جهت مشاوره در زمینه قبولی در مصاحبه دکتری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 45619

مهمترین تغییرات مرحله مصاحبه در کنکور دکتری 1401

مهمترین تغییرات مرحله مصاحبه در کنکور دکتری 1401، به اطلاع داوطلبان گرامی می رسد.  مصاحبه حضوری در کیفیت پذیرش افراد تاثیرگذارتر است سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح انجام مصاحبه های آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ از تغییرات شیوه مصاحبه ها به حضوری و پیش بینی تمهیدات برگزاری مصاحبه ها خبر داد.
حذفیات کنکور سراسری 1401

تغییرات مرحله مصاحبه در کنکور دکتری 1401

مهمترین تغییرات مرحله مصاحبه در کنکور دکتری ۱۴۰۱ اعلام شد. سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح انجام مصاحبه های آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ از تغییرات شیوه مصاحبه ها به حضوری و پیش بینی تمهیدات برگزاری مصاحبه ها خبر داد.
 •  زمان معرفی به مصاحبه در دهه اول خردادماه ۱۴۰۱ است.
 • داوطلب زمان لازم را برای مسافرت در اختیار دارد و به همه مصاحبه‌ها می‌رسد
 • عدم تغییر حدنصاب اعلامی دانشگاه‌ها برای آزمون دکتری سال ۱۴۰۱

مصاحبه حضوری در کیفیت پذیرش افراد تاثیرگذارتر است

 • سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور شرح داد، در راستای سیاست دولت برای حضوری شدن تحصیل در همه مقاطع آموزشی، موضوع نحوه مصاحبه از معرفی شدگان برای آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در شورای معاونین وزارت علوم مطرح شد و انجام مصاحبه‌ها به صورت حضوری تصویب شد.
 • مصاحبه حضوری در کیفیت پذیرش افراد تأثیرگذار تر است. چرا که در مصاحبه چهره به چهره مواردی برای اساتید روشن می‌شود که شاید در مصاحبه‌های مجازی اینگونه نباشد.
 •  خاطرنشان کرد: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت نسخه چهارم دستورالعمل بهداشتی برای موضوع حضوری شدن آموزش مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها تدوین کرده و این دستورالعمل را در فروردین ۱۴۰۱ ابلاغ کرده است که مصاحبه‌های دکتری بر اساس همان دستورالعمل حضوری برگزار می‌شود.

✅ شروع مصاحبه دکتری ۱۴۰۱ از خردادماه

معرفی‌شدگان آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در محدوده زمانی دهه اول خردادماه برای مصاحبه معرفی می‌شوند.

کارت آزمون ورود به جلسه آزمون استخدامی اموزش وپرورش منتشر شد


زمان معرفی به مصاحبه در دهه اول خردادماه ۱۴۰۱

 •  معرفی شدگان آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در محدوده زمانی دهه اول خردادماه ۱۴۰۱ برای مصاحبه معرفی می‌شوند.
 • در زمانی که مصاحبه‌های دکتری به صورت مجازی برگزار می‌شد الزامی برای حضور همه داوطلبان در شهر محل مصاحبه وجود نداشت اما در زمان حضوری بودن مصاحبه باید برای داوطلبان مدیریت داشته باشیم که همین امر موجب اضافه شدن کار سنجش شده است اما بر اساس محل‌های انتخابی تاریخ‌ها را برای داوطلبان تنظیم کردیم. به این ترتیب داوطلبان می‌توانند همانند دوران پیش از کرونا در همه دانشگاه‌هایی که محل انتخابی آنها بوده‌اند حضور یابند.

داوطلب زمان لازم را برای مسافرت در اختیار دارد و به همه مصاحبه‌ها می‌رسد

 •  با دانشگاه‌ها توافق کرده‌ایم که یک داوطلب اگر چند دانشگاه را انتخاب کرده زمان لازم را برای مسافرت در اختیار داشته باشد و به همه مصاحبه‌ها برسد.

اجرای رأی دیوان عدالت اداری برای دوره‌های روزانه دکتری

 • سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تغییرات آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته، گفت: تنها تغییر آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ اجرای رأی دیوان عدالت اداری است. بر اساس این رأی دانشجویان دوره روزانه مقطع دکتری سال قبل اجازه داشتند که امسال هم در آزمون دکتری شرکت کنند. البته این دسته از افراد برای شرکت در آزمون باید تا آذرماه ۱۴۰۰ انصراف خود را اعلام می‌کردند.
 • وی درباره امتیازات مرحله مصاحبه آزمون دکتری گفت: بر اساس قانون شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی معیار امتیازات ۵۰ درصد نمره برای آموزش محور و ۷۰ درصد برای پژوهش محور هستند. همچنین با توجه به مصوبه شورای راهبردی ستاد نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه‌ها مختار هستند حدنصاب را تعیین کنند.

عدم تغییر حدنصاب اعلامی دانشگاه‌ها برای آزمون دکتری سال ۱۴۰۱

 • برای آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ حدنصاب اعلامی دانشگاه‌ها به سازمان سنجش تغییری نسبت به سال گذشته نداشته و حدنصاب نمره دانشگاه‌ها همان حدنصاب‌های سال گذشته است.
 • وی درباره رسیدگی به اعتراضات داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در زمینه مصاحبه‌های دکتری گفت: شیوه نامه اجرایی انجام مصاحبه در آزمون دکتری ۱۴۰۱ در فروردین ماه توسط رئیس سازمان سنجش به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است. این شیوه نامه ضوابط مربوط به امتیازدهی، فرم‌های امتیاز، نحوه تشکیل پرونده و سایر فرآیندهای اجرایی را تعیین کرده است.

رسیدگی به اعتراضات داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ با اجرای شیوه نامه

 • سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دانشگاه‌ها موظف هستند بر اساس این شیوه نامه برای هر داوطلب یک پرونده تشکیل دهند و فرآیندها را در آن پرونده ثبت و مستند کنند. بنابراین اگر داوطلبی نسبت به فرآیند مصاحبه اعتراض داشته باشد می‌تواند درخواست رسیدگی خود را هم به سازمان سنجش و هم به دانشگاه مربوطه ارائه کند و دانشگاه موظف است پاسخ مستدل به این اعتراض بدهد و به آن رسیدگی کند.
 • وی تاکید کرد: در این شیوه نامه تمام ضوابط، فرم و نمرات به جزئیات کامل در اختیار دانشگاه‌ها است و این شیوه نامه به داوطلب کمک می‌کند در هر موردی که اعتراضی دارد مطرح کند و جواب آن را دریافت کند. با توجه به این شیوه نامه پیش بینی می‌کنیم با کمترین اعتراض مواجه خواهیم بود.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه قبولی در مصاحبه دکتری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی