ازای هر دوسال یک طبقه محاسبه می شود.فیلم نحوه محاسبه طبقه شغلی فرهنگیان و رتبه بندی معلمان

با مشاهده فیلم زیر، از نحوه محاسبه طبقه شغلی فرهنگیان و رتبه بندی معلمان مطلع می شوید. توجه داشته باشید که قوانین رتبه بندی معلمان و فرهنگیان به طور مداوم و به سرعت در حال تغییر است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای مشاوره در زمینه راههای ارتقای رتبه بندی معلمان و فرهنگیان و امتیازات و مدارک لازم برای رتبه بندی، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید. امکان تماس هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب فراهم است.


بیشتر بدانید:

بازیابی رمز عبور فیش حقوقی فرهنگیان4/5 - (1 امتیاز)
منابع :

جهت مشاوره در زمینه نحوه ارتقا رتبه شغلی و طبقه فرهنگیان در سال 1402

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی